Skocz do zawartości

[Piasta tylna] Jak zrobić aby piasta była głośna


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, jak w tytule szukam jak najtaniej żeby moja piasta tylna ( aktualnie Shimano DEORE FH-M765 ).

I tu moje pytanie: da się zmienić benbenek na jakiś z obsługą kasety 9s czy trzeba kupić nową piastę? Jeśli tak to jaką. Tak jak pisałem wcześniej nie chciał bym wydać jak najmniej. Nigdzie nie widziałem podobnego tematu, pomimo że szukałem, proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pojechać do lasu z dala od ulicznego zgiełku. Wśród ciszy natury od razu cykanie zapadek wyda Ci się głośniejsze.

Druga opcja to przestać myśleć jak nastolatek, który za wszelką cenę chce pokazać kolegom, że też jest fajny, bo ma głośną piastę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy objawem doroslosci bedzie staranie sie o wyciszenie piasty?

Nie wiem czy zrozumiales (nie sprawia to takiego wrazenia) pytanie autora tematu. On nie pytal o to czy to jest prawilne, etyczne, sensowne. moralne. Wtedy zrozumialbym ze chcesz mu dac do zrozumienia ze jest jeszcze daleko w rozwoju osobistym. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Piotrek_375Z napisał:

Dzień Dobry, jak w tytule szukam jak najtaniej żeby moja piasta tylna ( aktualnie Shimano DEORE FH-M765 ).

I tu moje pytanie: da się zmienić benbenek na jakiś z obsługą kasety 9s czy trzeba kupić nową piastę? Jeśli tak to jaką. Tak jak pisałem wcześniej nie chciał bym wydać jak najmniej. Nigdzie nie widziałem podobnego tematu, pomimo że szukałem, proszę o pomoc :)

Piasty shimano są ciche z natury i nie da się tego ominąć. Chcesz coś głośnego, to zainwestuj w chińskie piasty z 100+ punktów zaczepu. Wszystkie które mam wyją jak potępieńce.

14 godzin temu, tobo napisał:

Czy objawem doroslosci bedzie staranie sie o wyciszenie piasty?

Objawem dorosłości jest nie produkowanie zbędnego hałasu.

16 godzin temu, wojtasin napisał:

ogólnie polecam głośne piasty - działają lepiej, niż dzwonek.

Bo ja wiem. Oba chińczyki które mam są głośne i mimo to ludzie nie kojrzą ich z rowerem. Domniemam, że to dlatego, że wysokiej częstotliwości dźwięk nie kojarzy się z rowerem.

16 godzin temu, wojtasin napisał:

American Classic, Chris King

AC w rowerze córki jest bezszelestny. Nowe CK może są głośne, ale wiekowe to już bzyczą sobie kameralnym dźwiękiem luksusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, PawelW84 napisał:

Ostatnio mijał mnie w lesie gość w szosowych lycrach ;)

Czym się różnią lajkry szosowe od lajkr mtb ? 

41 minut temu, PawelW84 napisał:

Najważniejsze że jemu się podoba...

Ważne jest raczej w czym przeszkadzało tobie, skoro zwróciłeś na to uwagę ? Wystraszyłeś się i sandał zsunął ci się z plastikowej platformy ? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szosowych  lajkrach pośladki zbliżone są do jabłka,  a w mtb do gruszki 😀  

Ponieważ bez zmiany lub przeplatania koła się nie obejdzie mam sugestię - na początek malutki dzwonek za ułamek ceny innych zmian. 
Jestem mentalnym demerytem, i szczerze nie lubię  głośnego terkotu,  w tym "cfaniczków" ma lekko zakorkowanych drogach rowerowych,  którzy korzystają z bębenka tak na wzór Bmw z  lewego  pasa,  które wsiada na ogon i mruga... albo ścigaczy motocyklowych bez tłumika. Silent klacz albo ostre koło ( przez ciszę) uważam za biozgodne i czyniące dobrostan. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, KNKS napisał:

Czym się różnią lajkry szosowe od lajkr mtb ? 

Różnią się tym:  ;) 

36 minut temu, KNKS napisał:

Ważne jest raczej w czym przeszkadzało tobie, skoro zwróciłeś na to uwagę ? Wystraszyłeś się i sandał zsunął ci się z plastikowej platformy ? 😁

Dokładnie. A więc to byłeś ty 😕 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2024 o 15:53, tobo napisał:

Mam 50 lat, lubie glosne piasty. Czy mysle jak nastolatek?

Nie mam kolegow ktorym moglbym pokazac ze mam glosna piaste, czy to dyskredytuje moje zapatrywania na chec posiadania glosnej piasty?

Jeżeli chęć posiadania głośnej piasty wynika z chęci robienia hałasu tylko dla hałasu, to tak - jest to myślenie jak nastolatek.

Ale jeżeli głośny dźwięk piasty jest efektem ubocznym chęci posiadania dobrze trzymających zapadek, czy talerzy jak w piastach dt lub mavic, to zaś jest zachowanie dojrzałe.

W przypadku pytania autora wątku mówimy ewidentnie o dzieciaku, który nie chce odstawać od rówieśników i to jest właśnie zachowanie nastolatka.

Myślę, że dobrze zobrazują to poniższe filmy:

Oczekiwania w stosunku do sposobu osiągnięcia zamierzonego celu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...