Skocz do zawartości

uzurpator

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1 690
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Metody kontaktu

 • Strona www
  uzurpator.com.pl

Dodatkowe informacje

 • Skąd
  Katowice

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika uzurpator

Mentor

Mentor (11/13)

 • Dedicated Rzadka
 • Conversation Starter
 • Automat Rzadka
 • Collaborator
 • Pierwszy post

Ostatnio zdobyte

571

Reputacja

 1. SRAM zawsze korzystał z chinskich podwykonawców. Żeby to robić - musiał im przekazać przynajmniej pliki z kształtami tarcz. Produkcja tarczy to wycięcie jej na laserze + potraktowanie szlifierką do płaszczyzn. Produkuje się je z w miarę popularnej stali 2H12 lub 3H12. Mając minimalny wkład ( ok 50-100k ) można tarcze trzebać tysiącami sztuk. Dlatego zresztą dokładnie to chińczycy robią. Nie zdziwiłbym się, gdyby te 'podróbki' były robione z programów które dostarczył sam SRAM. Jakościowo też się pewno nie różnią - dokładne różnice byłoby widać moze po potraktowaniu spektrometrem - dowiedzielibyśmy się jaki to materiał.
 2. Ale w przytłaczającej liczbie przypadków jednak tę nadwagę ma.
 3. "Zależy od stylu jazdy. Np. koronkę 10T w napędach 12rz można zajechać poniżej 100km jeśli używa się tylko tego przełożenia." To! W przypadku napędu 1xX krytycznym jest odpowiednie dobranie zębatki napędowej. Za duża - będziemy non-stop zajeźdżać łancuch, bo będzie praktycznie non stop jazda na przekosie. Za mala - to będzie objaw jaki ma twórca wątku - droga, 11 rzędowa kaseta zdegeneruje się do 6 rzędowej, a koncentracja zużycia na kilku zębatkach zarżnie je w trybie natychmiastowym. Kultyści 1xX powinni to rozumieć.
 4. 22 + 4*12.5zł ( tak średnio ) -> 82zł + wysyłki, to łączniej jakieś 100zł. Masz rację, co miesiąc z hakiem trzeba wyłożyć 100zł na to aby cieszyć się nowoczesnością. Pokazałeś mi. Nie pozbieram się. Aha - kupuj na zapas. Kaseta 400zł. 1200zł na koronki. Ok 600zł, bo poza sezonem się nie jeździ. NAJLEPSIEJSZY! Można też założyć korbę 2x z blatem 38 i mieć spokój na 3 sezony przy takiej jeździe. Jak dopuszczamy aliexpress, to koszt circa 300zł. Za moich czasów 3000 vs 300 to jednak taniej było. Ale ja to wiesz [cukier]->[truskawki]
 5. Propozycje do tej pory od kultystów: 1. Wymień cały napęd na link-glide 2. Wymień łańcuch na taki za 200zł i zębatkę 3. Zamów koronki za większą kasę niż nowa kaseta 4. Kłamiesz! Jeźdisz tak od 10 tysięcy lat!!!111 NAJLEPSIEJSZY!
 6. Idziesz na OLX. Szukasz pasującej ramy. Od wuja tego tam - ceny od 100 do 300zł, zależnie od poziomu wypasu i "kóltó wśrót znafcóf".
 7. Miejsce pękniętej aluminiowej ramy jest na złomowisku.
 8. 11T przenosi moment obrotowy za pomocą ~3 zboczy. Naprawdę nie trzeba dużego napięcia łańcucha aby zaczął po niej skakać. Zwłaszcza, jeżeli masz manierę jeźdżenia na stojaka lub z niską kadencją. Małe zębatki napędowe tylko potęgują ten efekt.
 9. Do czego rower wykorzystujesz jest mi, szczerze mówiąc, obojętne. Liczy się to, że stosujesz złe narzędzie do tego. Czego objawem jest, oczywiście, prenumerata na 50zł co miesiąc. Jeżeli nie robi Ci to różnicy, to kontynuuj to co robisz. _MOIM ZDANIEM_ które jest oczywiście moje, ale jako, że zawsze mam rację, to w sumie... W każdym razie. Potrzebujesz założyć jak największą zębatkę na korbę. 34 to tylko ~5% więcej niż 32, więc z 300km zrobi Ci się, nie wiem, 400km. Jakbyś jakimś cudem wstwić 38T lub 40T to, nazwijmy to 'punkt pracy' przesunie Ci się z 13T na 17T i ta 11T wróci tam gdzie jej miejsce - do użytku sporadycznego. Jeżeli nie zależy Ci na przełożeniu 32/46, to możesz pokombinować z chinskimi korbami z mocowaniem GXP oraz zębatkami z róznym offsetem aby do ramy wstawić 36 lub 38T. Ale najprościej po prostu kupić korbę 2x 38/28, ktora w ramę pewno wejdzie bez problemu ( sprawdź! ), założyć przerzutkę i w praktyce nigdy nie korzystać z przedniej przerzutki. A rechot to mam głównie z kultystów 1xX którzy Ci odpowiadają.
 10. Przykro mi. Rechot z kultystów jedynej słusznej strzałki postępu oraz ich wiernych naśladowców przekracza granice czasu i przestrzeni. Prawda jest taka, że zarżnąłeś 11T w 300km ( jakieś ~20 godzin jazdy? ). Jak wymienisz, to zarżniesz nową jeszcze szybciej, bo aktualny łańcuch jest już nieco rozciągnięty. Oczywiście więcej niż 32 do ramy nie wstawisz, bo nowoczesność. Więc zostaje Ci: 1. Przeprosić się z napędem 2x lub 3x. 2. Odłożyć co miesięczne 50zł na zębatkę 11T, oraz co 2 miesiące na łańcuch i przygotować się na kasetę co 3-4 miesiące, bo 13/15/19 pewno są już następne w kolejce. Masz po prostu złe narzędzie do tego co chcesz robić.
 11. Wytłuszczenia moje. Uwaga: Buehehehehehehe. NAPYND 1IKS JEST NAJLEPSIEJSZY!
 12. Jeżeli już mamy dyskomfort związany z pozycją, to coś jest na rzeczy, Tak jak w przypadku z pierwszego posta. Więc dokładnie tak jak piszesz - trzeba eksperymentować. Ale też nie można wyrokować, że krótki mostek, to nerwowe prowadzenie.
 13. Takie rozpatrwanie jest bez sensu. Jeżeli masz 'dobrą' pozycję, to każda zmiana na plus czy minus będzie odebrana jako negatywna.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...