Skocz do zawartości

Zasady Pisania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Root Admin

OGÓLNE WARUNKI I ZASADY PISANIA NA FORUMROWEROWE.ORG

Portal forumrowerowe.org (dalej: „Forum”) jest platformą wymiany poglądów na tematy dotyczące rowerów i związanych z nimi form aktywności, zwłaszcza sportu i turystyki.  Użytkownicy są zobowiązani respektować tematykę Forum, poza miejscami wyraźnie wskazanymi jako przeznaczone do dyskusji na inne tematy.  W każdym przypadku użytkownicy zobowiązani są do zachowania kultury we wzajemnych relacjach, a także poszanowania prawa i zasad współżycia społecznego. Niedopuszczalne jest w szczególności zamieszczanie jakichkolwiek treści, w tym zdjęć, nicków, avatarów lub sygnatur, które: propagują naruszanie prawa lub doń nawołują; propagują przemoc/agresję lub doń nawołują; propagują używanie narkotyków lub innych zakazanych prawem substancji; są obraźliwe w stosunku do użytkowników lub innych osób; poniżają lub dyskryminują innych ze względu na rasę, narodowość, płeć lub wyznanie; odwołują się do ideologii nazistowskiej, komunistycznej lub innej powszechnie uznawanej za zbrodniczą.

Przypominamy, że:
Użytkownicy są odpowiedzialni za swoje wypowiedzi i działania w całym serwisie.
Obsługa oraz właściciele Forum nie ponoszą odpowiedzialności za  treści zamieszczane przez użytkowników.

1. Zanim założysz temat

a.) Skorzystaj z wyszukiwarki - być może analogiczny temat jest już na Forum. Jeśli jest, ale Twoim zdaniem nie wyczerpuje w pełni zagadnienia, dodaj wpis do istniejącego tematu zamiast zakładać nowy.

b.) Zobacz czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie w dziale FAQ.

2. Zakładanie Tematu

a.) Temat umieszczamy w przeznaczonym dla niego dziale.

b.) Temat rozpoczynamy od wpisania w nawiasie kwadratowym ogólnej informacji, czego dotyczy dany wątek. Następnie dodajemy krótki, ale konkretny opis zagadnienia. Ma to na celu ułatwienie innym użytkownikom poruszania się po forumowym archiwum, natomiast autorowi wątku zapewni maksimum szans na uzyskanie szybkiej i wyczerpującej odpowiedzi.

Przykład:

czy będzie dobry dla mnie? - Źle
[rower] - Źle
[spd] Ritchey Comp - problem z regulacją - Dobrze.
[Napęd] Problem z długością łańcucha - Dobrze.
[Łańcuch] Problem z długością łańcucha - Dobrze.

c ) Nie zapisujemy również nazwy tematu lub jego części oraz treści WIELKIMI literami, za wyjątkiem oznaczeń modeli, np Shimano XTR, Sram X.9, Giant XTC, Deore SLX

Przykład:

ROWER! POMOCY! - Źle
[NAPĘD] Problem z długością łańcucha - Źle

[sPD] RITCHEY COMP - PROBLEM Z REGULACJĄ!!!! - Źle
[spd] Ritchey Comp - problem z regulacją - Dobrze.
[Napęd] Problem z długością łańcucha - Dobrze.
[Łańcuch] Problem z długością łańcucha - Dobrze.

d.) Zasady klamer nie obowiązują w forach REGIONALNYCH, KLUBACH ROWEROWYCH i w DZIALE Z PROBLEMAMI TECHNICZNYMI FORUM.

e.) Nakłanianie w postach i w sygnaturach do przyznania "+" reputacji za odpowiedź, będzie karane ostrzeżeniami lub zawieszeniem konta, a treść takich postów/sygnatur zostanie zmodyfikowana przez moderatora lub całkowicie usunięta.

f.) Za tematy zakładane niezgodnie z obowiązującymi zasadami przyznawane są punkty ostrzeżeń i/lub tematy są usuwane. Po otrzymaniu  trzech ostrzeżeń z tego tytułu konto użytkownika jest częściowo blokowane na 5-7 dni, a  zamieszczane treści przed opublikowaniem wymagają każdorazowo zatwierdzenia przez moderatora. Jeżeli użytkownik mimo 3 ostrzeżeń nadal ignoruje upomnienia i uwagi moderatorów, konto może zostać zablokowane całkowicie (tzw. ban).

g.) Posty skrajnie źle założone, niedbale, z błędami ortograficznymi będą usuwane od razu.

h.) Nie cytujemy w całości ostatniego posta przy odpowiadaniu w temacie!

TWÓJ TEMAT ZNIKNĄŁ?
Poszukaj go w Śmietniku. Zgodnie z pkt 2 lit. f Twój temat mógł zostać usunięty w związku z niestosowaniem się do obowiązujących reguł pisania.

3. Posty, galeria, blogi

a.) Unikaj zamieszczania w wątku kilku swoich postów z rzędu - jeżeli pojawia się potrzeba dopisania czegoś do wysłanego już posta, należy skorzystać z opcji "edit" - masz taką możliwość przez 10 minut od napisania postu, dlatego po napisaniu wiadomości przeczytaj ją ponownie w celu wyeliminowania ewentualnych błędów.

b.) Dla zachowania przejrzystości wypowiedzi należy używać słowników ortograficznych lub sprawdzać napisany tekst narzędziem do autokorekty. Poważne błędy ortograficzne i składniowe w postach, zwłaszcza dotyczące słów i zwrotów związanych z tematyką rowerową, nie będą tolerowane.

c.) Na Forum panuje kategoryczny zakaz umieszczania linków do stron o treści pornograficznej, nielegalnej lub naruszającej zasady netykiety. Zakaz dotyczy również wstawiania linków do treści umieszczonych na serwerach typu RAPIDSHARE, MEGAUPLOAD itp. naruszających prawa autorskie.

d.) W galerii prosimy publikować materiały swojego autorstwa. Zamieszczanie plików bez wiedzy i zgody autora jest zabronione. Wszelkie konsekwencje prawne wynikłe z rozpowszechniania treści naruszających prawa autorskie ponosi użytkownik, który zamieścił materiały na Forum (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., publikator: Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631).

e.) W dziale Sprzedam nowe tematy użytkownicy mogą zakładać po 30 dniach od rejestracji na portalu.

f.) Wpisy na blogach - jeżeli zamieszczasz na blogach Forum jedynie odnośniki do wpisów na swoim blogu, zamieść poprawny odnośnik na każdej stronie z wpisem kierującym z Twojej strony www do Forum. W przeciwnym wypadku wpisy będą usuwane. Link do Forum może być tekstowy lub graficzny z aktualnym logo Forum.

4. Spam i reklama

a.) Posty/tematy/materiały zamieszczane przez użytkowników zawierające treści niepożądane/zakazane albo posiadające znamiona reklamy, spamu, mogą zostać zablokowane lub usunięte.

b.) Odpisywanie w tematach osób spamujących, dyskusje ze spamerami etc. będą karane ostrzeżeniem. Pamiętaj, 'troll' tylko czeka, żeby mu odpisać i zwrócić na siebie uwagę.

c.) Konta użytkowników, bez zgody administratora, nie mogą zawierać treści reklamowych (np. nazwa użytkownika sugerująca adres sklepu, dane profilowe, statusy).

Administrator lub moderator, w przypadku naruszenia powyższych zasad może bez informowania użytkownika zmienić jego dane profilowe lub całkowicie zablokować/usunąć konto.

5. Informacje techniczne

a.) Nie umieszczamy w swoich podpisach obrazków oraz zdań, czy wyrazów pisanych dużą czcionką lub rozciągających strukturę Forum. Dozwolony jest jeden TOOLBAR o rozmiarach 350x19px. W przypadku buttona Bikestats dozwolony jest rozmiar 201x50px.

b.) Każdy użytkownik może w ustawieniach swojego profilu włączyć/wyłączyć opcję otrzymywania wiadomości na skrzynkę mailową.

c.) Od pilnowania porządku i upominania osób nieprzestrzegających zasad są moderatorzy i administratorzy. Jeżeli zauważysz, że ktoś  narusza obowiązujące reguły pisania lub inne zasady Forum, użyj przycisku ZGŁOŚ. Prosimy nie poruszać takich kwestii na Forum.

d.) Chcesz zostać moderatorem? Skontaktuj się z nami.

e.) Nie zmieniamy użytkownikom nicków.

f.) Użytkownik ma prawo do modyfikowania treści swoich postów samodzielnie bądź za pomocą funkcji RAPORT.

6. Konsekwencje niestosowania reguł obowiązujących na Forum

a.) Za niestosowanie poszczególnych reguł pisania przyznawane są punkty ostrzeżeń. Punkty ostrzeżeń nie wpływają w żaden sposób na dostęp i funkcje Forum. Ostrzeżenia są wyłącznie informacją dla administracji i zespołu moderującego. Ich redukcja nie jest możliwa.

b.) Wszelkie przejawy braku kultury i poszanowania dla użytkowników Forum, brak tolerancji, przeklinanie, „trolling” i wszystkie inne odstępstwa od ogólnie pojętej netykiety będą karane ostrzeżeniami, a w przypadku braku poprawy blokadą konta.

c.) Moderatorzy i administratorzy mogą zablokować konto lub dać ostrzeżenie użytkownikowi, którego wypowiedzi są niemerytoryczne, nie wnoszą nic do dyskusji, służą nabijaniu licznika postów.

d.) Po otrzymaniu trzech ostrzeżeń konto użytkownika może zostać częściowo lub całkowicie zablokowane, z uwzględnieniem szczególnych reguł dotyczących sankcji za nieprawidłowe zakładanie tematu (zob. pkt 2 lit. f).

e.)  Grupa SPAMER - jeżeli Twoje wypowiedzi są pozbawione większego sensu  i piszesz jedynie po to, by tworzyć dużo treści, Twoje odpowiedzi nie wnoszą nic do dyskusji, nie odnoszą się do tematów, nie odpowiadasz rzeczowo, robisz OFF-Topic, zakładasz tematy typu "jaką wodę pijecie" - możesz także otrzymać rangę SPAMERA. Jeżeli nie będzie poprawy,  Twoje konto zostanie zablokowane. Ranga użytkownika może być przywrócona po widocznej poprawie. Z rangą spamera możesz odpowiadać jedynie w swoich tematach.

f.) Administracja Forum może zawiesić użytkownika, przyznać ostrzeżenie lub całkowicie zablokować konto za kłótnie oraz niemerytoryczne bądź agresywne dyskusje z obsługą Forum..

7. Usunięcie konta

Każdy użytkownik ma prawo wykasować swoje konto bez podawania przyczyny. Wystarczy zalogować się na forum i przesłać prośbę korzystając z formularza kontaktowego lub napisać na adres admin@forumrowerowe.org (pamiętaj, że Twój adres email musi zgadzać się z adresem email przypisanym do profilu użytkownika). Postaramy się usunąć konto bez zbędnej zwłoki i w możliwie najkrótszym terminie. Jeżeli jakieś posty zawierają Twoje dane osobowe, prosimy o podanie linków.
Na wniosek odpowiednich organów RP możemy odmówić usunięcia konta, jeżeli materiały i treści zamieszczone przez użytkownika będą dowodami w toczącym się postępowaniu administracyjnym.
 

CZYTAJ WIĘCEJ:

- Regulamin portalu ForumRowerowe.org

- Polityka prywatności

---

Potrzebujesz się z nami skontaktować? Zajrzyj tu

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...