Skocz do zawartości

itr

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  3 043
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  23

Zawartość dodana przez itr

 1. Tomek, wstrząśnij zaaplikuj go jeszcze kilka razy po jeździe i oceń ponownie, po właśnie np 500 km. On się dziwnie nakłada jakby niechętnie, ale może kolejne aplikacje pomogą. Nie wiem tylko jak temperatura, mi siadły przebiegi ostatnie 2 tygodnie, i nie mam obserwacji około zera, ale w jednym rowerze Sqiurt mi zaskoczył.Polubiłem. Nie odtłuszczałem za bardzo napęd sam się czyścił czyścił ale i dostawał z pod koła nowy brud.
 2. My też robimy chore akcje, każdy ma czasem gorszy dzień, ważne aby traktować to co na około poważnie, nie wierzyć w przepisy i w to co być powinno.
 3. To miejsce w którym kierowcy z zielonym na Towarowej myślą, że mają zielone na Grójecką, a jeśli pamiętam miga im tylko mini pieszy ludzik, warto dostać skierowanie na stosowną rehabilitację i jej koszt też przedstawić ubezp sprawcy. Nie tylko opatrunki i interwencyjne leczenie. Rehabilitacja to istotny element zdrowienia.
 4. W sierpniu już wrzucałem ku przestrodze zdjęcia po ulewie w górach i nocy w wilgotnej piwnicy tylko sramowską 12 kę. Ale w rowerze miejskim wracającym do mieszkania bez błota i ulewy problem rdzewienia nie pojawia się. W każdym razie na taką aurę jak teraz trzeba mieć ograniczone zaufanie do S
 5. Brakuje konwersji z dolnym chwytem baranim i leżaka nowoczesnego tri atlety. Projekt nieukończony wciąż brakuje ostatnich procentów ergonomii , ps dokręcany dół barana istnieje.
 6. itr

  [SS MTB] Jednobiegawcze MTB

  Dla wielbicieli fastrygowania nogawek konstrukcja jak znalazł. Gorzej gdy zabierze nogawkę na inną orbitę wtedy trzeba mieć refleks i gibliwość gibona z Gabonu. !
 7. Salsa papryka to chyba 107 ero kosztowała plus paczka ale nowa, no i przez bumem bumem cenowym , ale może coś przekręcam, trochę czasu minęło. Surly jest zero końfortu ( przy salsie ) mam tego krampusowego ciut wyższego na oś 110. Nie lubię i jeżdżę na Cromoto Waga Surly do sprawdzenia ale to nie piórko. i niech mnie ktoś poprawi : wejdzie do niego szeroka opona i za to warto dopłacić. Do każdego roweru przednie 3 czy chociaż 2,8 w 27,5 niosą kaganek nowych przyjemności i oświecenie tulenia przeszkód.!
 8. Mam bardzo długo tani z tej serii szosowy accent i nie ma kłopotów pewnie zależy od biorytmu fabryki
 9. Można obciąć, zerwać lakier, wiercić, będzie 1610 😀po co te nerwy, rower jest do jechania waga do stania.
 10. Są ludzie którzy mają fetysz czystego roweru, a część z nich rozbuchaną potrzebę sterylnego łańcucha, rozumiem, szanuję, nie zazdroszczę. Chociaż rzeczywiście specyfiki bardzo złe, które mnie sparzyły, albo trudne warunki w ukrop w zalanych błotem górach pokazały - jak ważne jest skuteczne nasmarowanie łańcucha. Zabawne jest tylko to że zlewki z samochodowego kanisterka po oleju starczają na ok rok, i poza cechą brudzenia nogawki dżinsów są skuteczne na 50-150 km bez dorabiania filozofii, a w mieście i na 300 km toczenia bez ulewy też starczy. 😀
 11. Grube i miękkie koło jest milsze w przedbiegach, przedni hamulec na początek i złożyć projekt nie myśleć tylko działać. W teren nie brać bo w korzeń korbą. Szczególnie na zakrętach i na dziurach. Oraz w krawężnik. Rozsądek przed animusz. Duży przebieg mam, fakt, tylko nie jestem fanatycznym zwolennikiem czystej formy, ostre koło ma smakować, kiedy przyjdzie na nie ochota. U mnie w rowerze na szosową szosę (53/16, le mont K) oraz w Grawerze (46/16). Krampus ma taka dziwna oś że nie ostrzę go, nie mam czasu dorabiać redukcji. No i koło 3 calowe trzeba by zapleść. Piast na 135 i hamulec raczej nie ma w kraju. do pracy już ze dwa lata chyba mam nie ostre. odkąd nie jeżdżę burta w burtę w gęstych korkach nie ma potrzeby do miasta, na Ddr kompletnie można bez ostrego. Sobek to Twoje to z różem pazłotko? ??? ? ??
 12. filozofia transporuracji linek hamulcowych, zalew nowego stand puszapu minimalistycznych hamulców grawelkowych, del sprzedaż sztachetnych linii, modnych w danym sezonie to wszystko wpływa na szeroki wybór niżej wyżej, ale chyba bezpieczniej wyżej z poprzeczką usztywniająca ramę do dolnej rurki, tak mam w rowerach trzech, a jak wiadomo wszystko co dobre jest z Czech. a raczej z Czeszek. Lutuj górą.
 13. Mocowanie bagażnika- zależy od ramy lepiej gdy wnętrzności, żaluję bo w Gienii nie mogę z bb7 się pogodzić, ustawianie koła ostrego w hakach przód tył chyba też jeśli dobrze pamiętam Inbreda. Lepiej zewnątrz wtedy
 14. 32x18 i opony do miasta. Będzie miękko, ale właśnie naukowo. Na wąskim łańcuchu , wysoka półka. Co tam masz za opony? Generalnie lepiej kaliber tange orange niż HL, ale chael na 2 calowych semi slikach nawet z miękkim napędem może lepsze na naukę… ostre ma się nijak do singla. inbred to rower z 99% historią w ostrym, jedynie na stalowąs owe dostał biegi. No i teraz w nowym wcieleniu ma mora i biegi ale nie pod e mną. Wypadek z niestaranności pośpiesznego złożenia , a nie ostrego napędu, po prostu miałem trochę słabe nakrętki i luzował się łańcuch. oczywiście debiutant może się połamać. Nie hamuj za bardzo Rambo nogami, używaj hamulca, nogami trenuj tylko lekkie zwalnianie, na śniegu zaczniesz hamować - bezpieczniej dla kolan, potem nogi się uodpornią.
 15. Gravafaza , jaki piękny specjalnie sprany minonek!!! I opony 2 calę ! Chwalę!
 16. Bardzo ładne przebiegi, ja muszę dodać że podałem przebieg łańcucha i kasety, jednak nie na trzech aplikacjach Squirt !!! Dopiero od nie dawna go stosuję, nie zauważyłem od kiedy licznikowo, jednak zrobił-250 do 350 ostatnio. ( nie pamiętam daty aplikacji) u mnie bez benzyny.
 17. Dobra, poza kontrowersjami, dziś przebieg 3290, i druga albo trzecia aplikacja Skunksa Squirta na rower do miasta, łańcuch był suchy, lekko brudny, wytarty szmatą ( ale -1 listopada była mżawka i przejazd przez las kabacki uznałem że resztka się wypłukała i wydarła piaskiem i czas na nowe zakropienie ) napęd szosowy , stalowa korba 51/48 kaseta od 13 do chyba 24. Zęby wyglądają zdrowo, łańcuch Kmc ma ten przebieg jak wyżej, przymiar wpada. Praca bez zastrzeżeń, napiszę za 100 km co się dzieje z łańcuchem.Daty ostatniego smarowania nie pamiętam ale przez październik poszło 250 km i na pewno nie dodałem ani kropelki, mam wrażenie że Squirt o ile nie jedzie się w ulewie albo offroad jest specyfikiem, który wycisza suchy łańcuch na długo, a jak jest wieczorna wilgoć to mu nie szkodzi Acha i ścieram kółkiem przerzutki rolki 😀 Gôrne kółko jest ( było) bez ząbkowe- stalowy dysk na łożysku kulkowym, dolne zamieniłem na zwykłe, jak widać stal sama zaczęła te ząbki tworzyć😮 ciekawe ile zjadło z łańcucha.
 18. Miałem z tyłu Ranger 27 2,8 i z przodu 29 3.0 Generalnie raczej bez różnicy z póżniej złożonym pełnym 29 3.0 ( krampusem) 2,6 to dla mnie tajemnica ale jeśli koła sà fajne to szukałbym balonów podobnych do rangera , lekki bieżnik, mleko i niskie ciśnienie w teren a wysokie na asfalt, i po jesieni zimie i wiośnie koła sprzedać bądź zostawić, wracając do 29 tek… mam 2,4 rock cośtam od CST niezła przymuła ale w terenie traktor bajka, jeśli opony 2,6 z takim klocem bogatym też mulą to komplet kół 27,5 może zniechęcić☺️ Za to lżejsze opony z niskim ciśnieniem może będą kleić ( patrz Ranger) ( o ile to nie mokre kamienie i korzenie w Istebnej itp)
 19. itr

  [napęd 1x12] opinie

  …..Wejdzie do ramy bo wspomniana dotąd korba to 48:38:28 jajko do mnie nie przemawia ale niech powiedzą inni I można dokupić zębatkę dokładnie do tej starej korby o ile jest rozbieralna…
 20. itr

  [napęd 1x12] opinie

  No dokładnie, wąskie 28 ki i brak twardych przełożeń mogą rozczarować, 32 x 11 nawet z flakowatą 3” w asfaltowym świecie potrafi się sprzykrzyć gdy jest z wiatrem albo lekko w dół. Lepiej poszukać 34, 36, albo nawet 38, bo zrozumiałem, że to nie jest rower na górskie przełęcze z bagażami ? 3x8 z młynkiem 28 na 34 z kasety wypada gorzej niż 38 na 50 także coś nie tak z matematyką…
 21. itr

  [napęd 1x12] opinie

  Na pocieszenie koncepcji 3x8 =} 1x12 dodam że gdyby nie 3 calowa opona zostałbym z 2x10, bo jest dużo lepsze w mojej formie i ujęciu napędu. W górach nie lubię przelatywania po kasecie z góry na dół. Wolę uzyskiwać to przodem. Ale z 12 ką oswoiłem się, na Olbrzymach i koło Miedzygórza ostatecznie zżyłem się z napędem
 22. itr

  [napęd 1x12] opinie

  U mnie ten Slx to wersja dla 1x …bo są jeszcze 2x i nie wiem czy też się sprawdzają. W Shimano nie ma takiego guzika rozpięcia- wygodnego do zmiany koła itp.
 23. itr

  [napęd 1x12] opinie

  Mam zwykłą piastę i na niej kasetę- taniego srama, do tego manetkę obrotową i łańcuch ( nx?) oczywiście 12 s, szymanowa przerzutka Slx, działa miód malina. Z dość łopatowymi zębami 32 z mojego stalowo blatu Praxis tylne 51 terkotało przez pierwsze 200-300 km, ale to bardzo duży przekos i krótka cięciwa. U mnie w 148 mm bust, korba chyba podaje blat w optymalnym miejscu teraz nie pamiętam ile mm linia łańcucha. W momencie zakupu ludzie krytykowali tanie przerzutki sram, i kliknąłem shimano.
 24. Ice spikery zaczyna się zabawa, Snow stud daje szanse na spokojne jazdy niuanse, ale na lodzie można skończyć na brodzie, jednak w slow motion czyli można z telemarkiem. Jeszcze są maratony winter one mają więcej dwa razy gwoździ od Snowstudni, ale na nich nie miałem okazji dokonać testu kocich pazurków, no właśnie na lodzie trochę jak kocia łapa się tak drapią, a Ice speaker jakby 2/3 mocniej podtrzymują trakcji atrakcje.
 25. Pytanie czy w Beskidy na Wielką Raczę czy na dojazdy do Sklepu Babci Cioci ?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...