Skocz do zawartości

sznib

Mod Team
 • Liczba zawartości

  9 845
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  198

Ostatnia wygrana sznib w dniu 2 Listopada

Użytkownicy przyznają sznib punkty reputacji!

8 obserwujących

Dodatkowe informacje

 • Imię
  Krzysiek
 • Skąd
  Przemyśl

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika sznib

Emeryt

Emeryt (13/13)

 • Conversation Starter
 • Od roku
 • Od miesiąca
 • Od tygodnia
 • Dedicated Rzadka

Ostatnio zdobyte

15,4tys.

Reputacja

4

Trafne odpowiedzi

 1. Rozwój gospodarczy mierzony ilością dróg i samochodów to droga donikąd. A dokładnie do stworzenia bardzo złych warunków do życia ludziom. Do pewnego momentu jest fajnie, bo jest dużo miejsca na te drogi i samochody. Wielkie koncerny samochodowe zarabiają krocie i chcąc zarabiać więcej chcą sprzedawać jeszcze więcej. Kreuje się przeświadczenie że każdy musi mieć samochód, pieszych czy rowerzystów się wyśmiewa. Bo przecież kobieta czy mężczyzna sukcesu musi mieć samochód. A każdy che się czuć człowiekiem sukcesu. Mamy tutaj w Polsce sytuację jak w czarnych gettach w USA, żeby jeść co nie było, ale złoty łańcuch na szyi i fura musi być. Tylko bez łańcucha. Do czego to doprowadziło? Miasta pozastawiane samochodami gdzie się tylko da, a ludzie wciąż krzyczą "nie ma gdzie parkować, więcej parkingów!". Na te parkingi już się poświeciło wiele terenów zielonych/rekreacyjnych, kosztem komfortu życia mieszkańców miast. W wielu miastach już fizycznie nie ma miejsca na zwykłe parkingi, pozostają podziemne wielopoziomowe, ale na to często brak funduszy. Jazda samochodem, która kiedyś mogła być przyjemnością dziś to często stanie w korkach przez długi czas, Sytuacje że 2 km jedzie się z godzinę czasu w godzinach szczytu to norma. Zero przyjemności, zszargane nerwy. Budowa nowych dróg też odbywa się kosztem. Kosztem przyrody i coraz częściej ludzi, wysiedlanych z domów, na które często pracowali całe życie. Brniemy w ślepy zaułek. Sytuację można by porównać do dużej, ale ograniczonej jednak sieci internetowej. Na początku wszyscy są zadowoleni; klienci, bo mają dobry internet i dostawca, bo zarabia. A że chce zarabiać więcej, szuka nowych klientów. Powstaje system, że bez internetu nie można prawie funkcjonować. I dochodzi do sytuacji że klientów jest tyle że łącza nie wytrzymują i jakość internetu powoli coraz bardziej spadać. A klientów przybywa i każdy woła o dobry internet, bo przecież system taki, że bez tego ciężko funkcjonować... Jak to się może skończyć, kiedy zasobów nie starcza dla każdego?W jeden sposób, podwyżka cen za możliwość korzystania/posiadania zasobu. Dlatego wprowadza się już podatki na samochody. I jak dla mnie to bardzo dobrze. Nie jestem wrogiem samochodów. Jestem wrogiem zbyt dużej ilości samochodów.
 2. Zainteresuj się ochraniaczami neoprenowymi na buty. Np: https://endurastore.pl/ochraniacze_na_buty_endura_mt500,36,498.html
 3. Tu masz Reigna w fajnej cenie po obniżce: https://www.greenbike.pl/rower-gorski-enduro-giant-reign-29-gratis-p-3761.html
 4. Baryłka standardowa, taka jak w tej manetce: Małym imbusem lekko wykręcasz jedna część, przez dziurkę przeciągasz linkę, potem wykręconą cześć wkręcasz, coby linkę zablokować.
 5. Ja przez wiele lat jeździłem z plecakiem, praktycznie każdy wyjazd. W zeszłym roku postanowiłem spróbować nerki, tak chwalonej przez wielu użytkowników. Kupiłem zwykłą, nierowerową nerkę Dakine'a za kilkadziesiąt plnów. Mieści mi się w niej dętka, multitool, łyżki, a w drugiej kieszonce aparat foto. Tel. do kieszeni szortów, woda 1l do bukłaka i jest gitez. Na krótsze wyjazdy, tak do 40km starcza, a komfort jazdy bez porównania lepszy, wreszcie nie mam przepoconych pleców, jak w plecaku, a plecaka byle jakiego nie mam, bo jest to Camelback Mule. Teraz w sumie używany rzadko, na dłuższe wyjazdy, kiedy trzeba więcej picia zabrać i jakieś kiełbaski na ognisko.
 6. Ta Bike Yoke będzie pasować, ale nie ma sensu przepłacać, bo będzie działać tak samo jak tańsza XLC, a dopłacasz niemało tylko dla bardziej renomowanej firmy.
 7. Jesteś, jesteś... Tu jest baryłka do przykręcenia linki.
 8. Ta będzie pasować: https://www.centrumrowerowe.pl/manetka-do-sztycy-xlc-sp-x01-pd25998/
 9. Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/
 10. Też nie ma co generalizować. Ja np. o sprzęt dbam bardzo, mam pedantyczną naturę i jak tylko coś jest nie tak, skrzypi, stuka itp. to od razu szukam przyczyny, bo mi to za bardzo gra na nerwach. Oczywiście serwisuję regularnie. także mój rower, choć staruszek, jest w b.d.b stanie i jakbym sprzedawał to potencjalny kupiec na pewno byłby zadowolony i dostałby rower gotowy do jazdy, nie wymagający nawet 10zł wkładu. No ale z drugiej strony mamy ludzi którzy "dbają" jak poprzedni właściciel tego szrota z filmika. Mi się w głowie nie mieści jak można tak zapuścić rower.
 11. Temat robię z powodu tego, że często pojawiają się tematy od młodych amatorów DH, którzy szukają używanego roweru DH w absurdalnych kwotach rzędu 2-3tys. Trafiłem dziś na ten filmik młodego serwisanta, który nabył taką "okazję" i w jakim stanie może taka maszyna być.
 12. Niebezpieczny Dave znowu w akcji i jak zwykle mega techniczne trasy.
 13. Temat usunięty. Powód: - pkt. 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu. Zobacz tutaj, jak założyć poprawnie temat: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/ .
 14. Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/
×
×
 • Dodaj nową pozycję...