Skocz do zawartości

[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, sznib napisał:

Nie widziałem jeszcze żeby gdzieś w Polsce wybudowali DDRa w postaci singla

I może w tym problem, że się buduje z przesadą.
U mnie niedawno robili trasę przez las. W zasadzie umacniali jak leci, nie patrząc czy obecna droga jest w dobrym stanie czy nie. Kilka mniejszych dróg, ścieżek zamienili w szuter.

26 minut temu, sznib napisał:

Droga, jak miałaby być oficjalna, musiałaby być odpowiednio zadbana, co oznacza między innymi usuwanie wiatrołomów po wichurach, więc jakiś dojazd musiałby być żeby to robić.

Nie znam tamtych terenów ale pewnie są tam drogi leśne, które po niewielkim umocnieniu by spełniły rolę trasy turystycznej.
Nie wymagałoby to cięcia, nie jechałoby się obok samochodów, byłby dojazd w razie większej liczby wiatrołomów (do pojedynczych można spokojnie czymś małym podjechać i wyciąć przejście/przejazd, nie raz takie "przecinki" u siebie widziałem).

9 godzin temu, Greg1 napisał:

wycięcie kilku drzew i krzaków

Jeżeli w artykule poprawnie napisali, to te "kilka" to około 200 drzew.
W sumie ciekawa argumentacja tam padła, że to samosiejki, więc można spokojnie ciąć. A co tam, olać że to park narodowy, gdzie takie samosiejki to naturalny proces, który się chroni.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie najbardziej odpowiada ścieżka szutrowa a nie asfalt czy kostka brukowa. W mojej okolicy zrobili rok temu, może dwa taki odcinek DDR. Na 3-4 km różnokolorowy asfalt, a  to czerwony, a to czarny. I od groma oczojeebnych barierek. Owszem, jest odcinek z małym wiaduktem i tam są one uzasadnione. Ale poza same łąki. Nie są one na całym odcinku ale jednak jest ich za dużo.

I oczywiście już lokalne media obiegły zdjęcia jakiegoś auta na tej ścieżce.

Edytowane przez bastard83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Greg1 napisał:

A tu takie coś - urzędnicy wyrazili zgodę na budowę trasy rowerowej biegnącej przez park narodowy a "obrońcy przyrody" nie zgadzają się na wycięcie kilku drzew i krzaków:

https://tvn24.pl/szczecin/miedzyzdroje-spor-o-sciezke-rowerowa-przyrodnicy-interweniuja-urzednicy-mowia-o-oczekiwaniach-rowerzystow-7724051

Ja rozumiem, że przyrodę trzeba chronić a nie ciąć jak leci jak to robią LP ale czasami mnie ci zieloni naprawdę wkurzają...

Podzielam Twe wątpliwości. Tajasne - "Przyrodnicy". "Pracownia na rzecz Wszystkich Istot" to nie są żadni przyrodnicy jak dla mnie, tylko nienormalni fanatycy oprotestowujący absolutnie wszystko. Do wycięcia drzewa i co z tego, ruch ma być rowerowy a im się to nie podoba, pewnie wolą jak ten fragment np. ktoś przejedzie z rowerem na dachu. Patrząc na te ich wszystkie absurdalne protesty wygląda jakby chcieli najlepiej cofnąć ludzkość do jaskiń.   

A mnie dziś wkurza że znów to białe gówno pada, a już DDRy wczoraj były przejezdne jako tako ;-(.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, itr napisał:

No nie wiem jak to wygląda lokalnie ale

-w Kampinoskim Parku Narodowym  można wyrżnąć kawał lasu do gołego piachu i to nie problem  bo to usuwanie gatunków inwazyjnych… hmm

- rowerzyści, kiedy robią ślad singla nie wycinają drzew, czy ta droga rowerowa to nie może składać się z dwóch współbieżnych singli,  a nie jednej jak w pysk strzelił autostrady ?  Bo się standardu takiego czy siakiego nie spełni?  Naprawdę nic nie można rozsądnie zaplanować?  Dziwne

 

Wycinka to wycinka a budowa i lanie asfaltu to co innego. Przynajmniej z mojej perspektywy. Na 100% będzie to szerokie bo z opcją też dla pieszych. 

Natomiast przecież można się dowiedzieć, że poprzedni dyrektor owego parku był kategorycznie przeciwny tej inwestycji. Zarzuty były podobne jak te Pracowni. Cześć Rady Naukowej Parku też opiniowała negatywnie. Przyszedł nowy i już klepnął. Więcej jest czy było coś takiego jak jakiś załącznik do zarządzenia Ministerstwa Klimatu w kwestii zadań dla Wolińskiego Parku i jako zagrożenie dla niego stoi jak byk droga 102. Pada tam sugestia do ograniczenia ruchu poprzez przekształcenia jej w drogę lokalną. A tam z tego co widać można pruć 70-ką nawet. 

Tak @Mentos Ślusarczyk jak dostanie kasę bokiem to puści. Wiesz ile on ma majątku... To on zgodził się Słowakom na Szczyrk. Przez część lobby narciarskiego też jest nienawidzony ale jak zgłębisz się w argumenty to przedstawiają je ludzie bardzo ubodzy w kwestii środowiska. Ot wyj%#bmy na Pisku ON bo tam Zasada obecnie rządzi gondolę bo góra się marnuje i siedzimy w jaskiniach zamiast zrobić półAlpejskie warunki. Tylko mi napisz jakim cudem są tak skuteczni bo wygrać raz czy kilka to jedno a dziesiątki x to co innego. Wiesz ilu musi mieć wspólników wśród aparatu administracji sądowo-administracyjnej? 

Edytowane przez Tyfon79
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, co za idiotyzm robienie ścieżki obok ruchliwej drogi, co za przyjemność jechać w huku i smrodzie),  przecież tam jest  droga leśna (koło zagrody żubrów), można to utwardzić szutrem ( o ile nie jest)  jak w Zwierzyńcu do Florianki .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 10:10, nikbar1 napisał:

Druga sprawa, co za idiotyzm robienie ścieżki obok ruchliwej drogi, co za przyjemność jechać w huku i smrodzie),  przecież tam jest  droga leśna (koło zagrody żubrów), można to utwardzić szutrem ( o ile nie jest)  jak w Zwierzyńcu do Florianki .

Nie znam szczegułów, ale pewnie by ją tam utwardzić szutrem, jakiś ekooszołom na pewno się znajdzie i oprotestuje że to zadeptywanie jakiegoś unikalnego ślimaka albo motylka, albo trzeba wyciąć pińdziesiąt jakiś krzoków, o to się nie martw 😉 Jak planowali S7 do Krakowa ciągnąć to się takie patałachy zmnalazły co tam chomiki jakieś wyczaili i blokowali tak potrzebną inwestycję, a potem się okazało, że sami te szczury tam wypuścili. . Bo co innego dbać i bronić przyrodę a co innego wszystko blokować pod byle pretekstem. Najczęściej owszem ekoterroryści blokują jakieś większe inwestycje, bo się komuś z za gramanicy nie podobają, np. na takim podejściu do Świnoujćia po polskich już wodach terytorialnych, pewnie zaraz jakaś polska ekoterrorytyczna organizacja, wiadomo przez kogo sponsorowana, znajdzie pretekst typu ślad migracji delfina, który tam raz 100 tysięcy lat temu prezepłynął 😉 O takie działania się mnie rozchodzi.

 

RMF: Chomiki blokują budowę drogi S7 - Wydarzenia w INTERIA.PL

 

GDDKiA: Nie ma podstaw, by sądzić, że budowa trasy S7 zagraża chomikom (wyborcza.pl)

 

Port kontenerowy w Świnoujściu. Ekolodzy odwołują się – DW – 19.12.2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurzyła ostatnio rewitalizacja zbiornika wodnego i jego okolic w rodzinnym mieście. Był to ładny zalew z jednym brzegiem powiedzmy ucywilizowanym, a drugim dzikim. 
Pierwsza część rzeczywiście wymagała odnowienia. Wyszło bardzo ładnie, choć aby zrobić ścieżkę rowerową, wycięto trochę drzew. Niemniej po obu stronach wykonane zostały ładne mostki, dzięki którym można objechać zbiornik dookoła. Dzika część porośnięta była lasem, z przepięknym sosnowym cypelkiem wcinającym się w wodę. W tej części od lat była szeroka, ubita ścieżka, którą można było zarówno przejechać rowerem, jak i przejść pieszo. 

Będąc ostatnio w Starachowicach podjechałem tam, aby pobiegać w ładnych okolicznościach przyrody. I co? Las wyrżnięty. Stara, brukowana droga zalana asfaltem na długości blisko 2 km w celu "udostępnienia lasu turystom przez LP". Na cypelku wycięte sosny (zostało kilka) i zrobiony od linijki ciąg pieszo-rowerowy na szerokość samochodu. Mimo protestów dużej liczby mieszkańców nie pozostawiono dzikiego brzegu takim, jakim był przez lata piękny sam w sobie. 

Dziś trzeba wszędzie mieć asfalt, aby czasem butów sobie nie pobrudzić. Wycięcie lasu przez LP w celach turystycznych (sic!) i zrobienie na obrzeżach asfaltowego parkingu równie genialne. Idealne miejsce na nocne biby dla wszelkich Sebixów drących ryje przy tuningowanych golfinach. Dobrze, że lasy w których ostatnio powstały single na razie są nie ruszone...

  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, nikbar1 napisał:

Druga sprawa, co za idiotyzm robienie ścieżki obok ruchliwej drogi, co za przyjemność jechać w huku i smrodzie),  przecież tam jest  droga leśna (koło zagrody żubrów), można to utwardzić szutrem ( o ile nie jest)  jak w Zwierzyńcu do Florianki .

Tutaj to trzeba by dokładniej popatrzeć na plany.
Może źle patrzę ale ta trasa nie ma iść wzdłuż 102.

https://velomapa.pl/szlaki/velo-baltica-eurovelo-10-13-r10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się tym artykułem "Budowa trasy rowerowej wzdłuż drogi 102 przez Woliński Park Narodowy",

ale  o jaki odcinek chodzi ?

ten żubrowy brali chyba jako alternatywę, ale  WPN się nie zgodził, więc chyba jednak chodzi o przydrożny 102.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Paczkowa tak się zakręciła, że zeskanowała kod z jednej paczki, a wrzuciła do skrytki drugą przesyłkę. Na drugi dzień spotykam w/w panią i pytam czy nie ma jakieś luźnej paczki z wczoraj na pace, bo coś musiało się jej kliknąć/wrzucić na opak. "Nie, nie wszystko u mnie ok. Nie mogę tak sprawdzać". Mówię, że pomogę, ale... mogę sobie pogadać. Wróciłem do domu i tel na infolinię. Szybka rozmowa, że paczki pomieszane, mam jedną z dwóch - tą "wydaną do doreczenia", a "dostarczona" jest gdzieś... no nie u mnie. Infolinia podpisywała numery i puściła sprawę do oddziału. A ja... czekam i nerwa mam, że mi się okienko serwisowe drugi dzień przesuwa. 

Ahhh, było zabrać części z półki od @Sobek82 i mieć już nowy napęd "na spróbe" zmontowany i co najważniejsze - jeżdżony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD40 i szczotka kiblowa na i kińska szczotka na wkrętarkę i taki napęd do mieszczucha jest jak nowy.

image.png.f6af89b9233dede11929baf9a9a6ddb4.png

 

A tak swoją drogą w zimowym mieszczuchu założyłem 1x9 na Sram X4/Manetka X9 i kaseta Sunrace 11-40 za 90zł, wraz z aluminiowym blatem NW i to jest genialny napęd na zimę. Tanie, nie syfi się jak napęd z przednią przerzutką i oczyszczenie go raz na tydzień szczotkami na wkrętarkę jako tako i fru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, nikbar1 napisał:

ale  o jaki odcinek chodzi ?

Było w artykułach: Międzyzdroje - Wisełka

12 godzin temu, Sansei6 napisał:

Eeeee tam WD 40 i będzie po rudej a potem się posmaruje 🤪

W zasadzie tak.
Ostatnio musiałem awaryjnie odgrzebać stary napęd, bo piasta z biegami umarła. Łańcuch był czarnorudy i sztywny. Poszedł do słoika, został nasączony niebieskim FL i na następny dzień był gotowy do rozruszania.
Działa, może nie jakoś super ale spełnia zadanie. Warunki i tak takie, że bardzo szybko sztywnieje i zachodzi rdzą, więc szkoda kombinować z nowym lub próbować dopasować te po piaście z biegami (czekają na nową).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sobek82 napisał:

No dobra, ale wiadomo czemu tak jest, to działanie soli. To przyspiesza korozję. Może wyjściem byłoby jechać na myjnię i dokładnie wszystko wymyć i wypłukać z soli. Sama woda zanim wyschnie takich szkód nie zrobi. Zwłaszcza jak masz łańcuch nasmarowany smarem odpowiednim na mokre warunki.

Tak samo zresztą jest z samochodami, dlatego właśnie auta sprowadzane np z południa Europy lub innej lokalizacji gdzie nie ma śnieżnych zim zawsze mają mniej korozji.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 14:52, Mentos napisał:

Co innego dbać i bronić przyrodę a co innego wszystko blokować pod byle pretekstem. Najczęściej owszem ekoterroryści blokują jakieś większe inwestycje, bo się komuś z za gramanicy nie podobają, np. na takim podejściu do Świnoujćia po polskich już wodach terytorialnych, pewnie zaraz jakaś polska ekoterrorytyczna organizacja, wiadomo przez kogo sponsorowana, znajdzie pretekst typu ślad migracji delfina, który tam raz 100 tysięcy lat temu prezepłynął 😉 O takie działania się mnie rozchodzi.

Rzeczona organizacja to nie jest jakaś banda przygłupów, która siedzi na drzewach czy jakoś tak. Oni "zabijają" wiele inwestycji prawnie. Z innej strony czego wymagasz i kto ma być tym zaworem bezpieczeństwa? Ty pójdziesz protestować czy ja lub ktokolwiek inny? Mamy jakieś państwowe instytucje, które na 100% dbały by o dobro wspólne? Owa pracownia protestuje przeciw budowie ogromnego ośrodka nazwijmy to sportowego w Szczawnicy na Jarmucie. Mają tam być i mam nadzieję trasy dla nas bo tylko w taki sposób jest sens budować nowe ośrodki narciarskie. I ok ja nawet temu bym przyklepał bez najmniejszego "ale". Północny stok od strony zabudowań to ujdzie tylko widzisz tam ma być nasrane też bo jak by inaczej ścieżka w koronach i wieża widokowa, ... I znowu jak wywalą z tą manią gigantomanii takie coś to jadąc w Małe Pieniny będę musiał patrzeć na ten szpecący krajobraz gnój. A wszystko by zadowolić pewną bandę prostaków, która przyjedzie tylko w celu zapchania jelit gvwnianym żarciem, nachleje się piwskiem i jeszcze hałasu na robi. I napiszę więcej jak będzie bo to jest kluczowa sprawa czyli blokować by nie robić precedensu i wyrwy w systemie. Bo zrobisz w PN jedną asfaltową trasę rowerową to rozpanoszy się to gdzie indziej. I ta Szczawnica do której już ciężko się dostać będzie miała jeszcze gorzej. To samo wcześniejsze Krościenko. Potem ten geniusz co wydał zgodę bo już są takie pomysły będzie chciał robić szosę przez rejon Przehyby by ludzie nie stali godzinami w korkach. Albo inny idiota gondolę przez Pieniński Park Narodowy. Więc jako, że delfinów brak w górach to są jak zwykle te wilki, rysie i niedzwiadki oraz nietoperze, które raczej na Jarmucie nie bytują ale trzeba się czegoś chwycić i ja to popieram po stokroć. 

A ogólnie chodzi o to być dojść do prawdy i czytać więcej niż tylko napiszą jakieś pismaki. Tak narciarze niektórzy oczywiście w ostatnim czasie pomstują na tą pracownię bo blokuje Nosal. I TPN jako inwestor dostał odmowę i już się jazda zaczęła. Problem w tym, że takie same odmowy dostały firmy państwowe na budowę miedzy innymi zbiorników na wodę w Szczyrku a TPN jako inwestor w papierach co się okazało nie ma umów dzierżawy na Nosalu od prywatnych właścicieli gruntów. 

Edytowane przez Tyfon79
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i co niektórzy nie dajecie chronić człowieka, surowiec się marnuje a w ogóle miastowe przyjadą z dwa x w roku do lasu i mają czelność mówić jak ma być. A w Bieszczadach to już w ogóle ile osób było... https://wbieszczady.pl/aktualnosci/protest-w-sprawie-ograniczenia-wycinki-lasow-w-bieszczadach-zulowcy-wyszli-na-ulice-ustrzyk-dolnych-zdjecia-wideo/IutkGqMMs1oBSy7MdWGt#page21  Wszystko z powodu ponoć 5 tys hektarów wyłączonych z gospodarki i oczywiście tej drzazgi w bucie czyli nowego parku narodowego. To tak jak by ktoś sądził, że pójdzie łatwo z ograniczeniami w wycince. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek wrócił na pełen etat, czasu mało w ciągu tygodnia do kręcenia korbą i chciał sobie w weekend pojeździć - 2km przejechane i gleba na "pozimowym" piaseczku na asfalcie. Kolano zbite koło do wymiany...

Nie mogła mi się gleba przytrafić w niedzielę jak już przed chałupę bym zajeżdżał?

Edytowane przez RabbitHood
  • Smutny 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na rowerze, ale jako rowerzystę już tak. Mianowicie potrzebuję sterów półzintegrowanych na wciąż chyba najpopularniejszy system ahead 1 1/8", które będą możliwie niskie. I dosłownie wszystkie, mają wysokie górne nakładki (ta czarna na zdjęciu, specjalnie dałem takie ze srebrnymi miskami). Jedne mniej, inne bardziej, ale zawsze wystaje te co najmniej 6-7mm, a nierzadko ponad 1cm. Niby to niewiele, ale jak się robi przekładkę amortyzatora z krótką sterówką pomiędzy ramami, to już trzeba brać to pod uwagę.

 

Na poczatku myślałem, że źle szukam, ale nie. Nieważne czy z łożyskami maszynowymi, tradycyjnymi kulkowymi, jakimiś rozwiązaniami pośrednimi z kartridżem, za 20zł, za 200zł, wszędzie to samo. Jakim cudem, ja się pytam, prawie 20 lat temu kupiłem stery na zasadzie "daj, co masz w sklepie i pasuje" (prawie na pewno to były TH), które praktycznie w ogóle nie wystawały ponad miskę (dosłownie 1mm pierścienia uszczelniającego)? Łot de fak? 🤔

stery-polzintegrowane-1-18-fsa-orbit-z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...