Skocz do zawartości

Tyfon79

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1 505
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

2 331 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika Tyfon79

Mentor

Mentor (11/13)

 • Dedicated Rzadka
 • Automat Rzadka
 • Collaborator
 • Pierwszy post
 • Conversation Starter

Ostatnio zdobyte

417

Reputacja

 1. Nie takiego o jakim myślisz. Maskę noszą skośnookie u nas z innego powodu. Ale mam taki sam powód jak ty wnerwiając się na takie filmiki i ogólnie bzdecenie o tym. Maska na czyjejś gębie w lipcu mnie wnerwia bo mi przypomina a ja jak pisałem chcę o tym na zawsze zapomnieć. Babcia czy ktokolwiek inny u lekarza czy przy samych zabiegach to jednak zupełnie inna bajka jest. Tak samo w przestrzeni publicznej w wielu miejscach nie przyjęła się chusta na tworzy kobiet. Normalna sprawa.
 2. @sznib ja nie pisałem, że wszędzie trzeba robić asfalt. Więcej w ogóle nie skupiałem się na miastach i to też dych dużych. Ja się wyniosłem z Krakowa i szczerze dla mnie tam może być zaraz syf kila i mogiła. Nic mnie to nie obchodzi. Nie chcę by mi ktoś z buciorami właził w życie poza takimi molochami. Życiowo raczej większość czasu spędzam w Małopolsce i poza Krakowem nie widzę by budowa drug czy obwodnic była niekorzystna i budziła negatywne emocje. No może poza wałem jaki udało się zablokować czyli budową nowej zakopianki do Myślenic. A gospodarczo to bez budowy potężnej sieci autostrad Chiny nie dały by rady być tam gdzie są. My też jako kraj rozwinęliśmy skrzydła dzięki budowie dróg i nadal trzeba to robić. A Kraków nie stoi w korkach z powodu ilości dróg tylko nawalenia mieszkań gdzie popadnie. To tak jak być do mieszkania zaprosił drugą a potem trzecią rodzinę. Jak są w robocie i szkole to idzie żyć ale rano do sracza czy wieczorem do kapania masz kolejkę na godzinę lub dwie. Co do wysiedlania to wybacz ale u nas nawalone jest dom na domu często i wiocha goni wiochę. Często nie da rady bez tego a ludzie raczej mają kłopot z wyceną niż inny. Już widzę jak mieszkasz gdzieś pod planowany nowy port lotniczy i państwo robi ci przelew z ceną rynkową powiedzmy z obrzeży Warszawy + 2 cyfrowy % za kłopoty. Albo masz hektary i po przelewie możesz leżeć do góry brzuchem żyjąc wygodnie z odsetek. Wszystko kwestia doktryny państwa, umów a nie wywłaszczenia jako takiego. @leejoonidaspewnie coś w tym jest tylko jakoś w Krakowie psy wiesza się nie na tubylcach albo nowych tylko jak już byłych jak ja czy ogólnie ile wjeżdza z poza miasta. Raczej każdy dom w tym mieście i posądzam w każdym innym jak i poza ma opcję na miejsce nawet kilku aut. Wszystkie mieszkania obecnie poza blokami "typu więcej niż 4 piętra" są robione z garażami po budynkiem. Sprawa druga bo jak ktoś mieszka w czymś takim to jedno pytanie. A jak by było gdyby przez 1 rok nie było ani jednego remontu ulicy ani jednej budowy tego i owego? No i bez jajec też bo infrastruktura w tym szybka kolej, metro to posądzam przepaść miedzy takim Tokio a Warszawą.
 3. Cóż to samo bym napisał w tym najważniejsze ostatnie zdanie. Ale coś od siebie. Nie wiem czy miałem czy nie. Coś tam niby było przez 3 dni z jakąś podgorączkową temp i tyle. To były dla mnie dwa lata najlepszej jazdy rowerem, najlepszej kondycji i wydolności. Nawet przed nigdy mi się nie śniło, że dam rady "tam wjechać", tyle km stuknąć z taką ilością przewyższenia. Do tego znowu etapówki z ogniskiem pod jakimś szałasem czy spanie w aucie. Wcześniej jak była robota nie było na to i chęci i czasu. Jednym słowem bajka. Ale sumarycznie ten czas wyrządził tyle złego wielu osobom, że chciał bym w ogóle już o nim nie wspominać. Jak widzę a niestety czasem tak niektórych w maskach po mieście to ciśnienie i nerwy skaczą ostro. Przy okazji matka truła mi niemiłosiernie więc się ukłułem... Jak na razie poza stratą czasu z tego powodu nie widzę absolutnie żadnych konsekwencji. Jak się żyło tak się żyje.
 4. Dlatego trzeba tych ludzi zniszczyć i posądzam, że do tego dojdzie z kilku powodów w tym chciwości. Europa aczkolwiek nie cała dziś jest gospodarczym zadupiem świata a to zaczyna rodzić wątpliwości u tych co chcą robić dużą kasę. I znowu nie da się tego zrobić na produkcji rowerków takich czy innych dla prostego przykładu. Na ile można znowu oskubać z kasy takiego promotora wożenia wszystkiego dwoma kółkami ? Niech każdy normalnie żyjący tutaj policzy na ile jest skubany jak blachosmrodziarz zaczynając od podatków przy zakupie paliwa po prawdopodobny w ogóle podatek proponowany od posiadanie takowego wynalazku. Jak by choć 2 cyfrowy minimalny procent z tej kwoty miał zapłacić nie jeden to by się posmarkał z płaczu. A i owszem więc z łaski swojej dasz radę nie w%$#ć innych swoimi teoriami? Nie lubisz samochodów to ok ale daj żyć innym albo wynieś się do jakiejś puszczy i tam funkcjonuj wśród natury. Nikt ci przecież tego nie zabrania a nawet modne to jest. Wszystkie kraje, które osiągnęły teraz czy dawniej sukces gospodarczy opierały się na budowie ogromnej siedzi dróg a nie DDR-ów. Jak nie chcesz rozwoju mam nadzieję naszego wspólnego kraju to jednym słowem delikatnie przykre to jest.
 5. Tylko ja nigdzie nie pisałem, że tak nie jest. Yari męczy na sekcjach gdzie potrzeba bardzo szybkiego wybierania na korzeniach chociażby ale mnie nie męczył już specjalnie jak trzeba było wolno i bardzo ostro jechać w dół. Do skakania też nie jest zły. To jednak nie jest padlina klasy Golda by jechać po nim ostro i skreślać rower. Tym bardziej, że całkiem nie dużym kosztem można go "ubogadzić" trzymając się waszej terminologii. Po drugie wolę jego z SLX-em z opcją na Charger niż lepszy amor z takim szajsem jak pożenienie Shimano z Sramolcem NX. Dla mnie najlepsza jak na razie opcja to Twoja propozycja Reginy z już zamontowanym Chargerem. Tylko to jest składak jest i coś mi tu nie pasuje wiec nie polecił bym go nikomu bez stosownej wiedzy przy zakupie.
 6. Yari ma uboższy tłumik owszem ale w niektórych warunkach jazdy to świetny amor jest. Do tego nie odbiega jakością wykonania jako taką od amorów tych z większymi bajerami.
 7. Eurokołchoz dąży do radykalnego zmniejszenia poruszania się spalinówkami a w zamian między innymi chce prężnie rozwijać własnie branżę rowerową. Mają nawet już robotę w fabrykach rowerowych dla tych zwolnionych z fabryk automotiv. Jeśli dodamy do tego jojczenie niektórych na stan ścieżek rowerowych, że nie są w sumie podgrzewane i tak dalej to choć by góry sr&%y to nie ma szans by się to spięło finansowo. Ktoś będzie musiał za to zapłacić. Pewnie nie będzie to skala makro ale kto tam wie. A liczę, że to się wszystko rozpadnie bo jednak jest nadal sporo ludzi w tej UE normalnie myślących.
 8. Ile tam u Was spadło tego śniegu z pół metra, że tak płaczecie? Co za ludzie to śmiech na sali. Dogadać się z Uberowcami na motorynkach i zrobić strajk to będą przed Wami po DDR-ach z palnikami chodzić by nawierzchnia się pokazała. No i faktycznie blaszoki to mają obecnie takie plecy wszędzie, że aż zazdrościć trzeba
 9. Normy są takie, że wbrew pozorom zaczyna się dbać o maszynistów czy tych co jadą autem, ciężarówką czy autobusem. Te ostatnie to poprawa przecież jak by nie było warunków pracy. Też ich zdrowia psychicznego. Wprost tego nikt nie powie ale tak jest. Do tego koszty po zdarzeniu. Wpadnie taki pod pociąg i jest kupa kłopotów. Dla pasażerów, dla PKP czy innych pewnie coś zarysuje i tak dalej. Z autami to samo. Jaka jest skala problemu? Natknąłem się w końcu w tym roku na strażników słowackiego parku w Pieninach. I tak poszła gadka na temat wyremontowanej Drogi Pienińskiej. Tam już pomimo tego typu barierek potrafią przelecieć na drugą stronę i spaść do Dunajca. To są w całości w zasadzie nasze przygłupy. Przyszły rok będzie decydujący czy Słowacy odpalą tam zakaz jazdy rowerem czy nie. Tak, mają być barierki bo inaczej z debilami a jest ich cała masa się nie daje. Jak ktoś jej nie widzi to won w ogóle z DDR-u i tyle. Fakt tylko taki, że brakuje farby odblaskowej w białym kolorze bo sam kolor inny nić ten czerwony jest dla mnie super tam gdzie nie ma typowo miejskich klimatów.
 10. Tylko za komuny tej dawnej jak masło poszło za bardzo w górę to ludzie wyszli na ulice i jakoś ta władza się cokolwiek liczyła. Obecnie z tym słabo a po drugie by być czemuś przeciw musi być ci źle a ja twierdzę, że u nas jest pod względem życia super. Sprawa druga to ja twierdzę też , że ludzie zajmują się pierdołami a nie istotą sprawy. Nie był bym bo nie mam czasu i tak dalej ale tak się złożyło, że wracając z roboty trafiłem na tą skromną pikietę i strefie czystego coś tam w Krakowie. Wiele osób w ogóle nie ogarnia co jest grane. W pracy to samo bo się już wykłucałem z kilkoma bo sądzą inaczej niż ma być. Dopiero jak im rypnie od lipca to się obudzą. Ilu tu na forum z Warszawy i okolic ogarnia, że za raptem 6 lat czyli nic nie wjadą do sporej części miasta obecnie 2-3 letnim autem na ropę czy benzyną bez euro5? Albo jak będziesz chciał do może kolegi czy szpitala przyjechać do Krakowa to będziesz musiał jeszcze logować się na jakiejś stronie w niecie? Pal licho jak masz czas ale jak cię złapie sraka na obwodnicy i zapragniesz zjechać w krzaki czy stację to może ci się to nie udać. A co do wymian to zapytaj się i tutaj ilu jest za takimi strefami bo mają nowe auta i mają to gdzieś, ilu w ogóle polikwidowało by ten środek komunikacji albo ilu jest tak zakochanych w nowoczesności, że kij z gotówką. Może jesteś optymistą ale chore-zatrute umysły ma masa młodych. Przecież to oni w więszości stoją za tymi ekologicznymi cyrkami a nie stare dziady i tak dalej. To oni zaczęli od wymian ogrzewania i to tutaj w Krakowie był początek alarmów smogowych, które dopiero potem rozprzestrzeniły się na inne miasta. Dało się palec to chcą uciąć całą rękę.
 11. @peciodlatego użyłem słowa ciemniaki bo nic innego nie pasuje. Do tego złodzieje i pseudomafijne struktury gdzie w jednym miejscu musisz zabulić x2 tylko dlatego, że masz rower. Ile to już z 7 rok tworzą ścieżki koło Wierch Porońca? Nie chodzi o kasę bo tą ciągną jak odkurzacz od wszystkich jak leci włącznie z UE więc temat wyjaśniony. TPN jak i część innych parków to jest u nas jakiś obraz nędzy i rozpaczy pod względem rowerowym. Co zabawne wiele tras rowerowych mogło by być zupełnie bokiem puszczony poza tymi pieszymi po już istniejących drogach, starych ścieżkach. I nie chodzi o jakieś wielkie ilości. Słowacy od wielu lat sukcesywnie tam gdzie ma to sens i nie przeszkadza przyrodzie wpuszczają rowery. A uznaniowo jak cię wpuszczą jak wszędzie stoi buda i łebek z "dej, dej, dej"? Mnie najbardziej wnerwia jak nie mogę nawet w takim listopadzie w tygodniu wyskoczyć szeroką w sumie płaską drogą na Rusinową. Co do patusów na rowerach to o ile nie włączymy do tego elektryków a powinny mieć absolutny zakaz to nie widzę tutaj jakiejś patologii. To nie my śmiecimy po szlakach, i to nie dla nas te szalki się usztucznia.
 12. Słowacki TANAP w listopadzie zapodał nowy regulamin parku i rowerowo mamy na legalu kilka nowości. W Tatrach Wysokich wreszcie będzie można pocisnąć od Białej Wody aż pod Wysoką. Z Javoriny pod schronisko w Dolinie Javorovej oraz łącznik drogą w rejonie Łysej Polany do drogi Podspady granica PL-SK. W Tatrach Zachodnich doszło z Oravic Doliną Bobrovecką, Latana Dolina przy Zverovce. Zawsze coś porównując do naszych ciemniaków z TPN-u. Jak ktoś chce dokładnie poszperać to wszystko jest na stronie tanap.sk w formie pdf na stronie 28 i 29.
 13. Nie bardzo ogarniam jak można coś takiego jak Minute, Reba a może jeszcze DA porównywać z amorami do rąbanki typu Yari, Pike czy Fox 36? Yari nie zawsze sobie rodził nawet w trudnym terenie a co dopiero by był czuły. To, że przykładowo Sid ma Chargera nie znaczy, że będzie pracował tak samo jak Pike, Lyryk czy Zeb i na odwrót z tym samym tłumikiem.
 14. Ponieważ cześć grona pro jara się ilością ząbków w DT a ja tylko zwykły palant-amotor i co gorsza raczej nie lot napiszę tylko by nie żydzić tych okolic 8 stów na piastę. Święty spokój, cisza pracy piasty jej właściwie bezobsługowość przynajmniej dla mnie od jakiegoś czasu stały się bezcenne. I ja oraz kilku kolegów z tripów muszę też pochwalić fabryczny zaplot DT wiec osobiście znowu szukał bym fabrycznego setu. Co do ilości szprych to nie mam zdania choć mam opcję 28 i 32. Może jak bym wyrwał szprychę jak w 32 i koło dużo bardziej by było to coś by było do mędrkowania.
 15. Za taką kasę można już kupić jakiegoś fajnego fulla i jak lubisz jednak wysiłek po prostu bez napinki tłuc km zamiast kupować jakieś klocowate gvwno tylko po to by wspomagać się... jak masz slabszy dzień? Jak opadniesz z sił za jakiś czas to wtedy dopiero kupisz elektryka by prawilnie z niego korzystać.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...