Polygon ma strasznie twardy napęd bo ma korbę 48T i wg opisu kasetę "Tiagra" czyli zapewne 11-34T. Jak w tym Twoim lesie trafisz na wzniesienie to doopa zbita, trzeba będzie wypychać albo siłowo podjeżdżać.
Marin spoko, nawet bardzo spoko, chyba najlepszy do Twoich zastosowań. Jedyny mały minus, jeśli lubisz szybką jazdę poza miastem to może trochę brakować przełożeń ale na spokojne turlanie jest bardzo dobrze.
Kellys generalnie też fajny ale napęd Claris 2x8 trochę słaby - do miasta lepszy byłby napęd 1xx jak w tym Marinie.
Już lepszy byłby (dla większej prędkości poza miastem) jakiś napęd 2x10 albo 2x11 i tu możesz popatrzeć na Cube Nulane Pro poprzedniej generacji, sprzed roku czy dwóch z napędem Shimano GRX 2x10 albo Cube Nulane Race, też poprzedniej generacji, z napędem Shimano GRX 2x11. Obecny Nulane Pro ma już tylko Cuesa 1x9 a obecny Nulane Race ma napęd Cues 2x10 i ob ewentualnie też jest dobrym wyborem.
Ale biorąc pod uwagę 80% miasta wybrałbym chyba Marina, ewentualnie Cube Nulane