Skocz do zawartości

Greg1

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 316
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    20

Ostatnia wygrana Greg1 w dniu 31 Stycznia

Użytkownicy przyznają Greg1 punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

15 413 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika Greg1

Emeryt

Emeryt (13/13)

  • Od roku
  • Automat Rzadka
  • Bardzo popularny Rzadka
  • Od miesiąca
  • Reaktywny

Ostatnio zdobyte

4,4tys.

Reputacja

  1. Nie doczytałem, że możesz kupić używkę za 3,5k zł. To trochę zmienia postać rzeczy, to chyba dobra oferta, ja rok temu kupiłem Treka Emondę ALR 4 z 2022 roku za 3,2k zł, co prawda mój Trek jest na Tiagrze a nie 105 jak ta Merida ale cena porównywalna. Może jeszcze urwiesz z 200-300 zł
  2. Generalnie jedt o.k. ale w tej cenie można już kupić coś na współczesnych standardach, to znaczy z obecną grupą 105 2x12 i prześwitem na opony 30-32 mm bo ta Merida jest fabrycznie na oponach 25c i sprzedawca pisze, że prześwit na 28c a wdpółcześnie 28c to minimalny standard i prześwit na 30-32c
  3. Turystyki z baranami ciągle są chociaż nie u nas, tzn. u nas też się da znaleźć: https://www.decathlon.pl/p/_/R-p-332473?mc=8773290 A poza tym jest mnóstwo graweli w wersji "equipped" czyli z bagażnikami i błotnikami, zintegrowanym oświetleniem, np. Cube Nuroad Pro/Race FE (FE czyli Fully Equipped) i wiele innych marek też takie ma
  4. Mam zaplanowane kilka tras na Rugi na ten rok ale chyba nic z tego nie wyjdzie bo się szykuje roczny kontrakt poza domem ☹️
  5. Bloki SPD mają 4° luzu roboczego, więc Twoja stopa może też się poruszać w trakcie pedałowania. Bloki szosowe SPD SL też mają luz roboczy, w zależności od koloru: żółte 6°, niebieskie 2°. Ameryki nie odkryli
  6. Pisałem Ci już, musi być cienki, gęsto pleciony poliester bez żadnych podgumowań czy innych cerat. Te moje kamizelki zwijają się w swoje kieszonki i po zwinięciu są wielkości pięści. Cerata się tak nie zwinie. Jeszcze możesz rozpatrzeć wiatrówkę 2w1 z odpinanymi rękawami, jest to bardzo praktyczne bo ja mam już 2 wiatrówki na długi rękaw i dwie wiatrówki kamizelki a tak możesz mieć jedną i nawet na dłuższy wyjazd brać tylko jedną a nie dwie oddzielne - jedną na długi rękaw a jedną bez rękawów. Przykładem takiej wiatrówki 2w1 jest Silvini Vetta: https://www.centrumrowerowe.pl/kurtka-rowerowa-silvini-vetta-pd24652/?v_Id=240303
  7. Jedną mam Rogelli i jest naprawdę spoko, z siatką na plecach: https://sportano.pl/p/377605/kamizelka-rowerowa-meska-rogelli-core-fluor?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=22746361195&utm_content=787687232818&utm_term=&gclsrc=aw.ds&gad_source=1&gad_campaignid=22746361195&gbraid=0AAAAABJRqqW45urALGuJ4nmexdEKAuYZr&gclid=Cj0KCQjwof_QBhCgARIsADaMzOfFfplHsKiplzO9_2isAz9kJGLM4ybj30Uo3jmUJ5VuclY60oi3DpsaAnRJEALw_wcB A drugą kupiłem w Niemczech i nie wiem czy są dostępne w Polsce, firma to Otix Bike Wear. Po prostu musi być to cienki, gęsto tkany poliester bez żadnych podgumowań czy innych takich ceratopodobnych dodatków
  8. Polygon ma strasznie twardy napęd bo ma korbę 48T i wg opisu kasetę "Tiagra" czyli zapewne 11-34T. Jak w tym Twoim lesie trafisz na wzniesienie to doopa zbita, trzeba będzie wypychać albo siłowo podjeżdżać. Marin spoko, nawet bardzo spoko, chyba najlepszy do Twoich zastosowań. Jedyny mały minus, jeśli lubisz szybką jazdę poza miastem to może trochę brakować przełożeń ale na spokojne turlanie jest bardzo dobrze. Kellys generalnie też fajny ale napęd Claris 2x8 trochę słaby - do miasta lepszy byłby napęd 1xx jak w tym Marinie. Już lepszy byłby (dla większej prędkości poza miastem) jakiś napęd 2x10 albo 2x11 i tu możesz popatrzeć na Cube Nulane Pro poprzedniej generacji, sprzed roku czy dwóch z napędem Shimano GRX 2x10 albo Cube Nulane Race, też poprzedniej generacji, z napędem Shimano GRX 2x11. Obecny Nulane Pro ma już tylko Cuesa 1x9 a obecny Nulane Race ma napęd Cues 2x10 i ob ewentualnie też jest dobrym wyborem. Ale biorąc pod uwagę 80% miasta wybrałbym chyba Marina, ewentualnie Cube Nulane
  9. Gdzie nim będziesz jeździł? Bo każdy jest trochę inny i nie znając zastosowania ciężko doradzić
  10. I krzywy jakiś 😁 Bo też most i to taki podnoszony 😁
  11. Bezrękawnik-wiatrówka, bez żadnego ocieplenia, coś w stylu jak ten linkowany Pro ale jest tego pełno, każdy producent ma kilka modeli
  12. No właśnie Stans jest przykładem takiej mega sztywnej taśmy. Żeby się jakoś układała warto podgrzewać suszarką do włosów. Zresztą Stans to to samo co Tesa 4289 (tak twierdzą internety), która jest tańsza. Ja nie oklejałem zbyt wielu kół ale bardzo fajną taśmą była taka niebieska Schwalbe, nie był to chamski plastik tylko takie jakby płótno podgumowane, elastyczne, świetnie się układające. Widziałem, że występuje w szerokości 27 mm
  13. Nie ma wytyczonego i oznakowanego przejścia dla pieszych ani przejazdu dla rowerów a więc jest to tzw. przejście sugerowane i w związku z tym nie masz pierwszeństwa, chcąc przejść czy przejechać przez ulicę Okrężną powinieneś ustąpić pierwszeństwa tym co nią jadą
  14. Attabo Sano 4.0 - są w wersji męskiej i damskiej https://sportano.pl/p/687465/rower-crossowy-meski-attabo-sano-4-0-28-czarny?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=22232996138&utm_content=732820249623&utm_term=&gclsrc=aw.ds&gad_source=1&gad_campaignid=22232996138&gbraid=0AAAAABJRqqVnni8JPwq7CYPYJi7q_rIGl&gclid=Cj0KCQjw2_TQBhCnARIsAF3-XhxAeOfbVfQ3ulVnGKh-yFXSUJuQcD0Rk3zkYmwEZQUQzmRYAR-CJPcaAq1bEALw_wcB https://sportano.pl/p/687507/rower-crossowy-damski-attabo-sano-4-0-28-szary Żaden rekreacyjny rowerzysta nie wykorzystuje trzech tarcz z przodu, eszyscy jeżdżą tylko na środkowej więc w tym Lazaro praktycznie rzecz biorąc mielibyście napęd 1x8 a w Attabo macie 1x9 i do tego hamulce hydrauliczne
×
×
  • Dodaj nową pozycję...