Skocz do zawartości

Greg1

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 340
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    20

Ostatnia wygrana Greg1 w dniu 31 Stycznia

Użytkownicy przyznają Greg1 punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

15 592 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika Greg1

Emeryt

Emeryt (13/13)

  • Od roku
  • Automat Rzadka
  • Bardzo popularny Rzadka
  • Od miesiąca
  • Reaktywny

Ostatnio zdobyte

4,4tys.

Reputacja

  1. Nie jesteś w tym osamotniony, miałem dokładnie tak samo z ESI Chunky ☹️
  2. Tak, tniesz szkifierką 5-6 minut - jest szansa, że ktoś zwróci na to uwagę, jacyś gapie zaczną kręcić filmiki, ktoś zadzwoni gdzie trzeba, itp., itd. W składanych zapięciach niższej klasy wystarczy podważyć na łączeniach - cicho, bez chałasu, bez wzbudzania sensacji na pół ulicy...
  3. Rower ma też się podobać. Jak Ci się podoba Orbea to ją kup. Ja w swoim grawelu mam grx-a 400 i nie narzekam ani na brak przełożeń, ani na dziury w napędzie. Dużo go katuję w mieście, sporo też piza miastem na trasach od szybkich 40 km po dłuższe, ponad 100-kilometrowe. Głównie jeżdżę po asfalcie, też myślałem o Road+ ale chciałem trochę bardziej miękki napęd grawelowy (mam też szosę i wtedy jak kupowałem grawela też miałem fitnessa na szosowej Tiagrze 2x10). Fakt, w budżecie jaki przewidziałeś można kupić rower z "lepszym" napędem ale aspekt wizualny też się liczy. Pamiętam jak kupowałem swojego w lutym 2024, gdzie ceny jeszcze były bardzo wysokie po pandemii (teraz taki sam rower można kupić 1-1,5 tys. zł taniej) i obok tego mojego stała Orbea, już nie pamiętam jaki model ale była wtedy poza moim zasięgiem finansowym, ale pamiętam, że nie mogłem od niej oderwać oczu, była po prostu piękna 😁
  4. Jesteś dość duży i ten rower pod tobą wygląda jakby był za mały, chociaż sztyca podsiodłowa nie jest mocno wyciągnięta więc prwnie nie jest za mały. Jaki to rozmiar? Obecnie lansuje się teorię, że metoda kolana nad osią pedału jest już nieaktualna - triathlonowcy na rowerach szosowych są mocno przesunięci do przodu, zawodowcy jeżdżą na za małych rowerach z dłuższymi mostkami więc już się nue stosuje tej metody w warunkach bardziej pro. Ja ją stosuję i u mnie się sprawdza. Są kalkulatory, które wyliczają ustawienia roweru i poszczególnych elementów, z tego co pamiętam to ktoś kiedyś podawał linki (ale nie pamiętam czy na tym czy na innym forum) ale później chyba pisał, że już są nieaktywne czy coś tam, nie pamiętam. Tu jest jakiś płatny ale nie wiem czy dobry: https://app.bestbikeadvice.com/en/ Może ktoś używał i się wypowie. Na Twoim miejscu bym na razie nie usuwał podkładek bo masz spory brzuch i może najzwyczajniej w świecie Ci zawadzać. Możesz na próbę obrócić mostek
  5. Ja mam kwadratową głowę, szeroką na boki, i mimo raczej "normalnego" rozmiaru 56-57 cm, wszystkie kaski w moim rozmiarze gniotą mnie po bokach, wręcz się nie mieszczą na głowę, są po prostu za wąskie. Przetestowałem sporo i w moim przypadku sprawdzają się kaski Met. Mam: - Met Idolo w rozmiarze XL (60-64 cm) i regulacja spokojnie skręca się do mojego rozmiaru i kask trzyma się idealnie, bez żadnego luzu; - Met Allroad w rozmiarze L (58-61 cm) - j.w. - Met Miles w rozmiarze M/L (58-61 cm) - j.w. Na mtb mam Lazer Chiru w rozmiarze L (58-61 cm), też z powodów jak wyżej. Mimo, że są to raczej budżetowe kaski ale pasują na mój kwadratowy łeb, nie gniotą mnie po bokach, więc je kupuję. Innych już nie szukam
  6. Wrzuć linki bo ludziskom nie chce się szukać albo otworzą i skomentują coś innego niż masz na myśli
  7. Kurcze, jakby człowiek miał codziennie się tarabanić z rowerem z balkonu i po powrocie z powrotem na balkon to by się jeździć odechciało... Czy oprócz tych rowerów balkon też będzie użytkowany jako miejsce spędzania wolnego czasu czy tylko jako dodatkowa przestrzeń magazynowa? Jak tylko jako graciarnia to bym się nie bawił w wieszanie roweru. Nie masz jakiejś "wózkowni" czy czegoś w tym stylu na klatce?
  8. Tarcza rt70 180 mm i klocki g05a
  9. Ja mam Recon Race 2,35" z tyłu i Recon 2,4" z przodu (wcześniej były dwa Recon Race ale którejś jesieni dałem Recona na przód i tak już zostało). Ale nie jeżdżę po asfalcie - z domu do lasu mam dosłownie 300 czy 400 metrów więc nie powiem czy się np. szybko ścierają. Jakichś tragicznych oporów nie czuję ale też nie jechałem na nich dłuższego dystansu po asfalcie. Nie porównam też do Smart Samów bo co prawda kiedyś je miałem ale w rozmiarze 700x35c w bieda-grawelu jako zimówki
  10. https://www.mobimaniak.pl/428908/cannondale-kryzys-rowery-zamkniecie-fabryki/ Cannondale też zamyka fabrykę w Holandii
  11. Kolumbia to mi się tylko z jednym kojarzy: 😁
  12. Od razu mi się przypomniało jak w czasach transformacji jeździliśmy do Berlina handlować fajkami i jedyne co po niemiecku znaliśmy to było: "Zwei große Bier bitte" i każde wyjście do baru, żeby coś zjeść kończyło się tak samo... 😁
  13. Już się o Ciebie martwiliśmy, że zniknąłeś z forum 😁
  14. Trochę ciężkie. Gdzie chcesz je uźywać? Jaki rower? Ja używam tego typu zapięcia ale nie zostawiam na zbyt długo roweru na mieście, chwila pod sklepem to max, jakbym miał zostawić np. na cały dzień pod pracą to bym wolał jakiś porządny u-lock
×
×
  • Dodaj nową pozycję...