Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, siemalysy napisał:

@Greg1

Przed świętami kupiłem jeszcze pompkę do amortyzatora. Teraz mam dwie ;) 

Qrde jesteś lepszy, też muszę dokupić 🤣

New Look na lato - komplecik, niestety trzeba będzie zrzucić parę kg

Screenshot_20240106_124253_com.android.gallery3d_edit_261101434854948.thumb.jpg.e8d5defe046f76620270efba9fd743d7.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto śledzi promocje decla pewnie widział, że są za 50 zeta buty do gały. Jako, że jestem wielkim fanem znajdowania zamienników do przepłaconych gratów rowerowych postanowiłem kupić je na flaty. Jeszcze nie jeździłem, ale powiem wam - myślę, że dadzą radę. Podeszwa sztywna jak w SPD i w miarę dobra przyczepność. Jak się sprawdzą to zastąpią u mnie wansy. Jedyny minus który może zepsuć mój cały misterny plan to dosyć "ostry" zapiętek. Nie wiem czy noga będzie dobrze chodziła..
Tak czy inaczej za cenę jednego kebsa i koli można zrobić eksperyment

https://www.decathlon.pl/p/buty-do-pilki-noznej-kipsta-clr-tf-na-utwardzona-nawierzchnie/_/R-p-312494

buty-do-pilki-noznej-kipsta-clr-tf-na-utwardzona-nawierzchnie.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiMoonn 32€ bo to w Niemcowym OBI kupowane, ale widzę w PL w podobnej cenie. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, ale w zasadzie wszystkie narzędzia z Wera jakie miałem w ręce i używałem są bez zarzutu. Moim mażeniem jest klucz dynamometryczny, miałem okazję używać i to było coś naprawdę high end!

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Otwieram profesjonale studio bike-fittingu. 😁 A tak poważnie to żal było nie kupić za JEDNĄ ZŁOTÓWKĘ na ali. Na dokładnie  takie samo  tylko Ergona trzeba wyskoczyć 140 zł.  Jakość ta sama.

IMG_20240108_110212.jpg

Nawiasem pisząc idzie więcej klamotów po złotówce.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eathan różne promocje  w różnym czasie robią . Raz były po 14 a u innego po 19 . Za jakiś czas pojawiły się po złotówce  z groszami ale w kilka minut już były nie dostępne. Trzeba trzymać rękę na pulsie i mieć kilka "maili" w zapasie😁

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 14:03, RabbitHood napisał:

Jeszcze nie jeździłem, ale powiem wam - myślę, że dadzą radę. Podeszwa sztywna jak w SPD i w miarę dobra przyczepność. Jak się sprawdzą to zastąpią u mnie wansy. Jedyny minus który może zepsuć mój cały misterny plan to dosyć "ostry" zapiętek. Nie wiem czy noga będzie dobrze chodziła..
Tak czy inaczej za cenę jednego kebsa i koli można zrobić eksperyment

Nie dadzą, musiałbys się przejechać na jakichś konkretnych butach typowo pod flaty żeby ogarnąć. Podeszwa nie jest płaska i szeroka, ma jakiś tam wzór bieżnika, dosyć wysokiego, nie będzie dobrze kleił pinów. 

Przykład buta typowo pod flat enduro:

image.png.034a144ffd3ee6f67348a7a707762d99.png

Tak czy inaczej: eksperyment może dobry ale raczej nie będzie udany. Też przerabiałem różne buty bo nie chciałem "płacić podatku od rowerowości". Fakt jest taki, że buty które kupiłem oprócz dobrej podeszwy są też po prostu dobre, wygodne, dobra wentylacja, wytrzymałe itd. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję od dłuższego czasu w kilku rowerach (nawet w jednym na plusowych gumach) tylko SV19A. Po 25zł/szt bez pudełka czasami da się kupić. Lepiej to się u mnie sprawdza niż różnej maści conti (light) czy maxxis (wleter weight).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dokumosa napisał:

Ja użytkuję od dłuższego czasu w kilku rowerach (nawet w jednym na plusowych gumach) tylko SV19A. Po 25zł/szt bez pudełka czasami da się kupić. Lepiej to się u mnie sprawdza niż różnej maści conti (light) czy maxxis (wleter weight).

Zerknę zaraz .

 

3 minuty temu, TheJW napisał:

Jak nie zależy Ci na masie (a patrząc po tym jakie kupiłeś opony i że nie chcesz przejść na mleko - nie zależy ;)) to Conti MTB 29 lub Schwalbe Standard SV19.

Nie nie zależy , uprawiam kolarstwo „romantyczne 😜)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na jakiś czas muszę zawiesiłem projekt 1x11/1x12, a jeździć trzeba. Nie mam pojęcia jak, ale zajechałem przednią zmieniarkę. Duży blat jeszcze wjeżdża, ale mały to tylko "z buta". Tak, czy siak, jeździć trzeba, więc... miał być OEM, a jest box. Wcale się nie gniewam. Będę szpanował pudełkiem ;)

20240108-181935net.jpg 

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...