Skocz do zawartości

KSikorski

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1 344
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez KSikorski

 1. Podobne sytuacje mają miejsce na rogatkach Trójmiasta. Między Chwaszczynem a Gdańskiem Osową jest wytyczona droga dla rowerów, a na szosie co skrzyżowanie stoi znak "zakaz ruchu rowerów", co nie przeszkadza ustawkowiczom jeździć tamtędy w grupie po jezdni. @KrissDeValnor w zasadzie to jest jeden @_Piotrek
 2. Kiedyś taki otworek likwidujący naprężenia wywierciłem na końcu pęknięcia w główce ramy (Author Basic SX, 2005 rok). Dodatkowo z płaskownika wygiąłem sobie obejmę, skręciłem śrubą M5. Miało być żeby oblecieć najbliższy wyjazd tylko... a jezdziłem tak przez kolejnych 11 lat.
 3. Mam dwa rowery z CL, w jednym piasty Shimano 8100, w drugim Novatec`ki. Nie mam problemów z ruszaniem się tarcz, a sama tarcza w tych przypadkach wchodzi na wielowypust dość ciasno. Mam jeden klucz dynamo z zakresem 5-25, a drugi bodajże 42-210 i jest za wielki by sprawnie tym obsługiwać tarcze, więc dokręcam kluczem do suportów w taki sposób, że do oporu, a potem 3-5 "klików" podkładki (mam na myśli blaszaną podkładkę pod kołnierzem nakrętki, ona przy dociąganiu "klika" o współpracujące powierzchnie. Mogę zmierzyć przy okazji średnicę zewnętrzną wielowypustu na piaście. Może masz za luźny wielowypust w piastach?
 4. W cenie promocyjnej - opłaca się bardzo. Jedyne co jest w nim serio bardzo słabe to koła, a dokładniej piasty. Niemniej to standard w rowerach za około 2,5 tysiąca. W cenie nominalnej to by już bardzo kłuło.
 5. Wszystkie obręcze po za spawanymi puszczają powietrze na łączeniu, pytanie tylko jak szybko. W 95% przypadków nieszczelną obręcz uszczelni mleko, to prawidłowe zachowanie. Pozostałe 5% to odpady do reklamacji. *wartości procentowe "na oko", bez poparcia bibliografią.
 6. Nie, nie będzie działać. Linkglide ma inny rozstaw kasety (koronki są szersze). Przerzutka, manetka i kaseta muszą być z systemu linkglide.
 7. Rozumiem Twój dramat, mi zepsuła sie SL-M8100 na carpatia divide 😄
 8. Tylko kwestia sztywności, ewentualnie trochę więcej miejsca na oponę. Brałbym boost tylko jeśli planujesz w przyszłości przekładać go do ramy z boostem.
 9. @cervandes masz jakąś misję edukacji losowych ludzi z internetu ? 😄
 10. Ja popieram myśli o hero, jako uniwersalnym MTB.
 11. @skom25 Tak, zgadzam się z tak opisanym stanowiskiem 😄 Niemniej mieszkałem na Bemowie od 1988 do 2013, potem stwierdziłem że mieszkanie na blokowisku jest słabe gdy lubi się rowery i biwakowanie i tak finalnie skończyłem w domku na Kaszubach 😄 Tu nie mam problemu z infrastrukturą czy to pod szosę czy MTB.
 12. Zmieszkać na Bemowie, w Radości, Ursynowie czy innych dzielnicach z których ten czas dojazdu spada do 15 minut 😄 Infrastruktura miejska jest dostosowana do poruszania się z punktu A do punktu B i ciężko oczekiwać by tworzyć w niej warunki do jazdy sportowej.
 13. Moim zdaniem tereny śródmiejskie po prostu nie są miejscem do treningu na serio, a ludzie którzy to robią ocierają się o buractwo. Z każdego miejsca w Warszawie da się dojechać na sensowne tereny czy to pod szosę czy to pod MTB w ciągu maks godziny na rowerze.
 14. Obawiam się że nie będziesz w stanie sensownie złożyć roweru. Osobną kwestią pozostaje pytanie czy masz u siebie trasy na których taki typ roweru będzie wsparciem a nie zagrożeniem. Gdzie jeździsz, jakie "miejscówki" masz w zasięgu?
 15. Na początek przygody z downhill to kup sobie rower enduro 😄 Jakie trasy i gdzie do tej pory zjeżdżałeś, że chcesz przeskoczyć na zjazdówkę ?
 16. Da się coś wygrzebać, pytanie o stan: https://www.olx.pl/d/oferta/rower-stevens-glide-enduro-downhill-dh-rama-xl-fox-marzocchi-alexrims-CID767-IDPcOM0.html https://www.olx.pl/d/oferta/specialized-stumpjumper-po-serwisie-rewelacja-CID767-IDPE19q.html
 17. Korby Shimano 1x11 / 2x11 i 1x12 / 2x12 są identyczne, różnią się tylko zębatkami. Najlepiej napisz do inpeak, oni oferują pomiar dwustronny w tych korbach.
 18. Nie używam roam na codzień, niemniej mi by wystarczyło wnioskowanie z wykresu.
 19. https://suport.wahoofitness.com/hc/en-us/articles/4789016897042-ELEMNT-Summit-Climbing-Feature
 20. ... i tak kończy się na drugim rowerze.
 21. Istotna różnica między 2021 a 2022 to zakres przełożeń (11-51 vs 10-51) i inna kierownica. Moim zdaniem różnice nie warte czekania na 2022, zwłaszcza że bębenek i kasetę będzie można wymienić w miarę eksploatacyjnego zużycia.
 22. Potrzebuję komputerka rowerowego do którego w jednym systemie funkcjonuje też zegarek do pływania. Kupiłbym to co by wyszło w danej chwili taniej, to jest wahoo bolt v2 / wahoo roam w pakiecie z zegarkiem rival lub edge 530 w pakiecie z zegarkiem instinct 2 lub swim 2. Natomiast zanim kupiłem edge miałem wiekowy zegarek garmin swim, więc po prostu dokupiłem do niego edge`a.
 23. https://suport.wahoofitness.com/hc/en-us/articles/4789016897042-ELEMNT-Summit-Climbing-Feature Musi być nawigacja po trasie, inaczej licznik nie będzie wiedział że zamierzasz wjechać na szczyt tej konkretnej górki, a nie odbić gdzieś po drodze.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...