Skocz do zawartości

Semtex

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  73
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Dodatkowe informacje

 • Skąd
  Springe/Bierawa

Ostatnie wizyty

687 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika Semtex

Entuzjasta

Entuzjasta (5/13)

 • Bardzo popularny Rzadka
 • Dedicated Rzadka
 • Pierwszy post
 • Collaborator
 • Reaktywny

Ostatnio zdobyte

256

Reputacja

 1. Bo lubię szukać reliktów przemysłu wydobywczego, na fotce szyb wentylacyjny kopalni udostępnionej zwiedzającym, sam szyb już nie spełnia swojej roli, niestety zamknięty, a kusi zwiedzanie...
 2. Ja bym osobiście, z tego co tu proponowane, brał Luxa. Spark ma beznadziejny napęd! Kross ma GX'a, ale w napędach SRAMOWSKICH mam zastrzeżenia co do kultury pracy, w domu mamy dwa rowery z SRAM, jeden GX a drugi XO (oba x12), oba są denerwujące głośne w okolicach środka kasety, będę robił na dniach "dremel" mod na kasecie bo zwariować z tym można Ja jeżdżę na podobnym napędzie jak w LUX: kaseta SLX, przerzutka i manetka XT, korba Deore i działa to LUX
 3. Z tych dwóch wybierze ten, który Ci bardziej pasuje wizualnie, bo osprzętowo wychodzi, prawie, na to samo
 4. Bo las, bo szlak, bo spokój, bo cień, bo więcej do szczęścia nie trzeba
 5. Tylko dodam, że Shimano będzie współpracowało z obecną kasetą SX bez problemów, więc skoro jesteś zdecydowany i wiesz co chcesz robić to ja mając wybór GX vx XT wybrałbym XT, mam w domu, obecnie, 4 rowery z napędami: GX, XO, Deore 6100 z manetką XT, oraz XT, XT wypada z tego najlepiej, działa najciszej, SRAM wiecznie gdzieś coś "cyka" tak w GX jak i XO. Przerzutka Deore też miewa humorki czasem, w okolicach środka kasety potrafi czasem strzelić chwilowego focha, nic nadzwyczajnego, ale zdarza się jej. Choć blokada wózka w SRAM przy serwisowaniu to genialna sprawa, tego brakuje w Shimano Manetka XT za to daje więcej możliwości przy wrzucaniu i zrzucaniu przełożeń, próbowałem chwilę jeździć na manetce Deore i bardzo szybko dokupiłem XT.
 6. Kaseta XT nie wejdzie na obecny bębenek, czyli albo wymienisz całe koło, albo piastę, obie opcje będą dosyć kosztowne. Na twoim miejscu zostałbym jednak przy SRAM, zmień manetkę i przerzutkę na GX, działa to dosyć przyzwoicie, choć jest generalnie droższe niż osprzęt Shimano. Inna opcja to zmiana manetki i przerzutki na: manetka XT do tego przerzutka SLX/Deore, i w przyszłości wymiana koła pod kasetę Deore albo SLX, raczej nie ma potrzeby kupowania kasety XT, SLX w mojej opinii jest optymalna.
 7. Wiadomo, że enduro to enduro, stworzony do czegoś zupełnie innego, ale co Ci szkodzi zrobić test, weź przez tydzień pojeździj do pracy tak jak zaplanowałeś, bez upgradów, wydatków, zobaczysz czy da się jechać, jakie masz prędkości, być może stwierdzisz, że nie warto wydawać kasy, albo kupisz sobie drugi zestaw kół, do obecnego roweru. Jest też opcja, że wyjdzie lipa i kupisz szosę, ale bez testów nie warto dywagować, najpierw próba, później pytania i opcje.
 8. Semtex

  [Galeria] Pokaż Twojego 29era

  No i stało się, przesadziłem żonę z 27.5 XC na 29 Trail, zmiana na bardzo duży plus, znacznie wygodniejsze, SKS nas dopadał powoli, maszynka już objeżdżona, nadal trwają prace nad dostosowaniem pod wymagania małżonki, w tym pewne sprawy serwisowe, jak wymiana opon na mniej agresywne i lżejsze, mleko, zmiana hebli na SLX dwutłoczkowe., obecnie siedzą tam czterotłoczkowe, które w przypadku mojej żony (50kg, 160cm) są masakrycznie przesadzone, tarcze 180 tył, 203 przód, przód dostanie 180 również.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...