Skocz do zawartości

[gravel] co to jest ? definicja, fakty i mity, dyskusje


Rekomendowane odpowiedzi

@prezi 

Cytat

czy ten rower ma ramę i widec wzięte z gravela z barankiem?

A cóż chcesz w tym zdaniu powiedzieć? Rozpatrzmy rozmiar rozmiar M s/r - 593/398 główka 175 baza kół 1066, długość górnej rury 573 kąt 71 stopni...

Nie znajdę takiej ramy w rasowym gravelu z barankiem?

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skom25 napisał:

A tak zupełnie na poważnie, kończąc te śmieszki, to Google to nie wyrocznia. Wiesz, można wpisać "ludzie jaszczury" i też będą wyniki, pewnie całkiem sporo.

A co sądzicie o ostatnim wypuście RS? Dzisiaj widziałem grafikę jak zrobiono regulację Rebound. Mam wrażenie że jest tam sporo rzeczy które mogą się popsuć.

czyli słowo smok też nie ma sensu, bo przecież smoki nie istnieją, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, prezi napisał:

czyli słowo smok też nie ma sensu, bo przecież smoki nie istnieją, tak?

Wiesz co, w tym momencie nie widzę już sensu dyskusji z Tobą. Według mnie, Gravel musi mieć baranka. Jak nie ma, to nie jest Gravelem, a rowerem szosowo terenowym z prostą kierownicą. Jeżeli nie widzisz różnicy między tym a smokiem, to już nie mój problem.

Strzelam że jeździsz takim rowerem. No i co, jak się teraz okaże że 95% ludzi Ci powie że to nie Gravel, to rzucisz go w kąt i nie będziesz jeździł? Wyluzuj, bo widzę że strasznie Cie to wzięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiałem starego Peugeota, z kawałkiem bieżnika na oponie sprzedawanego jako Gravel. Link jest w temacie z aukcjami itd.

Jest moda, jest popyt, produkt ze słowem Gravel sam się sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gravel - rower z barankiem o geometrii zbliżonej do rekreacyjnej szosy mieszczący opony ~40mm ze stosunkowo łagodnym bieżnikiem. Służy do poruszania się po drogach zarówno utwardzonych jak i gruntowych z wyłączeniem kopnego piasku. Sprzęt do zastosowań typowo rekreacyjnych, dłuższych wypraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Gravel"Jak ktoś zapyta czym jeździsz a odpowiesz że jest to Gravel to jesteś spoko modny😄.A powstał po to aby kasę ciągnąć i tyle, Moda.Tzn. ciężko stwierdzić że powstał był od bardzo dawna tylko nazywaliśmy go ,,Ramowcem"

Generalnie to całkiem spoko rowery.

Kolejnym takim wynalazkiem jest rower Fitness.

Nic innego jak rower crossowy, z zablokowanym amortyzatorem.

Tu chodzi tylko i wyłącznie o Trend.

Edytowane przez Joker86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, skom25 napisał:

Wiesz co, w tym momencie nie widzę już sensu dyskusji z Tobą. Według mnie, Gravel musi mieć baranka. Jak nie ma, to nie jest Gravelem, a rowerem szosowo terenowym z prostą kierownicą. Jeżeli nie widzisz różnicy między tym a smokiem, to już nie mój problem.

Strzelam że jeździsz takim rowerem. No i co, jak się teraz okaże że 95% ludzi Ci powie że to nie Gravel, to rzucisz go w kąt i nie będziesz jeździł? Wyluzuj, bo widzę że strasznie Cie to wzięło.

już były pługi śnieżne, ludzie-jaszczury, myślę że smoki są też są ok. cały czas mówię o frazie "flat bar bike". ludzi, którzy posługują się taką frazą jest kilkadziesiąt tysięcy więc argument, że ty wolisz "rower szosowo-terenowym z prostą kierownicą" od "gravela z prostą kierownicą" ma średnio do ekonomiki języka. poza tym spóźniłeś się.

5 minut temu, Mihau_ napisał:

Gravel - rower z barankiem o geometrii zbliżonej do rekreacyjnej szosy mieszczący opony ~40mm ze stosunkowo łagodnym bieżnikiem. Służy do poruszania się po drogach zarówno utwardzonych jak i gruntowych z wyłączeniem kopnego piasku. Sprzęt do zastosowań typowo rekreacyjnych, dłuższych wypraw

gravel z prostą kierownicą -- rower z prostą kierownicą o geometrii zbliżonej do rekreacyjnej szosy mieszczący opony ~40mm ze stosunkowo łagodnym bieżnikiem. Służy do poruszania się po drogach zarówno utwardzonych jak i gruntowych z wyłączeniem kopnego piasku. Sprzęt do zastosowań typowo rekreacyjnych, dłuższych wypraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, nctrns napisał:

To ja tylko dodam od siebie, że dla mnie też gravel musi mieć baranka i mieścić opony >=40mm, z geometrią w jakimś stopniu wywodzącą się z szosy.

"gravel z prostą kierownicą" musi mieć baranka? gdzie chcesz go jeszcze zamocować? 😁 tu chodzi o jakiś tandem?

5 minut temu, Mihau_ napisał:

@prezi właśnie napisałeś, że fitness=gravel z prostą kierownicą. Więc jeśli "gravel z prostą kierownicą" powstał później to pojęcie nie ma racji bytu

no to nie masz wyjścia. musisz napisać do google, że muszą zmienić wyniki wyszukiwań dla "flat bar gravel". może zaproponuj może aby zastąpili to wynikami dla "powiększanie penisa" bo coś o tym już wspominałeś?

Edytowane przez prezi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mihau_ napisał:

Widzę, że bardzo jesteś zciśnieniowany w temacie powiększania penisa, ja napisałem o tym raz a ty klepiesz już kolejny post

a weź obejrzyj sobie dokładnie CK Dezerterzy i poszukaj to o ośle i kurze...

możesz zawsze zaproponować coś innego. np. rowerki biegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak to dobrze że mam... przełajkę ;)

@prezi tak już bez zabawy w Indian i kowbojów - powiedz mi ... tak analogicznie, na warsztat wziąłeś "gravela" z barankiem i wymieniłeś kierownicę i stał się "gravelem z prostą kierownicą" ok, kupa ludzi myśli tak samo, internet w liczbie iluś tam wpisów to przyklepał, sprzedawcy nie będą się kłócić z napływem zysku (w końcu sami to wykreowali), więc taka nazwa już pewnie zostanie dla tego typu rowerów... ale biorę szosę i wkładam jej w miejsce baranka prostą kierownicę - to czym ona jest? Bo gravel wg. Ciebie pozostał dalej gravelem tylko z prostą kierownica - a ta szosa to dalej szosa? Czy tu to nie zadziała i to się już zrobił jednak inny rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salsa (to ci goście, co wprowadzili słowo "gravel" do obiegu) ma gdzieś Wasze spory oraz definicje i sprzedaje ten sam rower w wersji z barankiem i prostą kierownicą. Ten sam osprzęt, widelec, kąty, tylko rama ma odpowiednio dopasowane proporcje w zależności od kierownicy.

https://salsacycles.com/bikes/journeyman/2019_journeyman_claris_700

https://salsacycles.com/bikes/journeyman/2019_journeyman_flat_bar_claris_700

 

Journeyman_Claris_700_Copper_UpperCarous

 

Journeyman_Claris_700_Flat_Gray_UpperCar

 

Niestety "rower szosowo terenowy z prostą kierownicą" nie mieści się w ramce jako kategoria na stronie www, więc musicie wymyślić jakąś inną nazwę. Jak dla mnie może się to nawet  nazywać penis smoka.  😄

Edytowane przez some1
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, abdesign napisał:

Kurde jak to dobrze że mam... przełajkę ;)

@prezi tak już bez zabawy w Indian i kowbojów - powiedz mi ... tak analogicznie, na warsztat wziąłeś "gravela" z barankiem i wymieniłeś kierownicę i stał się "gravelem z prostą kierownicą" ok, kupa ludzi myśli tak samo, internet w liczbie iluś tam wpisów to przyklepał, sprzedawcy nie będą się kłócić z napływem zysku (w końcu sami to wykreowali), więc taka nazwa już pewnie zostanie dla tego typu rowerów... ale biorę szosę i wkładam jej w miejsce baranka prostą kierownicę - to czym ona jest? Bo gravel wg. Ciebie pozostał dalej gravelem tylko z prostą kierownica - a ta szosa to dalej szosa? Czy tu to nie zadziała i to się już zrobił jednak inny rower?

nie wiem. niektórzy nazywają to fitness. taki jest uzus językowy. jednocześnie te rowery będą w większości firm w kategorii szosa. nazwy są takie jak się przyjęły. dla mnie nie ma problemu aby nazywać to "szosa z prostą kierownicą" tylko, że chyba fitness oznacza dokładnie to samo i jest to lepsze ze względu na ekonomikę języka. jednocześnie jak ktoś pyta co jest fitness to chyba odpowiesz "szosa z prostą kierownicą".

23 minuty temu, some1 napisał:

Salsa (to ci goście, co wprowadzili słowo "gravel" do obiegu)

😄

to na pewno są randomy i znalazłeś to w internecie więc się nie liczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gravel to ucywilizowana przełajówka, to taka sama analogia jak szosa endurance i race. 

Some1 

To właśnie wynikają z tego różnice. Nie zbudujesz na tej samej ramie rower z barankiem lub bez. 

W katalogach z 2010 rower z sztywnym widelcem i prostą kierownicą często występował pod kategorią cross i ta właśnie kategoria wydaje mi sie odpowiednia do tego typu rowerów.

Wracając do tego samego katalogu, bardzo trudno znaleźć rower o charakterystyce gravela, dlatego uważam że powstanie takiego roweru to była potrzeba rynku, a nie wciskanie marketingu.  Pomimo że były takie konstrukcje jak Trek 520, to był produkt bardzo niszowy. 

Moim zdaniem pierwszym jaskółką w tej dziedzinie był  Giant anyroad, który przyjął się bardzo dobrze i był bardzo lubiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, clavdivs napisał:

Gravel to ucywilizowana przełajówka, to taka sama analogia jak szosa endurance i race. 

Some1 

To właśnie wynikają z tego różnice. Nie zbudujesz na tej samej ramie rower z barankiem lub bez. 

 

ale Salsa to niemoty, napisz im, że się znają. napisz też do google aby zmienili wynika dla frazy "flat bar gravel"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, clavdivs napisał:

To właśnie wynikają z tego różnice. Nie zbudujesz na tej samej ramie rower z barankiem lub bez. 

Nie zbudujesz na tej samej ramie roweru z barankiem lub bez dla tej samej osoby. Ale już dla kogoś o innym wzroście jak najbardziej. Może nie będzie to najpiękniejszy estetycznie rower, ale będzie i może być całkiem wygodny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abdesign napisał:

Wracając do fragmentu Twojej wypowiedzi do którego mogę się odnieść... co to jest... co taki specialized (duża firma umieją w marketing) przezwał crossem:

Cytat

Nazwanie tego roweru crossowym to akurat pomysł sklepu Greenbike, a nie samego Speca. Bardzo możliwe, że po prostu mieli zapytania od klientów gdzie się podziały modele Crosstrail. Zresztą dla Anglosasów, to co my znamy jako klasyczny rower crossowy, jest znane pod nazwą hybrid bikes. Natomiast ten sam randomowy ;) producent Spec swoje modele Diverge Evo wprost i oficjalnie nazywa flat bar gravel:

https://www.specialized.com/us/en/diverge

Także własne przekonania odnośnie baranka sobie, a życie sobie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakowoż dla uproszczenia obliczeń przyjąłbym że Pi=5 ... a wszystkie rowery są  gravelami, wystarczy nimi przejechać się po szutrach - w tym moja szosa na 23c bo jeździłem nią po Mazurskich drogach, o zgrozo nawet piaszczystych.

W googielu pod hasłem 'gravel plus tires'  jest link do strony producenta takiego modelu na 27,5x3,0 . Czyli jest to gravel i kropka, bo nawet producent tak napisał.

IMG_4809.jpg?fit=1024,683&ssl=1

 

 

P.S.

Jeśli  taki Peregrine nie jest gravelem, to czego mu brakuje z definicji (pomijając oczywiście że może jechać po szutrze ;) ) ?  

322ab86a3677c257f06bd953ef25aa34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...