Skocz do zawartości

[owijka] Jaką owijkę polecacie


Rekomendowane odpowiedzi

Jaką owijkę polecacie do gravela. Jazda po szutrach wszelkiej grubości, korzenie, las. Asfalt sporadycznie kiedy nie da się jechać lasem :).

Nie mam z tym kompletnie doświadczenia, teraz mam jakąś zapewne budżetową z wozidła mojego, wydaje mi się, że cieńka, bo jak złapię to nic nie ugina się ani nie jest miekkie.

Jaka grubość, marka, żeby było ok. i po >50km nie zaczynały łapy odpadać.

Cena, no średnia, dobry stosunek jakośći do ceny. Nie musi to być najtańsze ani wypas za gruby $$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę taniocha. Dzięki @Sziva

Ktoś ma jeszcze jakies doświadczenie?

BTW, gdzieś tam kiedyś widziałem jakieś zele pod owijkę i wkładki jakieś? To jeszcze się stosuje, ma sens? Nie wiem czy mi to siądzie, szukam opinii, wybiorę co większość poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Supacaz. Nie jest tania ale:

- jest bardzo wygodna i trwała

- w komplecie są korki przykręcane na śruby więc nie wypadają

- dodają też porządną taśmę do wykończenia

Podkładki żelowe kupowałem te i tutaj, niestety teraz nie mają ale można dopytać kiedy będą: https://biostern.abstore.pl/chwyty-i-owijki-podkladki-zelowe-pod-owijke-pro,c64,p257,pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, niuti napisał:

BTW, gdzieś tam kiedyś widziałem jakieś zele pod owijkę i wkładki jakieś? To jeszcze się stosuje, ma sens? Nie wiem czy mi to siądzie, szukam opinii, wybiorę co większość poleca.

Niby są ale wkładasz je w miejsca, gdzie nie trzymasz rąk podczas jazdy po wymagającej nawierzchni.

Godzinę temu, niuti napisał:

Widzę taniocha. Dzięki @Sziva

Ktoś ma jeszcze jakies doświadczenie?

Używam jej od kilku lat, nie szukam niczego innego. Konkretnie pro sport control team, "z napisami"

IMG_20230416_134711213_Easy-Resize_com.jpg.0a24ad2d85cb93a9e27ce3ac09ad85fb.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem taką: 

Owijka na kierownicę Selle Italia Shock Absorber Kit czarna - Rowertour.com 

ale jeszcze potrwa zanim ogarnę wymianę hamulców, linek i owijka trafi na swoje miejsce. W każdym razie zdecydowałem się na wkładki żelowe, bo przestałem używać rękawiczek. Kiedyś już miałem owijkę z żelem (chyba Pro) w poczciwym Tribanie 100 na stalowym widelcu, kopało to po rękach tak, że nie wiem czy ten żel coś dawał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy doradzają to ja odradzę 😁 Fizik z wykończeniem Tacky - przyciąga brud i pył jak odkurzacz, po jednej mocno gravelowej trasie ręce brudne a owijka za każdym razem do czyszczenia. Dodatkowo odradzam owijki powyżej 3 mm grubości bo po czasie zaczynają odstawać na krawędziach.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ogarnia PRO Sport Control oraz PRO Sport Control Team? W większości ofert na Allegro napisano, że Team ma 2.5 mm grubości, a producent, że 3 mm. Wersja podstawowa ma 2.5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...