Skocz do zawartości

abdesign

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  3 583
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Zawartość dodana przez abdesign

 1. Filip, nie ma co się doktoryzować na tarczach CL - czasem się kręci czasem nie. Mi tarcze rt99 na piastach 180 i nakrętkach DT się nie kręcą można nawet do zalecanej wartości nie dojechać, to samo mam na piastach fulcruma z tarczami rt81 i nakrętkami Shimano... a kurna na taka sama tarcza rt81 ta sama nakrętka Shimano na przedniej (tylko przedniej) piaście 350 kręci się jak głupia - muszę przeciągnąć te "ćwierć obrotu" żeby stanęła.
 2. To nie jest niestety prawda, chociaż różnice wymiarów bębenka (szerokość to nie do końca trafne określenie na wymiar prostopadły do zębatek) są pomijalne dla rozpatrywania przekosów.
 3. Dajcież chłopaki spokój bo traktujecie temat z perspektywy absolutnego marginesu to raz a dwa tak płytko jak się tylko da. Naklejkę tego typu owszem widziałem przez całe życie ze 100 razy (nie wiem ile tak se to 100 wstawiłem, potwierdzam tylko to że widziałem więcej niż raz), a długo już żyję - to raz (może mam to gdzieś co kto sobie na samochodzie przylepia i wolę inne widoki?) A dwa postrzeganie lokalnego patriotyzmu przez pryzmat słomy z butów prawacko-lewackich albo z perspektywy gradacji jakości miejsc urodzenia jest płytkie. Nosz nie od dziś wiadomo że jakiś % ludzi bywa bałwanami - i to bywa bo w większości z czasem wyrastają, trzeźwieją, zmieniają poglądy etc... na stałe debili jest garstka. "Patriotyzm" czy "lokalny patriotyzm"... O świat trzeba dbać a żeby dbać trzeba się identyfikować, nie da się dbać o cały świat dbajmy o najbliższe otoczenie... jeśli każda grupa będzie dbała o swoje podwórko to zadbamy o cały świat. No to dbamy i się z nim identyfikujmy z jakimś skrawkiem świata... i to jest DOBRE. Myślenie o sobie jestem Polakiem albo Łodzianinem albo gościem z Saskiej kępy czy Muranowa... albo tylko u mnie są Świdermajery - jest DOBRE - Jeden warunek musi być spełniony: myśląc czy mówiąc "jestem z Muranowa..." nie twierdzę, że jestem z tego powodu wyjątkowy, ale to moje miejsce moje - tu (ja akurat już nie mieszkam na Muranowie... ze 30-ci lat). A gościa z naklejką "jestem idiotą i wszystko co mam światu do zakomunikowania to miejsce urodzenia" to się zlewa ciepłym moczem a nie gada na jego temat - kurła co on za ważna persona żeby tym sobie w ogóle głowę zaprzątać. I wszyscy wiemy (tak między nami), że bo to margines - zwykły margines, to nigdy nie jest doktor filozofii tylko zawsze umpa-umpa w dresie i ileś tam osób poświęca swój czas jakiemuś niedorajdzie intelektualnemu od oczu zielonych... ech...
 4. ad. 1 czasem o nic a czasem jest to wartość krytyczna (ten jeden ząb) i trzeba dodać ogniwo. Teoretycznie, żeby uzyskać identyczne opasanie łańcuchem i naprężenie wózka po zmianie o jeden ząb to musiałbyś dodać to tylko jakaś część (różną, zależnie od średnicy) a nie całe ogniwo czy nawet równe pół jak mogłoby się wydawać. ad. 2 tak im większa kadencja tym lepiej dla napędu ad. 3 tak im większymi zębatkami operujesz tym lepiej (nie uwzględniam przekosów) ad. 4 Nic się nie stało, dalej to negatywne zjawisko ale z uwagi na brak przedniej przerzutki został wyeliminowany aspekt ocierania o przerzutkę - czyli "Kowalski mniej to zauważa"
 5. Sprzedaż przedniej przerzutki mtb jest dzisiaj trudna, na portalach są tysiące przeróżnych przednich przerzutek mtb w tym wysokich modeli i prawie nikt ich nie chce kupić. Tak więc nie ważne ile jest warta i tak nikt tyle nie zapłaci - nie ma na to popytu.
 6. Filip, ja się zgadzam że jest nieco do luftu - to nie Majorka czy Amsterdam gdzie rower rządzi i wszyscy się cieszą że pedałujesz a nie smrodzisz, ale żeby aż azjatyckie skrzyżowanie ze śmiesznych filmików w Warszawie gościło? Trochę takie GTA się z Twoich obserwacji Warszawskiego ruchu wyłania .... a i ja i Ty żyjemy. PS. Mnie kiedyś taksówkarz "zaprosił" do środka samochodu. Otwieranie drzwi samochodów parkujących równolegle do pasa ruchu i otwieranie drzwi bez zwrócenia uwagi czy coś jedzie jest nagminne, a jak pas ruchu samochodów od miejsc dzieli wydzielony psa dla rowerów... to już ta przestrzeń służy wyłącznie parkującym - ich królestwo, rower narysowany na tym czerwonym pasku oznacza chyba, że pierwszeństwo mają tam torby z zakupami. Edyta: Tak na marginesie to gdzieś Ty się przeprowadził? Nie o adres pytam tylko o tzw. jednostkę pomocniczą podziału MSI (bo dzielnica to trochę zbyt ogólnie)
 7. Nie "ciśnienie" tylko "zakres ciśnienia"... no bo przecież nie nabijamy tyle samo na suche i twarde co na sypkie czy grząskie. Dodatkowo zależy to od wielu czynników a nie wyłącznie od szerokości gumy. Zależności oprócz trasy i warunków pogodowo terenowych też jest wiele, typ obręczy, typ gum, "skill," a już komfort to każdy ma gdzie indziej. 35c nie jeżdżę ale 33c owszem aktualnie: Limus Pro i Grifo Pro przy moich 74kg... to jak trudno i błoto i gnój to od 2.1 aż po 2.8 jak trasa szybka sucha i twarda. PS. To nie są opony do asfaltu czy ścieżek to po nich nie jeżdżę a przynajmniej nie ustawiam ciśnienia pod taką nawierzchnię
 8. ad.1 Nie chce mi się, a Ty nie odwracaj kota ogonem, dyskusje akademickie mnie nie podniecają - kazałeś mi sobie wyobrażać sześciotłoczkowy zacisk obsługujący tarczę 203mm, w który przy 65km/h wdupiłeś "klamkę do kiery" ad.2 Niczego takiego nie sugeruję bo i po co? - O czym innym mówię i nie udawaj Greka, zarzucasz demagogię? To odpowiedz mi na pytanie o to na czym jechałeś bo... jakbyś przygwizdał w pozycji szosowej "kotwicę" przy 65kh/h w przedni hamulec to byś się zabił.
 9. @uzurpator Coś nie ten kierunek dyskusji albo być może skupiasz we mnie odpowiedzi kierowane do różnych osób - To nie ja Ci napisałem, że każdemu wystarczą tarcze 140mm. Waży ktoś 100kg jedzie w Alpy? Ok rozumiem, że rozważa większe i tylko i wyłącznie na hydraulice. Ale Ty przytoczyłeś historię z 203-ką i hopem mono 6 do opony 28c...no i tu już uznałem, że warto polemizować. PS. Założę się, że to na czym hamowałeś to kurde rower szosowy... "Ta sama" pozycja co Alaphilippe, licznik pokazuje 65km/h i... jak to ująłeś: "klamka do kiery". To tyle a'propose pustej retoryki.
 10. Uzu... no proszę Cię, też różnie w życiu hamowałem i z ponad 90-ciu też i na tarczy 203 i na U i na czym tam jeszcze i tak i srak i owak... i różnymi rowerami na różnych oponach i różnym podłożu. Wiadomo jak się uprzesz i dodatkowo przygotujesz np. wystawisz 4-litery za siodło to i "piętą" zahamujesz i "kijem w szprychy". Ale to tak nie działa żeby KAŻDĄ siłę można było w hebel wdusić - w końcu zerwie przyczepność i normalnie te 70km/h szosą mocnym heblem to już jest dozowanie siły celem kontrolowanego zmniejszenia prędkości a nie wariant "kotwica". PS. oczywiście jestem w stanie sobie wyobrazić siebie na rowerze z tarczą 220 i gustawem na oponie 23mm używającego tego zestawu do wyhamowania roweru z tych 65+... raczej nie uduszę klamki tylko będę "szurał"
 11. Czasem po przeczytaniu czyjegoś problemu człowiek próbuje sobie wyobrazić co inną osobę skłania do takiej a nie innej formy korzystania z roweru albo jak najlepiej odpowiedzieć/wybić z głowy/nakierować na rozwiązanie.... Czasem jest inaczej - wyobrażasz sobie gościa na tym rowerze z ciężkim plecakiem na grzbiecie, który na dodatek to ponoć lubi... i nie ogarniasz Tyle wstępem. Nie, nic Twojemu lubemu nie pomoże nakładka na siodełko. Nie wiem czemu nie używa sakw - pewnie rower się do tego średnio nadaje, nie wiem czy używa spodenek z wkładką ale sądząc po tym rowerze pewnie nie... nie wiem co Go skłoniło żeby na siodło wybrać tę jesień średniowiecza ze zdjęcia. Cóż za dużo chyba by trzeba zmieniać w preferencjach i nie za 150zł żeby było naprawdę dobrze i wygodnie na długich wyprawach z dużym bagażem... Więc co zostaje z racjonalnych ekonomicznych ćwierć rozwiązań? Wg. mnie - wymiana siodła na inne. Ale nie jako prezent w tajemnicy... ale prezent dojrzały - normalnie z mierzeniem, tak żeby dodatkowo ktoś kto się zna stał obok umiał ocenić pozycję rozumiał że chłop ma za przeproszeniem przesrane jak siada na rower.
 12. Jeszcze nigdy nie hamowałeś z tych 75-ciu przodem na rowerze szosowym, zawsze rozpędzając się do takiej prędkości miałeś przed sobą dobrą widoczność i możliwość powolnego wytracania tej prędkości... przez przyhamowywanie obydwoma hamulcami... może się mylę?
 13. Nie rób sobie jaj to jest prędkość na oczy nie zobaczysz na swoim rowerze nawet się nie zbliżysz. Zastanów się chwilę nad powierzchni styku opony szosowej z asfaltem to zrozumiesz.
 14. Standardowe smutki i nocne Polaków rozmowy to mnie tym razem nie dotyczą... nikt mi nie dokuczył niestandardowo, samochody jeździły jak zawsze wymuszając, piesi byli tam gdzie ich nie powinno być jak zawsze, upał był i wiatr też spodziewany, dziury były i te co znałem i nowe... Ale kurna! jednego dnia w przeciągu 20 minut zaliczyłem dwie pszczoły, upał jak diabli moja zmiana oczy od potu szczypią z tyłu tylko bzyczenie bębenków a tu ... (cenzura to jednak powinna być litościwsza) i tak dwa razy... Jedna mi się w brodzie zaplątała i od razu musiała upierdzielić a druga ubodła mnie w szyję najpierw chwilę łażąc bo czułem.
 15. "Laicyzm" nie ma znaczenia, raczej sposób prowadzenia dyskusji nie jest zbyt "szczęsliwy". Chociażby powtarzając pytania powodujesz tylko tyle że odnosi się wrażenie iż kwestionujesz odpowiedzi . Czytam Twoje wypowiedzi, odpowiedzi na nie i cały czas mam wrażenie, że w tle jest żądanie: "ja mam problem, ty chcesz pomóc.... ale nie tylko pomóż ale i udowodnij waćpan, że masz rację".
 16. Hihihi hahahaha niezmordowana loża szyderców. Ja Ci roweru nie uaerowaiam, to sam sobie zdecydujesz teraz czy tam kiedyś - szczerze co mnie to obchodzi - Twoja sprawa. Ale siedzisz "Na lorda" a opisałeś mankament/przypadłośc która występuje najczęściej w dwóch przypadkach - pierwszy w związku z pozycją wyprostowaną jest niemożliwy czyli zostaje drugi same nadgarstki źle układasz.
 17. nie musisz w tym zdaniu stawiać znaków zapytania - dla każdego to powinno być zdanie oznajmujące.
 18. Nawet nie chodzi o to czy on ma być niżej czy wyżej, chociaż ja oczywiście też jak koledzy patrzę na ten komin i mi przykro. Ale nawet przy założeniu że to jest Twoja dedykowana wysokość to kąt mocowania kierownicy i klamotek jest do poprawy - z jakiegoś powodu potrzebujesz tak wysoko? To osiągniesz tą samą wysokość prostując kierownicę i wyjmując jedną podkładkę... a dłonie na łapach ułożą się lepiej.
 19. Raczej nikt nie będzie robił obszernego wykładu na temat różnic w niskobudżetowych rowerach bo mało kogo to po prostu aż tak ciekawi.... a zwłaszcza jak będzie tak natarczywie do odpowiedzi popychany... za trzecim razem jak napiszesz "W CZYM?" to pewnie usłyszysz "W niczym - kupuj co chcesz" Ale postaram się trochę podpowiedzieć - W Twoim przypadku nie ma oczywiście co wybrzydzać "bo tyle to dobre szprychy kosztują a nie rower" ale... - Zawsze lepiej jak rower ma piastę tylnego koła z bębenkiem pod kasetę a nie pod wolnobieg - jest zdecydowanie trwalsza i mniej problemowa. W skrócie nie powyginasz ośki tylnego koła na pierwszym krawężniku czy korzeniu. - Im mniej skomplikowany niskobudżetowy napęd tym lepiej - nie będzie się miało co psuć. - w tej cenie "amortyzator" to kara bo to 3kg niedziałającego żelaza które ma tylko wyglądać... - wszelkie wymierające standardy ale jeszcze obecnie produkowane są bardzo niskiej jakości i generują problemy przy późniejszej wymianie zużytych lub uszkodzonych elementów. - generalnie im rower lżejszy tym lepiej - poczujesz to za każdym razem kiedy zmieniasz prędkość albo nachylenie (co robi się non stop - nikt nie jest robotem poruszającym się w idealnie prostym tunelu aerodynamicznym)
 20. Jeżeli aktualnie kokpit wygląda tak jak na zdjęciu które wrzuciłeś... czyli masz wysoko z pierdyliardem podkładek a kierownica jest ustawiona ze spadem więc masz cały czas ponaciągane prostowniki kciuka co powoduje że mrowieją Ci ręce... a Tobie ustawienie pasuje... to luz jeździj.
 21. https://www.olx.pl/d/oferta/siodelko-specjalized-adnol-CID767-IDN7yJg.html?reason=observed_ad - limitowana seria urocze.
 22. @skom25 i reszta kolegów No i co ja mam powiedzieć tak bezczelnie przyłapany na hipokryzji... niby segreguje... niby się staram... plastik to zło... podnoszę w lesie nie swoje śmieci... z Chin nie kupuję bo totalitaryzm i leją na przyrodę... no ale jestem leniem i od lat goszczą w moim "jadłospisie" gotowe żele, batony, shoty i isotoniki wszystko w małych plastikach - no tak przez lenistwo produkuje górę śmiecia. Na usprawiedliwienie mam tylko to, że często to po prostu ja te rzeczy dostaję. Kwestia intensywności, metabolizmu, warunków, potliwości, wieku etc. no różnych rzeczy ale... zmineralizować należy się przed wysiłkiem, uzupełnić po i... jeżeli to nie jest "wycieczka po nic na krótkim dystansie" to powinno się jednak dostarczać W TRAKCIE zwłaszcza sód. Ja piję w iso - Ty jak masz problem z żołądkiem => to chociaż cytryna plus sól do wody. A w odpowiedzi na to jak i o co zadałeś pytanie czyli jeśli to ma być uzupełninie "po wysiłkowe" to: bardzo trafna odpowiedź... na etapie "po" ja tak robię, po co mi decathlonowy proszek jak są tańsze i lepsze apteczne.
 23. Moim zdaniem wyglądają tak jak powinny, tyle że... ilustracja to zdjęcie dostępne w Internecie. Ale myślę że podrabianie ich wymaga więcej wysiłku niż popularniejszych więc nie wiem czy ktoś to robi - nie sądze. Pewnie to oryginalne tarcze tylko kto to zagwarantuje? W razie czego to znam lepsze i bezpieczniejsze miejsca zakupu niż allegro: https://www.bike-discount.de/en/trp-tr-25-disc-rotor-center-lock A i masz też ciekawe, nawet bardzo ciekawe (wrzucam jako ciekawostka bo to 6 śrub): https://www.bike-discount.de/en/trp-tr-33-6-bolt-disc-rotor?number=20089801-40227805
 24. Świetny kask i faktycznie jest dość skromnie obudowany. Jak szukasz w innym pułapie cenowym to tec tical 2.1
×
×
 • Dodaj nową pozycję...