Skocz do zawartości

[Buty] Uniwersalny buty gravelowe


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuję "uniwersalnych" butów do gravela. 

Rower ma być stosowany bardziej rekreacyjne, ale nie w pełni. W głowie mam wycieczki rowerowe (gdzie nie raz zejdę z roweru i pewnie będę spacerował), wyprawy mniejsze i większe, czasem luźne ale szybsze przejażdżki w zamyśle bez potrzeby i chęci schodzenia z roweru, ale też chodzą mi po głowie jakieś maratony gravelowe.

Chciałbym kupić buty, które w miarę spełnią moje wymagania, w których będzie dało się chodzić/spacerować, ale też nie będą kompletnie "rekreacyjne", dadzą sobie radę w różnym terenie i nie będę się w nich przesadnie ślizgał.

Pory roku na które się zapatruję to głównie lato, ale jakby ten komfort cieplny był szerszy - wiosna/jesień, to na pewno byłby to plus.

Budżet to powiedzmy: 350-500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzet to na buty tylko, czy na buty + SPD?

Polecane tu czesto na forum SPD M520 to okolo 150PLN, 350 powinno starczyc na w miare dobre buty.
Jakby nie chodzenie, to polecilbym SPD SL (szosowe), noga zdecydowanie lepiej sie trzyma. Mam w swoim gravelu i nie wrocilbym juz do SPD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty SPD i chodzenie tak sobie idą w parze.  Jak sporo zwiedzasz na piechotę, to kup dobre platformy i buty do platform. Będziesz wyglądał „normalnie” i nie stukał podkówkami. Jakieś 5-10 na przykład. Do tego crank brothers stamp 1 gen. 2.  Ja przez lata byłem fanem spd, ale teraz doceniam dobre platformy. Szczególnie rekreacyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wybieram się rekreacyjnie na przejażdżkę, nie w butach spd tylko na platformach to biorę albo zwykłe, "cywilne" buty trekkingowe albo buty na platformy do mtb - mam O'Neal Sender Pro ale one są dość sztywne i jak jest więcej łażenia to lepsze są buty trekkingowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ernorator napisał:

Ale wpinane?

Tak, poszukuje butów wpinanych, nie chce sobie "odbierać" tej opcji i szukam kompromisu pomiędzy wszystkimi wymaganiami.
 

3 godziny temu, JWO napisał:

Budzet to na buty tylko, czy na buty + SPD?

Tylko buty, bloki dokupię oddzielnie, a mam też drugi temat na same pedały z oddzielnym budżetem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nigdy nie miałeś spd  i masz choćby cień podejrzeń, że nie masz wąziutkiej stopy, to każdy but z boa może być przekleństwem... ergonomia w świecie tanich butów jest przypadkowa,  a fasony dla szerszych stóp pojawiają się w droższych modelach. Buty ma rzepy albo sznurowane po odpuszczeniu początkowych dziurek pozwalają odciążyć stopę, w okolicy bloku a trzymać ją dobrze powyżej.... BOA  jak w ww modelu, zaciska równomiernie  od góry do dołu, co może dać drętwienie albo ból po kilkudziesięciu minutach jazdy.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że mam wąską "chudą" stopę i raczej to jest moje przekleństw, że często na długość rozmiar buta jest ok - ale potrafi być "luźny" w "grzbiecie stopy".
W takim przypadku jeśli dobrze rozumiem, boa raczej przychodzi z pomocą niż jest minusem?

Obecnie na szosę mam takie SPD: SPD Shimano SL SH-RP301SL1 one są na rzepy, mam stopę 41,5, a but wziąłem 41 i na długość jest na styk, a rzepy zapinam na max, lecz i tak brakuje mi poczucia odpowiedniego przylegania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Deca masz ponad 200 ocen tych butów, niektórzy piszą, że poprzez mocowanie boa na języku język jest sztywny i obciera czy nawet powoduje krwiaki.

Pojedyncze boa, tak jak napisał kolega powyżej, nie daje możliwości poluzowania np. tylko dolnej części sznurowania albo tylko górnej, jak jest to np. w rzepach. Zaciska całość jednakowo. Pod tym względem lepsze są systemy z dwoma boa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety  nic nie zastąpi konkretnej przymiarki danego fasonu....  jednak mały rozmiar stopy oznacza sporą dostępność butów w niskich cenach, i zdarzają się leżaki magazynowe ... na pocieszenie... lepiej mieć wąsko przy bloku niż  za szeroko, zazdroszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po pracy z ciekawości podjechałem do Deca i przymierzyłem te buty Giro - wyglądaja bardzo dobrze ale rzeczywiści język jest bardzo sztywny w górnej części przez to, że ma w somie ten system boa (szkoda, że nie umieścili go z boku jak inni producenci) i powoduje to dyskomfort podczas chodzenia, tzn. jak stopa się zgina to ten sztywny język naciska na dolną część golenia, wiec pewnie będzie to samo podczas pedałowania

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...