Skocz do zawartości

iks

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    325
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika iks

Pro

Pro (9/13)

  • Bardzo popularny Rzadka
  • Od roku
  • Pierwszy post
  • Collaborator
  • Reaktywny

Ostatnio zdobyte

129

Reputacja

  1. Jest hipoteza, ze gdy była już zepsuta manetka, to koło o którym teraz mowa, odnalazło się, ale nie dam wiary, czy tam jest przerzutka, skoro jednoznacznie nie ma tam żadnych napisów. Niezależnie od tego wracam do pytania: ... jeden bieg, coś z olx-ów etc.? Zatem nie wiem czy jest sens wklejac kolejne zdjęcia, nawet gdybym zrobił je poprawnie lub nie. Na poniższych zdjęciach (pierwszy plan ten dystans, on siedzi dobrze luzem w zębatce, a tutaj gdy zębatka nałożona "nie przechodzi"). Coś tu ewidentnie wypadło, zgubiło się, chyba to koło do wyrzucenia... Koło ze zdjęć (1) (2) to oryginalne koło tego roweru, jednak potrzebuję wiedzy, czy ten wynalazek z ostatnich zdjęć do wyrzucenia, czy nie aby służył w zapasowym bułkowozie.
  2. 24 zęby, albo Cię znowu nie zrozumiałem, po prostu skoro nie wiadomo co to jest, trzeba by mieć drugą sprawną (coś tu chyba z niej wypadło....) A tu przypadkiem wpadła w moje ręce taka oto piasta używana, 20 zębów, podobna konstrukcja, tyle że już jest tłoczony napis Lavanit (nie jestem pewien), ale oś nie drążona... Zeby rozjasnić temat, zakup i regulacja manetki do koła z piastą z tytułu swoja drogą,...Ostatnie kilka postów jest o kole z piastą niejasnego pochodzenia, które albo całkowicie jest do wyrzucenia, albo uda się znaleźć część zamienną. Nikt przeciez nie będzie zaplatał tego koła, nie wiem. Tak przy okazji, jakie najtańsze tutaj koło bez przerzutkiw piaście można kupić?
  3. Tu ma być 14 kulek w wianku (brakuje 4), średnica zewnętrzna to 59mm, nie mogę nigdzie znaleźć tego. To było koło w innym rowerze, tak brak oznaczeń, ale tam były biegi (manetka). Kilka dni temu to koło było zdjęte, i albo coś się zgubiło, albo usterka wyszła dopiero teraz. Na zdrowy rozum ta podkładka (lewy górny róg) powinna przechodzić przez oś i przylegac od zewnątrz do zębatki. Tymczasem tak nie jest, na pierwszym planie nieruchomo część ma zadzior. To logiczne, ze teraz zębatka się rusza, bo po prostu nie można jej zamontowac na stałe. (na marginesie, czy wianek z kulkami ma być w stronę piasty czy zębatki, bo w obu przypadkach są widoczne bieżnie). Ciekawa to sprawa, bo poczatkowo łańcuch w tamtym rowerze zaczął spadać coraz częściej (nie wiem czy pominąc że sam łancuch już do wymiany), a na koniec odkryłem że poluzowała się koronka.
  4. @zekker to zapasowe koło, wianuszek z kulkami sfatygowany, koronka na kole luźna góra-dół, dlaczego? Jaki konkretnie wianek kupić, czy ten jest dobrze założony?
  5. Czym one się różnią między sobą, ja myślę o tych CHWYTY ERGON GRIP GA3 LARGE niebieskie - ER-4241108 - 12491886637 - Allegro.pl One mają nacięcia to się czuje pod rękawiczkami?, ESI Extra Chunky nie mają nacięć i dużo mięsa. Extra Chunky fajne, ale... no właśnie, czy kupując inne poprawię cokolwiek czy jednak zmienię odczucia radykalnie?
  6. @zekker tak jak wyżej, ta manetka nie jest sprawna. (zakup nowej to konieczność) A to drugie koło o którym wspominam post wczesniej ma grubszy korpus, nie ma nalepki nexus, ale działało w tym systemie. Zatem nie wiem, czy to drugie koło nie jest juz zepsute, z bliska to wyglada tak, ze ta jedyna tylna zębatka ręką rusza się (odstaje) od korpusu. Tak na marginesie, to taki "rower dla grzybiarza" ale został mocno zaniedbany. Tu zachodzi taka możliwość, jednak jak wyżej, skoro zębatka rusza się pół cm prawo-lewo to może trzeba to już całkowicie otworzyć. Koło proste.
  7. @HSM co jaki czas regulujesz przerzutkę Nexus3, i na co zwracać uwagę. Manetka zniszczona, przekręcona, clickbox przy próbie regulacji nie reaguje, Do wymiany, ale jest kilka modeli na rynku?. Czy robiłeś pełny serwis tej piasty? @zekker własnie zamówiłem u Bitula na wyprz HB071 22mm. Ja mam jeszcze jedno koło na tej piaście, ale w tamtym przypadku niekiedy przy obrocie korbą w trakcie jazdy samoczynnie z tyłu przeskakuje/szarpie piasta o jakąs część obrotu, czy to jest do pełnego serwisu czy do piasta do wyrzucenia (jaki tam moze być problem)?
  8. @zekker napisałeś tak jakby (14) i (15) względem siebie kontrowac palcem i będzie OK. One są względem siebie mniej albo bardziej luźne, zakładam koło i luz na pieście jest. Kwestia tego, ze a) nowa piasta 180 PLN b) kupowac klucz do konusów 22mm? c) czy te piasty przy większym luzie szybciej się degradują (konstrukcja jest inna). Czy praca clickboxa ma związek z luzem w tej konkretnej piaście, rower nie używam, rodzinny, był nowy, ale nie wymagał mojej uwagi do teraz. (13) jest na zdjętym kole podglądowo.
  9. Spójrz na manual (link 2 - ostatnia strona), po stronie nienapędowej u mnie nakretki (14) i (15 - Stop Nut) względem siebie latają i jest luz na całości.
  10. https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/nexus-inter3/SG-3C41.html https://www.retrocyklo.cz/downloads-documents/Shimano Nexus3-178-manual.pdf czy podkładka (13) jest aktualnie poprawnie zamontowana i w przypadku gdy nie można idealnie skontrować 17/22 (brak cienkiego 22mm) ona czemuś zapobiega. Czy luzy występują w tej konstrukcji częsciej niż rzadziej? Konstrukcja prosta, ale dziwnie to się kontruje po nienapęowej stronie, i nie wiem czy generalnie częściej potrzebuje ona pełnego serwisu. Tu jest pełny serwis tej konkretnej piasty https://youtu.be/m2oALXTCTyA?si=2H36fDPB_imRe5HN
  11. @Brombosz ja po przecinku napisałem o genetyce, taki był kontekst. Za często mówi się o genetyce w odniesieniu do "chorób genetycznych", a za mało że to przypadek 1 nma milion, akurat w tym przypadku zdumiewający. Facet na kefirze by pewnie zrobił jakiś maraton, a rynek jest zatrzęsiony od wspomagaczy które przeciez tak nagle nie wpłyną na nasz oragnizm. Normalność, przeciętnośc, na skali przeciętności znajdują się wybitne czyny (ponadprzeciętność). Ten Szwed to po prostu przykład wybitnego specjlaisty. Tak, chciałbym jak on.
  12. Nie mowcie ze to jest normalne, to albo się ma albo nie ma genetyki... ZGinął w wypadku w 2002 roku (35 lat)
  13. Trening biegowy do tyłu, słyszalem. Jazda tyłem do przodu nie.... A może to było? Swoją drogą koordynacji ruchowej pozazdrościć....
  14. Hamulce to (chyba już legendarne) BR-M600. Lewe ramię z fajką zostało nieporadnie zdjęte, i teraz po złożeniu całość ma luz przód - tył. W konsekwencji (zdjęcie po lewej) po założeniu element (zadzior) związany z regulacją śrubką cały czas spada, i ramię po założeniu na pivot po kilku ruchach nie działa. Nie da się tego docisnąć Ramię z fajką ma krótszą drogę, ja hamulce miałem założone na środkowej dziurce w ramie, a poprzednie klocki miały założone podkładki w odwrotnej kolejności niż na zdjęciu. Czy to że tylne koło źle wchodzi w ramę, (ma tez ono swoje ograniczenia), i o ok. 5mm jest w lewo przy widełkach, mogło sprawić że lewe ramię hamulca szybciej uległo awarii). Z drugiej strony nie wiem czy to ten przypadek, ale może trzpień z ramy jak to czasem bywało ciut wystaje i to wpłynęło na (chyba już trwałe) uskzodzenie. Nie wiem czy kupować nowy (stary) komplet tych samych hamulców i kombinowac z ustawieniem w dziurce i kolejnoscią podkładek klocków. Są hamulce BR-T4000, coś od Tektro. Ten roweros jest do czegoś przydatny, ale stawiam duży znak zapytania pod sensem zajmowania się w ogóle retro. Klamkomanetki XT psują się, bo jakiś zmęczony drucik się zemsknie, a inżynierowie nie przewidzieli że ktoś ten sprzęt będzie używał (a części zamiennych brak). Temat pozostawiam ku rozwadze fanom przepłacania w tych czasach....
  15. Googlu słowa-klucze np. (produkt) shimano pdf https://usermanual.wiki/Document/ShimanoM360AceraRDSGSUserManual.2889866388/view
×
×
  • Dodaj nową pozycję...