Skocz do zawartości

[vbrake] awaria retro-hamulców br-m600


iks

Rekomendowane odpowiedzi

Hamulce to (chyba już legendarne) BR-M600. Lewe ramię z fajką zostało nieporadnie zdjęte, i teraz po złożeniu całość ma luz przód - tył. W konsekwencji (zdjęcie po lewej) po założeniu element (zadzior) związany z regulacją śrubką cały czas spada, i ramię po założeniu na pivot po kilku ruchach nie działa. Nie da się tego docisnąć

20240201_191431.jpg.3e74a8dbdbd9a6bf4ecf559713a923d5.thumb.jpg.fb0804ce3a7656aca82616478f9f6eba.jpg

Ramię z fajką ma krótszą drogę, ja hamulce miałem założone na środkowej dziurce w ramie, a poprzednie klocki miały założone podkładki w odwrotnej kolejności niż na zdjęciu.

Czy to że tylne koło źle wchodzi w ramę, (ma tez ono swoje ograniczenia), i o ok. 5mm jest w lewo przy widełkach, mogło sprawić że lewe ramię hamulca szybciej uległo awarii). Z drugiej strony nie wiem czy to ten przypadek, ale może trzpień z ramy jak to czasem bywało ciut wystaje i to wpłynęło na (chyba już trwałe) uskzodzenie. 

Nie wiem czy kupować nowy (stary) komplet tych samych hamulców i kombinowac z ustawieniem w dziurce i kolejnoscią podkładek klocków. Są hamulce BR-T4000, coś od Tektro.

Ten roweros jest do czegoś przydatny, ale stawiam duży znak zapytania pod sensem zajmowania się w ogóle retro. Klamkomanetki XT psują się, bo jakiś zmęczony drucik się zemsknie, a inżynierowie nie przewidzieli że ktoś ten sprzęt będzie używał (a części zamiennych brak). Temat pozostawiam ku rozwadze fanom przepłacania w tych czasach.... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...