-
Liczba zawartości
1 814 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez clavdivs
-
Fuji
-
4tyś to taka głupia cena, Niby cos znajdziesz na hydraulice ale zawsze jest jakieś ale, tak jak ten sprint gdzie włożyli alu widelec, a to marka jakiś krzak itd. Takie za mało na hydraulikę, znowu chyba za dużo na basic sprzęt. Rondo jest teraz chyba własnością Storma, więc ktoś odpowiada za tą markę, raczej nie powinno być jakiś fikołków. Czy odrzucił bym ten rower? zależy czy się podoba.
-
[1500-3000] Rower dla kobiety na Podhale
clavdivs odpowiedział newhannah → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Troszkę o docieraniu. -
Ale mi obalanie mitu. Jeszcze ktoś uwierzy i koło na 28śmieszkowych szprychach i będzie wieczne. Logiczne że koło na dobrych komponentach będzie wytrzymałe, analogicznie koło na dobrych komponetach, 36 szprychach i możesz wozić cement w cementowni. @ndv Jesteś takich gabarytów, że raczej nie należy się martwić na zaś, osobiście na dojazdy do pracy wolał bym gravela. Rower bardziej uniwersalny
-
@Tyfon79 Mim zdaniem nie musi być 12, jak dali di2 do Cuesa to ten Cues może się rozpychać dość wysoko. Jak będą chcieli przydziadować na XT, co by nie dawać pełnej grupy wrzucą jakieś elementy pozagrupowe. W najbliższej przyszłości dominować będą gravele i elektryki, tam deore się nie odnajduje. Jedynie analogowe MTB a i to w bardzo wąskiej grupie. Producenci będą raczej sie się ścigać aby była nowość w postaci Cuesa, a nie już troszkę obyta deorka, bo klienci lubią nowości. Jedyne opinie o żle działającym Cuesie znalałem tylko w internecie. Mały wywiad po znajomych którzy używają i nie ma żadnego narzekania, w rodzinie też od 2 miesięcy jedna osoba używa rower z Cuesem, też żadnych uwag. Sam z ciekawości sie przejechałem i jest ok. Rower wyjęty z pudełka, żadnej dodatkowej regulacji. Moim zdaniem Shimano pozbierało klocki i stworzyło napęd trwały i względnie bezobsługowy, kosztem wagi może troszke pogorszeniem pracy(ja tego nie zauważyłem zwłaszcza wobec deore) i świadomie tylko do 11rz bo mechanika powyżej 11 to bardziej sztuka tworzenia niż robocza potrzeba.
-
@Tyfon79 Cues jest skazany na sukces, w najbliższy czasie każdy szanujący się producent będzie to wstawiał w nowe model rowerów. Nie będzie ryzykował biznesu na grupach których przyszłość jest nie pewna. Za tym pójdzie serwis i oferta. Deore ani nie jest wyraźnie lepsza, ani nie oferuje więcej w kompatybilności czy trwałości. Dla mnie smierć jest oczywista. Cues nie powstał w odpowiedzi na swoje produkty tylko na Chiny, które sie się rozpychają w każdej dziedzinie rynku. Shimano musi oferować cos dobrego i w dobrej konkurencyjnej cenie inaczej podzieli tort z Microshiftem, Tectro czy innym producentem.
-
Cues 6000 1x10 nic nie będzie lepszego. Po co sie bawić w deore? jak to umiera. I nie deore nie jest lepsze od Cuesa. Nad sensownością wymiany napędu, oczywiście że tak, nawet wzięty z półki napęd to okolice 1tyś, to i tak dużo mniej niż nowy rower.
-
[Fitness rower ~do 5 tys] sportowiec/miasto
clavdivs odpowiedział toxicrainn → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
No i masz zwycięzcę konkursu. -
[2500 zl] Uzywany gravel jako pierwszy "powazniejszy rower"
clavdivs odpowiedział kkorlik → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Za mało agresywny jesteś do roweru typu baranek, z karbonem cudu nie będzie. -
Tak, jeszcze Mu zonę wybierz. Doradziłem tylko przymierzenie się do Xl, tylko tyle albo aż tyle. Jak wspomniałem każda opinia jest tylko sugestią a nie wyrocznią. Nikt za nią nie ponosi odpowiedzialność w internecie, aby opinia miała jakąś wartość powinna być poprzedzona jakimś wywiadem. Na co ten rower? jaki to rower? jaki to jest jeździec, kto doradza..
-
@nossy do L i XL dają ten sam. Mnie takie dylematy moralne dawno przestały ruszać, gdyby było inaczej to pewnie by mi przeszkadzało że do tej Meridy wejdzie opona 35c. Taaaaa L to pasuje cud miód gitarka, a dłuzszy rower o 1cm to dla chłopa 196cm. Dajmy mostek 120 i będzie rower dla gościa 206cm.
-
@babilon2kXL to była tylko moja sugestia, dlaczego taka. Z tabelki mozna sporo wyczytać, długosć nogi masz 88cm, w XL standover to jest 85cm czyli klejnotów nie potłuczesz. Xl jest 1 cm dłuższa, ale prawie 3cm masz wyżej kierownice. Duże ramy rosną raczej w góre, a nie w długość by nie rozciągnąć za bardzo bazy kół. Mało kto mówi o problemach malych ram. małe ramy to stos podkładek, mocno wysuniętą sztyca, praktycznie brak możliwości podniesienia kierownicy. Dolny chwyt staje sie zbyt wymagający i rowerzysta prawie go nie wykorzystuje, a to podstawa jazdy na rowerze szosowym. Jak masz możliwość przymierzyć sie do xl, zrób to. praktyka więcej warta niż tomy pisania. Opinia że taka wartosć powinienes mieć a taka bez robienia wywiadu i poparcie jakimiś danymi z Tobą jest nic nie warta. W internecie taka opinia nie ma żadnej konserwacji mogę npisać: "Kazdy w miarę ogarnięty sprzedawca sklepu który zna temat doradzi ci rozmiar S"
-
Tam pitolisz. Jakaś dziwna moda na małe ramy, jeszcze w takim kuriozum jak w rowerze endurance. Wystarczy zerknąć w tabelkę niewielka róznica w długości ramy (reach), a róznica jest w wysokosci (stack), czytaj wyżej kierownica, wygodniej. Jedynie czego bym się obawiał to długości rury pod siodłowej, ale w xl 56 to nie jest jakiś wysoki wynik, za to 53 w L wydaje się mały, żeby nie było ze sztyca będzie wywalona w kosmos. @babilon2kMasz możliwość przymierzenia się do roweru w obu rozmiarach? Pamietaj że każda opinia dotycząca rozmiaru to tylko sugestia i tak to traktuj, a nie jako wyroczni. P.S. Zanim pobiegniesz na fitting, zmierz rurę podsiadłową w swoim rowerze trekkingowym, a potem przymierz parametr miarą z wartoscią 53, to da jakąś wartość porównawczą. Wymiar ten obowiązuje tak samo w trekkingu jak i szosie.
-
Dlaczego wybierasz L?Ja bym bardziej celował w XL.
-
[0 - 5000] KTM Chronos używany, czy warto?
clavdivs odpowiedział Doominik81 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
1x11 nie mam nic do wypraw, da się. Tylko rower poza wyprawą służy tez na co dzień, w takich wypadkach 36t gdy nie targasz bagażu to tak sobie. -
[0 - 5000] KTM Chronos używany, czy warto?
clavdivs odpowiedział Doominik81 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Cues jest dobry, tani, dostępny, o innych grupach tego nie można powiedzieć, już teraz korby 3rz osiągają jakieś chore ceny. Karbon dodaje cenę do roweru, a nie jest idiotoodporny. Do tego daje niewiele korzyści. Jak decydujesz się na podróże rowerem dalej niż twój powiat, spotkasz się z traktowaniem twojego roweru jak z składakiem pod sklepem. Zapomnij o spawaniu gdzieś ram, jak rama uszkodzona, to już po wycieczce, na szczęście się to nie zdarza. -
[0 - 5000] KTM Chronos używany, czy warto?
clavdivs odpowiedział Doominik81 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Karbon, szukam zalet takiego rozwiązania w rowerach na dłuższe trasy: nie znajduje.Jak to ma być rower na lata, wszystko co nie ma cues-a nie ma sensu. Tak. Nic. Ogólnie mówiąc tan rower jako wyprawowy jest bezsensu. -
[3000-4000] Rower dla ojca + fotelik
clavdivs odpowiedział piotrekandpiotrek → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
W unibike ogarnęli, że mtb do 3tyś to on widzi ścieżki rowerowe a nie teren. W takim przypadku korba 42 to rozsądek, by łańcuch nie kwiczał wiecznie na 3 ostatnich zębatkach. + wszelkie mocowania i otwory pod miejskie akcesoria. Kto teraz jeździ na wąskich, opon pod 29 na rekreacyjne podłoże jest sporo. -
[Koła] Koła szosowe pod szczęki z dętką czy bez
clavdivs odpowiedział caballoBlanco → na temat → Koła rowerowe
Technika jazdy. Nie trzymasz tej kierownicy jakby ktoś miał by ci ją wyrwać, tylko tak jak by parzyła, podobnie z siodełkiem, cały ciężar ciała trzymasz na nogach. Nawet bardzo słaby asfalt ma strużkę gładkiego i szukasz kołem, a nie wpadasz w każdy krater. -
[Koła] samodzielne centrowanie kół
clavdivs odpowiedział RowerowyElf → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Tak, same szprychy naprostuja. -
[3000-4000] Rower dla ojca + fotelik
clavdivs odpowiedział piotrekandpiotrek → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Unibike fusion 29. Niby MTB, ale raczej to taki cross na sterydach. Przy gabarytach pięta achillesową są koła, muszą być mocne i dobrze zaplecione. Unibike jest wyjątkiem, bo w tej cenie dają koła o których można cos powiedzieć. -
[Nowy amortyzator] Romet Orkan 2 m 21
clavdivs odpowiedział Michaelchivano → na temat → Amortyzatory rowerowe przód/tył
Wysokość widelca ma wpływ na inne wymiary w geometrii, zwłaszcza na katy, a tu nawet niewielkie zmiany są odczuwalne. Wymiana na sztywny widelec tak, ale o podobnej wysokość, inaczej będzie to inny rower, niekoniecznie przyjemny w prowadzeniu. -
[Nowy amortyzator] Romet Orkan 2 m 21
clavdivs odpowiedział Michaelchivano → na temat → Amortyzatory rowerowe przód/tył
Nie. Widelec sztywny musi mieć odpowiednią wysokość, taka samą jak amortyzator, inaczej zmienisz geometrie. Rower będzie się prowadził dziwnie, a w niektórych przypadkach na zakręcie będziesz zawadzał pedałami -
[3500-4500] rower crossowy dla kobiety
clavdivs odpowiedział szaszor10 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Czyli co liczy sie ten widelec, a reszta co Bóg da ? Rower chyba podlega ocenie jako całość?
