Skocz do zawartości

[Pedały] Pedały do "wszechstronnego" gravela


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuję "uniwersalnych" pedałów do gravela. 

Rower ma być stosowany bardziej rekreacyjne, ale nie tylko. W głowie mam wycieczki rowerowe (gdzie nie raz zejdę z roweru i pewnie będę spacerował), wyprawy mniejsze i większe, czasem luźne ale szybsze przejażdżki w zamyśle bez potrzeby i chęci schodzenia z roweru, ale też chodzą mi po głowie jakieś maratony gravelowe.

W myśl takich wymagań mocno zastanawiam się nad platformami z połączniem z SPD. Myślę, że nie raz wykorzystując rower na jakąś małą przejażdżkę mógłbym wskoczyć na niego w "byle jakich" butach i też dałoby się jechać, ale SPD zostawiło by ten "sportowy" charakter. :)
Co o tym sądzicie? I jakie pedały polecacie? 

Budżet to powiedzmy 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie polecane są Shimano PD-EH500 ale są one dość małe. Ja też używam grawela w sposób uniwersalny, mieszany, popredni też był moim commuterem i mam pedały dwustronne - z jednej platforma a z drugiej spd i bardzo sobie to rozwiązanie chwalę. Ja używam takich z Ali:

image.png.f84ff8d25e25ca2c8aecbdf37bea25bf.png

Mają większe platformy niż te Shimano, bardzo łatwo sie je rozkręca żeby wyczyścić czy nasmarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te shimana znam i but się ślizga jak na g.. Nie mówiąc już jak popada. Korpus jest plasticzany,, a więc mocniejszy dzwon i leci. Poza tym to kowadła. Pedały które podlinkowałem to niebo, a ziemia pomijając już fakt, że tańsze o więcej jak połowę.

Edytowane przez kaido2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasują każde buty, i to dosłownie bo na stronę z spd każde buty z blokami spd a na stronę "platformową" każde buty przeznaczone na platformy, każde buty trekkingowe, sportowe i nawet w sandałach możesz śmigać jak masz taką ochotę

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem zestaw: 

- buty Shimano mt502

-  Shimano eh500 

Szczerze to jakoś nie dostrzegam zachwytu przy spd.

Natomiast piny świetnie trzymają w tych pedalach na platformie. Dosłownie but klei się do pedala.

Jeżdżę dosyć graslawo, ze tak to ujmę. Bloki mam ustawione na ukos aby w ogole dało się jeździć.

Sądziłem, ze dostane 100 do levela zmieniając na hybrydę spd, nic mylnego niestety ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, axolotl napisał:

Sądziłem, ze dostane 100 do levela zmieniając na hybrydę spd, nic mylnego niestety ...

Technika kręcenia korbą w pełnym obrocie na rytmie i mocy się kłania + odpowiednio ustawione siodło i odpowiednio ułożone pracujące też stopy, ale warunek jest jeden ,-  muszą być na wprost . W innym przypadku z kolan zostaje miazga .

Oczywiście i z platform się da, ale tutaj rytm musi być  wyższy, aby noga na odpowiednio wysokim obrocie kleiła.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, axolotl napisał:

Muszę je mieć lekko przekrzywione aby było w miarę komfortowo.

Idź lepiej do jakiegoś lepszego serwisu, niech Ci ustawią te bloki.

Masz wysokie oczekiwania od spd, a kupiłeś miękkie turystyczne buty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy przemyślane wybrałem. Buty mają być wygodne. Przed schinano miałem jeszcze Kellysy oraz adidasy Five ten. Zostały odesłane. 
 

Byłem ciekawy i moja ciekawość została zaspokojona. Specjalnie wybrałem hybrydowe rozwiązanie. Mogę z niego korzystać a nie muszę. 
 

Nie oddaje się. Potestuje jeszcze ustawienia ale nie sądzę, abym zmienił zdanie. Jedni są zachwyceni spd , inni podchodzą do tematu z dystansem. 
😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, axolotl napisał:

Potestuje jeszcze ustawienia ale nie sądzę, abym zmienił zdanie. Jedni są zachwyceni spd , inni podchodzą do tematu z dystansem. 

Jeżeli jest dobrze i nic nie boli to bym nie zmieniał. Każdy ma swoja budowę i tego się nie przeskoczy. Ingerencja = kontuzje i to takie dożywotnie. Jeżeli chodzi o mój wpis, to po prostu wyjaśniłem na jakiej zasadzie się z pewnych rzeczy korzysta, aby to miało sens. Czy będziesz deptał w SPD, czy platformach na jedno wyjdzie i nie ma sensu pchania się w coś czego w ogóle do końca nie wykorzystasz. jedyny plus jaki tu będziesz miał to stabilizacja nogi, bo na dużym wyboju piny nie pojadą Ci po łydzie i nie nabijesz się kroczem na ramę.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...