Skocz do zawartości

[Gravel] pierwszy gravel do 2000 zł na użytek codzienny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam gravela dla siebie ( 80 kg, 185 cm wzrostu. Używka/nowy. To mój pierwszy taki rower więc nie znam się na tym totalnie. Dojazdy do pracy głównie chodnik/ulica może jakis żwir czasami, dlatego chciałem gravela, zależy mi na baranku zamiast prostej kierownicy. Dziennie pewnie 30km ale chciałem też rekreacyjnie jeździć po jakiś ścieżkach leśnych lekkich.

Znalazłem coś takiego, wygląda na zadbany, osprzęt chyba też w porządku, ale tak jak mówię, nie do końca się na tym znam.

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-ktm-gravel-CID767-IDXWmPj.html

Myślałem też nad floaterem 8s fixie.

Nie chciałbym wydawać dużo więcej, chyba że będzie to faktycznie jakaś okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To mój pierwszy taki rower więc nie znam się na tym totalnie

Obawiam się, że z takim budżetem to raczej "pierwszego roweru tego typu" nie kupisz. To co wrzuciłeś to kupa gruzu, warta realnie połowę ceny ofertowej a ktoś szuka frajera, który to kupi widząc magiczne, modne słowo "gravel". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci co nieco uzmysłowić - gravelowa tylna przerzutka GRX to koszt ok. 230 zł, klamkomanetki GRX 2x10 - 1000 - 1400 zł. A Ty chcesz kompletny rower za 2000 zł?

Nawet zakładając że "producent" roweru ma części za pół ceny  hurcie to w Twoim budżecie szału nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad Tribanem, jako "entry level" w sumie może być - z jednej strony raczej nikt go nie ukradnie, z drugiej chyba da się odsprzedać; nawet kupując kolejny rower można T100 zostawić do jazdy zimą w soli albo na dojazdy do pracy.

W razie "W" z Decathlonem też się idzie dogadać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po tym jakie ma hample to nie ma to raczej geometii grawelowej

Napęd może być na granicy zużycia

Kiera to chyba tani chiński carbon - ja bym nie jeździł

Żeby się dotoczyć do pracy po mieście to może wystarczyć - ale w terenie tego nie widzę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spidelli napisał:

 

Co do Tribana, to mi wyskoczył jako "szosa":

Rower szosowy Triban RC100 TRIBAN | Decathlon

 

Pierwotnie Trybs 100 jeszcze na wolnobiegu i w kwocie poniżej tysiaka, to była  bardzo budżetowa Decathlonowa odpowiedź na gravele i generalnie tak ten rower nadal jest odbierany. Obecnie można go nazwać road +, mieści max opony 38 z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to to, był za tysiaka bez złotówki. Pierwotnie tez chciałem go zakupić , ale tylko dla samej ramy, jednak ostatecznie wykorzystałem Eskę Sport i zbudowałem na jej bazie maszynę do trzaskania po lesie i na niektóre ultramaratony. Z czasem poszedłem całkowicie w margines i w Chiny, więc jeżeli chodzi o rynek, trendy i modę to jestem całkowicie nie w temacie :D

gravel monster 29.jpg

6 godzin temu, Patryk_marchewa napisał:

Różnica między tribanem rc100/120 a jakimś Rometem Esker 1.0 na Microshifcie jest na tyle duża, że się opłaca dokładać do niego?

Do tego co opisałeś wystarczy w zupełności ten Trybs 100  za 1,6 kloca;)

A jak manetki okażą się upierdliwe to masz za śmieszne pieniądze L-TWOO 2x7, gdzie wszystko jest już chowane pod owijką i można dać z przodu nawet jakąś torbę ;)

Edytowane przez kaido2
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-damski-van-rysel-easy/_/R-p-301919

Trochę mniejsza rozmiarówka bo to niby damski ale geometria bardzo zbliżona z męskim T100.. no i już są normalne klamkomanetki zamiast tego wihajstra. Tylko nie jestem pewien jakie tu opony wejdą.

triban-100-road-bike-grey.jpg.fca5fcb8ed

image.png.e84a972bae6e62648edebd3905361be4.png

 

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, chrismel napisał:

Obejrzyj ten fragment:

i zadaj sobie pytanie czy taki "gravel" ma sens.

Tak naprawdę zależy mi głównie na baranku, podoba mi się ten styl jazdy, jeździłem na normalnym rowerze z amorami z przodu oraz na romecie Esker 1.0. Zdecydowanie fajniej jechało mi się na Eskerze, dlatego też chciałbym kupić rower z barankiem. Jeżeli są lepsze szosy, w które mogę włożyć lepsze opony i jeździć również po lasach to w porządku, nie upieram się że mój rower musi mieć w nazwie popularny "gravel". Ale chodzi mi o całą idee.

Czyli o tym, aby jeździć na rowerze z barankiem, nie martwiąc się przy okazji że jak wjadę na mniej równa nawierzchnie to coś mi walnie w kole i gdzieś jeszcze. 

Nie wiem czy mogę sobie kupić normalny rower z amorami z przodu, a potem zamienić normalna kierownicę na baranka, bo tutaj mi się to gryzie ze sobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dojazdy do pracy do by Ci ten Triban 100 wystarczył ale jak złapiesz bakcyla, to będzie mało i szkoda będzie tych 1699 zł wydanych :) 

Te podstawowe modele mają zawsze multum oszczędności - koła, siodełka, mostki, kierownice no name, tańsze korby. Im drożej tym lepiej, pojawiają się jakieś markowe elementy osprzętu, np. przerzutki ale siodło, koła, hamulce czy nawet korba to wciąż kompromis (np. u mnie są przerzutki i manetki Tiagra ale hamulce Tektro, a korba FSA czyli budżetowanie).

Albo kupujesz coś w zadanym budżecie, co będzie mocnym kompromisem albo zwiększasz budżet i kupujesz coś na dłużej. Chyba że Ci baranek da w kość i dojdziesz do wniosku, że to nie dla Ciebie :) 

Z zakupem używanych to zawsze ryzyko, jak się nie znasz. To niby nie rocket science ale kupisz rower w budżecie a okaże się, że kaseta do wymiany, łańcuch dla świętego spokoju a korba to za jakiś czas, bo się kończy powoli... I masz kolejne wydatki...

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rower to idealny sprzęt dla wymagających amatorów jak i początkujących. Jazda na nim sprawia niezmierną przyjemność. Rower świetnie się prowadzi, dzięki zastosowaniu podzespołów z najwyższej półki. Każdy znający się na rzeczy widzi co reprezentuje sobą ten rowerek. Jest idealnym rozwiązaniem dla osoby zaczynającej swoja przygodę z rowerami jak i dla doświadczonego wymagającego amatora! Osprzęt z wysokiej półki zapewni świetne treningi! Najlepszy gravel w budżecie do 4000zł na rynku!!!

Interes życia, wezmę pozostałe 3 sztuki 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...