Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

@Brombosz  Kupiłem wersję XC M 2.2" - obie.

Łeee... Amatorka  :)One są fajne w zestawie obu wersji, przód+tył. (M i R)

Np. takie, tylko w dobranym rozmiarze:

image.thumb.png.b37f579996b74d7c3ef8a33d524dfb0e.png

Tylko te godne uwagi to okolice 600zł za komplet. Naprawdę dobre gumy, ale za krótko je miałem żeby sprawdzić ile można i jak długo. Design przy bieżniku też mi się podobał.

Zdjęcie jest z neta. Ja mialem 29"2.4".

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Brombosz  Tyle, że ja kupiłem XC, a nie Enduro ;), i jakiejś kosmicznej trakcji mieć nie muszę, tym bardziej że się nie ścigam.
Poza tym bieżnik tylnej mi się nie podobał :icon_wink:
Jeździłem kiedyś na obu RaRa, teraz na obu Ranger'ach, więc i na obu XC M dam radę (chyba) - najwyżej zmiksuję jedną z tym Peak'iem (Goodyear), albo dokupię jeszcze coś innego, żeby nie było tak nudno i monotematycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębatka Shimano SM-CRM85 36t - bo na prostych brakuje kasety... ¯\_(ツ)_/¯
Pompka do amortyzatorów Pro PRPU0050 - bo chciałem do dampera coś precyzyjniejszego niż Decathlonowa, ale ta "bezstratna" głowica i tak gubi ok. 10-12PSI przy każdym dokręceniu/odkręceniu. 😕
Uszczelniacz Muc-Off No Puncture Hassle 1l - bo pachnie cukierkami. 😜 A poważnie, to ma dobre opinie, znośną cenę no i nie może być gorszy niż Trezado. :D
Naboje CO2 Zefal 16g
Aluminiowe końcówki pancerza przerzutkowego Accent
Niebieskie końcówki linek Accent
- bo lubię detale 
:)

 

zakupy.thumb.jpg.3b17fb3da8dc2660e794a8ca1ac77633.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tyle, że ja kupiłem XC, a nie Enduro ;), i jakiejś kosmicznej trakcji mieć nie muszę, tym bardziej że się nie ścigam.

@KrissDeValnor Ja to sobie tak półżartem wystukałem. ;) Każdy jeździ na czym mu pasuje... Nawet jeżeli wie, że koło z tyłu, ma poza toczeniem się, nieco inne zadania poboczne niż koło przednie. :) W kwestii bezpieczeństwa też.

U mnie dzisiaj takie przyszło do nowego paździerza:

IMG-20230407-180942.jpg

Miałem kiedyś i w sumie chwaliłem. Zadbany godnie służył w rowerze do wszystkiego, tak jak ma służyć. Zobaczymy tym razem, bo już na starcie mnie wk.... to, że w takim bieda modelu od jakiegoś rocznika może nie być ustawienia rebound. Myślałem, że każdy ma. 😕 Mam przeczucie, że wymieniłem SR XCM z luzami, na XCM bez luzów... Czas pokaże. Mogłem Recona brać za 4x tyle, albo używki szukać jakiejś Reby czy innego FOXa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2023 o 23:47, leejoonidas napisał:

Dobry wybór, jedna z bardziej żywotnych kaset.

A jeszcze lepszy wybór to Sunrace CSMS8 - stopniowanie robił ktoś kto przynajmniej raz jeździł w górach, wszystkie zębatki są stalowe na alu pająku. Miodzio.

Edytowane przez Maciorra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Brombosz napisał:

Miałem kiedyś i w sumie chwaliłem. Zadbany godnie służył w rowerze do wszystkiego, tak jak ma służyć.

Dobra, koniec chwalenia. Nie wiedziałem, że RockShox tak w kulki leci podstawowymi modelami. Jest weekendowa noc, odpowiednia muzyka, śladowa ilość alkoholu, rozbieram ten "amortyzator"... i nie wierzę w to co widzę.

Tak jak na brak regulacji rebound byłem już psychicznie przygotowany przez brak motylka...

IMG-20230409-000215.jpg

...tak plastikowe ślizgi rodem z Suntoura mnie dobiły. Przecież w modelu 2016 były mormalne, teflonowe, dwa... 

IMG-20230408-235936.jpg

Nie wiem co o tym myśleć. Czy to tylko wersje OEM, czy wszystkie takie są, czy jak to jest? Ktoś się orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie część rowerowa ale do użytkowania na rowerze - plecak rowerowy XLC BA-S48, 18 litrów (bo poprzedni dokonał żywota 😥😞

1276547334_pobrane(2).jpeg.b02530fe80de376ab7843e16004c01cd.jpeg

Ale żeby nie było to z części rowerowych siodełko Fizik Aliante do mtb:

IMG_20230327_224040_copy_1766x993.thumb.jpg.9c4525de42326508b9cf6e537b6ec279.jpg

i opony do commutera:

IMG_20230329_181911_copy_1404x1057.thumb.jpg.50a90448cd74d862df83fb48a2c535b0.jpg

Edit. A i zapomniałem o baciku do kaset i cążkach do linek i pancerzy

Screenshot_2023-04-09-12-50-23-118-edit_pl.allegro.thumb.jpg.b3b6d669e19b0fdfa5a58e777272ec2c.jpg

Edytowane przez Greg1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czemu XLC?

Jakoś tak wyszło. Chciałem Deuter Super Bike 18 EXP, ewentualnie Trans Alpine 24 (chociaż ten trochę za duży na moje potrzeby) ale jak mi się porwał poprzedni i wszedłem w neta żeby kupić to ten mi się wyświetlił, spodobał mi się, budowa (ilość osobnych przegród/kieszeni) też mi odpowiadała więc zamówiłem żeby zobaczyć. Cena też bardzo korzystna więc jeśli nawet za rok czy dwa się rozwali to nie będzie szkoda

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 23:08, TheJW napisał:

"bezstratna" głowica i tak gubi ok. 10-12PSI przy każdym dokręceniu/odkręceniu.

Czego się spodziewałeś, skoro bez dołożenia energii zwiększasz objętość układu o objętość węża?

Ta "bezstratność" tyczy się tylko odkręcenia.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To ja się pochwalę ostatnim nabytkiem, o którym myślałem od dłuższego czasu, ale nigdy nie było okazji i odpowiednich funduszy na zakup. W końcu udało się spełnić marzenie/fanaberie i niebawem przygotowania do sezonu będę mógł uznać za zakończone.

Nabyłem drogą kupna Sram X01 Eagle AXS Upgrade Kit 😁

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...