Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 18.05.2026 uwzględniając wszystkie działy
-
12 punktów
-
11 punktów
-
11 punktów
-
10 punktów
-
9 punktów
-
Wjechałem rowerem w parzodupki (potocznie zwane pokrzywy). I co? I poparzyłem dupkę. Szok, niedowierzanie.8 punktów
-
7 punktów
-
5 punktów
-
5 punktów
-
Spojrzałem na filmik Marvelo. I mam troche inną dygresją - co się dziwić, że gravele wyparły MTB. Robić wyścig mtb po asfalcie, kostce i szutrówce. A potem zdziwko, że baranek, 40c i brak amora pasuje ludziom zamiast 2.25 kapcia na klockach i szerokiej prostej kiery, przy której mamy żagiel z kurtki jak człowiek ręce rozłoży Przepraszam Was za off-top, można to potraktować jako rozluźnienie dyskusji.4 punkty
-
4 punkty
-
4 punkty
-
To jest dolina Mnikowska w Mnikowie i ona jest w Mnikowie. W miejscowości Mników znajduje się ona aktualnie.4 punkty
-
4 punkty
-
proste a genialne chce żebys mnie uczył profesorze 🤣😅 tutaj nagroda za motto zyciowe i ponadprzecietna ambicje 😆2 punkty
-
Dokładnie, tłoczki wam nie wracają Miałem w domu chyba z 3 albo 4 komplety Sram Level T. W żadnym nie było problemu z ocieraniem tarczy. Nawet 200mm nie haczyła, pod warunkiem że była prosta. Raz w roku czyszczę zaciski i ruszam tłoczki smarując je kilkoma kroplami płynu hamulcowego.2 punkty
-
Wygląda raczej na to, że koniecznie chcesz kupić za duży rower... Tu nawet nie trzeba bikefittera - każdy w miarę ogarnięty i uczciwy sprzedawca doradzi rozmiar L.2 punkty
-
tłoczki ci źle pracują, przycierają się. Raz się cofną , raz nie i klocki ocierają. Jest specjalny smar do tłoczków albo płynem hamulcowym jaki się używa w systemie.2 punkty
-
😁 bycie nikim, to najlepsza pozycja życiowa. A ciśnieniowcy niech się ciśnieniują, dla mnie to śmieszne, bo zabawa i przyjemność jest moim zdaniem gdzie indziej. Ale ja też się nie ścigam, chyba że ze swoim cieniem i umiejętnościami.2 punkty
-
2 punkty
-
Tylko przyczyna nie jest fabryka w Chinach, tylko ze to jest najtańszy wyrób.1 punkt
-
Konkretnie progresywna albo w przypadku wielu typowych xc podążająca w tym kierunku. Przykład to wspomniany wyżej Lapierre, Superior. Bardziej płaskie kąty na główce, ostrzejsze na podsiodłówce, krótka górna rura, mostek, szeroka kiera, ... niektórzy to chyba spali ostatnie 10 lat albo no właśnie albo. Co do Rometa moje urządzenia nie są kompatybilne z ich stroną. Napisz choć jaki tam jest amor bo to podstawa. Geo znam, osprzęt pi*drzwi też,...1 punkt
-
Ja też nigdy problemów z zaciskami nie miałem, ale czytałem tu gdzie na forum że w nowych rowerach zamówionych do sklepu potrafią być cieknące zaciski Shimano. I bynajmniej nie są to sporadyczne przypadki.1 punkt
-
Taka jakość Shimano z fabryki w Malezji. Kupowałem niedawno 8120 - komplet - żadnych problemów, z tarczami MT800 współpracują super, jakiś czas temu komplet 7120 - też bezproblemowo. Wszystkie z fabryki w Japonii. Wiele innych podzespołów - tak samo.1 punkt
-
Nie sugeruj się przebiegiem. Zaciski mogły długo leżeć na magazynie. Wyjmij klocki, wysuń tłoczki, wymyj odtłuszczaczem, wytrzyj ścierą. Zakrop kilka kropli płynu hamulcowego, w zależności czy masz DOT czy minerał i poruszaj nimi tak żeby porządnie kilka razy się wysunęły ponad normalny zakres ruchu, wciśnij łyżką. Uważaj tylko żeby ci nie wystrzeliły, bo będzie sprzątanie i odpowietrzanie.1 punkt
-
Mój post odnosił się do faktu że mało kiedy tarcza jest idealnie prosta, więc czasami ciężko jest ustawić tak żeby w ogóle nie ocierała.1 punkt
-
Taaa, w tym przypadku to L będzie git, jeżeli chodzi o czyste dane wzrost/przekrok - tabelka, ale jeżeli jest opcja przed zakupem iść na bikefiting to bardzo spoko opcja. o XL, zapomnij, bo potem będzie klasyka, jak zmniejszyć za duży rower, chyba że masz jakieś mega dysproporcje lub ograniczenia dlatego bikefiting wskazany1 punkt
-
1 punkt
-
@wielocyket Ja bym nie kupił tego Riverside'a bez solidnej obniżki, za 1599 zł. niedość że mechaniczne heble to na dodatek uginacz bez blokady skoku. To już prędzej https://sportano.pl/p/670172/rower-crossowy-meski-attabo-sano-3-0-28-szary jeśli cross, za 1 zakup w aplikacji i punktami za rejestrację będzie poniżej 1500 zł. Ale i tak wybrałbym Stevensa do takiej jazdy.1 punkt
-
Tam pitolisz. Jakaś dziwna moda na małe ramy, jeszcze w takim kuriozum jak w rowerze endurance. Wystarczy zerknąć w tabelkę niewielka róznica w długości ramy (reach), a róznica jest w wysokosci (stack), czytaj wyżej kierownica, wygodniej. Jedynie czego bym się obawiał to długości rury pod siodłowej, ale w xl 56 to nie jest jakiś wysoki wynik, za to 53 w L wydaje się mały, żeby nie było ze sztyca będzie wywalona w kosmos. @babilon2kMasz możliwość przymierzenia się do roweru w obu rozmiarach? Pamietaj że każda opinia dotycząca rozmiaru to tylko sugestia i tak to traktuj, a nie jako wyroczni. P.S. Zanim pobiegniesz na fitting, zmierz rurę podsiadłową w swoim rowerze trekkingowym, a potem przymierz parametr miarą z wartoscią 53, to da jakąś wartość porównawczą. Wymiar ten obowiązuje tak samo w trekkingu jak i szosie.1 punkt
-
Dyskusja jest luźna, bo temat jasny jak słońce Podobnie sytuacja wygląda w wyścigach gravelowych,- coraz bardziej schodzi na szosę Ludzie nie chcą jeździć po uebach. Ma być łatwo, lekko i przyjemnie, mega szybko, milion pit stopów i najlepiej żeby zawsze świeciło słońce. Organizatorzy się tylko do tego dostosowują , bo inaczej stracą większość uczestników i impreza padnie Wystarczy porównać obłożenie całego rocznego cyklu Watahy względem np Ultralajkonika1 punkt
-
Geoid cc700 z uchwytem wychodzi 185 zł !!! Kod SSPL05 plus jest teraz jakaś promka ogólna1 punkt
-
Jest takie powiedzenie: Nie każdy zawodnik może być trenerem, nie każdy trener był zawodnikiem Rację ma ten kto posiada odpowiednią wiedzę, ten kto wygrywa wyścigi jest po prostu do tego odpowiednio przygotowany, jest w formie itede, itede, czesto wykonuje polecenia mądrzejszych jak już się do zawodowców odnosimy Startował byś, to znałbyś te podstawy obowiązujące w przyrodzie1 punkt
-
1 punkt
-
Co ty gadasz @kaido2, przecież widać że to jakiś poważny wyścig UCI 🌈XCO. Poziom trudności wydaje się zatrważający 😅. Sekcja z kostka brukowa praktycznie nie do zrobienia 🤣.1 punkt
-
Czekaj, rzucę Ci kapcie To, że nie problem nawet w plastikowych platformach objechać jakiegoś tam turystę, na odległej pozycji Taki sam efekt jest przy bujaniu w korbach1 punkt
-
Bardzo dziękuję, zadziałało z manetką Sram X3/7 Jest idealnie.1 punkt
-
Niektóre rowery nie lubią jeździć gdy pada i jest zimno i dlatego tak robią... Jedyna rada to kupić rower, któremu zła pogoda jest niestraszna..1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
"martwy ciąg" będzie większy bo objętość cylindra w klamce się nie zmienia a zmienia się objętość sumaryczna po stronie zacisku. Jeśli poprzedni zacisk miał tłocki o średnicy 22mm a obecnie masz parę 15 i 17mm to żeby spowodować to samo wysunięcie tłoczków w zacisku skok klamki musi być większy o 17%. W praktyce będzie to nieco mniej odczuwalne ponieważ tłoczek o mniejszej średnicy będzie się wysuwał szybciej niż ten o średnicy większej i "łapanie" klocków będziesz czuł nieco szybciej. W każdym razie nadal odczuwalnie klamka będzie szła głębiej niż w przypadku zacisku dwu-tłoczkowego.1 punkt
-
Ja to leniwy jestem i wypinam się w ostatniej możliwej chwili, jak np dojeżdżam do czerwonych świateł i muszę się zatrzymać to wypinam się w momencie jak rower już ma prędkość 0km/h. Wypinasz się 1000 razy automatycznie i raz na jakiś czas się zdarzy "error" No risk, no fun.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Dokładnie TPU są pod konkretne rozmiary opon. Ja już od lat używam TPU w szosie i grawelu, a nawet przez jakiś czas w MTB 27,5+x2,5 i sprawdzają się bez problemu. Myślę że niektóre siedzą już z 4 lata.1 punkt
-
No dobrze kierownicy i kierowniczki 😉 ..... lecimy. Zrobione przetestowane , działa aż miło. To jest już wersja ostateczna. Nie będę robił jak Garmin poprawek poprawki 😁. Ustawienia w smarcie Varii pominę bo chyba wszyscy już je znają . Skupimy się na Magence. po przekroczeniu 5km/h w dzień uruchamia się tryb mrugający ( własna wariacja 0-300-600 lm) ( 18 godzin działania) ale jeżeli bateria spadnie na "low" tryb dzienny przechodzi na ten sam wzór "mrugów" ale 0--100-300 ( 48 godzin działania) jak wjadę do ciemnej pupy przechodzi na tryb stały 1000lm jak nadejdzie wreszcie noc przejdzie w tryb stały 1000lm ale jak podczas tej nocy zacznę upalać gdzieś w dół ( albo pogoni mnie pieseł ) i przekroczę 35 km/h oświetlenie przejdzie w tryb 1600lm Nie bawiłem się warunkiem noc - bateria bo z reguły nie śmigam po " ciemkości " i zawsze mogę ewentualnie przejść w tryb manualny w celu obniżenia mocy. @Mandoleran też mam przełożone mocowanie na wersję pod kierownika. Nie lubię jak coś mi sterczy nad. Pomimo tego myślę nad jakimś ładnym fikuśnym uchwycikiem integrującym Edka z Magenką .1 punkt
-
A kim ty jesteś by mnie oceniać? Chyba też nie zrozumiałeś że można mieć ambicje i nie porównywać się do innych ani cisnieniować. I przyjemniej i spokojniej, ale to z wiekiem przychodzi mądrość.0 punktów
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
