Skocz do zawartości

Ranking

 1. CoolBreezeOne

  CoolBreezeOne

  Użytkownik


  • Punkty

   46

  • Liczba zawartości

   677


 2. Greg1

  Greg1

  Użytkownik


  • Punkty

   44

  • Liczba zawartości

   1 015


 3. elkaziorro

  elkaziorro

  Użytkownik


  • Punkty

   43

  • Liczba zawartości

   1 876


 4. siemalysy

  siemalysy

  Użytkownik


  • Punkty

   32

  • Liczba zawartości

   2 176


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 29.11.2023 uwzględniając wszystkie działy

 1. Przyznać się, kto to w tym roku był taki grzeczny, że mikołaj mu nowy rower niesie?
  15 punktów
 2. Bo na rozwidleniu spotkałem doktora Żywago.
  14 punktów
 3. Bo trochę mnie tego białego niż u @siemalysy, ale i tak piknie jest
  14 punktów
 4. 14 punktów
 5. Rzeczywistość jest taka, że już chętny na twoje świeżo padnięte na mrozie ciało obczajał cię z wysokości Bo zamarzło...
  13 punktów
 6. Jak byśmy nie zaklinali rzeczywistości zdjęciami z upalnego lata, prawda za oknem jest taka:
  13 punktów
 7. 12 punktów
 8. You have to take advantage of the good weather fethiye tours
  12 punktów
 9. 10 punktów
 10. 10 punktów
 11. Fotka z rodzinnego albumu. Zimno. ps. Jako koneser tego "czegoś" wrzucam na rozgrzewkę coś dla oka i ucha : https://www.youtube.com/watch?v=6bp_uzV-vPg
  10 punktów
 12. bo w 2024 będzie prawdopodobnie ciąg dalszy GORĄCYCH chorwackich klimatów
  9 punktów
 13. Rama (Ritchey Ultra 50th Anniversary) ramą, ale ta figurka... No i napis w moim przypadku jest w 100% prawdziwy.
  9 punktów
 14. bo w 2024 prawdopodobnie ciąg dalszy trasy... chorwackie klimaty
  9 punktów
 15. Bo jednego trzeba by znów odśnieżać, a drugi zawsze gotowy 😉
  7 punktów
 16. Taki prosty podstawowy model bucików Shimano dziś "przytuliłem"
  6 punktów
 17. Wozy plażowe czekają na moją Blondi i mnie cały rok ( Feeling Good ). ps. Od Mikołaja tym razem na rozgrzewkę coś dla tutejszych PAŃ ( i nie tylko) : https://www.youtube.com/watch?v=Edwsf-8F3sI
  6 punktów
 18. Zima przyszła, to rzeźbimy! Smutny, mały Inbred, nadany przez zachodniopomorskiego Wikinga, jeno streczem owinięty, żalił się że coś mu w kręgosłupie szczyka. No i masz, podsiodłówka wyhodowała sobie dwa pęknięcia odpowiednio po obu stronach spawu seatstayowego łiszbołna. Fotek brak, bo po zdjęciu lakieru pęknięcia były na tyle zakamuflowane, ze oko smartfona nie było w stanie tego wyłapać. Żeby nie babrać się w kosztowną i potencjalnie problematyczną wymianę całej rury podsiodłowej, plan naprawczy powstał nieco inny: usunąć "trójnik" łączący podsiodłową z rurkami s-s nawiercić końcówki pęknięć - popularna metoda zapobiegająca postępowaniu pęknięć po naprawie wzmocnić górną część rurki kołnierzem odtworzyć łącznik Poniżej krok pierwszy, usunięty trójniczek. Pęknięcie pierwsze jest tam, gdzie odsłonięta goła stal - jakieś ~3cm. Drugie jest jego lustrzanym odbiciem, aczkolwiek nieco mniejsze. Po oczyszczeniu resztek, można brać się za pasowanie kołnierza ....i już po pierwszym zabiegu ogniowym, kołnierzyk wlutowany. Inbred jak widać stracił głowę od tych zabiegów. Potem pozostało wykombinować jak zrobić, żeby się nie narobić. Ostatecznie padło na klasyczny mostek łączący rurki s-s - dwa łączenia zamiast czterech do obróbki pilnikiem, to zdecydowanie mniej roboty i większa szansa na symetryczy efekt I na koniec łącznik mostka z podsiodłową. Ten po odpowiednim dopasowaniu krzywizn wskoczył na swoje miejsce jak puzzelek Ostatnie fotki prosto spod palnika, teraz jeszcze brudny i żmudny proces czyszczenia topnika i wykańczania lutów. Niestety nie posiadamy na tyle dużego naczynia, do którego wlazłaby cała rama, także topnik trzeba będzie usunąć mechanicznie, cieszę się niezmiernie, fml omg hwdp. I na koniec - to, co tu wyżej pokazałem to jak na razie jakieś ~16 godzin pracy, a do końca jeszcze sporo. Trzeba jeszcze dolutować kapselek, usunąć topnik, zeszlifować luty, rozwiercić i naciąć podsiodłówkę i pewnie coś jeszcze o czym zapomniałem. Ja oczywiście jestem amatorem-świeżakiem, nie mam profesjonalnych narzędzi i wiele rzeczy robię metodą prób i błędów, natomiast szanujcie zawodowych budowniczych, bo to jest naprawdę niełatwy kawałek chleba. Serio, po tych kilku robotach cieszę się, że nie robię tego zarobkowo, bo włosy rwałbym z głowy Zmienia się człowiekowi perspektywa, chyba to chciałem powiedzieć
  6 punktów
 19. @wr81 zdecydowanie mam takie samo podejście. Używam takiej zwijanej linki Abusa na 4-cyfrowy kod. Używam w formie zapięcia antyporwaniowego a nie antykradzieżowego. W tym pierwszym podejściu KAŻDE zapięcie jest ok, bo chroni wyłącznie przed amatorami okazji. Zastosowanie jest proste. Stawiam rower pod sklepem w zasięgu wzroku i płace w kasie widząc rower. Dzieli mnie od niego kilka metrów i mam możliwość zareagowania. Cieniutka linka, które prawie nie widać może być niezłym zaskoczeniem dla amatora okazji, który chciał po prostu wskoczyć i odjechać.
  6 punktów
 20. Jak ktoś na tym forum jeszcze nieświadomie kupuję coś do zapięcia, to jest... nie ważne, bo raczej Ci co to oceniają chyba są ultramegaorłami elokwencji... Chłop sobie kupił zapięcie świadomie, ale nie... są tacy co wiedza lepiej i to udowdnią.. bo na siku w krzakach trzeba kuźwa dwa u-locki na każde koło i łańcuch do ściany na zawsze..
  6 punktów
 21. Poskładaliśmy go do kupy, ale nie chciał działać...
  6 punktów
 22. Gdy 5 km od domu dochodzi Cię ledwo co słyszalny głos: Łuuuukasz, kask zapomniałeś!
  6 punktów
 23. Pan kierowca autobusu nie rozumie we wschody słońca, czego upust dał trąbiąc na mnie z kilometra. Ale kto nie ryzykuje, ten w photoshopie generuje wschody słońca za pomocą AI.
  5 punktów
 24. Tak cię to dziwi że ludzie kręcą gównoburzę? Niektórzy nie zgadzają się z ciągłym wracaniem do skompromitowanej pandemii i opowiadaniem jak to ciężko ktoś przeszedł kowidka. Ile można czytać o tych pierdach kowidowych, mam wrażenie że niektórzy to tęsknią za tym aby znów wróciły informacje ostrzegające pod tytułem "Zostań w domu", żeby wrócił nakaz noszenia szmaty na ryju, żeby wróciły "obozy kowidowe", jeden taki miałem obok w Goczałkowicach Zdroju, kompleks sanatoryjny obstawiony przez policję przez całą dobę z zakazem wstępu. Dajcie już spokój z tym kowidem bo to się od samego początku kupy nie trzyma, po co o tym pisać.
  5 punktów
 25. Ja mam to gdzieś. Codziennie mi się nie chce.
  5 punktów
 26. Roweru na zdjęciu jeszcze nie widać, ale zaraz wychodzę (ścieżka do bramy już odśnieżona):
  5 punktów
 27. Zdecydowanie tragedia - dwa la ta temu przez pół lutego i marca dochodziłem do jakiejkolwiek normy po styczniowej koronie. Oprócz normalnego spadku formy pozimowego doszedł jeszcze spadek wydolności oddechowo-krążeniowej, mięśnie chciały a człowiek nie miał czym oddychać. Co do szczepionek nie będę się wypowiadał, bo polski internet (pod wpływem pewnego "życzliwego" nam sąsiada) jest środowiskiem bardziej toksycznym w tej kwestii od jakiegokolwiek preparatu medycznego.
  5 punktów
 28. @spidelli Ale zdajesz sobie sprawę, że każda szczepionka, każdy lek, każdy suplement może wywołać reakcję niepożądaną? Wystarczy zajrzeć do dowolnej ulotki i masz wypisane jakie i z jaką częstotliwością. A źródła informacji, to jednak proponuję podawać zweryfikowane, a nie antysystemowe itp. To że podpiera się publikacjami naukowymi, nie znaczy, że są one dobrane obiektywnie. Równie dobrze można zrobić taki zbiór badań na temat szkodliwości jazdy rowerem. Bez zestawienia z korzyściami, taka kompilacja nie ma żadnej wartości w szacowaniu ryzyka i będzie się wpisywać w ten sam trend co krytykowane media - napędzać strach, napędzać kliknięcia. Mimo wszystko proponuję nie brnięcie w spiski i politykę, bo to momentalnie rozwali temat.
  5 punktów
 29. 5 punktów
 30. @marvelo, żeby wyrobić sobie zdanie na temat tej "deklaracji" wystarczy przejrzeć kilkanaście pierwszych linków z Google'a: https://www.google.com/search?q=great+barrington+declaration Ktoś kiedyś wróci do tego wątku i weźmie takie posty i bezrefleksyjnie podawane stwierdzenia za uwiarygodnienie czyjegoś szaleństwa. Może jednak trzymajmy się twardych osiągnięć nauki, a nie "oświeconej" szarlatanerii. Szy.
  4 punkty
 31. Ale zamiast kupować całego SLX możesz kupić tylko przerzutkę GX i masz wszystko załatwione, po co wywalać na siłe dobry naped?
  4 punkty
 32. 4 punkty
 33. Jak super wentylowane , nie SPD i areo to tylko takie jak na foto poniżej. Choć jest też wersja dla " prosów" SPD.
  4 punkty
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+01:00
×
×
 • Dodaj nową pozycję...