Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, muszę podziękować kolegom które dostrzegli niezgodność komponentów. Faktycznie, Linkglide jest zgodny tylko z sobą. Więc sklep skasował zamówienie i skompletowałem nowe, droższe o prawie €40. Multirelease brak, fakt. Ale Shimano promuje LG jako bardziej płynny i szybki system. Zobaczymy…

image.thumb.jpeg.517cb0b9f3cc1d172382ce28399a9472.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, DiMoonn napisał:

 Multirelease brak, fakt. Ale Shimano promuje LG jako bardziej płynny i szybki system.

Przede wszystkim był projektowany z nastawieniem na trwałość (grubaśne zęby) a nie pod sport. Pod względem szybkości przerzucania to multirelease oraz możliwość redukcji o 4 dawały szybkość. Tutaj jest klikanina i pod tym względem regres do poziomu acery.

Druga sprawa - wspominałeś o przechodzeniu na 2x11. Nie da się skonfigurować przerzutki M8130 do pracy 2x (z wielu względów, m.in. pojemność 39T). Do tej kasety którą sobie wybrałeś jedyna przerzutka, która zadziała w configu 2x11 to RD-U6020.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie, zapłaciłem 100 €.

Niestety mój poprzedni zakup tj. Equipe RS był nietrafiony, rozmiarówka w najwyższych modelach jest mniejsza, spodenki w efekcie piły w pachwinach, plus mocno uciskały uda -> olx 😑

Co do C2 to wizualnie łączą Mille GT z serią Equipe i to mi się podoba 🙂 Wkładka jest grubsza niż w moich Mille ale po jednej jeździe mogę powiedzieć, że nie wpłynęło to negatywnie na komfort, aczkolwiek pozycja na rowerze się zmieniła i mam zgryz bo jak opuszczę kilka mm siodełko, to z kolei na pozostałych spodenkach (a mam jeszcze 3 pary Mille GT) będę za nisko 🙄 Mam nadzieję, że po prostu się ubiją, jak myślisz?

Jedyny minus (oczywiście subiektywny) to konstrukcja ściągaczy na końcach nogawek zaczerpnięta z Equipe RS. Bardzo mocno opina skórę, poprzedni model ma tego zdecydowanie mniej i jest mi wygodniej. Można w tym momencie przypuszczać, że stary model gorzej trzyma się uda, otóż nie. Tej zmiany nie rozumiem, ale ok, nie jest to najistotniejsza rzecz w spodenkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcesco to moje pierwsze Mile. Z tego co czytałem, to one mają mocno kompresować. Niby mnie wyszło, że mam kupić M, ale kupiłem L są mocno opięte. Wkładka jest spora ale siodła nie ruszałem. Jeżdżę tak jak na innych i jest ok. Generalnie uwielbiam te spodnie. Jak się trafi fajna promka to kupię drugie. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2023 o 09:47, marcesco napisał:

Equipe RS

jest bardzo obcisły.

Drugie z kolei pod tym względem są GTS.

Najmniejszą kompresję mają GT.

Najlepiej więc mierzyć przed zakupem. Albo w przypadku serii GTS i RS brać rozmiar większe jeżeli zakup jest bez mierzenia. Przy czym RS jest naprawdę uszyty pod kątem krótkich, sportowych jazd.

W dniu 15.09.2023 o 09:47, marcesco napisał:

Mam nadzieję, że po prostu się ubiją

Jeżdżę w GTS drugi sezon letni i nie zauważyłem żeby w tym czasie wkładka się ubiła. Ja z kolei mam nadzieję że już tak zostanie na dłużej i jednak się nie ubije  przynajmniej przez jakiś czas.

Edytowane przez chrismel
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2023 o 13:52, pablo23 napisał:

Prezent urodzinowy 

 

 

Czy mogę prosić o zmierzenie precyzyjnie długości pompki wraz z tymi gumeczkami? Bo u mnie wszystko - że tak powiem - na wymiar i raczej ciasno mam, szukam czegoś mniejszego niż Lezyne Sport Drive HV, ale jednocześnie aby dało się na tym bardziej polegać niż na Topeak Ninja P, która to mnie przy pierwszym użyciu zwyczajnie rozczarowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2023 o 13:18, cervandes napisał:

 

Czy mogę prosić o zmierzenie precyzyjnie długości pompki wraz z tymi gumeczkami? Bo u mnie wszystko - że tak powiem - na wymiar i raczej ciasno mam, szukam czegoś mniejszego niż Lezyne Sport Drive HV, ale jednocześnie aby dało się na tym bardziej polegać niż na Topeak Ninja P, która to mnie przy pierwszym użyciu zwyczajnie rozczarowała.

Zdjęcie trochę tego nie odzwierciedla ale całość łącznie 15 cm. 

IMG_6832.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...