Skocz do zawartości

olo850

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    145
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez olo850

  1. Sądzę, że Twoja intuicja jest poprawna. Jeżeli ma 100 cm wzrost a woom podaje 105 jako minimum to woom 3 będzie za duży. Te dolne granice są wg mnie mocno naciągane.
  2. Ciekawy wątek, ktoś kupuje rower aby go celowo upośledzić i pozbawić możliwości jazdy przez większą część czasu używania. Przy tak specyficznych wymaganiach to chyba powinieneś odpalić olxa i wybrać coś blisko geograficznie i spełniające wymogi jak wyżej. Co jest nie tak ze specem z 2005?
  3. @witexus i jak? Daj znać co wybrane i jak będziesz miał rower, sam jestem ciekawy wrażeń, w szczególności co do Canyona.
  4. W takiej sytuacji nadal Canyon moim zdaniem. Pamiętaj, żę kupujesz rower a nie okazję.
  5. W Cannondale jedyną wadą silnik poprzedniej generacji shimano EP800 zamiast EP801. Nie mam doświadczenia żeby się wypowiedzieć na ile ma to znaczenie, poszukaj po necie, postaraj się znaleźć rzetelny materiał bez tony marketingu. Dodatkowo bateria 630 może być wadą. Osprzętowo - chyba nawet lepiej niż w Canyonie, geometrycznie jedną generację wstecz ale nie będzie przepaści. Jak mniemam masz ofertę po dobrej znajomości lub lekko używany, pamiętaj o gwarancji. Wszystko co powyżej przy założeniu że temat jazdy górskiej się rozwinie, inaczej te rowery nie mają sensu.
  6. To chyba zależy czy jazda rekreacyjna czy te góry traktuje w miarę poważnie. Do tej pory nie wiemy, pod hasłem "Beskidy" kryje się dość szerokie spektrum. Autor tematu nie ułatwia.
  7. Kupisz używanego wooma w okolicach 2k i sprzedasz potem za podobną cenę. Kupisz nowego decathlona i sprzedasz za 50% ceny wyjściowej.
  8. Rockrider będzie bezkonkurencyjny z tych propozycji. Przymierz się w sklepie czy M czy L. Inna sprawa czy do miasta i do rekreacji MTB to jest adekwatny wybór - ma sens tylko jeżeli jako "rekreację" traktujesz jazdę po lesie (mam na myśli jazdę terenową, a nie drogą pożarową w lesie). Rower górski jak sama nazwa wskazuje potrzebuje również wzniesień w jakiejś postaci.
  9. Jeżeli nie boisz się kupić elektryka wysyłkowo i rzeczywiści będziesz czasem w Beskidach to chyba najlepsza propozycja: https://www.canyon.com/pl-pl/electric-bikes/electric-mountain-bikes/neuron-on/cf/neuron-on-cf-7/3394.html?dwvar_3394_pv_rahmenfarbe=M151_P03 Bosch ma b. dobre opinie pod względem trwałośći/awaryjności, wszystkie wymagania masz chyba spełnione. Zawieszenie jest budżetowe ale w pierwszym fullu nie powinno Ci to przeszkadzać/ograniczać.
  10. I mamy za Ciebie znaleźć cudowną ofertę? Jak jazda rekreacyjna to niepotrzebne wyposażenie górskie (kaseta 1x12, sztyca, FS). Jak "delikatne górki" (Beskidy? Alpy? czy górka 10m w lesie na Mazowszu?) to popatrz tutaj https://www.1enduro.pl/top10-ebike-enduro-trail-15000-30000-zl-2024/
  11. olo850

    [12750?g] GT i-drive2.0 by MrJ

    Fajnie sobie prawicie ale jeździliście jakimś współczesnym mtb na 29 kołach w odpowiednim terenie (górskim) a nie po krawężnikach w mieście? Też pamiętam mtb sprzed kilkunastu lat (fulla na kołach 26 cali), jeszcze kilka lat temu go miałem i to naprawdę nie ma żadnego podejścia do współczesnych konstrukcji przy docelowym zastosowaniu. Oczywiście w kolejnych ewolucjach jest dużo marketingu, ale na końcu dnia współczesne roweru MTB jeżdżą znacząco lepiej/bezpieczniej/wygodniej/szybciej od konstrukcji wspominanych przez Was z takim rozrzewnieniem.
  12. Dają się odczuć, jak wymienisz z fabrycznych (nie wiem jakich) na carbon to pewnie skok będzie duży. Co byśmy zrobili nie ma żadnego znaczenia, to Ty będziesz tego używał. Jeżeli dużo więcej czasu jeździsz gravelem to po co nowe koła do szosy? Żeby ładnie w garażu wyglądały?
  13. Nie ma tutaj cudów, jak ma być lekkie to kosztuje. Szukaj używanego wooma, może się uda. 24 cale do zerówki na 124 cm będzie zapewne za duże. Popatrz na marki/propozycje z tego wątku
  14. Z jednej strony nie ma nic skomplikownego w budowie HT - musisz sprawdzić luzy, pęknięcia ramy, amor itp. Z drugiej strony zgodne z przeznaczeniem użytkowanie tych rowerów generuje duże ryzyko wtopy; Patrząc na sposób szukania przez Ciebie tego roweru, to kupuj używany tylko z kimś kto ogarnia kwestie sprzętowe. Mnie najbardziej przekonuje ten z linku nr. 4, ale to wróżbiarstwo na podstawie zdjęć.
  15. Może nie przebiłeś z uwagi na jazdę 95% po asfalcie. Są do tego lepsze opony i bardziej trwałe. Jeżeli uważasz że 2500km to spoko wynik pod względem wytrzymałości opony o przeznaczeniu innymi niż grawitacyjne, to wyprowadzam Cię z błędu. Przy takim założeniu niektórzy zmienialiby kilka razy w ciągu jednego sezonu.
  16. Nie wiadomo do czego potrzebujesz ten rower ani dlaczego akurat taki sobie wypatrzyłeś. Pomysł kupna 7-letniego modelu za tyle kasy, z szeregiem historycznych rozwiązań - dyskusyjny.
  17. Czy zauważyłeś że ramy mają rozmiary?
  18. Nie da rady. To jest trudne nawet przy dedykowanej pompce do amortyzatora, a jeden-dwa ruchy tłokiem często mają znaczenie.
  19. W porównaniu do Marathonów to 5000 (standard) nie ma żadnej wkładki antyprzebiciowej. Może w wersji AllSeason jest inaczej, ale nie sądzę patrząc po wadze. W rozmiarach 30-32c nawet zwykła wersja sprawdza się dobrze przy tubeless oraz okazjonalnych zjazdach poza asfalt, na dętce mam doświadczenia z poprzednią GP 5000 i tam było tragicznie źle z odpornością na przebicie przy zjechaniu z asfaltu. Nie wiem po co proponujesz droższą oponę pod TL skoro chcesz jeździć z dętką, chyba że ten AllSeason jest tylko w wersji TL. Jeżeli naprawdę zamierzasz jeździć tylko po asfalcie, to moim zdaniem kup zwykłe 5000 GP, 28c w wersji dętkowej. Jeżeli w trakcie używania okaże się że nie jest ok, szukaj dalej.
  20. Przy takich założeniach to zakłada 30c albo 28c, niepotrzebny Ci balon 35. Utwardzoną drogą leśną awaryjnie przejedziesz na 28c nawet.
  21. Zawsze jest taka możliwość z ustawy, o ile kupujesz jako konsument.
  22. Rama nie będzie pasowała, to jest najmniejszy rozmiar, na pewno nie na mężczyznę o takich wymiarach jak Twoje. Na miejski rower to ten który masz wydaje się spełniać wszystkie "racjonalne" kryteria. Jeżeli chcesz zmienić - nie bój się sztywnego widelca, pasek koncepcyjnie jest dobrym pomysłem, w praktyce nie testowałem, niektóre nexusy bywają problematyczne w serwisie i nie każdy chce to ruszać (mówię o serwisach).
  23. Jeżeli nie masz dwóch lewych rąk to poskładasz. Rose chyba dołącza potrzebne narzędzia, sprawdź na stronie.
  24. Gdzie coś takiego wyczytałeś odnośnie utraty gwarancji? W warunkach gwarancyjnych? Pachnie jakimś UOKiKiem, zawsze przez dwa lata będziesz miał rękojmie. Inna sprawa że żeby taki rower pękł to trzeba się albo bardzo postarać albo mieć dużego pecha, wytrzymałością bym się nie przejmował. Co do rozmiaru - nie wiadomo, dane na stronie producenta wyjątkowo skąpe. Cały rower dziwnie jak dla mnie złożony - napęd 3x10 w crossie, stopka, do tego hamulce xt? No ale może jest to świadomy wybór.
  25. No to zapytaj go teraz skoro robił fitting w jaki reach/stack masz celować przy aktualnym wyćwiczeniu mięśni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...