Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, szukam ramy monstercrossowej na oponę około 47mm - 50mm do przeszczepu szpeju z przełaja, ale takiej którą da się kupić z drugiej ręki. Opisałem to trochę w osobnym wątku, może będziecie mieli jakieś wskazówki za czym patrzeć? Coś się zmieniło w ciągu ostatnich 5 lat w dostępności takich ram używanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27.5er na 29'' z Thickslick'ami 2,1''

Napęd 1x10 z nową deorką 5130 i starymi heblami i manetką XT serii 785, do tego stalowy wideł z AC 485mm, kierownicą od moto 780mm, korbą srama 36t, siodło i sztyca pod system pivotal, bagaj, wpadnie jeszcze skrzynka na zipy i koszyczki do bidonów.

DSC01048.png.e1499d9382abb018c0788115dcf39014.png

 

DSC01040.png.ca076b04ec9818177bcbc27532f71b04.png

 

DSC01049.png.f87da607797fc8152ea28583996adb4b.png

 

DSC01051.thumb.png.afa11bbb13fcc09587979021dcd2fe34.png

 

DSC01052.png.f94b6b4b2ee4a079da38a48f4e1f9e89.png

Pozdrow'er

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sesja taka  ryczy w oko jak koło do hipnozy, zrób czytelne zdjęcia bagażnika…. Bo ciekawy dziwny. Krzywy jak sosny w lesie pod Gorzowem lub Zieloną Górą.
kij w pancerz, bo zmienisz, ale widelec z szopy na klepisku nie licuje z  mocnym optycznie szarosrebrnym duraluminium w czerwonych łzach… może coś Ci wleci w ręce w następnych odcinkach bardziej klamot rama albo red fork czy inny front styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ta dętka jest chyba tubuless ready? Takie cuda tylko między uda!! I z przodu i z tyłu a potem ziuuu rower idzie jak perszing lub perszeron.

...pięknie podziatkował  za zbliżenia z bagażu nośnikiem,  knuję z ramami  i bagażnikami z piwnicy i na razie ani Krampusia anu Eugenika nie mają bagażnika bo mi dopasowanie znika... generalnie rowery jak rewolwery wiszą na haku, z braku wiosny i słońca nie jast aura na rower bieżąca... mam jednak nadzieję że na Pomorski Zachód ku lecie dojadę, i oby. Z bagażnikiem albo i bez...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na szosowych togsach nie śmigałem ale mając doświadczenie z płasko-kierowymi wydaje mi się, że mogą się spodobać.  Jeśli ktoś ma problem z nerwem pośrodkowym w dłoni lub po prostu ma słaby chwyt to takie cuda mogą zdziałać...hmm, cuda ;)

Obecnie swoich nie używam ale przydają się też podczas dłuższej przejażdżki, gdy chcemy "poluzować chwyt" i niejako położyć dłonie na klamkach / gripach - wtedy "zaczepiony" kciuk daje większą kontrolę nad kierownikiem szczególnie na luźnej lub dziurawej nawierzchni. 

IMG-20170410-WA0002-1[1].jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kierowniczki paskudne, z których dłoń zasuwa się sama w dół,  w chwycie dolnym przykrótkim ( jakiś Ritchey i tani Zoom) … jak nie ma okazji na zmianę kierowniczki to można jej dwa bolce zasadzić na palec.  Ale  pomysł to szatański i nie odważyłem się. Zmieniałem kierownicę..

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...