Skocz do zawartości

[szukam ramy] moje drugie podejście do monstercrossa - może macie jakieś pomysły?


gyrill

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panie i Pany. Czy w dzisiejszych czasach da się kupić jakąś starszą ramę w rozmiarze 54-55 (mam 182, długie nogi - 51% ciała) która nada się na monstercrossa i spełni takie wymogi: 

  • Prześwit do 47mm a może i 50mm jak się popieści, najlepiej, w 28 calach bo nie chce kupować nowych kół. Obecnie mam oponę 40mm i to trochę mało.
  • Mocowanie Post Mount lub IS (nie flat)
  • Geometria pod baranek - zbliżona do CX / Szosy w tym klimacie ale się nie upieram 
  • Koła mocowane pod QR

Kiedyś marzyłem o rowerze w stylu jak na zdjęciu (Soma Wolverine), potem się okazało że w 2016 roku sprowadzenie tego to droga impreza i kupiłem przełajówkę Meridy. Pomimo różnych okresów nie pokochałem tego roweru za bardzo.

Ale to było 6 lat temu. Kuż tak nie jeżdżę - ani tak szybko ani tak dużo. Aaale raz na jakiś czas mnie ciśnie, wsiadam, jeżdżę, a pare razy w roku robię jakąś wyprawę. Może się zestarzałem? :D  No i chodzi za mną przebudowa roweru. Z tym, że najlepiej byłoby zmienić tylko ramę bo cele budżetowe też mam inne :D  

Pomyślałem, że może dziś te ramy w klimacie monstercrossowym są już do dostania z drugiej ręki? Bo wtedy to w zasadzie tylko nówki i to bardzo rzadkie bo zza granicy. Coś się może zmieniło? Da się coś kupić używanego w budżecie w naszej części świata (Polska, może Niemcy)? 
 

soma-wolverine-26923_9.jpg.ae0627e6083618ef7b2c5283a12e169b.jpg soma-wolverine-26923_3.jpg.456aa924fad18739efbbd83686f3dba1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem swój research, może komuś się przyda #monstercross #gravel #allrounder 

 

moja lista na dzień dzisiejszy obejmuje następujące rowery: 

  1. Kona Sutra 2017,18 - QR, PM
  2. Kona Sutra 2019, 2020 - nowsze ośki - PM
  3. Radar Breezer - QR, PM
  4. Surly Straggler (do 50mm) - post 2020 ośki sztywne
  5. Surly Disc Trucker (do 50mm a jak się popieści...) - post 2020 ośki sztywne
  6. Surly Bridge Club - 2.0 I to na QR!
  7. Radar Breezer X ma "upgrejdy" - taperowana główka, sztywne osie

Zaczynam nawet dojrzewać żeby sprzedać mojego tłuściocha bo go użyłem 2 razy w górach jak na razie i nie zanosi żebym często tam gościł... Zamiast n+1 będę miał rowerów n-1...

 


 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...