Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 18.06.2026 uwzględniając wszystkie działy
-
Tu mnie jeszcze nie było - punkt widokowy Róg. W dole Chełmsko Śląskie, w oddali Góry Krucze, Rudawy i Karkonosze.10 punktów
-
10 punktów
-
9 punktów
-
9 punktów
-
8 punktów
-
7 punktów
-
- zestaw do ekstrakcji i wprasowywania łożysk; - czujniki kadencji/ prędkości do geoida (wszedłem w ten system i konwertuję wszystkie rowery do tego, więc wszędzie idzie duo czujników na każdy egzemplarz); - przyrząd do wciskania szpilek do przewodów hamulcowych oraz ucinania ich. Miałem takie coś ale z tworzywa i przy próbie zaoszczędzenia na szpilce i jej wyciągnięciu złamałem ten cienki koniuszek praski. W efekcie kupiłem narzędzie aluminiowe.6 punktów
-
5 punktów
-
@sznib Napisałeś Nie mając na to żadnych danych, czyli wyssałeś to z palucha (a dokładnie to z jakichś prawicowych bredni w necie). I tak, taki tekst to modelowy rasizm. A rasizm jest ch..owu. Teraz dawaj warna, czy co tam chcesz...5 punktów
-
Bulls*it Panie @uzurpatorze. Coś nie jest legalne, bo odpowiednio "wygląda", tylko wówczas, gdy spełnia określone kryteria. Co jest rowerem elektrycznym, jest jasno zdefiniowane (instalacja max 48 V, max moc 250 W, idea wspomagania, a nie zastępowania pedałowania, owo wspomaganie odcinane przy max 25 km/h). Wszelkie "manetkowce", czy pojazdy o wyższych parametrach mocy, prędkości itp. to są w świetle prawa motorowery lub wręcz motocykle (to ostatnie w zależności od spełnienia znów określonych kryteriów) i wymagają homologacji, rejestracji, ubezpieczenia OC i oczywiście takim pojazdem poruszać trzeba się po jezdni, a nie drodze dla rowerów. I ich wygląd absolutnie nie ma nic do rzeczy. Podobnie sprawa wygląda z różnymi UTO. Hulajnogi pędzące 50 km/h to już też nie incydenty. Tylko tu prawdopodobieństwo wizyty na urazówce po szaleńczej jazdy takim pojazdem wyższe, więc w tym przypadku selekcja naturalna raczej dopada użytkownika, w przeciwieństwie do pseudoelektrorowerów, gdzie w przypadku kolizji z legitnym rowerzystą, to ten ostatni prawdopodobnie ucierpi bardziej (z powodu Newtona i istotnej różnicy pędów obu pojazdów).5 punktów
-
O, to tutaj mam jednego co pisze do drugiego o lewoskrętności i bólu dupy. Procenciki dla niego proszę, bo pajacuje.4 punkty
-
Ale jakie biedaszaszystowski - rozumiem że według Twojej oceny, te napływające masy z krajów Afryki i Azji - że oni sie asymiluja, dostosowują do panujacych reguł i wnoszą ten swój kulturalny dodatek ? Cała tzw Zachodnia Europoa pokazuje, że to nieprawda i to nie działa, widać to w każdym kraju, każdym jednym gdzie jest ich juz odpowiednio dużo. Wyobraż sobei siebie jak np podróżujesz do jakiegos EMIRATU i tam zaczynasz latać z krzyżem albo pić alkohol - przejdzie CI to wogole przez głowę ? ? żeby takie coś tam zrobić ?4 punkty
-
To jest paradoks, moderator o mentalności ruskiego czynownika , sam siebie moderujesz ? przecież tym wpisem naruszyłeś regulamin , ale widocznie sam tego nie ogarniasz tu masz fragment regulaminu, który tak rygorystycznie przestrzegasz. "poniżają lub dyskryminują innych ze względu na rasę, narodowość, płeć lub wyznanie"4 punkty
-
Widzę, że konkret temat, na poziomie Prezesa i malarza (podludzie,robactwo, gwałciciele i bandyci ) ,a najlepsze ,ze ten biedafaszystowski temat założył moderator, co jedzie ludzi za jakieś pierdoły .4 punkty
-
Kupiłem Knolly, zbankrutowało. Kupiłem Cannondale'a, bankrutuje. Co chcecie abym kupił następne?4 punkty
-
@girek Praga i zachodnie Czechy to plany na przyszłość, chociaż żona przebąkuje coś o Alpe Adria ale ja mam mieszane uczucia względem takich tras pod masówkę, bo bywa tłoczno. Ten wypad był generalnie bocznymi drogami i mimo kilku niezbyt przyjemnych odcinków - jestem na tak. W tym roku w ogóle zmieniliśmy zasady, dodając wolne dni na zwiedzanie i skracając dystanse w "zasadniczej" części. Poza wyjątkami nie było nerwówki i na kwatery trafialiśmy z dużym zapasem czasu. Może się starzeję ale ta formuła chyba bardziej mi się podoba, niż dotychczasowe gonitwy na czas Tymczasem kilka kolejnych fotek. Zamek Letovice: W zamku mieliśmy ciekawą przygodę - tłumu nie było, w zasadzie tylko starsza para zwiedzała z nami, okazało się, że oni mieli wykupiony nocleg w komercyjnej części zamku (5000 koron, jak nas poinformował przemiły Pan). Dysponowali oni kluczem do części oddzielonej kratą, którą nam otworzyli, jako bonus - zobaczyliśmy kilka dodatkowych komnat Państwo czuli się naszymi bliskimi sąsiadami, bo pochodzili z Ostrawy I jeszcze taki widoczek: PS. Przypomnijcie mi później o sumie i o lampie4 punkty
-
4 punkty
-
Jakbyś nie zauważył to była reakcja na to że gość wchodzi na temat i bez żadnej konstruktywnej wypowiedzi zaczyna od wyzwisk i ośmieszania. Na początku to nie był temat polityczny, tylko z polityką związany. Moim celem było ostrzeżenie ludzi co nas czeka i raczej spodziewałem się dyskusji jak się przed takimi napadami bronić, a nie tego, co niektórzy userzy tu zaprezentowali. W realu nieraz dyskutowałem z ludźmi którzy mieli inne poglądy niż moje, nieraz dyskusja była burzliwa, ale nigdy nie było wyzwisk czy ośmieszania. Tymczasem w sieci, jak widać, wychodzi z ludzi diabeł i zrobią wszystko, żeby dowalić drugiemu, bo ma inne zdanie niż oni. Zaraz jest przypinanie łatek należności do jakichś partii, czy też różnych istów, tudzież agentów obcych krajów. Opamiętania życzę.3 punkty
-
3 punkty
-
@RabbitHood piszesz "za stary na to jestem", ale chyba nie tak stary abyś mógł pojechać rowerem, zaproponować ciekawe trasy. Ja nie dalej jak 2 tygodnie temu objechałem trochę lubuskie, odważnie wybraliśmy się za Odrę😄 w piękne lubuskie lasy pomimo zdarzeń opisywanych przez policje.., to na przykład: @RabbitHood jak masz ciekawe trasy, to pokaż, chętnie skorzystamy. A jak już odpoczniesz, to poczytaj co ma do powiedzenia Policja i Służba Graniczna o problemach z migrantami w lubuskim, żebyś się głupio potem nie dziwił, gdy będziesz jeszcze starszy🙁.. itd, itd...3 punkty
-
Zawsze to dobrze dowiedzieć się co u mnie za płotem słuchać od człowieka który nigdy tu nie był. Tak misiaczku - strach się bać! Wyjdź czasem na powietrze, przejedź się rowerem wokół komina pooglądaj żywych ludzi i nie wciskaj mi tu konfiarskich dupereli. Za stary na to jestem.3 punkty
-
Jaki beżowy, jaki beżowy, osoba człowiecza pigmento - pozytywna.3 punkty
-
Żeby nie było że jestem jakis Agresywnie nastawiony do nich - nie jestem - nie popieram tego, co robi np Dominik Tarzyński - ale patrząc realnie - jesli na 100 takich przyjezdnych - kilku nawet, 5 stanowi problem - to jeśli systemowo, nie jest w stanie dany kraj ich odsiać, odesłać, wsadzić do paki, i zrobić to sprawnie, to sory, ja się nie chce zastanawiać na ulicy, czy ten koleś zaraz czegoś nie odwinie bo np ide i filmuje kamerką otoczenie, a on kamery nie lubi przez swoje szemrane biznesa. Dlatego uważam, że lepiej jakby ich tu nie było. Bo w asymilację nie uwierzę, lata prób asymilacji we Francji, Niemczevch UK, Szwecji dowodzą żę to nie działa.3 punkty
-
Bronię swojego prawa do kupienia sobie bugatti, którym będę jeździł 50 km/h w obszarze zabudowanym i 140 km/h na autostradzie. Bo mnie na to stać i nie łamię żadnego prawa. W przeciwieństwie do jazdy nawet 10 km/h po ddr pojazdem niehomologowanym i nieprzeznaczonym do tego. Kwestia, czemu samochody mają o wiele wyższą prędkość niż limity większości krajów (tak, wiem, formalnie nie ma ograniczenia w Niemczech na autostradach - i może to jest przyczyna?) to inna kwestia i o lobby motoryzacyjnym i pokrewnych można sprokurować inną dyskusję (tylko po co? wolę już trollowanie o upstroke'u i spd-ach, przynajmniej to jest w tematyce forum). Ale nazywanie hipokrytą każdego kto ma np. porsche jest krzywdzące, bo nie każdy tym porsche musi łamać przepisy. Nazywanie hipokrytą każdego, kto ma pseudorower jest czym innym (i słusznie uzasadnionym - niech se kupi legalny motor i jeździ po drodze, albo legalny rower, jeśli jeździ po ddr). Zresztą nawet gdyby założyć kaganiec na auta np. 140 km/h, to nie spowoduje to, że nie da się łamać przepisów. I naprawdę nie chce mi się o tym rozprawiać, bo to bez sensu. Gdyż dyskusja o czym innym tu jest, w tym wątku. Możesz mi drogi @sznib wyjaśnić, w jaki sposób przeszedłeś od tematyki zalinkowanego filmu do tego: ? Albowiem obejrzałem zalinkowany film i wiesz, co mi się skojarzyło? Problem masowej kradzieży rowerów w Niemczech w latach 90., przez oczywiście Polaków. Nie wiem, czy to wtedy byli inżynierowie i lekarze z owej Polski (oni wszak wówczas nie mieli tu lekko), niemniej owszem, "zajumany" w RFN rower można było względnie łatwo nabyć w kraju nad Wisłą. Ba, sam do końca mam wątpliwości co do jednego ze swoich ówczesnych rowerów, który kupiłem jako używany z "prywatnego importu z Niemiec". A ja w latach 90. i 2000. pozbyłem się też kilku rowerów drogą kradzieży. I to w czasach, gdy ciemnoskóry człowiek to było takie wydarzenie, że połowa ulicy się za nim odwracała, więc nie mógłby sobie tak ukraść roweru niezauważony. Zresztą wówczas obcokrajowcy w Gdańsku to albo dosyć dawni mieszkańcy łagodzący swoje Heimweh wycieczką luksusowym autobusem po dawnym Vaterlandzie, albo bogaci studenci z krajów arabskich, swoją drogą bardzo fajni ludzie, którzy wprawdzie nie do końca przestrzegali obowiązujących ich religijnych nakazów, ale z pewnością puknęliby się w głowę na myśl o kradzieży roweru. Kradli nasi ziomkowie. Kradli i wciąż kradną, w trzeciej dekadzie XXI wieku takoż. Kradzież roweru to nie tylko zajumanie, to dalsza paserka, upłynnienie i tak dalej. To wymaga minimalnej struktury, więc póki nie osadzi się tu jakaś macka szajki międzynarodowych rowerokradziejów, bardziej wciąż będę obawiał się współrodaków, niż inżynierów i lekarzy z bliskiego wschodu czy Afryki. Swoją drogą kto wie, może dość wyważony ton gostka z tego video jednak dotyczył (też?) naszej nacji, dość obficie zalewającej Albion... Ja wiem, że łatwiej wskazać winnego "odmieńca" (a kolor skóry najłatwiej odróżnić), ale sorry - Twoje nawiązanie do paktu migracyjnego to już jakaś brunatno-konfederacka podpucha. Zupełnie jakby ten film był tylko naprędce wyszukanym dość luźno związanym powodem, by upuścić nieco ksenofobicznego ciśnienia. Tym bardziej, że "ogólny spadek bezpieczeństwa, również dla nas, rowerzystów" to nieco słabe związanie. Wiadomo, że jak bezpieczeństwo spada "ogólnie", to dotyczy w jakimś stopniu każdego, rowerzystów również. Kradną ludzie, nie nacje. A mi się w ogóle nie chce o tym gadać i sam mam sobie za złe, że się odezwałem.3 punkty
-
To nie to samo. Nie ma prawnego wymogu kagańca na auta, podczas gdy na rowery elektryczne jest. Więc póki jeździsz sobie grzecznie autem do 140 (130 to dawny limit, aktualnie drogi "A" od ładnych paru lat mają 140) homologowanym samochodem, który może i jechać 400, niczego nie łamiesz. Ale jeśli masz tzw. "rower na manetkę", to nawet jeśli nie przekraczasz 25 km/h, łamiesz prawo, użytkując takie coś na drodze dla rowerów. I problem z tymi elektromotorowerami/skuterami dotyczy nie tylko imigrantów, radzę przyjrzeć się dobrze, kto to użytkuje. A że dostawcami jedzenia są głównie imigranci, to już efekt zwykłej kaskady zawodów w kraju lepiej rozwiniętym, do którego napływają imigranci z krajów gorzej rozwiniętych. Polacy też takie zawody wykonywali wcześniej na Zachodzie.3 punkty
-
3 punkty
-
3 punkty
-
Zaciągnął chłop polityczny temat i oczekuje kulturalnej rozmowy.....jpd2 punkty
-
@gnomon Wyobraź sobie, że ja umiem odróżnić zdania "Migranci popełniają przestępstwa" i "Większość migrantów popełnia przestępstwa". I na dodatek nie zaprzeczam, że to pierwsze jest prawdziwe. Dodatkowo, ze względu na wykształcenie oraz ciekawość świata wiem, że generalnie przestępczość nie jest wywołana takim czy innym kolorem skóry, lub pochodzeniem z jednego, lub drugiego kontynentu i jeśli się chce rozwiązać problem przestępczości to trzeba strzelać w jej przyczyny a nie lecieć uproszczeniami...2 punkty
-
Tak, dokładnie taką teraz zakładałem do swoich rebeli. Są w różnych kolorach notabene. I jeszcze jedna kwestia. Northwave oszczędza na czym się da - w Extreme XC śrubki mocujące to pokrętło były solidnej jakości, te w Rebelu są z jakieś gówno-plasto-metalu - można je zajechać samym odkręcaniem. Przy wymienia swoich linek od razu wrzucałem nowe śrubki kupione na amazonie za grosze - w załączniku screenshot - torebka śrubek za 11zł którą całe miasto obsłużysz2 punkty
-
Czepaiasz sie, Bąkiewicz to idiota .Wstyd ze gada po polsku, ale w kazydm spoleczenstwie sa ludzie niepelnosprawni umyslowo.2 punkty
-
Jak na razie bardziej martwię się polskimi patriotami w dresach.2 punkty
-
Co do pyt. #2: ta blaszka idzie pod przednią przerzutkę żeby śrubka do ustawiania właściwego kąta nie robiła dziury w ramie.2 punkty
-
Dostawcy by nie śmigali, gdyby nie było chętnych na dostarczane jedzenie. Zaś z rowerami elektrycznymi jest jak z samochodami - tzn ta sama hipokryzja. Limit na krajowych drogach to 130/h, ale nie ma problemu dostać homologacji i rejestrację na auto ciągnące 300. A potem puacz i zgrzytanie zębów, bo Stefek Burczymucha jadący 250 zabił rodzinę na A1.2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
Mi się trochę gratów nazbierało przed i po weekendzie: 1. Lemondka Van Rysel z decathlona - kupiłem jakąś tańszą żeby zobaczyć czy warto wykorzystać na zawodach. Jak bym miał tego używać częściej kupiłbym Zipp'a i podniósł podkładkami ze 3cm wyżej. 2. Sram Blips AXS do lemondki 3. Owijak Sram również do lemondki 4. Nowe gumy do łap Apex'a - kupiłem od Rivala; mają trochę inną fakturę na tej gumie ale poza tym to dokładnie to samo. 5. Okulary Julbo Density 0-3. Lekkie to jest niesamowicie i leży na nosie lepiej niż Sutro - ani razu nie musiałem poprawiać ich w trakcie jazdy. 6. Zestaw do łożysk z Aliexpres - myślałem, że to jest to samo co Ztto ale jednak nie do końca. 7. Smar do ratcheta 8. Tarcze hamulcowe III Pro - jeszcze nie wiem do którego roweru pójdą ale za 4dyszki żal było nie brać. Ktoś ich używa? Widziałem sporo pozytywnych opinii.2 punkty
-
2 punkty
-
Dzięki , dziękuję za link, WR81 👍 Grx 2x10 układa się w całość, ale jednej rzeczy nienogarniam, w lewej klamce nie ma kabla hydrauliki tylko zaślepka , wczoraj kupione 600 pudełkowe, czy to czasem jest czy czasem nie ma ? Nie miałem klamkomanetek shimano z hydrauliką dotąd. Drugie pytanie co to ta mini blaszka w woreczku ? A trzecie - może komuś zaciski takie jak te będą potrzebne, flat uajt czy ikapuczino. To GRX 400 , będą na sprzedaż bo ramy nowoczesnej nie mam i klamki połączę z zaciskami mtb . W razie co afiszuję...2 punkty
-
Jak wszyscy wiemy przez pakt migracyjny możemy w niedługim czasie spodziewać się napływu do Polski tzw. "inżynierów", czyli de facto bandytów, którzy będą dodatkowo chronieni przez rząd i służby z powodów politycznych. Wiązać się to będzie z ogólnym spadkiem bezpieczeństwa, również dla nas, rowerzystów. Wielu z nas przecież jeździ na drogich maszynkach, które będą łakomym kąskiem dla bandytów. Do założenia tematu skłonił mnie filmik, na który się natknąłem dzisiaj rano, gdzie autor opowiada jak to wygląda w UK: tam to nawet nie mogą mieć przy sobie gazu do obrony.1 punkt
-
Nie. Ja chcę w każde auto wstawić transponder zdławiający je do ograniczenia na danej drodze. Owszem. Ale kiedy rzeczeni ludzie kradną, i mają _odpowiedni_ kolor skóry, kształt nosa czy inne przyzwyczajenia religijne, to wyłażą lewoskrętni i rzężą o rasismach, faszyzmach i priapizmach. Przez co rzeczeni kradzeje nie zostają wyprostowani do standardów kulturowych społeczeństwa do którego sami, z własnej, nieprzymuszonej woli, przyjechali.1 punkt
-
Nie wiem jak w innych Polskich miastach, ale w WAW jest już STRASZNIE na DDRach i nikt z tym nic nie robi. Niektóre z tych moto-elektro-pojazdów wyglądaja na 40-60kg + jezdziec i kwadratowy plecak, to jest grube 100kg+ śmigające 50-60kmph - i smiga tego dziesiątki - niestety zapewne niebawem usłyszmy, że jakis taki dzikus wjechał w wózek dziecięcy i stał się dramat - wtedy to kraj z dykty zrobi spontaniczną akcje przez 1-2 dni .... i pozniej znow wszystko wróci do normy. A o do zabierania rowerów - no cóż - to u nas pewnie też stanie sie standardem - bo rower to przecież nie samochód - zanim policje połapie się ze giną towery po 10-20tys pln i więcej i że skala jest duża, to też penwie minie pare lat MAm też przykład jak Dostawca Kebabów odjechał hulajką mojego syna - miałem monitoring, miałem sąsiada od zamowienia - polazłem do Policji - a oni mówią ze jak namierzę sam - to mogę wskazać 😆 Bo to przeciez tylko hulajnnoga nawet nie elektryczna 😆 I skonczyło się na tym że polazłem do KEbab Kinga z z gosciem od zamowienia - powieziałęm żę chce gadac z jakims kierownikiem - JEmu nie przedstawiając sie powidzialem ze jego dostawca, dnia tego i tego zamowienie z adresu tego i tego zabrał cos z klatki i ma 24h żeby to odstawic tam gdzie było. I ODSTAWIŁ złodziej przyjezdny hulajke i przy okazji dostał jeszcze Zj@##$%.1 punkt
-
1 punkt
-
Trochgę się wykosztowałem, ale wreszcie jest pełne 150mm skoku Ed/ Pierwsze wrażenia z użytkowania; nie dziwię się że w wersji V3 tak rozwalało ten ślizg. Sztyca wraca z bardzo dużą szybkością (i niestety nie można tego regulować), a stuknięcie towarzyszące całkowitemu wysunięciu jest tak głośne, że aż nieprzyzwoite. Pod tym względem imo lepiej było w poprzednim moim mykmyku; trochę wolniejszy powrót, ale i znacznie delikatniejsze stuknięcie.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Witam, Szukam chętnych (nie szuakm zony wiec raczej kolegow) na wyjazdy weekendowe lub 3-4 dniowe max wypady rowerowe w sakwy. Jestem z Poznania. Mam 45 lat i jezdze na MTB/gravel w zaleznosci od trasy. Moze być asfalt, ale nie musi. Dziennie 70-100km. Lubie przystanac, porobic pare fotek, zjesc cieply obiad i nocowac w lesie na dziko aczkolwiek, jak ktos woli agroturystyke to moze byc. Moge dojechac samochodem na miejsce spotkania +100-200km. wtedy mile widziana trasa pętla. Można też jechac z miasta do miasta i wracac PKP Tempo lubie raczej żwawe, okolo 18km/h z pełnym oblozeniem, ale na gravelu moze dojsc nawet do 20km/h przy zalozeniu ze robimy dosc czeste postoje w celu delektowania sie atrakcjami czy przyroda Górki mi nie groźne. Pozdrawiam @don_miron_gravelon1 punkt
-
Garmin pędzi z ofertą .... premierę mają nowe głośniki JL Audio Primacy™ T6 https://www.garmin.com/pl-PL/p/1866021/ Za dwa tygodnie ma wyjść ekskluzywny zestaw do dojenia krów ..... Oczywiście przez pierwsze pół roku będzie nadawał się tylko do dojenia byków . Po kolejnych aktualizacjach obejmie działaniem krowy ale tylko dwa strzyki równocześnie .1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
