Skocz do zawartości

[Covid-19] Wpływ na formę


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, SpinOff napisał:

Na reddicie sporo osób pisało, że też mieli dosyć długo podwyższone tętno spoczynkowe.

Spoczynkowe było podwyższone przez 2-3 miesiące, później wróciło także obecnie mam spoczynkowe jak wcześniej, maksymalne jak wcześniej ale przy jakimkolwiek ruchu mam większy skok.

6 godzin temu, spidelli napisał:

i mniej telewizji ;) 

i na konfę głosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tyfon79 napisał:

Jak widzę a niestety czasem tak niektórych w maskach po mieście to ciśnienie i nerwy skaczą ostro.

Ale z jakiego powodu, masz jakieś lęki, fobie?
Jak widzisz dentystę czy innego lekarza, pielęgniarki z maskami, to tak samo reagujesz?

Ich "gęba" ich sprawa. Jak się czują z tym lepiej, to co ci do tego?
Jak masz zwykłe przeziębienie, grypę, czy cokolwiek innego co roznosi się droga kropelkową, to maska redukuje rozpylanie zarazków. Rzecz znana od ponad 100 lat.
W porównaniu z Japonią czy Chinami pod tym względem jesteśmy dziczą, smarkając i prychając wszędzie naokoło.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nasz wspaniały ex minister zdrowia którego brat dostał 15mln zł dofinansowania an rozwój firmy oficjalnie to ogłosił :D

ALe w kontrofensywie był ten filmik co jeden z tych neczelnych ekspertów :P psikał w parku sprejem na maseczkę.


Na koniec potwierdzam, że to nic nie wnosi do tematu i się wyłączam - ale powstrzymać się nie mogłem ;)

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ci znowu kręcą gównoburzę i wyciągają foliarskie teorie spiskowe... 

Zgłaszam ten temat do zamknięcia, bo autor zadał konkretne pytanie, ale nie uzyskał prawie żadnych informacji, bo znowu światopoglądowy teatrzyk z kolejnego wątku zrobiliście. 😕

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cię to dziwi że ludzie kręcą gównoburzę?  Niektórzy nie zgadzają się z ciągłym wracaniem do skompromitowanej  pandemii i opowiadaniem jak to ciężko ktoś przeszedł kowidka. Ile można czytać o tych pierdach kowidowych, mam wrażenie że niektórzy to tęsknią za tym aby znów wróciły informacje ostrzegające pod tytułem "Zostań w domu", żeby wrócił nakaz noszenia szmaty na ryju, żeby wróciły "obozy kowidowe", jeden taki miałem obok w Goczałkowicach Zdroju, kompleks sanatoryjny obstawiony przez policję przez całą dobę z zakazem wstępu.

Dajcie już spokój z tym kowidem bo to się od samego początku kupy nie trzyma, po co o tym pisać.

 

 

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób wymieniło swoje doświadczenia, więc nie zgadzam się z tym że nie otrzymałem odpowiedzi.

Jeśli moderacja tu zagląda, to zamiast zamykać temat proponuję usunąć spam. To że dla niektórych temat koronawirusa jest kontrowersyjny, nie uprawnia ich do łamania regulaminu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Covida raz i dawno. Jeszcze na początu, jak tylko się pojawił szeroko - coś chyba grudzień 2020. Delty jeszcze nie było.  Natomiast historia dość szczególna ze względu na miejsce, a mianowicie zatoka Panamska :)

Robota taka, że satatki naprawiam,. No i wsiadłem sobie w samolocik, Goteborg, przesiadka w paryżu. Pama City welcome to.  No i spotkałem się z agentem wsiadłem na speed-boat, zabrali mnie z resztą ekipy na środek zatoki, żeby wsiąść na statek. 18 godzin roboty bez snu i tak coś poczułem, że mnie sieka - a tam 32st w cieniu, a ja dreszcze. Ostatkiem sił zrobiłem robotę, podpisałem papiery, ale już byłem blady i praktycznie na granicy zasłabnięcia. Udało mi się wsiąść na łódkę i wrócić na ląd. potem taxa do hotelu. w taxie jakoś się nieco poprawiłem, a to już 25h bez snu. Następnego dnia miałem mieć samolot do europy no i musiałem zrobić testy, Oczywiście pozytywne, bo wtedy nie było certyfikatów, zawsze trzeba było mieć test max 12h przed podróżą - tzw. Fit4Fly. 

No i jak się hotel dowiedział, że mam covid, bo to mnie wywalili z pokoju. No i siedzę na ławce przed hotelem, walizka koło mnie i nic nie wyszło , Lecieć nie mogę bo pozytywny, spać nie mam gdzie, PANAMA.....

No to dzwonię do agenta, klaruję co i jak a on mówi, że w takiej opcji to on tylko szpital widzi, bo nikt inny nie weźmie sobie na łeb chorego gamonia z europy. No i przyjechał po mnie ambulans. Ja ogólnie w stanie lekko rozpaćkanego pączka, gorączka 40, zielone i fioletowe plamy przed oczami, kumacja jak po większej połówce.

No i zawieźli mnie na oddział, dali łóżko , piguły i "leż pan aż nie przejdzie" No i 10 dni leżałem - ale dalej test był pozytywny, ale zgodnie z prawem po 10 dniach nawet z pozystywnym testem nie mogą cię trzymać i muszą puścić na lotnisku - Ja już gorączki dawno nie miałem, Kumacja wszystko w normie. Takwięc wypisałem się i wsiadłem w pierwszy samolot do Amsterdamu.

Sprawa w sądzie z ubezpieczalnią ponoć trwa do dziś :) Tętno spoczynkowe 32, faktycznire wzrosło o 10, i po dziś dzień już nie obserwuję takich ekstremalnie niskich wartości, Dziś już tak 38-42, kiedyś okolice 30tu.  dwóch kardiologów się głowiło co mi jest :)

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2023 o 09:23, zekker napisał:

A źródła informacji, to jednak proponuję podawać zweryfikowane, a nie antysystemowe itp. To że podpiera się publikacjami naukowymi, nie znaczy, że są one dobrane obiektywnie.

Zweryfikowane przez kogo? Przez sam system?

 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nie możecie dać sobie siana z tymi politycznymi, spiskowymi i innymi "antysystemowymi" gadkami?
Czy w każdym zakątku internetu musicie robić bałagan swoimi "mądrościami"?

Nikogo zdrowo myślącego nie przekonacie tymi bzdurami i wklejenie 1000 filmików tego nie zmieni.
Serio, nie o tym jest temat. Jak chcecie na poważnie, to załóżcie odpowiedni temat w nierowerowych zakątkach forum. Jak nie na poważnie, to dajcie se siana.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2023 o 09:10, zekker napisał:

Ale z jakiego powodu, masz jakieś lęki, fobie?
Jak widzisz dentystę czy innego lekarza, pielęgniarki z maskami, to tak samo reagujesz?

Ich "gęba" ich sprawa. Jak się czują z tym lepiej, to co ci do tego?

Nie takiego o jakim myślisz. Maskę noszą skośnookie u nas z innego powodu. Ale mam taki sam powód jak ty wnerwiając się na takie filmiki i ogólnie bzdecenie o tym. Maska na czyjejś gębie w lipcu mnie wnerwia bo mi przypomina a ja jak pisałem chcę o tym na zawsze zapomnieć. Babcia czy ktokolwiek inny u lekarza czy przy samych zabiegach to jednak zupełnie inna bajka jest. Tak samo w przestrzeni publicznej w wielu miejscach nie przyjęła się chusta na tworzy kobiet. Normalna sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marvelo niczym Fox Mulder tropi globalny spisek w który zamieszani są kosmici z Alfa Centaurii do spółki z Wolnomularzami .

Ziemia wcale nie jest okrągła a z drugiej strony nic nie ma bo poleciało w otchłań kosmosu. Tylko która strona jest ta "spodnia"???

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2023 o 09:23, zekker napisał:

Mimo wszystko proponuję nie brnięcie w spiski i politykę, bo to momentalnie rozwali temat.

 

8 godzin temu, zekker napisał:

Czy naprawdę nie możecie dać sobie siana z tymi politycznymi, spiskowymi i innymi "antysystemowymi" gadkami?
Czy w każdym zakątku internetu musicie robić bałagan swoimi "mądrościami"?

Nikogo zdrowo myślącego nie przekonacie tymi bzdurami i wklejenie 1000 filmików tego nie zmieni.

Naprawdę, od osoby inteligentnej spodziewałem się jakiejś inteligentnej riposty. 

Filmy, które wkleiłem miały pokazać, jaka atmosfera towarzyszyła całemu temu zamieszaniu z covidem i że nie było otwartej debaty naukowców, gdyż jedni byli promowani przez polityków i media, a inni cenzurowani, wyciszani, ośmieszani, szykanowani a nawet karani odebraniem prawa wykonywania zawodu (np. Dr Martyka w Polsce).

Na czym polega według Ciebie weryfikacja naukowych teorii? Teoria, która boi się zadawania pytań i krytyki stoi na glinianych nogach.

Co to jest obiektywizm? 

Cała kampania szczepionkowa została oparta na wywołaniu strachu, odwołaniu się do odpowiedzialności zbiorowej i wzbudzeniu poczucia winy ("zrób to dla mamy, babci, sąsiada"), a nie na przesłankach medycznych dla indywidualnego pacjenta. O konieczności przyjęcia i bezpieczeństwie preparatów zapewniali opłaceni celebryci. W głównych mediach na okrągło przewijały się te same gęby ekspertów, którzy wieszczyli "pełzającą epidemię i wymieranie niezaszczepionych" (profesor Gut). 

Tu na forum dzieje się dokładnie to samo. Jeśli ktoś wyrazi tylko jakiekolwiek wątpliwości co do słuszności obranej strategii (testy, lockdowny, maseczki, kwarantanny, szczepienia) to od razu zaczyna się gadka o płaskiej ziemi i tropieniu teorii spiskowych. To już nawet nie jest śmieszne. To po prostu żałosne, że niektórzy postrzegają świat w tak czarno-biały sposób i że od razu wszystkich i wszystko szufladkują.

Co masz na myśli, zekker, mówiąc "tymi bzdurami"? Z którą częścią wypowiedzi np. Dr Bhattacharii się nie zgadzasz?

 

 

 

 

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pecio napisał:

@marvelo niczym Fox Mulder tropi globalny spisek w który zamieszani są kosmici z Alfa Centaurii do spółki z Wolnomularzami .

Ziemia wcale nie jest okrągła a z drugiej strony nic nie ma bo poleciało w otchłań kosmosu. Tylko która strona jest ta "spodnia"???

Czasami pływam po morzach i oceanach i jak jestem na Bałtyku czy Śródziemnym to czuję się bezpiecznie ale jak zdarzało mi się wypłynąć poza, na ocean, to bałem się, że dopłyniemy do krawędzi i że spadniemy w przepaść 🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marvelo napisał:

.....to od razu zaczyna się gadka o płaskiej ziemi i tropieniu teorii spiskowych. To już nawet nie jest śmieszne. To po prostu żałosne, że niektórzy postrzegają świat w tak czarno-biały sposób i że od razu wszystkich i wszystko szufladkują....
 

 

 

 

 

Tak @marvelo masz rację , to jest żałosne. Dzięki takim osobom jak Ty , mieniącym się niczym zorza na firmamencie logiki, tacy jak ja , odbierający świat monochromatycznie  zaczynają dostrzegać , że trawa jest zielona.

Polecam @marvelo pochylić się nad tą lekurką....https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2666389921002087?via%3Dihub

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tyfon79 napisał:

Maska na czyjejś gębie w lipcu mnie wnerwia bo mi przypomina a ja jak pisałem chcę o tym na zawsze zapomnieć.

To był dziwny okres, dziwne działania, restrykcje, stres, to niestety może powodować negatywne skutki dla zdrowia. Jedni lepiej to przechodzą, inni gorzej, w skrajnych przypadkach w zasadzie zostają z zespołem stresu pourazowego.

Jeżeli faktycznie masz takie reakcje wręcz fizjologiczne i zwykłe olanie takich osób w maskach nie daje rady, to może jednak wizyta u specjalisty?
I serio, pisze to bez typowej internetowej złośliwości, po prostu wiem co mi zostało w głowie po jednym z upadków na rowerze i ile czasu mi zajęło uporanie się z tym.

14 godzin temu, marvelo napisał:

Co masz na myśli, zekker, mówiąc "tymi bzdurami"? Z którą częścią wypowiedzi np. Dr Bhattacharii się nie zgadzasz?

Z żadną, bo nie mam zamiaru marnować czasu na oglądanie takich wstawek z sieci. Za dużo takich rzeczy już widziałem, żeby się łapać na bzdury, a w 99,9% przypadków to są bzdury urażonych "doktorów", których środowisko naukowe odrzuciło.

Jeżeli "dr." przed nazwiskiem wystarcza ci do wiarygodności takich materiałów, to nic nie poradzę.

14 godzin temu, marvelo napisał:

Na czym polega według Ciebie weryfikacja naukowych teorii? Teoria, która boi się zadawania pytań i krytyki stoi na glinianych nogach.

Ale właśnie w większości przypadków, ci głoszący "prawdę" zostali właśnie zweryfikowani przez naukę, poddani krytyce naukowej i przepadli z kretesem, więc głoszą swoje tezy w internecie, bo tam nie muszą przechodzić weryfikacji publikacji.

Dla mnie koniec dyskusji w tym przedmiocie.

  • +1 pomógł 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pecio napisał:

Czytać ? 😁 Kolega @marvelo uznaje tylko jedno źródło najczystszego poznania, jaką jest YouTube 😆

Edytowane przez KNKS
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KNKS Dokładnie . "Cyfrowe produkty" naszych czasów zwłaszcza dla ludzi mających dysonans poznawczy  są wybitnie szkodliwe .

Abstrahując od tematu , nie wiem czy "antyszczepionkowcy" mają świadomość faktu iż właśnie dzięki tym "preparatom" udało się wyeliminować z naszego życia wiele chorób trapiących cywilizację - gruźlicę , czarną ospę , polio. Dzięki tym preparatom medycznym wiele ludzi żyje po pogryzieniu przez psa, po zakażeniu rany tężcem . Jeżeli ktoś (myślący kolorowo) ma problem z zaakceptowaniem tego faktu to ubolewam nad tym.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zekker napisał:

Z żadną, bo nie mam zamiaru marnować czasu na oglądanie takich wstawek z sieci. Za dużo takich rzeczy już widziałem, żeby się łapać na bzdury, a w 99,9% przypadków to są bzdury urażonych "doktorów", których środowisko naukowe odrzuciło.

Jeżeli "dr." przed nazwiskiem wystarcza ci do wiarygodności takich materiałów, to nic nie poradzę.

16 godzin temu, marvelo napisał:

Na czym polega według Ciebie weryfikacja naukowych teorii? Teoria, która boi się zadawania pytań i krytyki stoi na glinianych nogach.

Ale właśnie w większości przypadków, ci głoszący "prawdę" zostali właśnie zweryfikowani przez naukę, poddani krytyce naukowej i przepadli z kretesem, więc głoszą swoje tezy w internecie, bo tam nie muszą przechodzić weryfikacji publikacji.

Dr Jay Bhattacharya (jeden z autorów Deklaracji z Great Barrington - Deklaracja z Great Barrington - Great Barrington Declaration (gbdeclaration.org) ) nie tylko nie  "przepadł z kretesem", ale także wygrał w sądzie w sprawie przeciwko cenzurze prowadzonej przez administrację Bidena:

How Dr. Jay Bhattacharya beat Biden administration censorship (nypost.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KNKS napisał:

Czytać ? 😁 Kolega @marvelo uznaje tylko jedno źródło najczystszego poznania, jaką jest YouTube 😆

Wolisz czytać, to proszę bardzo:

Bhattacharya Transcript (cuw.edu)

Jak widać, argument z "antyszczepionkowcami" jest również chybiony, bo "mój ekspert" do nich nie należy, ale po co wnikać, jak można od razu zaszufladkować.

Tylko że nie wszystkie szczepionki są takie same i trzeba brać pod uwagę realne korzyści i realne zagrożenia, zwłaszcza gdy się do takich szczepień nakłania (w bardziej lub mniej uczciwy sposób) lub wręcz wprowadza obowiązek.

Cytując z powyższego wywiadu (str. 11):

He later shared that “[he thinks] that vaccines are the single most important scientific [medical] discovery in history; they’ve saved countless lives, and I’m a big advocate of them but you have to understand what the science is saying about them and the proper use of them.” He admitted, “I’ve served as an expert witness on—I’ve lost track of how many—cases opposing the vaccine mandate. I think the vaccine mandate is an enormous public health mistake…I think a mandate is justified when you have a vaccine that stops transmission…[so] if I [were to] get vaccinated with a vaccine that stops transmission, I not only benefit myself but [also] you all. I’m…posing less of a threat to you all…there’s a public benefit…on the other hand, if you have a vaccine that mainly provides a private benefit but not a public benefit, it’s a very different situation.

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marvelo, żeby wyrobić sobie zdanie na temat tej "deklaracji" wystarczy przejrzeć kilkanaście pierwszych linków z Google'a:

https://www.google.com/search?q=great+barrington+declaration

Ktoś kiedyś wróci do tego wątku i weźmie takie posty i bezrefleksyjnie podawane stwierdzenia za uwiarygodnienie czyjegoś szaleństwa. Może jednak trzymajmy się twardych osiągnięć nauki, a nie "oświeconej" szarlatanerii.

Szy.

Edytowane przez szy
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...