Skocz do zawartości

[Reklamacja] Otarcie ramy od pancerza - sprzedawca umywa ręce


milosh

Rekomendowane odpowiedzi

Od czerwca bieżącego roku jestem "szczęśliwym" posiadaczem roweru Trek Dual Sport 3, którym przejechałem około 100km

Wczoraj zauważyłem, że pancerz hamulca przedniego obrysował mi ramę w rowerze, kolor ramy czarny nie pomaga w tym przypadku.

Postanowiłem zgłosić to do Treka, który mnie odesłał do sprzedawcy. Dostałem odpowiedź od sprzedawcy:

Obtarcia ramy sa naturalnym efektem ocierania pancerza o ramę. Dzieje 
sie tak we wszystkich rowerach. Aby tego uniknąć można nakleić 
przeżroczystą grubą folię. Będzie estetycznie i osiągniemy efekt.

Czy to jest normalne czy patologia?
Czy ktoś miał podobną sytuację i jak to rozwiązać?

20231029_113615.jpg

Edytowane przez milosh
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Każdy lakier otrze jak będzie niezabezpieczone. Te lepsze tylko trochę dłużej wytrzymają. Mój brat kiedyś w zimówce olał sprawę i otarło mu cały lakier w miejscu gdzie przewód dotykał ramy, jak i nawet trochę aluminium (był wyczuwalny pod palcem rowek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest mój pierwszy rower i nie było nigdy problemu z takim porysowaniem ramy przez pancerze 🙄

stąd moje zdziwienie i jak dla mnie jest to patologia, że producent tego nie ogarnia, projektuje pancerze tak żeby rysowało ramę albo przynajmniej nie zabezpieczy odpowiednio tego feralnego pancerze?

 

świat się kończy...🙃

Edytowane przez milosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby normalne, ale zarazem nienormalne żeby producent (tak wychwalany przez wielu) bądź sprzedawca nie zabezpieczył, groszowym nakładem, tych miejsc. Nie wszyscy muszą wiedzieć/zdawać sobie sprawę, że takie mogą być skutki obcierania...

Wystarczy przysłuchać się niektórym rozmowom ludzi kupujących rowery.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W deku dają gumowe kondomy, a czasem nawet nakleja folijke. 

Trek marka premium... dopracowane ramy, optymalny dobór osprzętu... prokonsumenckie nastawienie... cena z kosmosu, wynikająca z super hiper gwarancji  :)

Ups nie umiemy pociągnąć linek żeby nie tarły po główce ramy.

@milosh rozumiem rozgoryczenie i zawod. Niestety taka patola to norma. Nic raczej nie wskuracz, chyba że umeczysz ich pismami to może dostaniesz 10% rabatu na lampkę 

Edytowane przez PawelW84
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dodatkowo jeszcze taki feler taki pech ze ekologia w lakierniach spowodowała że nowe powłoki znikają w oczach… w stalowych rowerach  z lat 90  stosowano podkład kolor i czasami klar , i warstwa była zdatna do małego odświeżenia po zmatowieniu np paskiem torebki, a większe uderzenie robiły odpryski. Dziś na nowej ramie nagle torebka potrafi po kilku jazdach w terenie odsłonić stal całymi plamami. Znika w oczach…

Przy linkach - izolacja oddalenie albo oklejenie ramy  estetyczne - polecam Black Tape Project - są filmy na You tubie, okleja się miejsca szczególnie narażone na dotyk  ☺️

Edytowane przez itr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pixon napisał:

Mówiąc uczciwie nigdy by mi nie przyszło do głowy reklamować rower, bo mi się rama od pancerza porysowała.

dziwić się producentom, że robią z ludzi idiotów skoro idioci nie wymagają jakości od zakupionego produktu to po co się wysilać i tracić pieniądze 💗

plują na ciebie a ty myślisz, że deszcz pada - bardzo dobre podejście, bardzo dobre, takich idiotów nam trzeba by budować dumny kraj XD

15 godzin temu, Maciek.B napisał:

Ciała dał nie producent tylko "fachowiec" w sklepie, który Ci sprzedawał / szykował rower.

Nie trzeba skracać pancerza. Może wystarczyć odkręcenie klamki, albo zacisku i przekręcenie o 360 stopni aby pancerz ułożył się w inny sposób nie kolidujący z ramą.

moim zdaniem to wina producenta, sprzedawca tylko chce upłynnić towar a co do sprzedawcy no to cóż ROWEROMANIA - nie polecam skoro to była jego broszka :)

16 godzin temu, PawelW84 napisał:

W deku dają gumowe kondomy, a czasem nawet nakleja folijke. 

Trek marka premium... dopracowane ramy, optymalny dobór osprzętu... prokonsumenckie nastawienie... cena z kosmosu, wynikająca z super hiper gwarancji  :)

Ups nie umiemy pociągnąć linek żeby nie tarły po główce ramy.

@milosh rozumiem rozgoryczenie i zawod. Niestety taka patola to norma. Nic raczej nie wskuracz, chyba że umeczysz ich pismami to może dostaniesz 10% rabatu na lampkę 

nie będę ich męczył - gra nie warta świeczki, sory taki mamy klimat, dymamy ludzi a ty masz się cieszyć

Edytowane przez milosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, milosh napisał:

moim zdaniem to wina producenta, sprzedawca tylko chce upłynnić towar a co do sprzedawcy no to cóż ROWEROMANIA - nie polecam skoro to była jego broszka

Producent dostarcza rower do sklepu częściowo rozłożony.

To na sprzedawcy spoczywa obowiązek ostatecznego przygotowania i wyregulowania sprzętu (między innymi odpowiednie ułożenie pancerzy)

Tak jak wspomniałem; wystarczyłoby przy składaniu i regulacji roweru poobracać trochę klamką, albo zaciskiem.

Chyba, że rower był kupiony wysyłkowo i montażem kierownicy nie zajmował się sklep tylko klient, wtedy przykro mi bardzo, ale winny jest sam właściciel roweru.

Między innymi dlatego wiele marek przynajmniej uważających się za premium, nie życzy sobie, aby sklepy handlowały ich rowerami wysyłkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, milosh napisał:

dziwić się producentom, że robią z ludzi idiotów skoro idioci nie wymagają jakości od zakupionego produktu to po co się wysilać i tracić pieniądze 💗

plują na ciebie a ty myślisz, że deszcz pada - bardzo dobre podejście, bardzo dobre, takich idiotów nam trzeba by budować dumny kraj XD

moim zdaniem to wina producenta, sprzedawca tylko chce upłynnić towar a co do sprzedawcy no to cóż ROWEROMANIA - nie polecam skoro to była jego broszka :)

nie będę ich męczył - gra nie warta świeczki, sory taki mamy klimat, dymamy ludzi a ty masz się cieszyć

Na szlaku patyk zarysuje Tobie ramę....  co będziesz patyk pozywał do sądu . Ręce opadają -totalna patologia. . Rower jest od orania a nie od bicia ....... nad nim. Jak jesteś SFRUSTROWANYM  estetą to pozawijaj rower w pierzynę /gąbki i co jeszcze wpadnie w łapki. Przynajmniej nie muszę pić kawy tak mi ciśnienie skoczyło. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...