Skocz do zawartości

chudzinki

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  3 814
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez chudzinki

 1. Albo droższy o 400 zł, bogatszy o 1 zębatkę i lżejszy o 0,5 kg (ciekawe skąd ta różnica?) model 700. A może https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-integral-v3-damski-2022_pid=355
 2. Jesteś pewny z tym VAT`em? Na FV widnieje. Nie znam się, tak pytam.
 3. Pękanie szprych, krzywienie obręczy, problemy z piastami?
 4. Nie będę rozwijał, bo wyjdę na forumowego ignoranta jeżdżącego nieodpowiednim rowerem bez odpowiedniej techniki 🙃. A serio to mam Rockrider AM 100S i jest mi z tym bardzo dobrze. Po wszelkich korzeniach, kamcorach rower płynie, gdzie w HT ciągle podskakuje tylne koło. Ostatnio w ramach ciekawości zmniejszyłem skok ze 150 mm na 130 mm co spowodowało dość znaczącą zmianę geometrii - nie widzę większej różnicy albo się od razu przystosowałem.
 5. Zapytam z ciekawości: nie miałeś problemu z kołami przede wszystkim?
 6. Nie jestem biegły w cyferkach, ale najogólniej ujmując - jeżeli wolisz bardziej wyprostowaną pozycję kosztem (niewiele) dłuższego czasu przejazdu i większy skok amortyzatora to trail. W przeciwnym wypadku to XC. Od tego bym zaczął. Na fullu jazda jest zupełnie inna i wg mnie wcale nie trzeba gór żeby to docenić.
 7. Poczytaj najpierw o różnicach między rowerami trail (Mariny i Merida) a XC (Rockridery). Rama XC 500 nie jest przystosowana pod wewnętrzne prowadzenie linki do dropera.
 8. I tak jest, różnica jest kosmetyczna. Bierz co Ci się bardziej podoba.
 9. Proponuję od razu zamknąć temat...
 10. Wg mnie przy 185 cm to jeszcze 19 cali, a przy 190 cm to jeszcze 21.
 11. Nie znam się na takich przeróbkach i doborze odpowiednich części (przynajmniej dla kogoś, bo sam to sobie mogę eksperymentować), ale brakuje mi wielu danych... Wyrzuć stopkę, bagażnik, osłonę przerzutki, kasety i korby, odkręć/wytnij dwie skrajne zębatki w korbie (o ile stopniowanie pasuje, bo kompletnie nic o tym nie napisałeś...) Rozmiar? Ilu rzędowa? No i budżet. Ile?
 12. Jeżeli chodzi o stosunek cena/osprzęt to bardzo dobra propozycja, no może za wyjątkiem tych hamulców. Co do używanych - szukaj na OLX/Allegro, oglądaj, kupuj... Alternatywą może być Riverside 920 z napędem 1x11 tylko nie wiadomo kiedy i czy będzie dostępny.
 13. Jeżeli chcesz w miarę wyprostowaną pozycję, oryginalnie zamontowane błotniki i bagażnik, czyli jakieś 17-18 kg roweru to trekking. Jeżeli napęd Deore (nie mówię tylko o tylnej przerzutce) to tylko i wyłącznie używane, ale ... Obejrzyj dobrze przed zakupem 😉.
 14. @MikeSkywalker napisał, że sztywny się nie nadaje, a Wy wciskacie autorowi aluminiowy, no chyba, że ten Mosso ma jakieś cudowne właściwości amortyzujące? 😅
 15. Jeżeli nie jesteś pewny co do rodzaju roweru to może spróbuj tutaj https://rent.decathlon.pl/s?address=Polska&bounds=54.9054761%2C24.1458931%2C49.002025%2C14.1228641&pub_category=bikes Wydasz 100 czy 120 zł, ale będziesz miał pewność czy to dla Ciebie.
 16. Być może jak potrafisz to zrobić sam, bo podliczając ceny serwisu to nie wiem czy to się będzie kalkulować... A Lazaro Aero? Szczególnie V3. Uważam, że niczego mu nie brakuje 🙂.
 17. A Wy w ogóle sypiecie talk do niskociśnieniowych kół? Pytam, bo ja odkąd przeszedłem na szerokie kapcie to absolutnie tego nie robię, bo miałem przypadki, że wentyl przestał mi trzymać pion 😉.
 18. No to jedna - tyłek nie boli 🤣. Inna - pracują zupełnie inne i większe partie ciała.
 19. Nada się. Konkretną ilość ogniw mógłby Ci podać jedynie ten kto używa taki sam rower z takim samym napędem. Znajdź sobie manual przerzutki na stronie Shimano i tam jest wszystko ładnie opisane łącznie z obrazkami.
 20. Nie wygląda żeby był, ale i tak bardzo dobra propozycja 🙂. Przedmówca mnie ubiegł z Tabou... Jest jeszcze męski Blade 4.0 za 3000 zł. Amortyzator niska półka, ale powietrze.
 21. To cóż Wam pozostaje... Szukajcie co się podoba i wrzucajcie linki 🙂. A do tych Cube przymierzała się? Odpowiada pozycja? Do 4000 można mieć BH Spike 3.0 (Raidon i 1x11), Indiana X7 (Recon, taper, sztywne osie) i biedniejszy Northec Sowelo też na powietrzu. PS. Wrzuciłeś linki do rozmiaru 16 i 18 cali.
 22. Pytanie za 100 punktów: jakie hamulce ma w Crossfire...? W Cube płaci się bardzo dużo za napis na ramie. Wszystko w nich jest kiepskie poza tym, że mają taperowaną główkę. Ten droższy ma deko lepszy "amortyzator" i napęd 2x9.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...