Skocz do zawartości

Miner

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    232
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Dodatkowe informacje

  • Imię
    Michał
  • Skąd
    Rzeszów

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Miner

Znachor

Znachor (6/13)

  • Reaktywny
  • Dedicated Rzadka
  • Pierwszy post
  • Collaborator
  • Conversation Starter

Ostatnio zdobyte

67

Reputacja

  1. Niestety trzeba zamawiać z ebaya 😕 Ja raz odżałowałem, ale wziąłem sobie trzy buteleczki na raz i będzie na długo
  2. Nic nie robisz źle, ten towar to lepka papka dla hipsterów na gravelach zdobywających szutrowe ścieżki. Ani do MTB w brudne warunki ani do szosy na długie dystanse. Wyrzucić i zapomnieć Chcesz sprawdzony wosk - Squirt. Chcesz sprawdzony olejek w miarę czysty i dobrze smarujący - ProLink Pro Gold.
  3. Po doświadczeniach z postem o korbie raczej nie spodziewałbym się tu wysokiej frekwencji forumowiczów 🤪
  4. Uginacz tzn. amortyzator tak budżetowy, że jedyna jego funkcja to uginanie się przy zjeżdżaniu z krawężnika, a nie prawdziwe cechy amortyzatora Ale do rekreacyjnej jazdy po lesie w niczym nie przeszkadza, gdyby go nie było to różnica nie byłaby jakaś ogromna
  5. Z tą geometrią roweru to nie ma co aż tak przesadzać, ja od lat jeżdżę na ramach dla skoku 100 mm, a amortyzatory miałem ustawione na 120 mm tylko ciśnienie ciut niższe i jest wszystko w porządku, a lepiej pracują niż 100
  6. Z tych dwóch to na bank RockShox, polecam omijać suntourowe wynalazki
  7. Ło kurła, nie da rady nigdzie w internetach znaleźć takich przerzutek nowych albo chociaż lekko używanych? Fajny retro rowerek żeby go zachować w takim klimacie
  8. Pytanie brzmi: Czy kupujesz nowoczesny rower MTB do jazdy MTB i sporadycznie jakieś rundki po mieście, czy może ma to być rower do tańca i różańca? Jeśli wariant pierwszy - każdy rower nadaje się do tego żeby w mieście przejechać z A do B lub ewentualnie się pokręcić w koło komina Natomiast jeżeli kupujesz MTB bo wygląda solidnie i ma służyć do wszystkiego - na dłuższą metę jazda na nim po mieście może być męcząca z powodu pozycji. Tak jak wspominał przedmówca wyżej - to nie te czasy, gdzie rowery dzielono na szosy, górale, składaki i góral był najlepszy bo do wszystkiego
  9. ProLink ProGold, do nie dawna normalnie w sprzedaży w polszy, obecnie tylko z zagramanicy 😕 Ale jest to najlepsza i najczystsza oliwka do łańcucha jaką znam Pisałem o tym w wątku o zaletach i wadach smarów do łańcucha
  10. Grupy XT i XTR z serii M780 i M980 normalnie były produkowane z opcją 40-28 Nie ma nic w złego w napędzie 1x i jest to bardzo dobry napęd dla zawodników, zwłaszcza jak ma się kilka kaset i kilka zębatek do korby, za każdym razem można sobie dopasować rower do terenu i mieć tylko te przełożenia, które są potrzebne. Problem pojawił się, gdy wmówiono "zwykłym" klientom sklepów, że trzeba kupować takie rowery bo tak jest dobrze. Ze zwykłego, wszechstronnego MTB zrobiono wyspecjalizowany sprzęt tylko do jazdy w terenie, najlepiej zawieźć go samochodem na miejsce i tylko tam jeździć bo tylko do tego on jest. A dalej to już poszło z górki - ramy nie mieszczące większych zębatek, brak możliwości przykręcenia przerzutki, brak miejsca na mocowanie przewodów itp. Oczywiście zaraz w brakującą lukę wynaleziono gravela czyli szosę z grubszymi oponami i napędem rodem z MTB. I tak, zamiast zwykłego MTB hardtail, mamy MTB tylko w teren i gravela do jazdy 50/50 "na twarde drogi z nutką terenowej zabawy" czy jak to tam jutubery reklamowały Sam zostałem przy starej szkole, mam korbę 38/26 i kasetę 11/36. Nie startuję w zawodach, nie liczę kadencji, tętna, nie ścigam się z innymi na ułamki sekund. Jestem zwyczajnym rowerzystą, który chciał mieć rower do pojeżdżenia w terenie w weekend i do pojeżdżenia szybciej asfaltami godzinkę przed pracą albo wieczorem po pracy. I takich ludzi z takimi potrzebami jest sporo tylko teraz nie daje im się wyboru jeśli chcą coś lepszej klasy, powiedzmy od Deore 😕 Bo nawet jak grupa jeszcze oferuje takie napędy, to ram już zbytnio nie ma...
  11. Jeszcze nie tak dawno to było normalne przy korbach 2x, które dawały mega rozpiętość przełożeń. Ale to było zanim marketingowcy wmówili amatorom, że trzeba jeździć z jedną zębatką jak ci zawodowcy na maratonach Już powoli widać na YT jak hipstery kombinują ze wstawieniem do gravela prostej kierownicy i amortyzatora o skoku 70 mm czyli na nowo odkrywają crossa. Teraz trzeba poczekać aż ludzkość znajdzie odpowiedź na nurtujące pytanie "jak to zrobić żeby z przodu móc używać zębatek o różnym rozmiarze bez rozkręcania korby i podmieniania co chwilę"
  12. Przerzutka pod 2x to model M786 i jest na lajcie na ebayu
  13. Manetka 8100 była chyba sprzedawana też w wersji z obejmą bez wskaźnika, jak sobie dokupisz taką obejmę i zamienisz z tym i-speciem to zamontujesz sobie niezależnie od klamki hamulcowej Ja mam tak zrobione hamulce M8100 z manetkami M8000 na obejmach i bez wskaźników
  14. Tak, wymiana tej kiepskiej przerzutki na choćby przyzwoite Alivio rozwiąże problem A 3x9 też zadziała
  15. Miner

    [Galeria] Pokaż Twojego 29era

    A oto mój 29er z napędem 2x11 odpornym na marketing i modę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...