Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 20.05.2026 uwzględniając wszystkie działy
-
7 punktów
-
7 punktów
-
6 punktów
-
5 punktów
-
4 punkty
-
3 punkty
-
Nowe druciarstwo, wewnętrzna (zewnętrzna?) płytka wózka Deorki. Jest alu, blacha jest grubsza, jest z insertem stalowym na gwint kółka. Jest druciarska profeska ;-). Nie żeby mi myło żal tych 130PLN na nową wykolejarkę, ale czasem lubię tak podrutować i ulepszyć fabrykę (poprzednia blaszka się poskręcała i choć stalowa to się była penkła), teraz wózek jest sztywniejszy, wsasdzone są kółka i śruba mocująca XT od innej zmielonej wykolejarki, więc taka hybrydka. Jutro pokażę jeszcze ciekawsze druciarstwo 😉3 punkty
-
2 punkty
-
Nie analizuj tego, jest dziura, była dziura, dętkę wymieniłeś i temat zamknięty 😁😉2 punkty
-
Dokładnie! I pewnie jest druga mniejsza lub nieszczelny wentyl. Czasami zawiesi się ten wihajster w środku i wystarczy go dźwignąć. @Tyfon79 byłby ostrożny z tym stwierdzeniem, bo nieraz trafi się na takie kombo obręcz-opona, że mimo wprawy szlag chce trafić człowieka...2 punkty
-
A ja polecam łyżki schwalbe, nigdy żadnej nie połamałem, wiele opon zdjąłem/ zakładałem. https://allegro.pl/produkt/schwalbe-lyzki-do-opon-zestaw-3-sztuki-tire-lever-548e8225-cbd4-4532-8a0b-8bb890b1355f?offerId=185381744212 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
W elektrykach już jakiś czas temu przeszli na horsta, tylko kwestią czasu było kiedy w prawdziwych rowerach też przejdą.1 punkt
-
Tam jest szybkozamykacz (QR)? Dobrze widzę? A mocno dociska koło, nie jest za luźny? Przy filmie nie trzymałeś i nie zapierałeś się za siodełko? Bo sztyca/siodełko potrafi tak cykać, a wiadomo, że przy pedałowaniu właśnie zmienia się wektor siły, która działa na siodełko.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Eleganckie, wyraźne, równo dociśnięte... Kontur już jest, teraz tylko wypełnić w salonie.1 punkt
-
Proste jak drut. Durni ci zawodnicy. gdyby mieli troche mózgu to, wzorując się na @uzurpator używaliby platform. Mogliby w trakcie wyścigu przystanąć w mijanym dyskoncie i kupić pare rzeczy do domu. Na ten przykład ziemniak, kwaśne mleko i kiszona kapuchę. Ale niestety. Zapchali sobie czerepy tymi bzdetami o SPD i jest jak jest... W końcu to pozerzy co golą nogi jak jacys pederaści, wszyscy sa na dopingu, a w SPD jeżdżą tylko dlatego żeby @uzurpator miał co rozkminiać i obalać sekciarska wiedzę tajemną. Kiedyś, daaaawno temu, jak jeszcze jeździł 25 000km w sezonie i nie było go stać na bloki do systemów wpinanych, to by im pokazał gdzie raki zimują. A w międzyczasie jeszcze trzasnął dniówkę w zakładzie pracy, ogarnał zakupy i zahaczył o 3 paczkomaty 😁. Nigdy? 😁1 punkt
-
Zjeżdżając z kopalni Stanisław, zatrzymałem się zrobić zdjęcie W tej samej chwili rower mi się obsunął i złapałem go nogą, opierając tarcze hamulcową na łydce........1 punkt
-
^^^ Ci profesjonalni zawodnicy to jednak debile, uparli się na te zatrzaski jak osły, a tu wystarczy pooglądać amatorskie jutiuby, hop siup zmienić na platformy i już by za darmo zyskali te kilka sekund lepsze czasy na zawodach. A nie mówimy przecież o wielogodzinnych wyścigach na szosie a o kilkuminutowych zjazdach, gdzie te kilka sekund to przepaść , no debile straszne ! 😉 Ale żeby nie było, ja nie zawodnik, dla mnie akurat czas na MTB czy gravelu to żaden argument za zatrzaskami, ja mam inne za. A może tak wymyślą narty z polami pinowymi do specjalnych niewpinanych butów albo strzemiona pinowe dla miłośników jazdy konnej? 😄1 punkt
-
1 punkt
-
Tak, jeszcze Mu zonę wybierz. Doradziłem tylko przymierzenie się do Xl, tylko tyle albo aż tyle. Jak wspomniałem każda opinia jest tylko sugestią a nie wyrocznią. Nikt za nią nie ponosi odpowiedzialność w internecie, aby opinia miała jakąś wartość powinna być poprzedzona jakimś wywiadem. Na co ten rower? jaki to rower? jaki to jest jeździec, kto doradza..1 punkt
-
1 punkt
-
Jak się nagrzeją to też lubią. Jak jest mokro i wyją to wiem, że jest wszystko ok, jak mi organiczne wyją to już mam żyłkę na czole.1 punkt
-
1 punkt
-
Jakby ta dziura była tam od początku, to na pewno nie trzymałoby 2 dni ciśnienia.1 punkt
-
@cervandes i ten uczuć jak płoszysz zwierzęta w lesie wyciem hamulców i to jest znak, że wszystko działa dobrze1 punkt
-
Podstawowe łyżki z Dekathlonu zepsuły się, zrobili je z materiału, który po chwili zużywa się na ostro i można przeciąć oponę ( żółte ) stare zielono żółte z przez może 10 lat były takie same, ale dobre. dętka na zdjęciu może być po przy szczypaniu montażowym, ale tez dobiciu felgą, gdy ciśnienie było za niskie. Wtedy może być jeszcze jedna dziura snejkowa, ale nie musi. ,1 punkt
-
Na moje oko ta dziura w dętce wygląda jakbyś sam ją zrobił przy ściąganiu opony. Co więcej przy takim przebiciu powietrze schodzi bardzo szybko.1 punkt
-
Podstawowe łyżki i zestaw naprawczy z decathlonu wystarczą. Ja mam takie: łyżki do lekkiej pracy, jak chcesz niezniszczalne to kup metalowe: łyżki, wystarczą do końca życia. Zestaw naprawczy: Łatki z klejem. Dętkę skleić lub kupić nową z właściwym wentylem.1 punkt
-
1 punkt
-
Mnie nie obchodzi co Ty sobie robisz i kiedy. Piszę Ci po raz kolejny, że podajesz jako wadę systemu wpinanego to, że Ci się butów nie chce zmieniać w pracy. To jest Twój indywidualny problem, a nie wada systemu. Znasz zalety systemu wpinanego i z czym się to wiąże. Nie mam z tym problemu, nie chcesz, niech każdy sobie robi chce. Tylko naturalnym jest że jak ktoś chce uprawiać sport, to poleca się pedały wpinane, bo mają szereg zalet. Ty za to z jakiegoś powodu wyolbrzymiasz Twój problem, jakby każdy na świecie wychodząc na rower, przy okazji musiał iść po mleko i paczkę.1 punkt
-
Będzie pasować. "Wentyl nie ma śrubki" - nie chodziło mi o nakrętkę mocującą wentyl do obręczy tylko wewnatrz wentyla, masz ustrojstwo odpowiadające za przepływ luftu zwane przez niektórych np. aparatem. I sprawdziłbym czy nie jest luźny. A dętkę możesz wymienić od razu, z tą kłopotliwą zaś podbij do wulkanu i albo ją ogarną albo ustanowią w koszu1 punkt
-
Tam jest dętka z zaworem auto. Skoro schodzi powietrze coś z dętką jest nie halo. Może być przebicie, może być uszkodzenie przy wentylu. Tak czy inaczej trzeba wymienić dętkę.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Ostatnio pisałem w innym temacie ze mam uszkodzoną regulację rebound w swoim amortyzatorze Domain R. Zamiast w tym grzebać postanowiłem to naprawić poprzez wymianę tłumika z Motion Control na Charger 2.1 RC2 Zakup w bike-discount w poniedziałek, w czwartek doszło. Chyba choroba ulepszania roweru też mnie dopadła...1 punkt
-
@Chociemir cytuję regulamin zamawiania ze strony Seraph'a.... Tax Kindly note that all packages are shipped from different Warehouses. Our items are shipping duty unpaid and therefore import tax may occur depending on your country’s Customs and shipping method. You may check with your local Customs Office for more information. Cło na ramę z Chin masz w wysokości 4,7 % pod warunkiem , że urzędnik nie wyczai firmy na zaczarowanej liście i nie dowali cła antydumpingowego w wysokości 48.5%. Oczywiście najpierw podatek a potem cło od wartości roweru z podatkiem . A logistyka to nic innego jak koszt wysyłki. W wypadku wysyłki od Seraph do Polski najtańszy to 150 $. I tak z ceny 497$ robi się 647 $. Taka duża paka nie przejdzie nie zauważona z Chin . Więc od 647 $ najpierw podatek a potem od całości cło. A jak pisałem wyżej niezbadane są wyroki boskie odnośnie interpretacji stawki celnej . Ja importując z USA szpej wysoko - gabarytowy pomimo zapłacenia podatków , cła , kosztów wysyłki byłem dodatkowo zaskakiwany w chwili odbioru nakazem uiszczenia dodatkowej opłaty manipulacyjnej (niemałej) . Bez tego nie dostanę paczuszki do rąk. Tak ,że bawiąc się w import z poza UE trzeba mieć świadomość ryzyka wyskoczenia z dodatkowej kasy .1 punkt
-
Sens jest jak ktoś chce się wspomóc na podjazdach a resztę trasy pokonywać analogowo. Ale przy obecnej technice tylko teoretycznie jeżeli myślimy o dłuższych trasach. Bo albo nie wystarczy nam baterii albo rower będzie ciężkim klocem które bez wspomagania nie chce jechać. Jednak jak będziemy cały czas używać wspomagania to znów skracamy dystans i koło się zamyka. Więc realnie są w zasięgu trasy typu 50-80 km. Tylko czy na tak "długie wyprawy" potrzebny nam elektryk ?1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
