Skocz do zawartości

[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?


Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, nikbar1 napisał:

Raczej nowi nie przygotowali tego planu ,a co to się będzie dziać to zobaczymy  .

Jak to nie jak tak. Komuchy mają plan 20 kilku% lasów zupełnie bez wycinki i podwojenie parków narodowych. Jak ubędzie takiego obszaru to nie postawię nawet palca pot topór, że nie trzeba będzie tego "wyrównać" gdzie indziej więc nie wiele się zmieni. Na razie by choć ruszyć z tymi parkami to trzeba zmienić ustawy a o tym nie tylko będzie głośno ale będzie ostra zadyma ze strony lokalnych społeczności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kąd masz te mapy?  😱 Ktoś kogoś robi w bambuko z tymi planami wycinki .  Większość tych lasów zaznaczonych do wycinki to lasy prywatne, baa  nawet zaznaczone ,że  już  wycięte jest parę hektarów . A las tam dalej stoi  A najlepsze ,że są zaznaczone lasy moje i sąsiadów. Czyżby ktoś w nocy pod moją nieobecność chciał zaszaleć z piłą.  Piszę to bardzo poważnie.  Czyżby znowu pseudo nawiedzeni ekolodzy.... Ku....a ręce opadają.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zekker napisał:

Czyżby pomorski szef LP, brat prezesa Orlenu został już posunięty ze stolca czy chce się przypodobać nowej władzy żeby tego stolca nie stracić 😁

Sorry, miało nie być polityki ale nie mogłem się powstrzymać 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 16:01, sznib napisał:

Z roku na rok widzę że coraz więcej jest wycinek. Ta mapa tylko to potwierdza.

Ta mapa to jakiś farmazon i, przynajmniej na moich terenach, mocno mija się ze stanem faktycznym.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prywatny las (nieduży) i od leśniczego dostaję co jakiś czas decyzje, że mam np. wykonać trzebież jakąś tam. Oczywiście nic w tym lasku nie robię poza wywożeniem śmieci wyrzucanych przez ekipy remontowe (sprawdzajcie gdzie wywożą Wasze odpady po remoncie!) i garażowych mechaników. Możliwe, że w przypadku lasów prywatnych są też decyzje o wykonaniu rębni częściowej tylko ludzie podobnie jak ja mają to w D a mapa bazuje na wystawionych decyzjach.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leśniczy  od niepamiętnych czasów i różnych  konfiguracji społeczno - politycznych nic nikomu nie nakazywał i nie wpie...la się w prywatna własność (na Podhalu  świętość 😉). Owszem jak chcę  więcej wyciąć muszę dostać asygnatę, to tak w teorii.  A w moim interesie jest dbać o swoją własność ,  robić nasadzenia, sprzątać wykroty itp.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie że zimą jest śnieg. A nawet nie to że jest śnieg a to, że pasy rowerowe nigdy nie są odśnieżone. Chodniki tak średnio, w centrum jak tako, ale aby tylko trochę sie od centrum oddalić i mamy tylko lód. Nawet nikt nie zadał sobie trudu żeby posypać to piaskiem, ciężko iść a co dopiero jechać po tym.

W moim przypadku trzeba tak czy siak czekać aż śnieg stopnieje, a na razie sie na to szybko nie zapowiada.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, lasy, lasy i tylk lasy, a ten mróz i to białe gómno jest w mieście irytujące, w grudniu przejechałem przez 4 dni między świętami 400km a tera muszę jakieś stacjonarki męczyć i męczyć, gdzie to Globalne Oci...nie, ja chcę to Globalne Oci... nie! 😉

Edytowane przez Mentos
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie tutaj to mam wrażenie, że dla miasta to co roku zaskoczeniem jest oblodzenie mimo, że każda pogodynka i przylepiony widget do ekranu informuje o tym odpowiednio wcześnie i nie mam na myśli nie ogarniętych ścieżek rowerowych uciśnionych "pedalarzy"😁. Już nie wspominam o świętach po drodze. Pracownik fast-gówna musi od 7 smażyć kotlety, a ja se po DK dryfuję po nie odepchniętym błotku.

Szczerze - wolę taką pogodę niż upały zarówno na rowerze jak i nogach. Poci się tylko człowiek jak spasiony grubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu takie coś - urzędnicy wyrazili zgodę na budowę trasy rowerowej biegnącej przez park narodowy a "obrońcy przyrody" nie zgadzają się na wycięcie kilku drzew i krzaków:

https://tvn24.pl/szczecin/miedzyzdroje-spor-o-sciezke-rowerowa-przyrodnicy-interweniuja-urzednicy-mowia-o-oczekiwaniach-rowerzystow-7724051

Ja rozumiem, że przyrodę trzeba chronić a nie ciąć jak leci jak to robią LP ale czasami mnie ci zieloni naprawdę wkurzają...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrazili zgody tylko chcą bocznymi drzwiami zrobić to co mają w planach. Oczywiście zakichane TVN tego nie napisze bo i po co. Nie tylko tam rowerzyści mają oczekiwania co mnie akurat mało interesuje. Park to park i tyle więc żadnego budowania czegoś co jest zupełnie zbędne. Pomijam fakt, że owa pracownia to wybitna jednostka do wyłapywania nieprawidłowości u inwestorów a raczej na pewno tak tu jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak to wygląda lokalnie ale

-w Kampinoskim Parku Narodowym  można wyrżnąć kawał lasu do gołego piachu i to nie problem  bo to usuwanie gatunków inwazyjnych… hmm

- rowerzyści, kiedy robią ślad singla nie wycinają drzew, czy ta droga rowerowa to nie może składać się z dwóch współbieżnych singli,  a nie jednej jak w pysk strzelił autostrady ?  Bo się standardu takiego czy siakiego nie spełni?  Naprawdę nic nie można rozsądnie zaplanować?  Dziwne

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiele starych singli w lasach to ścieki, które kiedyś były wydeptane przez chodzących tamtędy ludzi. Tworzenie nowych, jak w bikeparkach, wymaga użycia ciężkiego sprzętu, który wszędzie by się nie zmieścił, więc bez wycięcia jakiejś tam ilości drzew by się nie obeszło.

Droga, jak miałaby być oficjalna, musiałaby być odpowiednio zadbana, co oznacza między innymi usuwanie wiatrołomów po wichurach, więc jakiś dojazd musiałby być żeby to robić.

Nie widziałem jeszcze żeby gdzieś w Polsce wybudowali DDRa w postaci singla, (pomijając trasy w bikeparkach). Zwykle to zwykłą betonowa droga, czasem szuter, w wielu przypadkach chętnie używane przez kierowców, pomimo zakazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...