Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Cross90 napisał:

@Mandoleran Garminowski około 300 zł, a Magene 120 zł🤷‍♂️ chyba sie skuszę...

Szczerze to nie jest wcale jakaś okazja. O ile pamiętam, to kumpel za Magene dał poniżej 100 zł. ale było to już jakiś czas temu. 

Ja chyba bym postawił na Coospo, nawet sam się zastanawiałem tym bardziej że koszt mały, ale ostatecznie olałem temat. 
https://pl.aliexpress.com/item/1005005310630824.html?spm=a2g0o.productlist.main.25.71ab70e1N1qfMU&algo_pvid=42fc2115-1c82-4023-8e9f-71d870043aaf&algo_exp_id=42fc2115-1c82-4023-8e9f-71d870043aaf-12&pdp_npi=3%40dis!PLN!214.63!72.96!!!!!%402145280e16861790875005314d0749!12000032583025044!sea!PL!699024129&curPageLogUid=GhoxEvp7k64g

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, CoolBreezeOne napisał:

Można znaleźć na tyle taniej, że już będzie można się zastanowić czy nie warto dopłacić.

wtf? Najtaniej widziałem na Linago za 190 zł, z reguły 220 zł w górę. Sorry, ale Mageny kupowałem po 55 zł za 2 sztuki 2 lata temu, teraz mozna je dostać po 80 zł za 2 sztuki. 

 

Jak dla Ciebie 190 zł kontra 40 zł to "czy nie warto dopłacać" to nie mam pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Q_u napisał:

wtf? Najtaniej widziałem na Linago za 190 zł, z reguły 220 zł w górę. Sorry, ale Mageny kupowałem po 55 zł za 2 sztuki 2 lata temu, teraz mozna je dostać po 80 zł za 2 sztuki. 

Dwa pasy HR Magene kupiłeś za 55 zł? Podeślij namiary na te za 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Q_u napisał:

wtf? Najtaniej widziałem na Linago za 190 zł, z reguły 220 zł w górę. Sorry, ale Mageny kupowałem po 55 zł za 2 sztuki 2 lata temu, teraz mozna je dostać po 80 zł za 2 sztuki. 

 

Jak dla Ciebie 190 zł kontra 40 zł to "czy nie warto dopłacać" to nie mam pytań.

No wiesz, zależy gdzie kupowałeś Mageny. 55plnów dwa lata temu to nie 55plnów dzisiaj, ale deal zrobiłeś git jak za dwa pasy. Ja swój pas Magene MHR10 brałem za 67,68złociszy od Chińczyka w 2019 - damn, przepłaciłem. @Cross90, wspomniał o 120zł, @ernorator podał ceny z Amazona. HRM-Duala nabyłem akurat w BF za jakieś 180 z groszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem  nic o China Spd, ale „kompatybilne” bloki Ritchey w pewnym momencie okazało się, że nie wypinają się, kiedy stoisz na pedałach Shimano, kiedy siedzisz i noga jest luźna było ok i wypinały się lux.  Warto taki test robić- na stojąco i siedząco.😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ChuChu napisał:

Świetna metoda żeby sobie zrobić krzywdę. Platformy? Spoko, co za różnica. No ale nie pedały wpinane...

Dlaczego? Od lat w commuterze jeżdżę na dwustronnych i jakoś się nie zabiłem. Poprzednie przestały działać bo postanowiłem je rozkręcić, wyczyścić, nasmarować i po ponownym złożeniu okazało się, że jeden się samoczynnie skręca podczas pedałowania i przestaje się obracać, mimo kilkakrotnego rozbierania i odpowiednio mocnego kontrowania. Co więcej, te poprzednie moje pedały wypinały się znacznie łatwiej niż Shimano m520, które mam w innym rowerze

48 minut temu, niuti napisał:

Ciekawe.... To dwustronne SPD jak normalne? 

Przetestuj wypisanie wpinanie przylega ie buta do tych pinów i ogólnie walory jezdne, nie tylko techniczne czy i ile to pojeździ. To rozbieralne w ogóle? 

Jutro będę testował - najpierw do roboty pojadę w trekkingach na platformach a po robocie przebiorę się "w obcisłe" i przetestuję spd. Rozbieralne na pewno ale czy składalne ponownie? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q_u, a już włosy rwałem (🤪), że za dużo cebulionów wydałem :) Peace!

W temacie pasów HR Magene i Grminowego HRM-Dual, dodam jeszcze tylko jedną opinię o czymś, na co pewnie nikt nie zwraca uwagi - sam pas. W Megane jakiś taki bardziej elastyczny, rzekłbym, milusi jest. Garminowsk jest sztywniejszy, bardziej "pancerny", co pewnie ma przełożenie na trwałość. Tego parametru nie testowałem. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, niuti napisał:

Przetestuj wypisanie wpinanie przylega ie buta do tych pinów

Ja mam podobne tylko wpięcie z obu stron i od firmy cxwxc  Złego słowa nie powiem. Bielsko zaliczyły i kasinę i naprawdę zacne pedały. Wpinają się wybornie stawiasz nogę i się wepniesz.  Ruszanie na ściance przestało być walką o wpięcie  wcześniej miałem XT  fajne ale... No w górach czasem dobrze mieć na czym nogę postawić.   Jeszcze jeździłem na schimano dx ale to było takie se.  Ani nogi odstawić ani podparcia jak wpięta a i wpinanie takie nie zawsze idealne. 

Czucie pedału też jest lepsze.  W bandach to czuć.  Jeśli chodzi o wypięcie to jest ok.  Chwilowo nie chce się wypowiadać że jest super bo mam pęknięta podeszwę w bucie i się miękkie zrobiły więc wypinanie jest specyficzne  ale nie miałem problemu z wypięciem. Jest dokładnie tak samo jak XT czy 520 może z minimalnie większym luzem roboczym. Ale to akurat w enduro raczej zaleta.   

Jeśli chodzi o wytrzymałość to na razie z 60km zrobione ale już dostały kilka razy kamieniami i gdzieś zahaczyłem i jest ok.  Za to to co je wyróżnia to to jak się kręciły łożyska.  No sorry przy nich nowe Shimano czy cranki to się zachowują jak zatarte.  

Ogólnie ja tam na razie jestem zadowolony że nie kupiłem cranków bo 500zl w kieszeni zostało no i dalej mam jeden system tu i na gravelu 

A i przyleganie do pinów jest takie że wpięte luźno minimalnie buty są nad pinami jak staniesz na pedał to już się wgryzają. Podparcie czujesz.  Pewnie będzie to zależne od buta.  Też to jest  podobnie jak w crankach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrisKdzięki za opinię. Sam mam XT teraz i jakoś nie narzekam na wpinanie/podparcie. Wiadomo, to nie jest platforma typowa tylko raczej podstawka, ale jakoś szczególnie nie narzekam. Z ciekawości chciałem przeczytać opinie. Mówisz że łożyska kręcą sie jak ruski wentylator, a co z serwisem tego, daje to się rozbierać?

I jeszcze odnośnie przylegania, czy przylega to na tyle albo inaczej piny są na tyle nie wysokie, że spokojnie się wpinasz czy przeszkadzają, utrudniają wpięcie. Niektóre buty mają schowane bloki albo też piny niepotrzebnie niszczą buty, które nie sa przystosowane do pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niuti w XT nie narzekam na wpinanie na podparcie też.... Ale jak jedziesz sobie enduro i osoba przed tobą stanie na początku ścianki powiedzmy sobie na takim myszołowie w Myślenicach...  To wpięcie się na czymś takim jest nie zawsze oczywiste.  Poza tym chodzi o podparcie po bokach buta. Czucie jest inne imo lepsze. Inna sprawa że moje bytu je były  jakiś super twarde więc jak masz jakieś twarde buty trochę mniejsze to będzie miało znaczenie.

Co do łożysk to żebyśmy się dobrze zrozumieli. Są w tych chińczykach zajefajne. One się kręcą bez żadnego oporu.  Czy się da rozebrać? Podobno tak i podobno łożyska można wymieniać bez problemu. Ja nie rozbierałem jeszcze. Kupiłem je na próbę żeby nie wydawać na cranki nie wiedząc czy zrobi mi ta platforma różnice więc nie próbowałem psuć na razie. Jak się zatrą to sprawdzę. 

Mam spidery 3 od nv  i nie zauważyłem żeby piny jakoś mocno niszczyły podeszwy  nie jest tak że wpięty stoisz całym ciężarem na pinach. Nie ma problemu z wspinaniem i wypinaniem.  Jeszcze się ich uczę ale na  ściankach gdzie odstawiałem nogę niechlujnie się wspinałem w nie "automatycznie"  jak w odpowiednim miejscu postawisz nogę to się wpina sama po chwili.  

Na ten moment jestem bardzo zadowolony z kultury pracy. Ale mogę zmienić zdanie jeszcze 🤣.  To dopiero dwie jazdy. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodenki to część rowerowa? Pewnie tak, bo łączy jeźdźca z maszyną więc się klasyfikuje. Moje Martombike 573 zaczynają się pruć. Do tego wkładka jest już mocno ubita i działa tak sobie. Dlatego musiałem kupić coś nowego. Zupełnie przypadkiem na tyłek wjechał ASSOS Mille GT C2. Niby model podstawowy w ramach serii Mille, ale względem Martombike, czy podstawowych trekowych gatków, jest przepaść jakościowa. 

PS
Ciekawostka zakup w cenie nieco wyższej niż Martombike 573 i DUŻO niższej niż Martombike 517 Giro. Wpadła fajna promocja na breuninger.com

20230620_094542.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...