Skocz do zawartości

[nagrywanie] macie jakies ciekawe kamery sportowe na oku?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie podyktowane lekturą wojenki w komentarzach pod zapowiedzią DJI Action 4, ale pytanie do osób, którym się wieszają kamerki GoPro - ktoś tam pisał, że po tym, jak raz jeden w końcu zaktualizował kamerkę z karty, a nie przez aplikację z telefonu, zwiechy ustały, zastanawiam się, czy to przypadek, czy może aktualizacja z karty ma jakiś dodatkowy myk, który czyni cuda. No to jak aktualizujecie swoje kamerki GP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtasin To jest raczej myślenie magiczne. Nie ma żadnego racjonalnego powodu dla którego ten sam program wgrany w inny sposób miałby działać inaczej.

Ale sama informacja jest cenna i w zasadzie o to właśnie pytałem - czy może po tych wszystkich aktualizacjach Hero 9 pracuje już całkiem stabilnie.

Bo jednak kilka plusów jest: bateria, czy obudowa kompatybilna z kolejnymi iteracjami (kompatybilność akcesoriów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wieszała kilka razy 8-mka, po zmianie karty sandisk 64gb na samsunga zwiechy ustały.

Ostatnio nagrywałem ciągiem 4h jazdy (time warp x5, FHD, zasilanie z powerbanka Garmina)  w między czasie 2 burze, ulewy i wszystko pięknie działało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od połowy stycznia GP11 mini. Praktycznie się nie zawiesza. Przez ten czas może 2-3 razy. Nigdy w czasie nagrywania, zawsze po odłączeniu nagrywania. Przez 2 tygodnie gdy Mini była w serwisie używałem GP11 pełnej i też ani razu się nie zawiesiła
Tyle że mini ma problem z ładowaniem baterii. Mam teraz 3 mini bo w poprzednich dwóch bateria przestawała się ładować. Wiec jak kupujecie Mini to koniecznie z gwarancją. Na suporcie GP ludzie też piszą że kamera przestaje się ładować.

Edytowane przez Malcerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, killgore napisał:

Nie ma żadnego racjonalnego powodu dla którego ten sam program wgrany w inny sposób miałby działać inaczej.

Polecam lekturę jakiegokolwiek poradnika producenta, czy forum, gdzie ludzie mają problemy z działaniem kamerek.
Pierwsza główna porada - problem z kartą pamięci, format lub wymiana.
Druga główna porada - wgrać firmware jeszcze raz.

To jest dla mnie paranoją, że przez tyle lat, ciągle są te same problemy i porady producentów.

A z racjonalnych powodów, to nie ma gwarancji, że ten program wgrywa się poprawnie.
Po pierwsze nie ma gwarancji, że program zapisujący aktualizację jest pozbawiony błędów.
Po drugie to wcale nie jest takie proste, żeby nadpisać coś co jest aktualnie używane.
Po trzecie nie jestem pewny na ile zapis do flash jest pewny, bezproblemowy. To niekoniecznie ten sam typ co w dyskach, niekoniecznie są zapewnione mechanizmy korekcji błędów zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zekker Co prawda nie pracuję w GoPro, ale nie wyobrażam sobie żeby jakakolwiek aktualizacja firmware obywała się bez sum kontrolnych itp. Zresztą jakikolwiek błąd przy zapisie skutkowałby ucegleniem urządzenia.

Problemem są najpewniej operacje które wykonują się przy okazji, przed i po (migracja ustawień, aktualizacja bazy itp.). Dlatego kolejne wykonanie tych samych czynności może przynieść inne skutki.

Ale trochę odbiegamy od tematu, bo mnie głównie interesuje stabilność Hero 9 obecnie. Ostatnia aktualizacja softu była w 2022, więc raczej już nic nie zmienią i lepiej/gorzej nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz urządzenia mają dwie kości pamięci. Z jednej działa kamera, druga jest aktualizowana. Nowe firmware jest wgrywane na drugi układ, po poprawnym zweryfikowaniu upgrejdu system jest uruchamiany z drugiego modułu.

Czy firmware będzie na karcie pamięci czy bedzie wgrane przez aplikacji i wifi nie ma znaczenia - bo i tak najpierw plik trafi do karty pamięci i dopiero z niej jest ładowany na kość pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ chciałem kupić nowe urządzenie, a nie używkę i wydać maks. 1 tys. kupiłem na próbę dwie kamerki WOLFANG GA420 i FeiyuTech Ricca. Pierwszą ze względu na niezłe opinie na Amazonie, drugą ze względu na względnie duży, dobry sensor. 

W obu przypadkach stabilizacja nie nadaje się na rower. Po zamontowaniu na kierownicy drobne drgania masakrują obraz, na klatce piersiowej jest tylko trochę lepiej. EIS w Wolfangu jest nieco lepszy, ale zabiera ogromną część kadru, dodatkowo rozdzielczość matrycy jest słaba. Ricca oferuje bardzo ładny obrazek, ale z silnym efektem rolling shutter przy stabilizacji. Jakość dźwięku - przy jeździe na rowerze słychać tylko trzaski, a zmiana biegu brzmi jak wystrzał.

Po tym wszystkim kupiłem używane GoPro Hero8 i to są jednak dwa różne światy. Gdybym wiedział, ze różnica jest tak ogromna, to pominąłbym pierwszy etap. Obraz stabilny nawet z kierownicy, wszystko słychać nawet przy dużej prędkości.

Chyba mało gdzie tak bardzo widać, jak ogromną różnicę robi oprogramowanie przy niemal tym samym sprzęcie.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko sprzęt nie jest ten sam.

Cytat

Jakość dźwięku - przy jeździe na rowerze słychać tylko trzaski, a zmiana biegu brzmi jak wystrzał.

Przy montażu na kierownicy czy innych elementach roweru zawsze będą przenosić się wibracje i dźwięk będzie o kant rozbić.
Nie wiem czy są jakieś uchwyty z izolacją, prędzej bym się spodziewał użycia zewnętrznego mikrofonu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zekker napisał:

Mimo wszystko sprzęt nie jest ten sam.

Przy montażu na kierownicy czy innych elementach roweru zawsze będą przenosić się wibracje i dźwięk będzie o kant rozbić.
Nie wiem czy są jakieś uchwyty z izolacją, prędzej bym się spodziewał użycia zewnętrznego mikrofonu.

Na GP to nie przeszkadza. Nawet nie najgorzej tłumi szum wiatru, tak że słychać dźwięki otoczenia i gdy coś mówię jadąc rowerem (bluzgam kierowców;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zekker napisał:

Mimo wszystko sprzęt nie jest ten sam.

Przy montażu na kierownicy czy innych elementach roweru zawsze będą przenosić się wibracje i dźwięk będzie o kant rozbić.
Nie wiem czy są jakieś uchwyty z izolacją, prędzej bym się spodziewał użycia zewnętrznego mikrofonu.

Na moim uchwycie jest odrobinę gumy.

Potwierdzam to, co napisał @Malcerz, przy ustawionym trybie wind wszystko poprawnie słychać. No i nie ma tych straszliwych wystrzałów od przerzutki :) Oczywiście nie jest to hi-fi, ale naprawdę nie ma porównania do tego co miałem.

1 godzinę temu, chudzinki napisał:

Tylko sprawdź czy Ci wszystko, bo u mnie niby było wszystko OK do momentu jak potrzebowałem jedno nagranie. Po dokładnej analizie okazało się, że nagrywała wybiórczo... Oddałem.

Nagrałem dość dużo materiału i jedyne dziwactwo na jakie trafiłem, to nieco inny czas filmu podawany w kamerze i po pobraniu na tablet w Quik przy dłuższym nagraniu (kilkanaście sekund na 18 minut).

Sama kamera była w naprawdę dobrym stanie, ewidentnie szuflada ze starym firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumienie wiatru mam na auto i według mnie niewiele daje na wibracje od ramy.
Tutaj przykład przy montażu do amortyzatora (najlepiej ściągnąć, bo podgląd ma kiepską jakość obrazu): https://drive.google.com/file/d/1Qkdrah39gxXxggpQ8A3ZbEPKl89s9URa/view?usp=sharing

Jak dla mnie takie odgłosy nie nadają się do czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2023 o 10:51, zekker napisał:

Tłumienie wiatru mam na auto i według mnie niewiele daje na wibracje od ramy.
Tutaj przykład przy montażu do amortyzatora (najlepiej ściągnąć, bo podgląd ma kiepską jakość obrazu): https://drive.google.com/file/d/1Qkdrah39gxXxggpQ8A3ZbEPKl89s9URa/view?usp=sharing

Jak dla mnie takie odgłosy nie nadają się do czegokolwiek.

To rzeczywiście brzmi słabo. Wydaje mi się, że auto nie działa tak dobrze jak Wind.

Poniżej link do krótkiego fragmentu z kierownicy, gdzie w 10 sekundzie słychać dźwięk zmiany biegu i to jest tylko stłumione ”pyk”. Tak jak pisałem, na uchwycie jest trochę gumy. 

https://gopro.com/v/0wyQP7d43VZ8d

Żeby jakość była OK trzeba ręcznie wymusić Full HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Minęły 3 miesiące, to można coś powiedzieć na temat GP12, głównie w porównaniu do 8.

Jest większa i cięższa, ale już 9 utyła i jak na razie trzymają te wymiary, więc większość akcesoriów powinna pasować.
Na plus lepiej wyprofilowane przyciski, zwłaszcza zasilania, który o wiele łatwiej wcisnąć.

Na duży plus stabilność działania. Jak na razie może z dwa razy miała problemy przy ładowaniu (8 bardzo często), błąd karty raz może dwa, tutaj generalnie bez różnicy.
Przegrzewania nie stwierdziłem ale w 8 też nie miałem z tym problemów, zwłaszcza że w zasadzie tylko na rowerze używam.

Jakość nagrań podobna, zwłaszcza jeżeli chodzi o jazdę w nocy.
Bitrate podbity, maksymalny ze 100 do 120 Mbps. Niestety musiałem podnieść rozdzielczość, więc koniec końców kompresja jest trochę większa i subiektywnie na ustawieniu niższego bitrate jest trochę gorzej, na wysokim jest ok ale kartę znacznie szybciej zapełnia.
Jak ktoś ma starszy komputer, to minusem może być algorytm kompresji, nie ma już wyboru między h264 i h265 (hevc), jest tylko ten drugi.
10 bitowym kolorem jak na razie się nie bawiłem, nie bardzo widzę co mi da. Jeżeli jest w stanie rozszerzyć zakres tonalny, wyciągnąć cienie, to może się tym zainteresuję.
Doszły szersze tryby nagrywania, więc na miasto mam teraz Hyper View. Sprawdza się, choć brzegi już widocznie zniekształcone. W las zaczynam się bawić Max Lens ale jeszcze nie zdecydowałem się co mi najlepiej pasuje. Na najszerszym prędkość dużo lepiej czuć ale zjazdy robią się bardzo płaskie.

Na minus ustawienia i menu.
Bitrate został przerzucony do ogólnych ustawień i nie można mieć już zapisanego w profilu, więc jak zmieniam z miejskiej jazdy na leśną, to muszę więcej grzebać.
Wycięli rozdzielczość, z której poprzednio korzystałem (2,7k@60 SuperView) i chcąc nie chcąc mam teraz 4k.
Miewam problemy z zapamiętaniem ustawień, daję kolor "flat", a potrafi się przestawić na "vivid". Na razie załatane stałymi wpisami w GoProLabs.

Bateria na lekki plus. Niby wzrost pojemności ale czas nagrywania nadal nie powala, wychodzi mi około trochę ponad godzinę, wiec w pracy i tak doładowuję.
Jak się sprawdza zimą to w sumie nie wiem, ostatnio nie chciało mi się zabierać do lasu. Po mieście startuje z temperatury pokojowej, poza tym ciągle nagrywa i jest zamknięta w obudowie.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...