Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 19.05.2026 uwzględniając wszystkie działy
-
13 punktów
-
12 punktów
-
10 punktów
-
8 punktów
-
Z tego co piszesz, to jesteś typowym commuterem (dojeżdzaczem), człowiekiem straktującym rower jako środek transportu. Szanuję. Niemniej jednak nie za bardzo wiem, w którym momencie swojego rowerowego dnia skupiasz się na skomplikowanych technikalich techniki pedałowania i innych typowo sportowych zjawiskach okołotreningowych. Bo skoro dojeżdzasz rowerem do roboty, tuptasz sobie po Biedronce, i zwiedzasz galerie handlowe, a założenia treningowe, odnośnie jego rodzaju, swobodnie podczas dniówki modyfikujesz, to nie pachnie mi to jakos wybitnie sportowym podejsciem. Naprodukowałes się @uzurpator na 12 stronach wątku, a wyszło na to że latasz w platformach, bez wkładki i kręcisz dojazdówki wokół komina, gdzies tam po drodze realizując coś co szumnie okreslasz mianem treningu. Ciekawe jakie też są jego założenia, bo mniemam że nowoczesne akcesoria treningowe równiez nie występują w Twoich rowerach. Mam nadzieje że chociaz kask gości na Twojej głowie 😉. To powiedz kolego, w którym momencie jesteś na wspólnej płaszczyźnie z kolarstwem szosowym? W tym ze przez Beskidzką walisz asfaltem?6 punktów
-
Skoro nie stać Ciebie na samochód , to sobie jakoś radzisz realizując zadania transportowe przy pomocy jednośladu . A żeby było jeszcze prościej to na plecach przytargaj krowę . Będzie mleko codziennie a i trawnik wykosi .....5 punktów
-
4 punkty
-
4 punkty
-
4 punkty
-
3 punkty
-
Przychodzi Jasio do lekarza , ten go wnikliwie bada i na koniec łapie się za głowę ...." panie ale masz pan ciśnienie w kosmos wyrąbane , co pan robisz " . Jasio ze stoickim spokojem odpowiada ... " czytam Forum Rowerowe " 😁3 punkty
-
3 punkty
-
Ogólnie trochę tych opon przerobiłem. Patrząc chronologicznie to miałem: - G-One Allaround - ogólnie ok oponki. W miarę przyczepne na twardym i całkiem szybkie. Wiadomo nie spisywały się w błocie ale na mokrych liściach było w miarę ok. Nie złapałem na nich kapcia. Łatwe do zmleczenia.Za to na napędowej oponce szybko wycierał się bieżnik. - Continental CX Speed King - bieżnik praktycznie identyczny jak obecnie w Terra Hardpack. Ogólnie też szybkie i dobre na suchym opony. Lepsze od G-One na piachu. Za to gorsze na mokrych liściach czy trawie. Mimo papierowych ścianek również nie udało mi się ich przebić.Kosztowały połowę tego co G- Onki w swoim czasie.Dość odporne na zużycie. - Mitas X-Road - nieco wolniejsze za to mające nadspodziewaną trakcję w terenie oponki. Lekkie i łatwe do zmleczenia. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Niestety złapałem na nich dwa rozcięcia ( kawałek blaszki i raz szkło). Odporne na zużycie. - Continental Terra Trail BC - szybkie jak na taki bieżnik i bardzo przyczepne. Jedynie w piachu były średnie. Nie złapałem na nich kapcia za to bieżnik na tylnej znikał w oczach. Drogie ale dające dużo przyjemności z jazdy po mieszanym terenie. - Vittoria Terreno Dry - ogólnie myślałem, że będą szybsze a był to poziom zbliżony do Trialli za to całkiem przyczepne jak na tak łysy środek. Dobre na piachu i komfortowe. Za to bieżnik znikał tak samo szybko jak w G- Onkach. Złapałem też na nich dwa kapcie. Z przodu kawałek szkła a z tyłu wbił się ponad pół centymetrowej grubości tempo zakończony pręt. Jedyny komplet opon który zakończył u mnie karierę po 3 miesiącach. - Tufo Thundero ( 1 komplet 40mm i drugi 44 mm). Ogólnie szybkie i odporne na zużycie oponki. Nieco gorzej trzymające niż Terra Trail . Mocno rzucające żwirem o ramę. Na dwóch kompletach zrobiłem ponad 10 000 km. Dwa razy knotowane - Tufo Swampero - zmienione na okres zimowy za Thundero. Bardzo szybkie jak na taki bieżnik ( tylko nieco wolniejsze niż Thundero). Świetny grip na praktycznie każdej nawierzchni ( w piasku średnie). Raz knotowane. Bieżnik na napędówce dość szybko znika. - Vredenstein Aventura. Całkiem szybka i dobrze trzymająca oponka. Bardzo lekka i nadspodziewanie dobra w piachu. Wytrzymała na zużycie. Nieco gorsza na mokrym ( poziom Thundero). Jak dla mnie mocno niedoceniana. - Specialized Tracer Pro - komfortowa i szybka. Do dzisiaj zastanawiam się jak opona o tak w sumie niskim bieżniku może mieć taki grip. Świetna na piachu i szutrze. Na jednym komplecie zrobiłem 8000km bez jakiegokolwiek defektu. Chyba moje ulubione oponki. - Specialized Patchfinder Pro - miały wejść z Tracery ale po miesiącu wolałem te drugie. Opona jak tracer ale o gorszym gripie i mocno sypiąca piachem. Do dzisiaj w rowerze żony 😁. - Pirelli Cinturato Gravel RC - dobry grip i łatwa do wystrzelenia. Średnio szybka ale za to odporna na zużycie. Pamiętamteż, że dużo cięższa niż deklarował producent.Jedno przebicie załatane knotem. Specialized Rhombus Pro - to nie opony gravelowe - to gąsienice od czołgu. Świetny grip w każdych warunkach. Bardzo odporne na zużycie ( ponad 8000 km i jeszcze wyglądają dobrze). Ale z drugiej strony nie są to najszybsze opony. Sporo też ważą. - Schwalbe RS - szybka i w miarę przyczepna ( wiadomo nie na błocie). Za to żywotność połowa tego co spece czy pirelli jakie przed nimi miałem.Bardzo przyjemna do dynamicznej jazdy.Dwa przebicia załatane knotami. - Hutchison Caracal Race - szybkie. Dobre na asfalt lub twarde szutry. Bardzo słaby grip. W piachu umierają. Potrafiły się uśluzgiwać na każdej nawierzchni która nie była asfaltem. Jak dla mnie bardziej opony road+ niż gravel. Jedno rozcięcie. - Schwalbe G-One R/RS Pro- pierwsza część sezonu w zeszłym roku przyjeżdżona na takiej kombinacji. Szybkie o dobrze trzymające w sumie każdych ( nie zimowych) warunkach. Po 7500 km tylna RS mocno wytarta ale przednia R ok. Jeden knot w tylnej. - G-One RX Pro - komplet jesienno zimowy. W sumie szybkie i bardzo dobrze trzymające. Tył po 4000 km już widać nieco stracił bieżnika. Biorąc pod uwagę grip do szybkości chyba najlepsze obecnie opony na zmienne warunki. Jedynie w piachu na Rhombusach czy Tracerach odczuwalnie lepiej mi się jeździło. Bez defektów. - Specialized - Tracer TLR/ Patchfinder TLR. Ogólnie ok ale...nowy tracer mniej przyczepny niż stary model. Zgubił przewidywalność na piachu...szkoda. Dość szybki i uniwersalny komplet. Za mało km zrobione by napisać coś o zużyciu. - Continental Terra Competition Race. Zaczynałem od 2xCompetition a obecnie na przodzie jest Terra Speed. Ogólnie szybka i w miarę przyczepna opona. Dużo lepsza na luźnym niż Caracale.Świetna na asfalcie ale trochę boli brak bocznych klocków przy ostrzejszych zakrętach na szutrach czy w terenie.Za tworzy dobry duet z Terra Speedem. Po 2000km są już oznaki zużycia.2 punkty
-
szkoda gadać z bezrozumnym trollem któremu peron dawno odjechał podjedz @uzurpator na pierwsza w brzegu ustawke szosową i zobaczysz w jak ciemnej d... jestes2 punkty
-
Nie. CC700 nie ma map. To jest dokładnie 1:1 CC600 z powiększonym jedynie wyświetlaczem. Nawet baterii nie zmienili.2 punkty
-
Zrobiłem " parapetowy " 😉 test akumulatorka w Varii 820 na najnowszym firmware 6.70 . Tryb dzienne mruganko , łączność BLE z telefonem ................ działa dokładnie 27 godzin i raportuje jeszcze 6 % baterii. Tak na sucho to całkiem nie źle .2 punkty
-
Ty uważasz że masz rację, ja uważam że mam rację - a rację będzie miał Rzecznik, dlatego najlepsza opcja dla klienta to zadzwonić i się zapytać1 punkt
-
Jeżeli towar a w tym wypadku koło było składane na indywidualne życzenie klienta to taki towar nie podlega zwrotowi w ustawowych 14 dniach . Tego nawet Rzecznik nie przeskoczy . Takie prawo. Jak się coś zamawia to należy dziesięć razy sprawdzić a dopiero potem to uczynić. Wylewanie żali na sklep gdzie klient ewidentnie dał pupy dla mnie jest nie na miejscu.1 punkt
-
Zadziała, nic nie było wytwarzane na zamówienie , to składak z gotowych części. Plus poprawka, nie UOKiK tylko Rzecznik praw konsumenta . Takie jest moje zdanie i normalnie bym zwracał, a na miejscu sklepu po prostu bym potraktował sprawę uczciwie, jeśli nie ma śladów używania to nie robił problemów. @Daniel2030 najszybciej dowiesz się dzwoniąc do Rzecznika praw konsumenta - wytłumaczą Ci jak wygląda Twój konkretny przypadek.1 punkt
-
A ja polecam łyżki schwalbe, nigdy żadnej nie połamałem, wiele opon zdjąłem/ zakładałem. https://allegro.pl/produkt/schwalbe-lyzki-do-opon-zestaw-3-sztuki-tire-lever-548e8225-cbd4-4532-8a0b-8bb890b1355f?offerId=185381744211 punkt
-
@uzurpator uspokoje Cię: nie mam zamiaru. Nie mój problem i nie widzę sensu dalszej "dyskusji" z Tobą.1 punkt
-
To znaczy jaka upierdliwość bo jak słowo daję masz jakieś osobliwe problemy. W czym na podejściu przeszkadza but SPD? Po mojemu z doświadczenia trzeba srogo uważać jak się butuje na singlu czy wąskim szlaku by pinami w platformach nie zranić nogi. Ten problem w ogóle nie istnieje w przypadku wpięcia. Usztywnienie podeszwy wybitnie pomaga na srogich podejściach jak jest mało korzeni czy kamieni. Mniej męczy się stopa, kostka bo jest w naturalniejszej pozycji. Jakiś problem "dźwiękowy" z racji kontaktu bloka z kamieniami jest i to jedyny minus. Nie wiem też jaki problem w odpowiednich butach a jest spory wybór iść na rower pod drodze do sklepu, galerii czy urzędu. Mam choćby byle MT5 Shimano i chodzi się w tym doskonale a są nowe. Trochę więcej je rozchodzić i bajka. Większy potencjalny problem jest z tym co się ma wyżej w kwestii ubioru ale buty...?1 punkt
-
@babilon2kXL to była tylko moja sugestia, dlaczego taka. Z tabelki mozna sporo wyczytać, długosć nogi masz 88cm, w XL standover to jest 85cm czyli klejnotów nie potłuczesz. Xl jest 1 cm dłuższa, ale prawie 3cm masz wyżej kierownice. Duże ramy rosną raczej w góre, a nie w długość by nie rozciągnąć za bardzo bazy kół. Mało kto mówi o problemach malych ram. małe ramy to stos podkładek, mocno wysuniętą sztyca, praktycznie brak możliwości podniesienia kierownicy. Dolny chwyt staje sie zbyt wymagający i rowerzysta prawie go nie wykorzystuje, a to podstawa jazdy na rowerze szosowym. Jak masz możliwość przymierzyć sie do xl, zrób to. praktyka więcej warta niż tomy pisania. Opinia że taka wartosć powinienes mieć a taka bez robienia wywiadu i poparcie jakimiś danymi z Tobą jest nic nie warta. W internecie taka opinia nie ma żadnej konserwacji mogę npisać: "Kazdy w miarę ogarnięty sprzedawca sklepu który zna temat doradzi ci rozmiar S"1 punkt
-
Nie miałem jeszcze okazji "sieknąć "😁 okiem co się porobiło nowego u Garmina. Ale jak jest to już śpieszę z instalacją. PS. Jest faktycznie 31.291 punkt
-
Tutaj jest chinol z UDH i T47, w zestawie karbonową sztycą i kierownicą: https://rinosbike.pl/products/rinos-zestaw-rama-widelec-sztyca-kierownica-z-wlokna-weglowego-t800-karbon1 punkt
-
A wiesz, że dzisiaj wpadła nowa beta dla EDKA? U mnie Magene poprawnie się odpala i nie mam z nią problemów.1 punkt
-
Mam CC600 i generalnie największy ból tyłka to b. licha bateria oraz niedopracowany soft (z czasem pewnie będzie lepiej) oraz nieintuicyjna obsługa. Przy tej funkcjonalności wolę IGS BSC200 (tańszy, wyświetlacz mono, ale bateria starcza na kilka x dłużej, ma więcej przycisków przez co poruszanie się po nim łatwiejsze) i IMHO nadal lepsza aplikacja mobilna, bezproblemowo działające powiadomienia z tel,1 punkt
-
Pozwolą Panowie , że odniosę się do poprawek w wersji 6.70. Faktycznie "płotowe" 😉 duchy z innego wymiaru przestały wzbudzać nerwową Variatkę. Poprawiła się "klasyfikacja" a raczej jej nieomylność w tej kwestii. Choć do ideału ciutkę brakuje . Przykład..... jedzie za mną TiR , wykrywa go prawidłowo ale jak bestia siada mi na kole to po chwili staje się osobówką . Są też drobne perturbacje w ilości wskazywanych obiektów. Pojawiają się w specyficznych warunkach ukształtowania drogi i raczej wynikają z "technologii " radarowej. Czas zużycia energii w warunkach drogowych się dopiero okaże po zakończeniu cyklu. "Parapetowo " napawa optymizmem. I najważniejsze , koniec z wyskakującymi komunikatami " błąd radaru " i rozłączaniem podczas jazdy .1 punkt
-
@wojtt80, a ja żałuję, że od razu nie kupiłem Explore 2, bo zaoszczędziłbym kilkanaście zł... Łatwość wgrywania wszelakich map, niesamowita czytelność, szybkość obracania mapy no i trochę większy ekran 🙂.1 punkt
-
Taaaa... Spocony, ubłocony śmierdziel przeciskający się pomiędzy klientami dyskontu? Super. Jak widać podstawowe założenia kultury osobistej również traktujesz wybiórczo 😁. Mam nadzieje, że chociaż pierzesz te ciuchy po każdym użyciu, niekoniecznie czekając na niedzielę 😅1 punkt
-
Nikt nie każe kupować, można zlecić, jest pierdyliardy możliwości realizacji, nie żyjemy na pustyni w Afryce Wydrukowałem eksperymentalnie pod kilka nóg, żadna na wyścigu, na podjazdach w mocy nie połamała. Kwestia materiału i ustawienia typu druku Za 50 PLN-a można wydrukować pełną szafę, tylko trzeba ogarniać @pecio z ABS-u w zupełności styka1 punkt
-
Ile par bloków można kupić za przeciętnie ogarniętą drukarkę 3d? I jak się ma dający się rozwalić w rękach plastik z tej drukarki do megawatów które tutejsi szosowcy uniwersalnie pchają w korby?1 punkt
-
Kilka słów na temat Brytona. Bateria daje radę, od zakupu ładowałem go dopiero dwa razy. Pierwsze ładowanie, zabawy w domu i ok 200 km + w trasie, z czego dwa tygodnie leżał nieużywany w szufladzie. Po drugim, przejażdżka 50 parę km zjadł 5% z 100. Oby tak dalej. Jazda bez czujników z GPS, mapa i połączeniem z tel.1 punkt
-
Najlepszy materiał z tego pożaru bez bzdecenia jak to wielu w tym w TV miało w zwyczaju. Widać też z wysokości jak mały obszar spłonął, żądna tam puszcza tylko uprawy a jak już czegoś szkoda to nr1 zwierząt ;1 punkt
-
byle nie od trumny 😜 bo na razie tracicie życie/czas na pierdoły zamiast korzystać z niego ps. czytam od czasu do czasu jak mnie adblock wpuści, pewnie już nie długo1 punkt
-
cc700 = cc600 z większym ekranem - nic więcej nie wnosi1 punkt
-
1 punkt
-
Wjechałem rowerem w parzodupki (potocznie zwane pokrzywy). I co? I poparzyłem dupkę. Szok, niedowierzanie.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
To jest dolina Mnikowska w Mnikowie i ona jest w Mnikowie. W miejscowości Mników znajduje się ona aktualnie.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
