Skocz do zawartości

[Spodenki] Spodenki z wkładką do jazdy MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Muszę zakupić nowe spodenki z wkładką do jazdy MTB, takie żeby po 5 godzinach nie bolał tyłek i żeby nie obcierały. 

Obecnie mam spodenki z Decathlonu i jest dramat. Po 40 km walka o życie. Wkładka podchodzi za bardzo do przodu i muszę co chwilę ją podciągać do tyłu bo w ogóle na niej nie siedzę. Wkladka również wydaje się być za szeroka bo strasznie mi obciera pachwiny. 

 

Wyczytałem, że polecane są spodenki Martombike 573 Pro oraz Eroe, ale czy są to spodenki na MTB czy na szosę ? Czy to bez znaczenia ?

Jaka alternatywa dla tych spodenek?

Które będą dla mnie lepsze względem tych z Deca? Wydaje mi się, że powinienem mieć wkładkę która jest bardziej z tyłu i trochę węższa. 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://endurastore.pl/szorty_endura_hummvee_3_4_ii__(wkladka_mesh_liner),117,2780.html

https://endurastore.pl/szorty_endura_hummvee_lite,117,5618.html

Choć one mają najprostszą wkładkę Endury. Z tym że ja, szczególnie jak jest ciepło jeżdżę bez wkładek. Te szorty są po prostu wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moda MTB porzuciła Lycrę, mój ulubiony zestaw to lekkie, turystyczne szorty z Decathlonu, które nie mają szwu na środku pupy, szybko schną i są lekkie, a pod nie bieliźniane "pod spodenki" (takie trochę siateczkowe, co publicznie się w nich nie pokażę) i tu mam i lepszy modele z Decathlonu i coś z Endury - ważne, że w dobrym rozmiarze i jest git. A i stare lycry założę jak nie mam innych czystych. Natomiast luźne spodenki rowerowe (nie wiem czy takie jak Twoje) z Deca z wszytą na siateczce wkładką to zło i śmieć - jak piszesz - wkładka jak poduszka i chodzi gdzie chce. Na single mam też pod-spodenki z panelami ochronnymi na biodrach (Endura - polecam), a czasem i sportowe majtki bez szwu - jak gorąco. Dla mnie ważne - luźne na wierzchu - cienkie i dopasowane pod spodem.

Nic z tego co mam nie widzę już w sklepach, ale to coś jak https://www.decathlon.pl/p/spodenki-pod-szorty-rowerowe-mtb-rockrider-expl-700/_/R-p-336983?mc=8677509&c=Czarny  

Jak masz odpowiednie szorty, to samych podsopodenek można parę par kupić.

 

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "pod-spodenki" z Deca mają tę wadę, że mają bardzo wąskie nogawki czy raczej ściągacze, nie wiem czy dokładnie ten podlinkowany model też ale jak chyba ze dwa lata temu chciałem kupić takie (Dec miał 2 modele) to pomimo, że mam naprawdę dość chude nogi to mnie cisnęły jak diabli, po godzinie jazdy chyba by mi nogi odpadły z braku krążenia 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dlatego np. we Asosach obciąłem te wkurzające i za włoski ciągnące gumowane ściągacze na końcóach nogawek 😉 . Nie wiem po grzyba to robią, nic się bez nich nie podwija itp. Mam też wspomnianą Endurę, tam nic nie obcinałem i też ją lubię, ale jak walę np 24h non stop, to Asos się lepiej sprawdza, a kupowałem je specjalnie na Everesting 10K, no ale to było pod kątem 36h jazdy non stop 😉

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Greg1 napisał:

Te "pod-spodenki" z Deca mają tę wadę, że mają bardzo wąskie nogawki czy raczej ściągacze, nie wiem czy dokładnie ten podlinkowany model też ale jak chyba ze dwa lata temu chciałem kupić takie (Dec miał 2 modele) to pomimo, że mam naprawdę dość chude nogi to mnie cisnęły jak diabli, po godzinie jazdy chyba by mi nogi odpadły z braku krążenia 😁

Prawda, właśnie takich spodenek z wkładką używam i też mam chude uda a cisną jak diabli. Czekam aż ktoś się wypiowe na temat tych spodenek o które pytałem, nie chciałbym wydawać więcej niż 600 zł np. na Asosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja używam od dwóch lat innego rozwiązania i sobie bardzo chwalę, a mianowicie - spodenki wierzchnie bez znaczenia, byleby miały kieszeń. Pod spód :

Alipinestars Parago Lite lub Endura MT 500 Protector. Alpinestars znacznie lepiej leży na mojej dup.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...