Skocz do zawartości

[ceny] zaczynają się obniżki ?


XC100S

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, KNKS napisał:

No tak, tyle tylko że czasy kiedy Canyon, z racji braku sieci dealerskiej, był zauważalnie tańszy minęły bezpowrotnie. Że o dostępności nie wspomnę.

Gdzie tu jakieś plusy ? Ostatnie dwa rowery kupiłem w ciemno, bo nigdzie nie było możliwości przymiarki, że o testach nie wspomnę, bo te umarły w dobie Covid19.

Endurace cf 2022 był/jest zauważalnie tańszy niż większość innych endurance'ów na karbonie. Wersja na ultegrze ponad >20% tańsza (~3000) niż odpowiednik gianta, o specu czy treku  nie wspominając...

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hulk14A to nie jest tak, że jest stosunkowo tańszy bo, w przeciwieństwie do konkurencji, jest pozbawiony pełnej integracji i kable pałętają się na zewnątrz ? Na przyszły sezon pokombinuja z integracja i cena doskoczy do innych 😉

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KNKSgiant defy advanced nie ma zintegrowanego kokpitu, a jest wyraźnie droższy. No i wersja endurace'a ze zintegrowanym kokpitem nadal jest wyraźnie tańsza niż wersja gianta czy w/w producentów z, baaaa Endurace cf sl 8 (zintegrowany kokpit + miernik mocy), to koszt nieco ponad 13 000. To nadal mniej niż giant defy bez zintegrowanego kokpitu i bez miernika mocy. Dodatkowo giant ma korbę rs505 zamiast ultegry oraz suport shimano, a canyon ma tokena.

Edytowane przez hulk14
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jakieś obniżki będą...szczególnie na leżaki magazynowe, albo te sprzęty na których jest mega bicie marżowe. No bo lepiej sprzedać coś co zamraża kasę na 10% niż wcale...ale spoko nie jarajcie się, przy takim dodruku kasy jaki się odwalił ostatnio inflacja musi być i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj filmik o Marin Team 2 z lutego 2022 r. Cena - 9200 PLN. Obecnie cena tego Marina na stronie producenta - 11.200 PLN...

Więc faktycznie, nawet jak obniżą te ceny o te 10-20%, to będą się dopiero zbliżali do starych cen. Chociaż nawet nie wiem, czy i je osiągną. 

Ktoś z Was ma jakieś obserwacje w zakresie obniżania cen? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić, bo nie widzę na stronie możliwości wyboru rocznika. Jeśli wierzyć autorowi filmu, na którego podstawie powstał wątek, obniżki mają dotyczyć również kolekcji 2023. Tylko nigdzie nie mogłem znaleźć informacji o tej kolekcji (przyznaję, że specjalnie się do szukania nie przyłożyłem ;)). 

Ja liczę na to, że Orbea nie obniży cen, bo będę bardzo niezadowolony. 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2023 o 13:16, KNKS napisał:

Co poniektóre sklepy są zapchane towarem z niższej-średniej półki, czyli tanie mtb- aluminiaki i aluminiowe szosy. Głównie zeszłoroczne kolekcje. Drogich rowerów dalej jest mało, dalej są drogie i nie zanosi się, żeby na deficytowe towary ktoś robił jakieś obniżki 🙄 Jeśli ktoś nie wierzy to niech spróbuje nabyć nowego Madone, Foil'a czy Tarmac'a. A na pytanie o rabat sprzedawca omal nie udusi się ze śmiechu... Jest drogo i tak zostanie...

Bzdury, wszedłem wczoraj do salonu Treka i na dzieńdobry mi zaproponowali rabat na karbonowego gravelowego Treka, który był na wystawie, ale nie tego konkretnego bo on musi tam się wystawiać a tego którego mogliby dla mnie zamówić i jest dostępny. Czyli jak Obajtek albo PKP IC. Na 2023 podnieśli ceny katalkogowe, na nikim już to nie robi wrażenia że niby trza brać bo b edzie niby jeszcze drożej, nikt tego nie zaakaceptuje i od razu sprzedają z rabatem zrównując je z tymi 2022 😉 Więc skąd te pitu pitu, że wiecznie niby ceny roqwerów mają rosnąć i wiecznie to potencjalni klienci mają akceptować? Przecież już teraz ceny roweró są absurdalne gdy się np. porówna rower i ilość w mnim użytego materiału i technologii z takim choćby lepszym markowym skuterem czy motocyklem, który kosztuje tyle samo albo nie raz mniej a skomplikowany pierdyliony razy bardziej od prostego roweru, nie mówiąc ile razy więcej materiałów i komponentów  użytych do jego produkcji.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, KNKS napisał:

@TheJW A to nie jest po prostu wietrzenie magazynów przed przyjęciem na stan tegorocznych modeli ? Szkoda że to co fajne, czyli Epic, Epic Evo i Tarmac raczej nie potaniało 🙄

Epiki poleciały i to grubo.  S- Works Tarmac dalej kwitnie na 70 000 tyle ile był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już dawno. Ceny są absurdalne i nie mają kompletnie uzasadnienia. Niektórzy bronią że to Topowe modele, ale to niczego nie zmienia.

Sama jakość też jest cudowna. Jak się obejrzy "Bike Buold" rowerów dla zawodowców, to częstym obrazkiem jest poprawa gwintów (!) w nowym framesecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-Works Tarmac konstrukcyjnie rama jest obliczona na dystans .............5000 km  !!!! po czym następuje stopniowa degradacja materiału. Takie uroki maszyn dla "zawodowców" . Mogli by zejść jeszcze z materiałem ale wagowe normy UCI są sztywne i na większy "lajt "nie pozwalają

Edytowane przez pecio
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...