Skocz do zawartości

[Pierwszy full] XC czy Trail


Rekomendowane odpowiedzi

1500 to bardzo dużo ale patrząc nawet na ceny przeglądu sztywniaka - łącznie z serwisem amora, interwały tych przeglądów u Foxa czy nawet RS, czasem wymianę łożysk w kołach, tarcz hamulcowych czy centrowanie kół to już to tak pięknie nie wygląda. W fullu musi być znacznie więcej. 

Niestety nie samym przeglądem gwarancyjnym rower jeździ :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny serwis amora FOX (32/34) u Wicha kosztuje ~430zł razem z uszczelkami FOX SKF. Damper to 230-250zł z uszczelką kurzową. To nie są jakieś kosmiczne kwoty i jak ktoś kupuje rower za >10k PLN, to musi się z takimi wydatkami liczyć, lub samemu ogarniać serwis. Przy obecnych kosztach eksploatacyjnych napędów, serwis zawieszenia nie jest aż tak straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle krzyknęli za pełen przegląd roweru po sezonie, razem z serwisem zawieszenia. Wydaje mi sie to na maxa drogo, argument sklepu jest taki, ze jeśli serwisowane u dealera marki to nie ma żadnych problemów z uznaniem gwarancji na ramę, nawet jesli potencjalnie wina użytkownika. A1300zł to cena jak nic dodatkowego nie wyjdzie podczas serwisu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc po uwagę serwis w salonie to kwota raczej normalna. Wyżej podał forumowicz ceny u Wicha. 7 stów za amor z damperem. Doliczyć myk myka i jest prawie tysiak. Zawieszenie, często robota z press fitem, sprawdzenie kół, przelanie hamulców i wynik wcale jak na takie ASO nie jest z czapy. Byle tylko zrobione było porządnie i w razie czego była gwarancja na robotę i te sprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Q_u napisał:

Czytam czasami wypowiedzi tych świeżynek na forum i płakać się chce, dosłownie.

Nie wiedziałem że takie emocje wzbudzam.

 

Scott 960 jest Judy z przodu, nie Fox, serwis tańszy. Tak tylko wspomniałem bo dla mnie obowiązek by wykonywać przeglądy w "ASO" gdy równie dobrze moge je wykonać sam a tylko w razie potrzeby oddać do Wicha za niższą cenę jest absurdalny. Giant dla kontrprzykładu wymaga tylko pierwszego przeglądu do 3mc od zakupu za 100-150zł dla utrzymania gwarancji a Decathlon tylko zaleca 1szy darmowy przegląd nie wiążąc z tym gwarancji na ramę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafu napisał:

@wkg,

Jak się ma interwał serwisowy Foxa to tego jak często serwisujesz Rebę?

Według zaleceń RS powinieneś robić pełny serwis co 200h jeśli to model 2017+, lub co 100h jeśli to starszy model.

Mam model 2015. Ma sie tak, ze chyba Foxa nie mozna przeciagnac 5x.Czyli kupujac rower i patrząc na ceny trzeba tez patrzec czy to fox czy rs, sram czy shimano. Bo można rocznie zbliżyć sie do polowy wartosci roweru placac 5k za eksploatacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno odebrałem Canyona Exceed CFR.

Rozmiar XS przy 170cm i jest to super fajna zabawka, ale na pewno nie jest to rower z wygodna casualowa pozycja.

Przed odbiorem poszedlem do Velolabu w Gdansku bo ciężko bylo mi uwierzyć, ze xs. Przy rowerach za 20k+ i absolutnym braku rowerów w sklepach bardzo polecam bike-sizing(nie fitting).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2021 o 18:45, Kaloryfer napisał:

W tym tygodniu będę testować nowego sparka 😎

Jezdzilem 2.5h po lesie po trasie XC rozmiarem M przy 180cm i rozmiar wydawał się dopasowany. Rowerek super. Jest zdecydowanie wygodniejszy od HT. Pod górkę czuć, że moc idzie trochę w bujanie chyba, że zablokuje się amor i dampera. Blokowanie działa super. Pierwszy raz jeździłem z przerzutkami axs, działały super ale brak mi było multi release shimano. 

Po dzisiejszej jezdzie upewniłem się, że chce lekkiego fulla 100-120mm, z blokadą zawieszenia na kierownicy, shimano min. slx. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kaloryfer napisał:

Pierwszy raz jeździłem z przerzutkami axs, działały super ale brak mi było multi release shimano. 

AXS można skonfigurować tak, żeby zmieniał póki trzymasz wciśnięty guzik. Ale chyba i tak wolałbym mechanikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2021 o 09:41, 3citybike napisał:

A propos 3 komentarzy 

1) warto być ambitnym - i kupić trail. Mam 50 lat nie będę skakał i fruwał, rower jest dla mnie fajna alternatywa dla innych dyscyplin, sposobem na trzymanie formy (dlatego nie kupuje elektryka), choć stabilność zjazdów jest ważna po ostatnim upadku na single track, 

Jak do pewnego wieku nie kupisz sobie fajnego roweru, to już nie kupisz go nigdy.

Zrób bike fitting. Nie słuchaj w tej kwestii wkg i jemu podobnych. Wyjdzie Ci optymalna pozycja i dostaniesz listę rowerów pasujących do Twojej pozycji. Nic nie tracisz robiąc BF (poza kilkuset złotymi). W ostateczności możesz olać wyniki bike fittingu i kupić inny rower (zapewnie nieodpowiedni).

Jeżdżę po lasach trójmiejskich na rowerze trail 130 mm skoku i jest to dobry wybór na ten teren. Na Kaszuby to już może być za dużo. W Bory Tucholskie lepszy byłby XC HT. Z lasami trójmiejskimi jest tak, że jest tam tak zróżnicowany teren, że możesz znaleźć tam trasy i do XC i do traila a i nawet na DH (Smolna BP).

Przemyśl dobrze zakup tak drogiego roweru, żeby to był rower marzeń.

W dniu 5.09.2021 o 09:41, 3citybike napisał:

2) nie wykorzystam 30 % możliwości roweru który kupię

Nie będziesz hamował ostrzej niż na 30% możliwości hamulców? Wykorzystasz tylko 30% przełożeń - to jest 4 z 12? Opuszczaną sztycę będziesz opuszczał tylko na 30%? Wykorzystasz nieraz 100% możliwości roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...