Skocz do zawartości

Gradory

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    286
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Gradory

  1. Jest bardzo mała różnica w cenie między 4-tłoczkowymi hamulcami SLX a Deore XT. 1000 zł i 1070 zł za zestaw przód + tył. Czy warto oszczędzać 70 zł? Edycja. Tarcze XT są trochę droższe.
  2. Co sądzicie o hamulcach Deore XT?
  3. Jest SRAM GX Eagle 1x12 na osobnej manetce.
  4. Rower full trail Trex Fuel EX9.7 rok 2018. Jak co roku dałem rower na coroczny przegląd. Serwis mówi, że hamulce już słabo działają i chyba coś w tym jest, bo to się czuje. Wymienili płyn odpowietrzyli, ale mówią, żeby już myśleć o wymianie za jakiś czas. Sugerują hamulce Shimano. Jakie czterotłoczkowe hamulce klasy Sram Guide R byście proponowali do roweru trail?
  5. Przymierzałem buty w Decathlonie. Strasznie wąskie. Nie dla mnie.
  6. Jestem "normalnym rowerzystą, który tak sobie śmiga". W zawodach nie jeżdżę. Dobrze mi się jeździło w butach z twardą podeszwą SIDI (bardzo stare, długo je miałem) i Shimano XC7. Przy takich zakupach problem polega na tym, że takiego towaru jak buty nie można przetestować przed zakupem. Przymierzenie w sklepie to tylko namiastka. Jak kupowałem buty do biegania w specjalistycznym sklepie dla biegacza, to chociaż po korytarzu w centrum handlowym można było się testowo przebiec kilkadziesiąt metrów. W przypadku butów SPD nie chciałbym kupić takich z miękką podeszwą, żeby po jednej jeździe przekonać się, że to nie to, ale takie buty są przynajmniej tanie. Tym bardziej można się przejechać na topowych butach, bo te są bardzo drogie. Dlatego zrzędzę tu na forum, bo buty SPD kupuje się prawie w ciemno.
  7. Wiadomo, że powyżej 1000 zł, ale nie wiem, czy warto dać 1500 czy więcej za topowe buty. Czytałem, że Shimano XC9 są wygodniejsze niż XC7 pomimo twardszej podeszwy.
  8. Aktualnie mam Shimano XC7. Dobre ale bym chciał ze sztywniejszą podeszwą więc w przypadku tej firmy byłoby to XC9.
  9. Wiosną chciałbym kupić wysokiej klasy buty (formalnie są to półbuty) do XC i trail z bardzo twardą podeszwą, z dwoma pokrętłami, do szerokiej stopy i wygodne. Czy koniecznie trzeba kupować drogie markowe buty typu SIDI, czy da się znaleźć taniej coś podobnej klasy u mniej znanych producentów?
  10. Czy zawodnicy enduro jeżdżą w butach z twardą podeszwą jak do XC i pedałach bez klatki, czy raczej z miękką podeszwą i w pedałach z klatką, lub ewentualnie z klatką z pinami?
  11. Dzięki wszystkim. Zostaję w moim trailu przy pedałach bez klatki, bo innych butów niż z twardą podeszwą nie chcę.
  12. Więc przy butach z twardą podeszwą klatka nie ma sensu?
  13. Co właściwie daje dodatkowa klatka w pedałach zatrzaskowych?
  14. W sklepie metalowym kupiełm śrubkę za 17 groszy.😀 Czekam na klej do gwintów, wkręcam i jazda.
  15. Jest jak na zdjęciu. Zauważyłem to w czasie jazdy. Była śrubka, ale odpadła zanim wróciłem do domu.
  16. Wyleciała zaślepka na wprowadzeniu linki do ramy i nie ma jak jej przykręcić, bo nie ma śrubki. Można to kupić? Jak to się w ogóle nazywa? Rower to Trek Fuel EX 9.7 2018.
  17. Zdjęcie klocków, które kupiłem. Oryginał?
  18. Tak, kiedyś wyglądały inaczej. Były czarne. Jeśli teraz wyglądają inaczej, to rozumiem, że to oryginał.
  19. Jak pisałem, wyglądają tak samo. Czy mam zrobić zdjęcie?
  20. Kupiłem klocki z aukcji SRAM GUIDE RSC klocki hamulcowe organiczne 10165425265 - Allegro.pl Wygladają jak na zdjęciu. Wcześniej miałem kilka kompletów oryginalnych klocków i wyglądały nieco inaczej. Czy te w tej aukcji to oryginał?
  21. Po umyciu roweru na myjni samochodowej, hamulce działają znakomicie. Jak raz dokładnie umyłem tarcze i klocki czystym ręcznikiem papierowym i płynem do czyszczenia hamulców, a potem jeszcze wytarłem je do sucha, to hamulce działały bardzo słabo i wróciły do siebie dopiero po kilkudziesięciu hamowaniach. Gdy tylko psiknę płynem do czyszczenia hamulców na tarcze i poczekam aż wyparuje, to halulce działają też bardzo dobrze. Dziwne to.
  22. Klocki z przodu mocno zużyte, z tyłu mniej. Można zamienić przód - tył? Czy tylko nowe można montować, bo (dalej pewnie bzdury) klocki się dopasowują i docerają do tarczy i takie tam?
  23. Gradory

    [Fox] Polećcie dobry serwis

    Do tego dzwoniłem. Około 1200 zł wyjdzie za oba amortyzatory. Czy nieautoryzowany serwis byłby tańszy?
  24. Muszę zlecić pełen serwis, bo jeszcze zawieszeń sam nie ogarniam. Dodam. Serwis autoryzowany czy zwykły?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...