Skocz do zawartości
HanSolo

[rower] Trek X-Caliber 9. Masz lub chcesz nabyć Calibra?

Rekomendowane odpowiedzi

Rafu

@Heniek0092

Od razu Ci się nie rozsypią te koła, ale możesz pomyśleć o wymianie na wytrzymalsze z czasem. Z przednim kołem nie miałem żadnych problemów, za to w tylnym pękła mi obręcz. To chyba problem nie tylko Treka bo widziałem identyczne pęknięcie w jakimś wątku dotyczącym fabrycznych kół w Specu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Heniek0092
5 godzin temu, Rafu napisał:

@Heniek0092

Od razu Ci się nie rozsypią te koła, ale możesz pomyśleć o wymianie na wytrzymalsze z czasem. Z przednim kołem nie miałem żadnych problemów, za to w tylnym pękła mi obręcz. To chyba problem nie tylko Treka bo widziałem identyczne pęknięcie w jakimś wątku dotyczącym fabrycznych kół w Specu.

Dzięki za info :) wraz z czasem to i ja będę ważył docelowo koło 86-90kg, ale chciałbym spokojnie przesmigac 1szy sezon bez wymiany obręczy, zwłaszcza na wozidle za prawie 5,5k. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Qba24

A czy wraz ze wzrostem rozmiaru ramy, może się ona również różnic? Tzn.rama 19" ma inny kont nachylenia górnej części ramy niż rozmiar 23"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrissDeValnor

Tak, ma inny kąt.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Qba24

Szkoda, bo rower ten w dużym rozmiarze, traci swój urok....ma coś w sobie tą mocno nachylona górna część ramy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
witek83
Napisano (edytowane)

kupiłem w końcu calibra 9 z 2019 po myślę dość dobrej cenie, niedaleko miejsca zamieszkania. Póki co wymieniam rączki na esi chunky, opony na trochę bardziej twarda nawierzchnię (smart samy) i dokładam rogi wew sqlaba. Rozmiar ramy po jazdach jednak  wziąłem większy - 19.5. Jeszcze brakuje bagażnika na dłuższe wyprawy. Dzięki za pomoc!

Edytowane przez witek83

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
witek83

czy ktoś może miał problem ze zdjęciem opony w tym modelu? Mam wrażenie jakby była przyklejona i nie jestem w stanie nic włozyc miedzy opone a obręcz.

edit: udało się w końcu. Wyszedł brak doświadczenia z takimi kołami: najtrudniejsze okazało się zainicjowanie schodzenia opony do środka obręczy.

Edytowane przez witek83

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gello1

Opona tubeless i obręcz tubeless. Pchaj oponę do środka obręczy i zeskoczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Malinowy

W Trek to duży problem z tymi oponami (bontragery)... Ja walczę zawsze długo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Amares8
      Przez Amares8
      Witam, mam 3000 zł i szukam uniwersalnego, używanego roweru HT, na którym będę mógł zarówno przejechać się kilkanaście kilometrów, jak i poskakać z chopek do metra wysokości (najlepszy wydaje się MTB). Wiem, że może być ciężko o rower o takich cechach, lecz mimo to będąc laikiem proszę o pomoc na forum. Z góry dzięki za pomoc!
    • syrobb
      Przez syrobb
      Cześć,
      Wybieram się z kumplami do Świeradowa.
      Jako, że jedziemy pociągiem który kończy bieg w Jeleniej, musimy się jakoś dostać do Świeradowa.
      Polecacie jakąś ciekawą, leśną trasę? Nie chcemy cały czas jechać asfaltem. Patrząc na mapę w okolicach Kopaniny można już wjechać w las.
      Wysyłamy paczkę z ciuchami i sprzętem prosto do noclegowni więc jazda na lekko  

Z góry dzięki za propozycje!
    • XjanekX
      Przez XjanekX
      Witam
      Planuje zakup elektryka, mam 185 cm wzrostu ok 92 kg. Budżet +- 15 - 16 k.
      Wytypowałem 3 sztuki   
      1.  https://www.specialized.com/pl/pl/mski-turbo-levo-hardtail-comp-29/p/159114?color=239464-159114
      2.  https://www.bikester.pl/cube-reaction-hybrid-slt-500-kiox-rower-elektryczny-hardtail-niebieski-857668.html
      3. https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-elektryczne-mtb/powerfly/powerfly-hardtail/powerfly-5/p/23179/?colorCode=black

Planuje wycieczki max 50-60 km szuter, polne ścieżki, las. (na razie beskid niski, bieszczady). 
      Pomóżcie który rower wybrać. Może macie doświadczenie z tymi maszynami.  Najlepszy osprzęt ma cube,  najbardziej podoba mi się spec . 

Z góry dziękuje za opinie.

Pozdrawiam

• G3orG3
      Przez G3orG3
      Witam. 
      Wymieniam koła, i podobają mi się te Crossmaxy. Jeżdżę glownie w terenie. A w ich specyfikacji jest że max 120 kg. A ja ważę 106 plus rower z 13 kg. I tylko 20 szprych. Nie chciałbym ich szybko zdecetrować. Jakieś propozycje? 
    • Janisz
      Przez Janisz
      Witam,
      Potrzebuję pomocy forumowiczów odnośnie doboru roweru dla mojej żony. Jazda po lesie, raczej spokojna. Trochę podjazdów i zjazdów ale w zawodach udziału brać nie będzie. Sam osobiście jeżdżę na Treku Procaliber 8 z 2018r i jestem z niego mega zadowolony. Moja żona ma 164cm wzrostu. Robiliśmy przymiarkę do rowerów Treka i wyszło, że najbardziej pasuje jej rama 15,5. Na ramie 17,5 było już niekomfortowo ze względu na zbyt bliską odległość do kroku.

Zacznę od tego, że zależy mi na tym aby znaleźć rower w granicach 2500-3000zł. Fajnie byłoby jakby w osprzęcie znalazł się amortyzator przedni – powietrzny.

Na przedział cenowy wpisuje się jedynie Trek X-Caliber 7 ale tam jest amor na sprężynie i obręcze nie są przystosowane do mleka ☹ Oczekiwania spełnia X-Caliber 8 ale tu cena jest zbyt wysoka.

Znalazłem na alledrogo KROSS Level R7 za 2960zł:
      ·       waga: 12,40 kg
      ·       Widelec: Rock Shox Recon Silver RL Air (skok 100mm, blokada skoku,QR15, stożkowa rura sterowa)
      ·       Piasta przód: Shimano Deore HB-M618 15x100mm
      ·       Piasta tył: Shimano Deore FH-M618 12x142mm
      ·       Opony: Schwalbe Rapid Rob 27.5"x2.1"
      ·       Obręcze: WTB STP i19 27.5" Tubeless Ready
      ·       Przerzutka przód: -
      ·       Przerzutka tył: Sram NX
      ·       Hamulce przód: SRAM Level T (tarczowy, hydrauliczny)
      ·       Hamulce tył: SRAM Level T (tarczowy, hydrauliczny)
      ·       Dźwignie hamulca: SRAM Level T (hydrauliczne)
      ·       Manetki: SRAM NX Trigger 1x11
      ·       Korby: SRAM NX 32T
      ·       Suport: SRAM Press Fit GXP
      ·       Łańcuch: SRAM PC-1110
      ·       Kaseta / Wolnobieg: SRAM PG-1130 11-42T
      O Krossie naczytałem się sporo negatywnych opinii odnośnie gwarancji. Z Trekiem w tych sprawach będę miał spokój.
      Nie ukrywam, że na rower chcę wydać jak najmniej za jak najlepszy sprzęt. Żona nie wiadomo ile pojeździ a blokować kasę w rowerze w piwnicy to słaba inwestycja. Żona chciała abym znalazł rower (używkę) za 1000zł więc im taniej tym lepiej

Będę wdzięczny za podrzucenie jakiś alternatyw dla powyższych.