Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.07.2017 o 07:38, cinol123 napisał:

 

 

Gdzie ? Jakie ? Tez bym kupil np 3szt Femto z -90% bonusem.

Chyba późna odpowiedz,te lamki kupiłem na Chain Reaction Cycling,trzeba czyhać to czasem można znaleźć jakieś wyprzedaże,mieszkam częściowo w UK to tez w tutejszych sklepach internetowych (stacjonarnych też)można naprawdę wiele kupić za śmieszne pieniądze,nie jak w Polsce że prędzej zgnije niż zejdą z ceny.Tak wiem w Polsce wat 23 procent w UK chyba 19 tylko ci co tak argumentują niech dodadzą ze pracownikom płacą czterokrotnie mniej niż w UK a i lokale wynajmują za 4 krotnie mniejsze pieniądze tak że kit nie mnie! Te lampki to Lezyne power drive XL 400 lumenów,kupiłem je chyba za 6 czy 7 funtów,żałuje ze tylko 3,akurat miałem puste konto bo było ich 6,sam do lasu używam 1400 lumenowej ale za tę musiałem zapłacić jakieś 80 funtów i tez było przecenione z 200 :-)podglądaj sklepy takie jak Evans,Rutland(buty Specialized spod do jazdy crossowej i lekkiego MTB kupilem chyba po 13 funtów tak że poszły na prezenty dla przyjaciół :-))zerkaj na brytyjskie strony.Warto tez czasem wyhaczyć tzw powystawowe rzeczy tak kupuje ubrania, rękawiczki a rowery tylko z wyprzedaży.

Edytowane przez roberttrebor
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego było w ostatnim czasie, ale:

2 opony Continental RaceKing 2.0
Ramę: Carbon AUTHOR MODUS 29 2016
Szosę: Author Aura Disc 44 rozmiar 58
Amortyzator: RST First 29 QR 15
Piasta przód: Piasta NOVATEC D791SB czewona
Piasta tył: NT-D792SB czerwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti Race King 2.2 x2
Conti Tube x2
Adapter presta>schrader
Mostek Tioga O'Bone 25,4x80
Odtłuszczacz Finish Line Citrus
Smar litowy
Decathlon AllinOne (czyszczenie, smarowanie)
Olej Rohloff
Pompka stacjonarna B'Twin 500
Pompka ręczna Beto
Przymiar do łańcucha
Śrubki do otworów na bidon
Uchwyt rowerowy na zegarek
Uchwyt rowerowy na latarkę
Okulary Rockrider ST100
Sakwa Coolchange
Bidon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna idzie, trzeba się zbroić, wpadło kilka rzeczy jeszcze zimą, ale ostatnie dwa tygodnie były już mocniejsze zakupowo :)

Pompka do amora Topeak Pockej DXG - trochę droga ale jakość adekwatna do ceny. Nie wiem jak wypadnie test długoterminowy ale ta marka jest jedną z moją ulubiony i trzyma jakość.

Buciki FLR F-75 II CARBON - kurcze, podeszwa sztywna okropnie. Znaczy się dobre :) To takie przyzwyczajenie z czasów jak się jeszcze ścigałem - zawsze takie kupuję. Trzeba będzie tak jeździć żeby chodzenie ograniczyć do minimum. No i nawet fajnie wyglądają.

Łańcuch KMC 9 coś tam...Gold -   zawsze jeździłem na shimano, czas oblukać coś innego.

Skarpety DexShell Visibility Cycling - ponoć wodoszczelne. To się okaże bo jeszcze nie miałem okazję w takich warunkach testować. Wygląd fajny, leżą na stopie extra..jedyne co to wydają mi się troszkę za grube. Przynajmniej w dłoni, bo po założeniu na stopę to wrażenie znika.

Kask Alpina Fadaia - od razu jak zobaczyłem wiedziałem, że chcę go mieć. Spodobał mi się. Trochę dziwna rozmiarówka, mam Alpona Mythos 57-62 i jest sporo za duży na mnie, do tego stopnie, że jeżdżę w nim w zasadzie tylko zimą, gdy mam pod kaskiem jeszcze czapeczkę lub bandanę. Fadaia wziąłem rozmiar 53-58 i niby pasuje, ale tu znów musi być na maxa poluzowany, a i tak mam wrażenie, że z deka przymały. Generalnie kask wydaje się super, ale na razie dumam czy go ujeżdżać czy kombinować jednak rozmiar UP.

Suport TOKEN 878 - nie wyskoczył z lodówki :)   musiałem go zamówić i zapłacić. Wczoraj zamontowany.  Dobrze się, kręci, poza tym suport jak suport.

Chwyty Esi Chunky - jestem sceptyczny do ich niebywałej jakości. Już mam jedną parę. W sumie to nie wiem czemu akurat na nie padło. Jakoś tak wyszło.

Opona Hutchinson Python Hardskin 29 - moje ulubione oponki na niezbyt wymagające warunki. W błocie spisują się tragicznie ale swoją dawkę błota już przyjąłem i Golonki i na Cyklokarpatach i teraz staram się jeździć tam gdzie pythonki zasuwają aż miło.

Jakieś pierdoły typy łatki TipTop, naklejki ochronne Setlaz, kilka śrubek kolorowych.

Myślę na jakąś fajną kierą o długości 620-720 mm. W miarę prostą. Token jest fajny ale nie chcę za bardzo karbonu do mojego czołgu. No i cały czas myślę czy wchodzić w końcu w mleko czy też nie. W sumie jedyny argument za mlekio jest taki, że prawie wszyscy na nim jeżdżą :)   ..wszystkie pozostałe są przeciw.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Fenixa 5 - jako zegarek na codzień, do biegania, ale i na rower przy dojazdach do pracy. Mam go od kilku dniu. Jest ekstra! Wahałem się pomiędzy FR935, a F5, ale zdecydował wygląd jako zegarek do codziennego użytku plus łatwa wymiana pasków. 

Na zdjęciu wszystkie (poza nawigacją samochodową) graty od garmina, które używa moja rodzina. 

pozdr

 

AK190309_001.jpg

Edytowane przez parmenides
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt do Garmin / Bryton z logo Srama z Aliexpress - 20 zł (12 zł przesyłka bo zależało mi na szybkiej dostawie)

2 pary bezbarwnych okularów z Aliexpress (7 zł + 5 zł)

Skuwacz i przymiar do łańcuch z Aliexpress

4 plastikowe koszyki z Aliexpress o wadze 22-23 g sztuka po 2.70 zł/szt. (nie widzę w tym przypadku kupowania carbonowych po > 100 zł)

Licznik GPS Bryton Rider 20+

Pulsometr i czujnik kadencji Bryton ANT+

Pedały szosowe XLC PD-R04 carbon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony Schwalbe:
Racing Ray 29x2,25 Evo SS Addix SpeedGrip
Racing Ralph 29x2,25 Evo SS Addix Speed

Łańcuchy KMC:
X12 TiN  x1
X12 EPT x1


Sram Eagle Chain Gap - narzędzie do regulacji odległości górnego kółka od kasety. Ze zmieniarkami SRAMa nie mam dużego doświadczenia i jakoś nie mogę się z nią dogadać w tym zakresie (zmienia bardzo dobrze, ale oczekuję czegoś więcej). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 2 miesiące to:
trenażer Elite Direto
Kierownica szosowa Easton EC90SL 42cm
Owijki Lightweight Handband białe
Bidon 2x Lightweight Reservetank biały (Tacx Shiva)
Czapka full cap Lightweight Soneblende ;)

No i małe zakupy do Santa Cruza i za razem pokaz jak się załadowałem w balona ;)
Otóż w poprzedni weekend kupiłem dwie opony Continental Race King 2.2 Race Sport pod dętkę. W niedziele rano założyłem je na Crossride po czym wieczorem okazało się że mam okazję kupić prawie nowe Crossmaxy SL. Także dwa razy szarpałem się z oponami a gdybym wiedział to kupiłbym od razu Tublessy ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła TOKEN , z wyprzedaży, rozmiar 29. W zasadzie kupione w lecie ubiegłego roku, czekały na swój czas i się doczekały. Pierwsza jazda i jestem w szoku jak świadomość nowego sprzętu może wpłynąć na doznania. Fakt, że 700 gramów lżejsze od poprzednich ale miałem wrażenie, że rower sam jedzie :)

Tarcze hamulcowe QUAXAR , tanie lekkie, działają

Rękawiczki ZIENER Cesarius - rękawiczki świetne, ale rozmiarówka jakoś nie pode mnie. Rozmiar 8,5 sporo za duży, rozmiar 7,5 niby dobry ale wolał bym ciup większe. Na razie czekają na decyzję.

Kaseta 9 speed XT 11-32. 

Pedały XPEDO M Force - zawsze byłem wyznawcą Shimano, ale od pewnego czasu zacząłem testować inne firmy, które jak się okazało całkiem fajne i dobre rzeczy potrafią zrobić. Rzeczone pedałki w ręku sprawiają bardzo dobre wrażenie, waga 312 g sytuuje je jako lekkie. Test długodystansowy zacznie się niebawem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...