Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Abus Combiflex wygląda, jakby miał się poddać na jedno mocniejsze szarpnięcie. Na Youtube jest film jak gość tnie tę linkę mini cążkami bez problemu (link ). Nożykiem albo nożyczkami też by się dało. Nie zaufałbym takiemu wynalazkowi w ogóle.

Mówienie, że to zabezpieczenie ma sens to jak powiedzenie, że skarpetka zadziała tak samo jak prezerwatywa. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ChuChu napisał:

Tylko weźcie mi napiszcie, jaki to ma sens? Odkręcenie śrub od koszyka bidonu, to 20 sekund roboty. Nie zawsze jest możliwość, żeby postawić rower tak, że będzie na oku.

Linka zapinasz tak, że jednak oplata ramę wiec samo odkręcenia nic nie da. Poza tym to jest rozwiązania na chwilę. Brakło wody na trasie, stajesz pod sklepem, wchodzisz do środka i kupujesz. Nie ma Cię 2-3 minuty, rower widzisz, ale jesteś od niego kilka metrów. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eathan

Mam to dopiero od roku gdzieś, ale było już myte i póki ci nie ma z problemów.

@ChuChu

A jaki ma to sens odkręcać, skoro taką linkę sforsujesz dobrymi obcęgami w pół sekundy? W dodatku jak to przeciągniesz przez ramę to okręcenie nic nie da bo trza obciąć ;)

To jest zabezpieczenie tymczasowe na przypadkowych amatorów, rower i tak trzeba mieć na widoku. 

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rambolbambol napisał:

Abus Combiflex wygląda, jakby miał się poddać na jedno mocniejsze szarpnięcie. Na Youtube jest film jak gość tnie tę linkę mini cążkami bez problemu (link ). Nożykiem albo nożyczkami też by się dało. Nie zaufałbym takiemu wynalazkowi w ogóle.

Mówienie, że to zabezpieczenie ma sens to jak powiedzenie, że skarpetka zadziała tak samo jak prezerwatywa. 

Fleksem na baterie też się da przeciąć zabezpieczenia za kilkaset złotych.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rambolbambol napisał:

Abus Combiflex wygląda, jakby miał się poddać na jedno mocniejsze szarpnięcie.

Raz zapomniałem kodu i uwierz, szarpanie na ostrej k***** nic nie dało.

Licytujecie się jak to jest słabe ale wyobraźcie sobie te sytuacje, o których pisze @Eathan i @Mandoleran - to w zupełności wystarcza.

Tak, każdy przechodzeń nosi w kieszeni imbusy, cęgi i flexa na aku 🤦‍♂️

  • +1 pomógł 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie każdy pieszy jest złodziejem. Natomiast jeżeli ktoś poluje na rower, to być może imbusy i kombinerki ma.

Lepsze to niż nic, no ale nie wzbudza wielkiego zaufania. Nawet wchodząc do sklepu na 3 minuty, nie zawsze da się postawić rower tak, żeby był na oku.

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym zapinam rower przy sklepie w czasie wypadu rowerowego, żeby się nie stresować, że przez 2-3min ktoś podejdzie i odjedzie, wyniesie, zapakuje na samochód. Wszyscy chyba maja świadomość, że to zapięcie nie chroni przed kradzieżą przygotowaną bo ta linka to 3 sekundy ze szczypcami. To ma chronić przed kradzieżą oportunistyczną (nie wiem czy do końca pasuje tu ten termin ;p).  

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na YT polski film z cięcia kilkunastu różnych zabezpieczeń, markowych i nie, od 100 do chyba 800-900 zł. Motocyklowych, ale zasada ta sama. Jedno tylko się nie poddało cięciu flexem, jakiś nowy stop firmy z UK. Reszta nawet bardzo drogich – to kwestia od kliku do kilkunastu sekund. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chociaż flex przy rowerze w ludnym miejscu? Nie wiem czy przechodnie nie zareagują jednak.

Moja siostra kilka lat temu mieszkała przy placu Wolnica w Krk - dość ruchliwe miejsce. Zgubiła kluczyk do zapięcia rowerowego, wiec zostało jej odcięcie zapięcia fleksem. Robiła to w biały dzień - nikt się nawet nie zatrzymał popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, DiMoonn napisał:

Chociaż flex przy rowerze w ludnym miejscu? Nie wiem czy przechodnie nie zareagują jednak.

Widziałem jakiś filmik na YT, nie pamiętam czy to było nagrywane w naszym pięknym kraju nad Wisłą czy gdzieś indziej, jakimś Londynie na przykład ale gość w biały dzień w dość tłocznych miejscach przecinał fleksem u-locki i inne takie (oczywiście w swoich, wcześniej podstawionych rowerach) i nikt nie reagował

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...