Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 21.06.2026 uwzględniając wszystkie działy
-
Na Kaczawskich singletrackach jest wieża widokowa (góra Zawadna, okolice Gozdna), z której takie oto widoczki są. W oddali śląska Fujiyama, czyli Ostrzyca Proboszczowicka.12 punktów
-
10 punktów
-
10 punktów
-
9 punktów
-
8 punktów
-
6 punktów
-
6 punktów
-
6 punktów
-
5 punktów
-
Już ciężko mi się doliczyć, który raz jadę rowerem nad Bałtyk, ale po raz kolejny robię to nieco inną trasą niż w latach poprzednich. Kolejne ciekawe miejsca zaliczone, a to wszystko podczas trasy ultra 669 km na raz, bez snu. Polska jest piękna 😉4 punkty
-
4 punkty
-
3 punkty
-
Manetki tak, przerzutki nie. W napędach z większą ilością przełożeń łańcuch jest węższy, więc i wodzik przerzutki też. To oznacza że np. przerzutka dedykowana 10sp. będzie działać na 9sp. ale będzie ocierać na dużej kombinacji przełożeń. Poza tym przerzutki do 2x i 3x są inne.2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
"Bóbr ...., ja ....., jakie bydlę!" No przyznać się kto, gdy usłyszy słowo bóbr, od razu ma w głowie ciąg dalszy.2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
1 punkt
-
Zwykłe deorki M6100 będa o niebo lepsze od tych mechaników a koszt dzisiaj śmieszny.1 punkt
-
Pytanie, po co tak chcesz skrupulatnie okleić cała ramę ? Tak bardzo trzęsiesz się aby nie dostała nawet maluśkiej ryski ? Dla mnie bez sensu. Po za tym rower należy do takich "figur geometrycznych" ,że choć będziesz stawał na głowie to go nie okleisz tak jak to sobie próbujesz wyobrazić. Jak już spać nie możesz po nocach w obawie o "dzwoniące" kamerdolce po ramie to oklei okolice suportu. Po za tym to rower prawie szosowy 😉 to tym bardziej oklejanie jest bez sensu. A w dodatku tyle folijki to też spory ciężar.1 punkt
-
@pio528 ty nie masz mocowania Post Mount (PM) z przodu . Ty masz starszego International Standard (IS). Masz adapter który przechodzi z IS na PM. Przy ewentualnej wymianie tarczy na inny kaliber będziesz zmuszony taki sam kupić ale dostosowany do aktualnego rozmiaru tarczy. Ładowanie hebli XTeka 8100 to delikatny przerost formy nad treścią . Nie adekwatny do reszty szpeju. Wystarczą Tobie MT 200 lub z serii MT400. Po przesiadce z linkowych na hydrauliki nawet te co napisałem wcześniej odczujesz to bardzo na plus.1 punkt
-
No i jeśli nie zależy ci na logo XT to lepiej bierz SLXy, hamują dokładnie tak samo.1 punkt
-
Szczerze to nie jest rower topmarketowy pod kątem osprzętu, więc samą zmianę z linek na płyn już odczujesz bardzo zauważalnie, tym bardziej, że 8100 to nie najniższa półka. Na razie więc nie kombinuj z tarczami, po prostu wymień sobie same hamulce. Jakby się okazało, że rower tak cholernie katujesz, że taka zmiana to jeszcze za mało, wówczas pobawisz się z tarczami. Zasadniczo ważne jest, by tarcza nadawała się do klocków, które będą w hamulcach (są tarcze pod żywiczne, półmetale, metaliczne, ceramiczne, inne wynalazki). Generalnie nie poleca się tarcz dla klocków żywicznych stosować z klockami full metalicznymi. W wariancie najmniej inwazyjnym długość przewodów będzie przypadkiem i fuksem odpowiednia (albo nieodpowiednia, ale to olejesz) i tylko zamontujesz to w rowerze - zacisk na dole i klamkę na kierze. W wariancie nieco gorszym, przewody będą za długie i czeka Cię skracanie. Umiejętne skracanie nie musi powodować konieczności odpowietrzania, ale przy braku umiejętności po skracaniu i zmontowaniu jeszczer musisz odpowietrzyć. Po skróceniu przewodu będziesz potrzebował co najmniej tzw. oliwki (mosiężna baryłeczka zakładana na przewód), ewentualnie tzw. szpilki (chociaż szpilkę można wydłubać z ogryzka przewodu pozostałego po skróceniu, jeśli nie będziesz miał nowej). Jeśli kupisz hamulec jako tzw. J-kit, to na YT znajdziesz tutorial jak to podłączyć, włącznie z tym, co robić, jak trzeba skrócić przewód, a w zestawie będzie extra oliwka i szpilka. Do tego klucze - imbus 5 do śrub na zacisku a i chyba też śruby na klamce, płaska ósemka (pisze z pamięci, a może dziesiątka?) do śruby przewodu do klamki (jeśli skracanie lub J-kit), no a jeśli odpowietrzanie to już mały zestawik do odpowietrzania. Na YT jest sryliard tutoriali jak skracać, odpowietrzać, montować. Wskazane przez Ciebie hamulce będą pasowały do roweru i tarcz. Jeśli z tyłu miałeś momntaż na IS, to i tak zapewne masz już tam adapter na post mounta, więc nic nie trzeba robić. Ale chyba IS to jakaś prehistoria i tego już nikt nie stosuje (ja miałem dawno temu w rowerze takie cuś).1 punkt
-
To nowość więc ciężko o opinie, ale na papierze ma naprawdę niezły stosunek jakość/cena: https://sportano.pl/p/921114/rower-dzieciecy-attabo-rash-24-11-4-kg-gen-2-pomaranczowy Lżejszy, lepszy ale dużo droższy: https://roko.bike/pl/product/24trail I najdroższy, ale czy najlepszy? https://woom.com/pl_PL/dzieciece-rowery-gorskie/off-air-5?variant=terra-coppa1 punkt
-
Zaryzykuje tezę, że jednak to silnik jest sercem każdego pojazdu i jest ogromna szansa, że na 29er byłaby tak samo wysoko, biorąc pod uwagę jej aktualną formę. Natomiast trzeba oddać, że Mathias Fluckiger zajmując 32 miejsce na 32er wstrzelił się w punkt! 🙃1 punkt
-
Korzystając z okazji przekładki ramy (koła 27,5") u kolegi, zrobiłem tymczasowego mulleta: Zawracając na osiedlowej uliczce ledwo się wyrobiłem między krawężnikami. Większe koło plus znaczne podniesienie przodu i związana z tym zmiana całej geometrii kierowania (efektywny trail, rzut środka ciężkości) spowodowała, że rower prawie nie chciał skręcać. Ale to mogłoby mieć sens w połączeniu z bardzo grubą oponą z tyłu i obniżeniem mostka.1 punkt
-
Światełka, pewnie wyświetla różne cuda jak się kołem zakręci. Wynalazki z temu itp. Ale w sumie to może być jakiś rowerowy zderzacz hadronów 😆1 punkt
-
Czytając post @xnx3000 Kupiłem na chińskiej platformie lampkę King Kong X7 Max .Cena była coś około 95 zł, jednak dostałem jakiś upust i tą lampkę z dołączonym akumulatorem kupiłem za cenę około 55 zł. Jedna uwaga. W opisie tej lampki jest informacja iż lampka ta działa z aku 18650. To błąd. King Kong X7 Max działa z aku 21700. Taki jest dołączany do tej lampki. Mam chyba 3 sztuki 18650 i myślałem że będę je mógł spokojnie wykorzystać w tej nowej, ale nic z tego. Także jak ktoś zdecyduje się zamówić niech ma to na względzie iż ona działa z 21700 . Tak na szybko zrobiłem kilka zdjęć telefonem jak ta lampka świeci w nocy . Może komuś pomoże gdy będzie się zastanawiac nad wyborem lampki rowerowej.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Mi się trochę gratów nazbierało przed i po weekendzie: 1. Lemondka Van Rysel z decathlona - kupiłem jakąś tańszą żeby zobaczyć czy warto wykorzystać na zawodach. Jak bym miał tego używać częściej kupiłbym Zipp'a i podniósł podkładkami ze 3cm wyżej. 2. Sram Blips AXS do lemondki 3. Owijak Sram również do lemondki 4. Nowe gumy do łap Apex'a - kupiłem od Rivala; mają trochę inną fakturę na tej gumie ale poza tym to dokładnie to samo. 5. Okulary Julbo Density 0-3. Lekkie to jest niesamowicie i leży na nosie lepiej niż Sutro - ani razu nie musiałem poprawiać ich w trakcie jazdy. 6. Zestaw do łożysk z Aliexpres - myślałem, że to jest to samo co Ztto ale jednak nie do końca. 7. Smar do ratcheta 8. Tarcze hamulcowe III Pro - jeszcze nie wiem do którego roweru pójdą ale za 4dyszki żal było nie brać. Ktoś ich używa? Widziałem sporo pozytywnych opinii.1 punkt
-
1 punkt
-
Dzięki , dziękuję za link, WR81 👍 Grx 2x10 układa się w całość, ale jednej rzeczy nienogarniam, w lewej klamce nie ma kabla hydrauliki tylko zaślepka , wczoraj kupione 600 pudełkowe, czy to czasem jest czy czasem nie ma ? Nie miałem klamkomanetek shimano z hydrauliką dotąd. Drugie pytanie co to ta mini blaszka w woreczku ? A trzecie - może komuś zaciski takie jak te będą potrzebne, flat uajt czy ikapuczino. To GRX 400 , będą na sprzedaż bo ramy nowoczesnej nie mam i klamki połączę z zaciskami mtb . W razie co afiszuję...1 punkt
-
Trochgę się wykosztowałem, ale wreszcie jest pełne 150mm skoku Ed/ Pierwsze wrażenia z użytkowania; nie dziwię się że w wersji V3 tak rozwalało ten ślizg. Sztyca wraca z bardzo dużą szybkością (i niestety nie można tego regulować), a stuknięcie towarzyszące całkowitemu wysunięciu jest tak głośne, że aż nieprzyzwoite. Pod tym względem imo lepiej było w poprzednim moim mykmyku; trochę wolniejszy powrót, ale i znacznie delikatniejsze stuknięcie.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Powrót z Garniaka EE2 na budżetowe rozwiązanie z racji że coraz rzadziej ostatnio korzystałem z navi.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
