-
Liczba zawartości
175 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez D1ckSteele
-
[Koszulki] mistrzowskie, tourowe, klubowe - czy wypada ubrać.
D1ckSteele odpowiedział gnomon → na temat → Odzież górna
Raz mijałem na ścieżce chyba włocha bo miał na koszulce i bibsach łącznie chyba 50 napisów giro d'italia i Italy, cisnął full spocony 22km/h. Takie mi się to wydało wiejsko/pozerskie. -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
D1ckSteele odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Zostawię update dla potomności. Własnie wracam z pierwszej setki po zrobieniu powyższego. Jest wszystko git, nic nie skrzypi. Wygląda na to że faktycznie stare klocki musiały być nasiąknięte czymś tłustym i zostawiały syf na tarczach. Przetarcie tarcz papierem ściernym p180, przetarcie IPA + nowe klocki i wszystko działa tak jak powinno. Dzięki za wszystkie komentarze -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
D1ckSteele odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Ostatnie podejście. Pooglądałem te klocki, rzeczywiście wyglądały dziwnie, jakby pół klocka było w lekko innym odcieniu. Przetarłem tarcze papierem, przeczyściłem IPA, założyłem nowe klocki. Po pracy jadę na pole testować XD Jak nie zadziała to to p...ole będe tak jeździł, sąsiedzi już się prawie przyzwyczaili. -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
D1ckSteele odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Też się pierwszy raz z tym spotykam. Może nie miałem jakiegoś wielkiego przekroju, ale też wcześniej miałem kilka na tarczach i nigdy tego problemu... Mogłem go jakoś przypadkiem zapaćkać ale na nieświadomce więc się nie liczy XD -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
D1ckSteele odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Może jakoś delikatnie. Kurde nie pamiętam żeby kiedykolwiek miały kontakt z czymś tłustym ale mogłem tez czegoś nie zauważyć i chlapnąć mineralnym przy bleedingu klamek. Poprzecieram papierem, odtłuszczę jeszcze raz i zobaczymy co dalej, jak nie pomoże to nowe klocki. -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
D1ckSteele odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
IPA by pomoglo -
Hej, po złożeniu nowej szosy heble strasznie się drą na ostatnich dwóch metrach hamowania do zera, nie ważne czy mocno ścisnę klamkę czy powoli chcę się zatrzymać, tuż przed całkowitym zatrzymaniem drą się na pół osiedla, dźwięk przypomina szorowanie pazurami o tablicę szkolną XD Docierałem hamując z 35km/h do 5km/h ok 20 razy od nowości. Czyściłem klocki i tarcze IPA wielokrotnie, nic nie pomaga. Zaciski ustawiane metodą, poluzuj 2 obroty śrubki zacisków, ściśnij mocno klamkę, dokręć śrubki zacisków. Tarcze: Ultegra CL800 Klocki: SWISS STOP Disc 34 RS Wszystko nowe. Co z tym robić ? Przetrzeć klocki papierem ściernym ?
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
D1ckSteele odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
D1ckSteele odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Sorry, już podaję: bo muszę się pochwalić świeżo złożonym bajkiem w tak pięknych okolicznościach przyrody ... i niepowtarzalnych. Kanał łączański na zachód od Kraka. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
D1ckSteele odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Poleć coś w zamian ... oprócz smalcu 😊 -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
D1ckSteele odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Po roku jeżdżenia bez kasku, przez ostatnie przygody na ścieżkach i na mieście jednak kupiłem Imbusy wery po zaokrągleniu bleed capa od klamik tanim multitoolem. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
D1ckSteele odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
Dopiero co skończyłem skręcać. Przesiadka z aluminiowej emondy. BMC Teammachine SLR01 v2: - Koła karbonowe zrobione przez Szobaka z Rzeszowa 44mm piasty DTSwiss350 54T - Korba i kaseta ultegry 50-34, 11-34 12s - Klamki i przerzutki 105 DI2 - Pedryle FAVERO Assioma PRO RS-2 - Siodło SELLE ITALIA Max SLR Boost Gel Superflow - Gumy Conti Gp5000 30mm + dętki TPU Waga 7,2kg bez pedryli. Pozdro dla szybkierowery.pl, którzy z ramą sprzedali mi standard kierę w zestawie z niepasującym top capem od wersji aero.
-
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
D1ckSteele odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
W ostatnim tygodniu najbardziej mnie wkurzyło to że mnie nic nie wkurzyło i nie miałem na co narzekać. Długi weekend, super pogoda, ludzie jakoś tak mniej chamscy na ścieżce a wracając wioskami do domu znalazłem stówę leżącą na poboczu XD -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
D1ckSteele odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
D1ckSteele odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[Statystki] Dystans 2026
D1ckSteele odpowiedział Zigfir → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Zigfir - 11 205 km (mtb, szosa + trenażer) [4571 km outdoor] D1ckSteele 5370km (szosa, gravel, trenażer) provayder - 5367km (MTB, szosa, rolka 529km) chester_jds - 3755 km (grv, mtb) szamysz83 - 3628 km (MTB, trochę chomik) smw44199- 3206km (cross outdoor) ernorator - 2936 km (szosa, gravel, trenażer) dfq - 2863 km [outdoor] Jacekddd - 2767km (velomobil - rower poziomy) bashey_pl - 2250km (GRV, Cross, trenażer) [1450km dwór] michalr75 - 1419 km (MTB) Sansei6 - 1202 km (MTB) JWO - 1070 km (MTB) Revolta - 892 km (MTB) schwinn0 - 446 km (trenażer) -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
D1ckSteele odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
Z zalet 105 DI2 ma też synchronized shifting i semi synchronized shifting. Semi przy zmianie blatu z przodu wbija Ci X zębatek z tyłu w górę lub w dół tak żebyś mógł zachować tą samą kadencję, oczywiście w pełni da się to tuningować na 2,3 etc. Full synch shifting np. w momencie, w którym masz duży blat z przodu i podbijasz do góry zębatki z tyłu to jak dobijesz do 11 to zamiast 11 zmieni Ci na mały blat z przodu i odwrotnie, jak na małym blacie z przodu zaczniesz zbijać tylne na coraz mniejszą to zamiast 2 wbije Ci duży blat z przodu XD mam nadzieję że nie poebałem
-
[Koła szosowe] Wymiana z Alu na karbon
D1ckSteele odpowiedział D1ckSteele → na temat → Koła rowerowe
To tak na zwieńczenie tematu. Wpadło parę groszy ekstra z pracy i jednak się szarpnąłem na karbon XD + dętki TPU + piasty DTSwiss 350 54T straight pull. Zmiana z aluminiowych DTSwissRR521 i piast 370LN J-bend Już parę razy pojeździłem, raz setka, parę razy 50+km. Szybkie podsumowanie: - komfort - zero różnicy, ani lepiej ani gorzej, ewentualnie lekko lepiej, opony się ułożyły o 2mm szerzej w stosunku do poprzednich obręczy - prędkość - jest jakaś mikro zauważalna - przyspieszenie - no zbiera się teraz jak wściekły i czuć to bardzo przy wyprzedzaniu jak trzeba wylecieć zza kogoś, jest takie wrażenie jakby był "żywszy", jakby każdy moment depnięcia w pedał przekładał się na ruch do przodu. Przy poprzednich kołach tak to nie wyglądało. Wspinaczki też jakoś tak trochę lżej. - wygląd - zmiana z matowych na glossy jak dla mnie dużo na plus, stożek 44mm tez robi robotę - ogólne wrażenie - różnica w przyspieszeniu bardzo duża, ale czy warto ? ciężko powiedzieć, jest teraz sztywniejszy i mniej zamula i to czuć bardzo, lżejszy o +/- 600g. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
D1ckSteele odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Szczerze, nie wpadłem na ten pomysł XD Za to udało się załapać na darmowy upgrade piasty do DTSwiss350 zamiast oem. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
D1ckSteele odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Koła od Szobaka z Rzeszowa, stożek glossy 44mm, wewn 24mm zewn 31mm, piasty DTSwiss350 54T + Dętki RideNow TPU -
[Statystki] Dystans 2026
D1ckSteele odpowiedział Zigfir → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Zigfir - 10 080 km (mtb, szosa + trenażer) [4005 km outdoor] D1ckSteele 4420km (szosa, gravel, trenażer) provayder - 4140km (MTB, szosa, rolka 529km) szamysz83 - 3337 km (MTB, trochę chomik) chester_jds - 3092 km (MTB, GRV) smw44199- 2548km (cross outdoor) ernorator - 2255 km (szosa, gravel, trenażer) bashey_pl - 2250km (GRV, Cross, trenażer) [1450km dwór] dfq - 1826km [outdoor] Jacekddd - 1200km (velomobil - rower poziomy) JWO - 1070 km (MTB) Sansei6 - 1008 km (MTB) Revolta - 892 km (MTB) michalr75 - 820 km (terenówka) schwinn0 - 446 km (trenażer) -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
D1ckSteele odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Wiem tylko chcę pojeździć trochę żeby zobaczyć czy będzie wygodnie z jedną na dole czy dać więcej, potem sterówka do przycięcia. Koszt ok 2,5k minus za ile stare klamoty pojda na olx.
