Skocz do zawartości

Ranking

  1. chester_jds

    chester_jds

    Użytkownik


    • Punkty

      23

    • Liczba zawartości

      463


  2. sznib

    sznib

    Mod Team


    • Punkty

      19

    • Liczba zawartości

      11 532


  3. CoolBreezeOne

    CoolBreezeOne

    Użytkownik


    • Punkty

      16

    • Liczba zawartości

      1 422


  4. gnomon

    gnomon

    Użytkownik


    • Punkty

      11

    • Liczba zawartości

      217


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 18.06.2026 w Odpowiedzi

  1. Tu mnie jeszcze nie było - punkt widokowy Róg. W dole Chełmsko Śląskie, w oddali Góry Krucze, Rudawy i Karkonosze.
    10 punktów
  2. Bo przez chwilę szutrowałem przez pole przerośniętych pieczarek
    10 punktów
  3. Po roku jeżdżenia bez kasku, przez ostatnie przygody na ścieżkach i na mieście jednak kupiłem Imbusy wery po zaokrągleniu bleed capa od klamik tanim multitoolem.
    7 punktów
  4. - zestaw do ekstrakcji i wprasowywania łożysk; - czujniki kadencji/ prędkości do geoida (wszedłem w ten system i konwertuję wszystkie rowery do tego, więc wszędzie idzie duo czujników na każdy egzemplarz); - przyrząd do wciskania szpilek do przewodów hamulcowych oraz ucinania ich. Miałem takie coś ale z tworzywa i przy próbie zaoszczędzenia na szpilce i jej wyciągnięciu złamałem ten cienki koniuszek praski. W efekcie kupiłem narzędzie aluminiowe.
    6 punktów
  5. @sznib Napisałeś Nie mając na to żadnych danych, czyli wyssałeś to z palucha (a dokładnie to z jakichś prawicowych bredni w necie). I tak, taki tekst to modelowy rasizm. A rasizm jest ch..owu. Teraz dawaj warna, czy co tam chcesz...
    5 punktów
  6. Bulls*it Panie @uzurpatorze. Coś nie jest legalne, bo odpowiednio "wygląda", tylko wówczas, gdy spełnia określone kryteria. Co jest rowerem elektrycznym, jest jasno zdefiniowane (instalacja max 48 V, max moc 250 W, idea wspomagania, a nie zastępowania pedałowania, owo wspomaganie odcinane przy max 25 km/h). Wszelkie "manetkowce", czy pojazdy o wyższych parametrach mocy, prędkości itp. to są w świetle prawa motorowery lub wręcz motocykle (to ostatnie w zależności od spełnienia znów określonych kryteriów) i wymagają homologacji, rejestracji, ubezpieczenia OC i oczywiście takim pojazdem poruszać trzeba się po jezdni, a nie drodze dla rowerów. I ich wygląd absolutnie nie ma nic do rzeczy. Podobnie sprawa wygląda z różnymi UTO. Hulajnogi pędzące 50 km/h to już też nie incydenty. Tylko tu prawdopodobieństwo wizyty na urazówce po szaleńczej jazdy takim pojazdem wyższe, więc w tym przypadku selekcja naturalna raczej dopada użytkownika, w przeciwieństwie do pseudoelektrorowerów, gdzie w przypadku kolizji z legitnym rowerzystą, to ten ostatni prawdopodobnie ucierpi bardziej (z powodu Newtona i istotnej różnicy pędów obu pojazdów).
    5 punktów
  7. O, to tutaj mam jednego co pisze do drugiego o lewoskrętności i bólu dupy. Procenciki dla niego proszę, bo pajacuje.
    4 punkty
  8. Ale jakie biedaszaszystowski - rozumiem że według Twojej oceny, te napływające masy z krajów Afryki i Azji - że oni sie asymiluja, dostosowują do panujacych reguł i wnoszą ten swój kulturalny dodatek ? Cała tzw Zachodnia Europoa pokazuje, że to nieprawda i to nie działa, widać to w każdym kraju, każdym jednym gdzie jest ich juz odpowiednio dużo. Wyobraż sobei siebie jak np podróżujesz do jakiegos EMIRATU i tam zaczynasz latać z krzyżem albo pić alkohol - przejdzie CI to wogole przez głowę ? ? żeby takie coś tam zrobić ?
    4 punkty
  9. To jest paradoks, moderator o mentalności ruskiego czynownika , sam siebie moderujesz ? przecież tym wpisem naruszyłeś regulamin , ale widocznie sam tego nie ogarniasz tu masz fragment regulaminu, który tak rygorystycznie przestrzegasz. "poniżają lub dyskryminują innych ze względu na rasę, narodowość, płeć lub wyznanie"
    4 punkty
  10. Widzę, że konkret temat, na poziomie Prezesa i malarza (podludzie,robactwo, gwałciciele i bandyci ) ,a najlepsze ,ze ten biedafaszystowski temat założył moderator, co jedzie ludzi za jakieś pierdoły .
    4 punkty
  11. Kupiłem Knolly, zbankrutowało. Kupiłem Cannondale'a, bankrutuje. Co chcecie abym kupił następne?
    4 punkty
  12. @girek Praga i zachodnie Czechy to plany na przyszłość, chociaż żona przebąkuje coś o Alpe Adria ale ja mam mieszane uczucia względem takich tras pod masówkę, bo bywa tłoczno. Ten wypad był generalnie bocznymi drogami i mimo kilku niezbyt przyjemnych odcinków - jestem na tak. W tym roku w ogóle zmieniliśmy zasady, dodając wolne dni na zwiedzanie i skracając dystanse w "zasadniczej" części. Poza wyjątkami nie było nerwówki i na kwatery trafialiśmy z dużym zapasem czasu. Może się starzeję ale ta formuła chyba bardziej mi się podoba, niż dotychczasowe gonitwy na czas Tymczasem kilka kolejnych fotek. Zamek Letovice: W zamku mieliśmy ciekawą przygodę - tłumu nie było, w zasadzie tylko starsza para zwiedzała z nami, okazało się, że oni mieli wykupiony nocleg w komercyjnej części zamku (5000 koron, jak nas poinformował przemiły Pan). Dysponowali oni kluczem do części oddzielonej kratą, którą nam otworzyli, jako bonus - zobaczyliśmy kilka dodatkowych komnat Państwo czuli się naszymi bliskimi sąsiadami, bo pochodzili z Ostrawy I jeszcze taki widoczek: PS. Przypomnijcie mi później o sumie i o lampie
    4 punkty
  13. Jakbyś nie zauważył to była reakcja na to że gość wchodzi na temat i bez żadnej konstruktywnej wypowiedzi zaczyna od wyzwisk i ośmieszania. Na początku to nie był temat polityczny, tylko z polityką związany. Moim celem było ostrzeżenie ludzi co nas czeka i raczej spodziewałem się dyskusji jak się przed takimi napadami bronić, a nie tego, co niektórzy userzy tu zaprezentowali. W realu nieraz dyskutowałem z ludźmi którzy mieli inne poglądy niż moje, nieraz dyskusja była burzliwa, ale nigdy nie było wyzwisk czy ośmieszania. Tymczasem w sieci, jak widać, wychodzi z ludzi diabeł i zrobią wszystko, żeby dowalić drugiemu, bo ma inne zdanie niż oni. Zaraz jest przypinanie łatek należności do jakichś partii, czy też różnych istów, tudzież agentów obcych krajów. Opamiętania życzę.
    3 punkty
  14. 3 punkty
  15. @RabbitHood piszesz "za stary na to jestem", ale chyba nie tak stary abyś mógł pojechać rowerem, zaproponować ciekawe trasy. Ja nie dalej jak 2 tygodnie temu objechałem trochę lubuskie, odważnie wybraliśmy się za Odrę😄 w piękne lubuskie lasy pomimo zdarzeń opisywanych przez policje.., to na przykład: @RabbitHood jak masz ciekawe trasy, to pokaż, chętnie skorzystamy. A jak już odpoczniesz, to poczytaj co ma do powiedzenia Policja i Służba Graniczna o problemach z migrantami w lubuskim, żebyś się głupio potem nie dziwił, gdy będziesz jeszcze starszy🙁.. itd, itd...
    3 punkty
  16. Zawsze to dobrze dowiedzieć się co u mnie za płotem słuchać od człowieka który nigdy tu nie był. Tak misiaczku - strach się bać! Wyjdź czasem na powietrze, przejedź się rowerem wokół komina pooglądaj żywych ludzi i nie wciskaj mi tu konfiarskich dupereli. Za stary na to jestem.
    3 punkty
  17. Jaki beżowy, jaki beżowy, osoba człowiecza pigmento - pozytywna.
    3 punkty
  18. Żeby nie było że jestem jakis Agresywnie nastawiony do nich - nie jestem - nie popieram tego, co robi np Dominik Tarzyński - ale patrząc realnie - jesli na 100 takich przyjezdnych - kilku nawet, 5 stanowi problem - to jeśli systemowo, nie jest w stanie dany kraj ich odsiać, odesłać, wsadzić do paki, i zrobić to sprawnie, to sory, ja się nie chce zastanawiać na ulicy, czy ten koleś zaraz czegoś nie odwinie bo np ide i filmuje kamerką otoczenie, a on kamery nie lubi przez swoje szemrane biznesa. Dlatego uważam, że lepiej jakby ich tu nie było. Bo w asymilację nie uwierzę, lata prób asymilacji we Francji, Niemczevch UK, Szwecji dowodzą żę to nie działa.
    3 punkty
  19. Bronię swojego prawa do kupienia sobie bugatti, którym będę jeździł 50 km/h w obszarze zabudowanym i 140 km/h na autostradzie. Bo mnie na to stać i nie łamię żadnego prawa. W przeciwieństwie do jazdy nawet 10 km/h po ddr pojazdem niehomologowanym i nieprzeznaczonym do tego. Kwestia, czemu samochody mają o wiele wyższą prędkość niż limity większości krajów (tak, wiem, formalnie nie ma ograniczenia w Niemczech na autostradach - i może to jest przyczyna?) to inna kwestia i o lobby motoryzacyjnym i pokrewnych można sprokurować inną dyskusję (tylko po co? wolę już trollowanie o upstroke'u i spd-ach, przynajmniej to jest w tematyce forum). Ale nazywanie hipokrytą każdego kto ma np. porsche jest krzywdzące, bo nie każdy tym porsche musi łamać przepisy. Nazywanie hipokrytą każdego, kto ma pseudorower jest czym innym (i słusznie uzasadnionym - niech se kupi legalny motor i jeździ po drodze, albo legalny rower, jeśli jeździ po ddr). Zresztą nawet gdyby założyć kaganiec na auta np. 140 km/h, to nie spowoduje to, że nie da się łamać przepisów. I naprawdę nie chce mi się o tym rozprawiać, bo to bez sensu. Gdyż dyskusja o czym innym tu jest, w tym wątku. Możesz mi drogi @sznib wyjaśnić, w jaki sposób przeszedłeś od tematyki zalinkowanego filmu do tego: ? Albowiem obejrzałem zalinkowany film i wiesz, co mi się skojarzyło? Problem masowej kradzieży rowerów w Niemczech w latach 90., przez oczywiście Polaków. Nie wiem, czy to wtedy byli inżynierowie i lekarze z owej Polski (oni wszak wówczas nie mieli tu lekko), niemniej owszem, "zajumany" w RFN rower można było względnie łatwo nabyć w kraju nad Wisłą. Ba, sam do końca mam wątpliwości co do jednego ze swoich ówczesnych rowerów, który kupiłem jako używany z "prywatnego importu z Niemiec". A ja w latach 90. i 2000. pozbyłem się też kilku rowerów drogą kradzieży. I to w czasach, gdy ciemnoskóry człowiek to było takie wydarzenie, że połowa ulicy się za nim odwracała, więc nie mógłby sobie tak ukraść roweru niezauważony. Zresztą wówczas obcokrajowcy w Gdańsku to albo dosyć dawni mieszkańcy łagodzący swoje Heimweh wycieczką luksusowym autobusem po dawnym Vaterlandzie, albo bogaci studenci z krajów arabskich, swoją drogą bardzo fajni ludzie, którzy wprawdzie nie do końca przestrzegali obowiązujących ich religijnych nakazów, ale z pewnością puknęliby się w głowę na myśl o kradzieży roweru. Kradli nasi ziomkowie. Kradli i wciąż kradną, w trzeciej dekadzie XXI wieku takoż. Kradzież roweru to nie tylko zajumanie, to dalsza paserka, upłynnienie i tak dalej. To wymaga minimalnej struktury, więc póki nie osadzi się tu jakaś macka szajki międzynarodowych rowerokradziejów, bardziej wciąż będę obawiał się współrodaków, niż inżynierów i lekarzy z bliskiego wschodu czy Afryki. Swoją drogą kto wie, może dość wyważony ton gostka z tego video jednak dotyczył (też?) naszej nacji, dość obficie zalewającej Albion... Ja wiem, że łatwiej wskazać winnego "odmieńca" (a kolor skóry najłatwiej odróżnić), ale sorry - Twoje nawiązanie do paktu migracyjnego to już jakaś brunatno-konfederacka podpucha. Zupełnie jakby ten film był tylko naprędce wyszukanym dość luźno związanym powodem, by upuścić nieco ksenofobicznego ciśnienia. Tym bardziej, że "ogólny spadek bezpieczeństwa, również dla nas, rowerzystów" to nieco słabe związanie. Wiadomo, że jak bezpieczeństwo spada "ogólnie", to dotyczy w jakimś stopniu każdego, rowerzystów również. Kradną ludzie, nie nacje. A mi się w ogóle nie chce o tym gadać i sam mam sobie za złe, że się odezwałem.
    3 punkty
  20. To nie to samo. Nie ma prawnego wymogu kagańca na auta, podczas gdy na rowery elektryczne jest. Więc póki jeździsz sobie grzecznie autem do 140 (130 to dawny limit, aktualnie drogi "A" od ładnych paru lat mają 140) homologowanym samochodem, który może i jechać 400, niczego nie łamiesz. Ale jeśli masz tzw. "rower na manetkę", to nawet jeśli nie przekraczasz 25 km/h, łamiesz prawo, użytkując takie coś na drodze dla rowerów. I problem z tymi elektromotorowerami/skuterami dotyczy nie tylko imigrantów, radzę przyjrzeć się dobrze, kto to użytkuje. A że dostawcami jedzenia są głównie imigranci, to już efekt zwykłej kaskady zawodów w kraju lepiej rozwiniętym, do którego napływają imigranci z krajów gorzej rozwiniętych. Polacy też takie zawody wykonywali wcześniej na Zachodzie.
    3 punkty
  21. 3 punkty
  22. Zaciągnął chłop polityczny temat i oczekuje kulturalnej rozmowy.....jpd
    2 punkty
  23. @gnomon Wyobraź sobie, że ja umiem odróżnić zdania "Migranci popełniają przestępstwa" i "Większość migrantów popełnia przestępstwa". I na dodatek nie zaprzeczam, że to pierwsze jest prawdziwe. Dodatkowo, ze względu na wykształcenie oraz ciekawość świata wiem, że generalnie przestępczość nie jest wywołana takim czy innym kolorem skóry, lub pochodzeniem z jednego, lub drugiego kontynentu i jeśli się chce rozwiązać problem przestępczości to trzeba strzelać w jej przyczyny a nie lecieć uproszczeniami...
    2 punkty
  24. Tak, dokładnie taką teraz zakładałem do swoich rebeli. Są w różnych kolorach notabene. I jeszcze jedna kwestia. Northwave oszczędza na czym się da - w Extreme XC śrubki mocujące to pokrętło były solidnej jakości, te w Rebelu są z jakieś gówno-plasto-metalu - można je zajechać samym odkręcaniem. Przy wymienia swoich linek od razu wrzucałem nowe śrubki kupione na amazonie za grosze - w załączniku screenshot - torebka śrubek za 11zł którą całe miasto obsłużysz
    2 punkty
  25. Czepaiasz sie, Bąkiewicz to idiota .Wstyd ze gada po polsku, ale w kazydm spoleczenstwie sa ludzie niepelnosprawni umyslowo.
    2 punkty
  26. Jak na razie bardziej martwię się polskimi patriotami w dresach.
    2 punkty
  27. Co do pyt. #2: ta blaszka idzie pod przednią przerzutkę żeby śrubka do ustawiania właściwego kąta nie robiła dziury w ramie.
    2 punkty
  28. Dostawcy by nie śmigali, gdyby nie było chętnych na dostarczane jedzenie. Zaś z rowerami elektrycznymi jest jak z samochodami - tzn ta sama hipokryzja. Limit na krajowych drogach to 130/h, ale nie ma problemu dostać homologacji i rejestrację na auto ciągnące 300. A potem puacz i zgrzytanie zębów, bo Stefek Burczymucha jadący 250 zabił rodzinę na A1.
    2 punkty
  29. @sznib musisz naprostować algorytm w socialach
    2 punkty
  30. Ugniatacze mocy z mocą, Favero Assioma Pro MX
    2 punkty
  31. Mi się trochę gratów nazbierało przed i po weekendzie: 1. Lemondka Van Rysel z decathlona - kupiłem jakąś tańszą żeby zobaczyć czy warto wykorzystać na zawodach. Jak bym miał tego używać częściej kupiłbym Zipp'a i podniósł podkładkami ze 3cm wyżej. 2. Sram Blips AXS do lemondki 3. Owijak Sram również do lemondki 4. Nowe gumy do łap Apex'a - kupiłem od Rivala; mają trochę inną fakturę na tej gumie ale poza tym to dokładnie to samo. 5. Okulary Julbo Density 0-3. Lekkie to jest niesamowicie i leży na nosie lepiej niż Sutro - ani razu nie musiałem poprawiać ich w trakcie jazdy. 6. Zestaw do łożysk z Aliexpres - myślałem, że to jest to samo co Ztto ale jednak nie do końca. 7. Smar do ratcheta 8. Tarcze hamulcowe III Pro - jeszcze nie wiem do którego roweru pójdą ale za 4dyszki żal było nie brać. Ktoś ich używa? Widziałem sporo pozytywnych opinii.
    2 punkty
  32. Nowe buciki 🙂. Kupione patrzac na samą rozmiarowke w necie i pasuje idealnie.
    2 punkty
  33. Dzięki , dziękuję za link, WR81 👍 Grx 2x10 układa się w całość, ale jednej rzeczy nienogarniam, w lewej klamce nie ma kabla hydrauliki tylko zaślepka , wczoraj kupione 600 pudełkowe, czy to czasem jest czy czasem nie ma ? Nie miałem klamkomanetek shimano z hydrauliką dotąd. Drugie pytanie co to ta mini blaszka w woreczku ? A trzecie - może komuś zaciski takie jak te będą potrzebne, flat uajt czy ikapuczino. To GRX 400 , będą na sprzedaż bo ramy nowoczesnej nie mam i klamki połączę z zaciskami mtb . W razie co afiszuję...
    2 punkty
  34. Cieszę się Panowie, że nie tylko Makłowicz czy Okrasa mogą być kulinarną inspiracją. Proponuję teraz inny wymiar tej podróży (suma i lampę przesuwamy na potem): Bywało też gorzej - czyli hranolky, kecup a pivo: Ten podły dzień z deszczem zmusił nas do wypicia małych Jaegermaisterów na postoju w lesie, gdzie próbowaliśmy się ubrać w deszczu, dygocąc z zimna; ostatnie korony w hotovosti (gotówce) wydaliśmy w sklepie na planowaną już w Lasówce kolację (pieczywo, masło, serek topiony, ser żółty i pół litra Jegera); tymczasem tuż przed polską granicą z niebios zstąpiła budka z piwem i kartką "platba kartou" - co pozwoliło nam nabyć kilka kolejek tego specyfiku (na piwo było stanowczo za zimno): PS. Sam się zaśliniłem ma widok tych hardkorowych fotek Takie kuchenne porno to ja uwielbiam
    1 punkt
  35. A Ty masz jakieś dane że to nieprawda??? Ja podałem dane od AI. W UK biali 10 aresztowań na 1000 przestępstw, a czarni 19-20 na 1000. Tyle że czarnych jest 4% całej ludności kraju. Samo to mówi jak duży ich odsetek popełnia te przestępstwa, skoro wśród 4% jest 2xwięcej aresztowań. A dane AI ze stron brytyjskiego rządu. Jedna z głównych przyczyn jest tolerancja rządów dla przestępstw czy wykroczeń popełnianych przez imigrantów. To ich tylko zachęca.
    1 punkt
  36. W piastach konusowo-kulkowych jest odwrotnie - kręcą się kiedy koło się kręci i kaseta stoi.
    1 punkt
  37. Kup sobie do nich od razu linkę do naciągu rakiety badmintonowej - np Yonexa i od razu wymień te ich sznurówki. Mówię całkiem poważnie. Bo ostatnie czego chcesz to doświadczyć urwanej linki w trasie poza domem. Od 2022 roku miałem najpierw model Extreme XC Camo, teraz od roku Rebel 3 Epic. W obu butach urywały się te linki - wytrzymują do roku czasu - w extreme wszystkie 4, nawet kupiłem ich zestaw naprawczy ( to był błąd - linka z niego też się zerwała po kolejnym roku ) , w Rebelu po niecałym roku obie górne. Tutaj masz jedną linke na cały but - jak strzeli to ciężko będzie Ci jechać. Śrubkę odkręcisz imbusem 1.5.
    1 punkt
  38. @cervandes no ale chyba się zgodzisz, że gdyby tego syfu elektrycznego na DDRach nie było, to i ryzyko poważnego wypadku jak coś pojdzie nie tak byłoby niższe.... ja tam nie mam wątpliwości czy ci goscie maja na tyle wyobrazji i doswiadczenia, żeby nie zabić kogos, nie mają - jadą przed siebie byle szybciej....a im bardziej egzotyczny kraj pochodzenia - tym wieksze niebezpieczeństwo że cos sie stanie. A że sie stanie to pewne, jak w banku, trzeba tylko troche poczekać. I wtedy zacznie się biadolenie w mediach...że jak to, na DDR elektryk z wielkim silnikiem, kierowca bez papierów, bez wizy...bez wyobraźni.. bez ubezpieczenia, bez niczego, co wydaje się być podstawą do jazdy DDR w kraju EU. ...i nagle media odkruja że tkaich ludzi i pojazdów są setki.
    1 punkt
  39. No i co w związku z tym? Zaprzeczysz że w UK czy Francji imigranci dopuszczają się rozbojów i gwałtów? Przecież to udokumentowane fakty. Jak również informacje z filmika, który linkowałem (są fragmenty artykułów). W Anglii to już jest tak chora rzeczywistość, że nie zdziwiłaby sytuacja taka; "imigrant zajumał Brytyjczykowi rower. Ten namierzył złodzieja i zgłosił na policję. Policja przychodzi do imigranta i "szanowny panie imigrancie, dlaczego zabrał pan rower temu rowerzyście?" "A bo wykrzykiwał do mnie rasistowskie hasła" "A, w takim razie życzymy przyjemnego użytkowania i już pędzimy aresztować niedobrego rowerzystę". Racja, różnica jest taka że zachodnie rządy, w tym nasz, przymykają oczy na wybryki imigrantów, co ich rozzuchwala w popełnianiu przestępstw. No i jest różnica w zajumaniu pozostawionego roweru a bandyckim napadzie na rowerzystę, zabraniem mu roweru i pobiciu go.
    1 punkt
  40. Nie miałem okazji jeszcze przetestować, ale wypowiedzi użytkowników raczej pozytywne. Test na gmbn też na plus raczej, ale zdaje się że zaciski są lepsze niż klamki, tzn. klamki ogólnie jednorazowe są, ale z dwa lata powinny podziałać z tego co ludzie piszą. Chyba że trafi się słaby egzemplarz Jak klamki padną to ludzie żenią z zaciski z klamkami szimano i ponoć jest gitara.
    1 punkt
  41. Narobiliście smaka . Chyba się "kopnę " pod Cieszyn na knedla z pianą 😁
    1 punkt
  42. Idę w karbą. Nie wiem jeszcze co z nim zrobię, ale za 900zł za leżaka, aż żal było nie wziąć. Dla internetów - Cane Creek Double Barrel Air nie wchodzi. Nie łudziłem się, że wejdzie, ale spróbować musiałem. Poza tym - lekkie to. Jakieś 1,4kg.
    1 punkt
  43. Bo... Czysty las, Czysty styl - rób porządek, Łap ten styl
    1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Dodaj nową pozycję...