Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam foto bo sie urlopuje … poniedziałek z RCZ przyjechało:

- sid select ale chyba jedna strona cieknie 😕 się zatenteguje (i tak idzie do żyda)

- deore xt hamulec tył komplet w sumie kupiłem dla klamki (ktoś chce nowy zacisk za 150?)

-manetka xt z montażem do hamulca 

 

zamówione z rcz kolejne graty tzn magura mt5 komplet (wziąłem dwa niestety jak zwykle na dwa zamówienia ale cena i tak git), komplet kół xr1700 pod szimano i fox 32 factory orange bo cena była :o a czarnego foxa sprzedałem … dostanie kobieta pomarańczowego i tyle 

Edytowane przez martingg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, TheJW napisał:

O, właśnie! Coś nikt nic z RCZ nie wrzuca, a ja potrzebuję nowego widła! Zarejestrowałem się na dwa adresy e-mail i na żaden nie przychodzą oferty... ;/ 

Mi tez nie przychodzą, ale niemiaszki na forum wrzucają codziennie.
https://www.mtb-news.de/forum/t/rcz-angebote-achtung-unsicherer-shop.938113/page-319
 

Też te MT5 wziąłem, na niemcy można z przesyłką do paczkomatu to wyszły tyle co 1 hebel xt.

Edytowane przez Molekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz biedniejsze te oferty. Pól roku temu miałem od nich kilka foxów factory 34 i 36. Za żadnego nie płaciłem ponad 300EUR i nie było mowy żeby były golenie z różnych parafii. SIDy selecty byly tańsze niż suntoury xcr 34 (z ich "sklepu"). Reby 29 po 129EUR ;). Coś chyba wcześnieĵ niż niektórzy "analitycy" zakładali skoczą się zapasy naprodukowanych gratów na 2022/2023 i nadejdzie smutna rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW Ja dalej czekam... na "mój" amortyzator sklep pokazuje w tej chwili 10 working days ( kupowałem jako 40 working days ponad 2.5 miesiąca temu..). Z kolei w zamówieniu z drobnicą jest prawie wszystko on stock tylko najwyraźniej wysyłka blokowana jest przez brak obręczy wtb po 7EUR. To że newsletter nie działa to normalne. To RCZ. Wątek na mtb-news.de jest jak najbardziej przydatny. Jeżeli jakies linki z newslettera nie działają to też normalne. Czasami daje się ręcznie wyszukać produkt a czasem nie. Na mtb-news.de polecam też wątek Galskugel https://www.mtb-news.de/forum/t/rcz-glaskugel-wartezimmer-spekulationen-austausch.968348/page-535  można zobaczyć co komu przyszło lub nie przyszło, jak zapakowane i z jaką rurą sterową :)

 

@Dokumosa Co do foxów factory to rzeczywiście chyba poniżej 300 EUR ostatnio nie ma,ale sidy sl select pojawiają się  czasem po 169EUR, sl ultimate 239EUR. Gorzej z sidami 35mm. Suntoury nie występują zbyt często i bez szokujących przecen (może oprócz Raidona 27.5 boost tapered za 19EUR..). Reba faktycznie trzyma tam cenę (169EUR).

 

Ponieważ to wątek zakupowy to wieczorna porcja chińszczyzny:

PHOTO-2024-02-27-19-57-47.thumb.jpg.09e405ec71a2439b39fb0e164373639e.jpg

Przyrząd do haka - 62PLN. Wolałbym taki spłaszczony/frezowany ale jedynie na to udało się zanęcić Ali by rzuciło "obłędną okazję" . Tamte najtaniej proponowało za 112PLN.

Wykonanie jest estetyczne, ładna obróbka. "Elementy poprzeczne" po demontażu chowają się w środku,  jeden z nich pełni wtedy rolę zakrętki. 

Deckas 38t 96assymetric - do korby mt600 :) 24PLN

śrubki do blatów,  podkładki do ww., śrubki do tarcz, dodatkowy uchwyt do lampki offbondage, klucz do zębatek, dzwonek  - wszystko w zakresie 6-8PLN

Edytowane przez wr81
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW No i klikasz w te linki i masz newsletter, gdzie klikasz linki do kolejnych produktów/grup z danym kodem rabatowym (zarówno link jak i kod nie zawsze działają - to RCZ).

Przykładowo ostatni z 17:34image.thumb.png.52f1b56941cfa1927248e52b056cb410.png

uwagi:Kody są ważne zazwyczaj do końca następnego dnia , używając linka z newslettera danego kraju lokalizacja na stronie zmienia się na ten kraj. Po zmianie na PL może wyrzucić z koszyka dodany produkt. Workaraound jest taki że po otwarciu linka zmieniamy manualnie w adresie kod kraju  -zaraz po rczbikeshop.com/ na "nasz" en_ue - poniżej w przykładzie fr (newsletter francuski).

image.thumb.png.c59054ac62144e0bfd19c0301fb052eb.png

 


 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziś przyszło parę fantów.

 Długo wyczekiwana tylna przerzutka Grx 815 Di2.

I trochę mania lekkości mnie ogarnęła :) 

1. 2x koszyk Elite model Leggero ( 17 gram ) 

2. 2x Bidony 50 gram za 550mm. Na plus faktycznie dośc lekki i bardzo miękki i nawet po odkręceniu nie zajeżdża za bardzo plastikiem, może jeden sezon wytrzymają :) . 

3. Dynamic Barkeeper. Nowe mleko do wypróbowania w tym sezonie, ale na próbę wziąłem tylko 250 ml. tyle powinno wystarczyć na jeden sezon. Podobno nawet strzał z naboja mu nie straszny, zobaczymy co wszystko będzie "werte" :).

image.thumb.png.07abafb2aa589d790c2837353fc434c6.png

 

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mandoleran napisał:

Też dziś przyszło parę fantów.

 Długo wyczekiwana tylna przerzutka Grx 815 Di2.

I trochę mania lekkości mnie ogarnęła :) 

1. 2x koszyk Elite model Leggero ( 17 gram ) 

2. 2x Bidony 50 gram za 550mm. Na plus faktycznie dośc lekki i bardzo miękki i nawet po odkręceniu nie zajeżdża za bardzo plastikiem, może jeden sezon wytrzymają :) . 

3. Dynamic Barkeeper. Nowe mleko do wypróbowania w tym sezonie, ale na próbę wziąłem tylko 250 ml. tyle powinno wystarczyć na jeden sezon. Podobno nawet strzał z naboja mu nie straszny, zobaczymy co wszystko będzie "werte" :).

image.thumb.png.07abafb2aa589d790c2837353fc434c6.png

 

Pierwsze skojarzenie - skorupy od granatów trzonkowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem te Vittorie co JW kupił w k2. No i nie, nie będzie szosowane. 2 kapcie w ciagu 1dnia. Absolutnie każdy najechany kamyczek się wbija i penetruje powoli aż do dętki. One są jaky szmaciano-papierowe. Wracam do kontinentali 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Electronite napisał:

A ja kupiłem te Vittorie co JW kupił w k2. No i nie, nie będzie szosowane. 2 kapcie w ciagu 1dnia. Absolutnie każdy najechany kamyczek się wbija i penetruje powoli aż do dętki. One są jaky szmaciano-papierowe. Wracam do kontinentali 😕 

Co Ty mówisz?! :o Ja na nich już ponad 350km zrobiłem na bezdętce i jestem zachwycony. Szybkie i przyczepne, tak szybko w zakręty chyba jeszcze nigdy nie wchodziłem.  I nie zauważyłem, żeby coś się w nie wbijało. Tyle, że ja z asfaltu nie zjeżdżam, unikam chodników, DDRów z kostki czy szutrów. Syf (jakiś większy żwir, dziury, rozkopy) na drodze omijam, a jak się nie da, to wolę zejść i przenieść/przeprowadzić rower, niż ryzykować kapcia

21 godzin temu, Mandoleran napisał:

2. 2x Bidony 50 gram za 550mm. Na plus faktycznie dośc lekki i bardzo miękki i nawet po odkręceniu nie zajeżdża za bardzo plastikiem, może jeden sezon wytrzymają :) . 

Wytrzymają. Porysują się, ale wytrzymają. Kupuję Elite Fly nie pamiętam od kiedy. :) Tak czy siak po sezonie trzeba je wymienić. Nie z przyczyn techniczno-mechanicznych, a czysto higienicznych. Wewnątrz ustnika w końcu zbiera się tyle syfu, że od samego patrzenia człowiekowi robi się niedobrze, wyrzuca bidony do kosza i zamawia na allegro nowe. ;) Oczywiście można go zdjąć i umyć, robić to regularnie, ale każda taka operacja powoduje, że ustnik zaczyna przeciekać. Właściwie nawet bez zdejmowania po jakimś czasie intensywnego używania zaczyna się pocić, ale spokojnie, cały napój nie wyleci. :D Także może jednak w jakimś stopniu z przyczyn technicznych również. ;)
 

W temacie:
- 4x bidon Elite Fly Tex 550ml (2x czarny, 2x "smoke", który niestety nie jest do końca szary, a wpada w niebieskawy) - dwa dla mnie, dwa dla kobiety
- 2x koszyk na bidon Elite Ala - do jej szosy
- suport Shimano SM-BB72-41b - OEM, do mojej szosy

aff(2).thumb.jpg.06d273186b0e82c14bafe20f40cfe439.jpgaff(1).thumb.jpg.5829811075eb14011e2b84edf1f67e1b.jpg

Teraz muszę tylko znaleźć odpowiedni kawałek rurki i zrobić sobie wybijak. Albo kawałek gwintowanego pręta i jakąś zeszlifowaną podkładkę. Zobaczę co znajdę pierwsze. 😛 W każdym razie mam zajęcie na wieczór. ;)

44 minuty temu, keltu napisał:

Nowa owijka

Za chwalenie się takim owinięciem powinien być tu ban z miejsca!!! 😁

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcesco napisał:

Robisz upgrade czy wymiana serwisowa?

To drugie. Pod koniec sezonu zaczęła świrować z niewiadomych do końca przyczyn. Nigdzie nie było uderzone ani zalane, po prostu przestała działać poprawnie. Dwa lub trzy razy w serwisie było i po zresetowaniu działała może przez 100km, a później znowu świrowała, a najlepsze jest to że za każdym razem inaczej. Raz działał tylko środkowy zakres, co mogłem może z 2 przerzutki wrzucić na dół i do góry, a innym razem zatrzymała się na najtwardszej bez możliwości wrzucania. Ręczny reset nic nie dawał, trza było pod urządzenie diagnostyczne wrzucić, tylko wtedy można było ją wybudzić. 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...