Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Sziva napisał:

Postanowiłam przejść na hydraulikę w Tribanie RC520, bo wstawione przez Decathlon hamulce przyprawiały mnie o palpitację serca.

 

set.jpg

Linki Dura-Ace posiadają piękną brązową powłokę. W miejscach zakrętów pancerza, powłoka się wyciera i zapycha pancerze. Zwiększa się strasznie tarcie, notorycznie linki się urywają. Piszę to z doświadczenia. Niema nic przyjemniejszego jak wyciąganie resztek linki z manetki. Temat dobrze opisany w internecie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chrismel napisał:

Unia powinna wprowadzić zakaz montażu mechanicznych hamulców tarczowych w połączeniu z klamkomanetkami. Napisałem całkiem serio.

O tak. To jest jakiś koszmar. Wytrzymałem 3 miesiące z klonem TRP i klamkomanetkami APEX. Zmieniłem na hydraulikę w wydaniu GRX i żałuję, że tak późno. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sziva napisał:

ilość siły, jaką trzeba było wkładać w hamowanie, to masakra przy małych dłoniach

Siła którą trzeba włożyć w hamowanie w górnym chwycie przy hamulcach mechanicznych i klamkomanetkach jest 6 razy większa niż przy hamulcach hydraulicznych z tradycyjnymi klamkami np. w rowerze MTB. Różnica w koniecznej do użycia sile pomiędzy chwytem na łapach i na dropach jest 3 krotna. Ja mam dłonie w rozmiarze męskie M i też nie jestem w stanie skutecznie hamować w górnym chwycie pomimo wymiany klocków na bardzo dobre moim zdaniem Kool Stop D620. A raczej nie byłem bo zrezygnowałem całkowicie z górnego chwytu przestawiając klamkomanetki w dół - teraz jest mi wygodnie a hamulce są skuteczne. No ale to chyba jedyny rower na świecie z tak ustawionymi klamkomanetkami :)

 

marin.jpg

  • +1 pomógł 1
  • Haha 3
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel Ło matko bosko. Ja uwielbiam swoje mechaniki. Mam BB7 mam trp hy/rd i mam tektro novela [te są najgorsze]. Z każdego z tych zacisków jestem mega zadowolony. Wszystkie bardzo dobrze działają nigdy mnie nie zawiodły. Jak będę robił kolejny projekt to  też będą mechaniki. Od tego narzekania na mechaniki klamki, aż ci opadły 😘

A żeby nie było offtopu. 

Nie mogłem się powstrzymać. 120mm skoku za 1tyś zł. musiałem go sobie kupić. Wstyd było nie skorzystać z okazji.

large.001-29-12.jpg.e0967bd6a8b00ad46f07

Edytowane przez 100lar3k
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Imar napisał:

Linki Dura-Ace posiadają piękną brązową powłokę. W miejscach zakrętów pancerza, powłoka się wyciera i zapycha pancerze. Zwiększa się strasznie tarcie, notorycznie linki się urywają. Piszę to z doświadczenia. Niema nic przyjemniejszego jak wyciąganie resztek linki z manetki. Temat dobrze opisany w internecie.

Dzięki za info! Z klamkomanetkami dali linki, to nie będę dawać tych z zestawu Dura-Ace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, siemalysy napisał:

Kurtkę na rower ;)

Ja też 😁

Screenshot_2024-01-05-22-00-30-664_pl.allegro-edit.thumb.jpg.e2e72c4be9a094881fd9fab382cad49e.jpg

Wizualnie i pod względem kroju i dopasowania jest o.k. Wcześniej już podejmowałem próby i kupowałem najpierw Pearl Izumi Quest Amfib ale krój był totalnie do bani, bardzo szeroka w pasie, później Endura Windchill Jacket II ale rozmiar, który w sklepie był o.k. po zamówieniu przez internet okazał się za mały. Poza tym czarna była za czarna a fluo za fluo 😁 więc dałem szansę tej i jak na razie jestem bardzo zadowolony, jakość wykonania, krój, wszystko jest naprawdę o.k.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...